PDA

View Full Version : Качване на килограми,оформяне на мускули,успоредка,лост.Въз



KillingSpre
10-26-2012, 17:18
Здравейте.На 22 години съм,168 см висок,54 килограма(сигурно звучи смешно).Нека започна от там,че съм на 22 години.Ще попитате:"как чак сега се сещаш".Не се сещам сега просото за първи път пиша във форума.По принцип съм гимнастик,както съм тренирал и брейк денс.Искам да покача килограмите си до поне 60,65 за да влизам в нормата горе долу.Проблемът обаче е,че имам бърз метаболизъм и от 15 годишен се опитвам да кача килограми но не става.Опитвал съм дори по най-глупавите начини със седене на едно място и ядене нон стоп но не се получава,не мога дори коремче да направя.Не обичам фитнеса тъй като не се чувствам на място сред толкова огромни хора така,че не го препоръчвайте.Не искам да ставам хипер огромен или някакъв набит,искам просто да кача малко килограми и да оформя тялото си.Много съм слаб,а не искам да съм така,за това ако можете помогнете.Поради малките си килограми мога да правя повече кофички набирания и всякакъв тип упражнения,но не знам точно какви.Искам да оформя корем,груб,гърди(тези трите особено),ръце,крака общо взето всичко.Имам нужда от интензивна тренировка и предпочитам да е на чист въздух.Кален съм от към студ така,че зимата не ме притеснява.Бих искал да помоля за някаква интензивна програма както за хранене така и за упражнения.Ако някой от тук пишещите е от София и има желание да научи един начинаещ в този спорт,ще съм безкрайно благодарен доволен и отплащащ(ако се налага),но дори без нещо от сорта,пак бих бил благодарен на няколко мнения за това,поне от къде да започна и с какво.Ако трябва и добавки,ще си купувам въпреки,че не съм много фен.Каквото имате като идея споделете го.Благодаря предварително за вниманието и отговорите.

redbul2
10-26-2012, 19:35
Ами то фитнеси има различни. В някои ходят и доста слаби момчета. Освен това зависи по кое време се ходи. Рано сутрин ходят ученици и по-слаби хора,а вечер са по-нацепените. Има много пълни зали,има и почти празни.

monster22
10-26-2012, 19:51
И аз съм д/г на твоята височина но съм 63-4 кг. Започни фитнес без значение колко са огромни хората вътре, не трябва да те интересува това, всеки започва от някъде. Много ще ти помогне - за сравнение преди 1 година като започнах фитнес бях 52 кг а сега съм 64 и продължавам да качвам. За метаболизма съм чел че ако ядеш рядко (3-4 пъти на ден) но голямо количество храна, се забавял. Най-важното е да започнеш фитнес и програма с предимно базови упражнения като лежанка, клек, тяга и други. Не се притеснявай, че "огромните" ще ти се смеят никой не се е родил 100 кг дори може да ти помагат и да ти дават полезни съвети. :) Също така трябва много ядене и наблегни на белтъчини и въглехидрати, добре е и 100-200 грама извара 1 час преди лягане за такива като мен и теб с бърз метаболизъм. Това е от мен, успех :)

Mladenoff
10-26-2012, 20:30
Значи, започни от метаболизма. Яж по 2-3 пъти максимум на ден, но си похапвай стабилно и качествено без да жалиш храна. Увеличи си мазнините, второто което също е есенциално.

http://www.bodybuilding.com/fun/starting-strength-review-of-mark-rippetoes-barbell-bible.html

Виж тази програма и вникни в нея внимателно, перфектна е за начинаещи с железата. Ако толкова се комплексираш от "големите" във фитнес залата, импровизирай сам. Изгради си достатъчно сила и тялото ти само ще си стане, каквото го желаеш. Но, все пак, ти препоръчвам да се ориентираш към фитнеса.

Т'ва е от мен, ако някой по-компетентен мисли различно, нека сподели. Никога не се вслушвай само в един човек, събирай мнения от много хора и прецени сам за себе си кое би ти се харесало най-много.

KillingSpre
10-26-2012, 23:51
Значи да разбирам,че с лостове и успоредки няма да стане. Аз си имам някои приспособления вкъщи но имам и пространство за успоредка и лост.Мисля да започна с набирания и дъмпели и после да си направя и един лост.Не ме е срам от хората нито се комплексирам.Просто искам да започна от някакво ниво и после да тръгна на зала и да съчетая двете неща.От днес започнах у дома някакви упражнения и лека полека ще вдигна силата но мускулите трудно се изразяват при слаб човек,при пълен по-лесно се постигат понеже той вече си има масата.Ако започна да хапвам повече яйца,зърнени култури,ядки,месо ще има ли ефект?Да относно яденето съм доста зле не знам въобще какво да консумирам.Цял живот съм ял от всичко и никога не ми се е лепяло.Мога да изям цял хляб само за едно ядене и след един час пак да съм гладен.Правил съм си експеримента да ям преди и след тренировка,става ли така или не е желателно?Също още един въпрос.В какво точно се изразява кардиото(какви упражнения),чувал съм,че с хубава кардио програма можеш да постигнеш добри резултати с не много храна,има ли нещо такова?

Mladenoff
10-27-2012, 00:44
Набиранията са основно упражнение дори и във фитнеса, така че няма да сбъркаш, ако ги правиш, т'ва е сигурно. С дъмбели може да тренираш цялото тяло, така че те също ще ти свършат чудесна работа. Само не мога да разбера защо ще си даваш парите за лостове и дъмбели като и без това възнамеряваш да ходиш на зала в близко бъдеще ?
Всички храни, които изброи са богати на протеин и са незаменими в дневното меню. Според мен, една ВВД (високовъглехидратна диета) ще ти дойде добре, особено, ако искаш да качваш. Гледай да приемаш въглехидрати към мазнини 8:2, в полза на въглехидратите. Надали ще ти е проблем, щото т'ва са най-обичайните храни - хляб, ориз, картофи, сладки глупости и т.н. и не изискват специални режими. Можеш да си купиш и гейнър, ако си отворен към прием на добавки, ще се комбинира идеално в твоя случай с бързия метаболизъм.
Преди тренировка приемай въглехидрати със среден гликемичен индекс, 2 часа преди тренировка горе-долу. Също и някво умерено количество протеини (от месо, например). Непосредствено след тренировка тялото ти е като гъба - поема всичко, което му сложиш и го усвоява доста по-бързо. Тогава приемай въглехидрати с висок гликемичен индекс и/или суроватъчен протеин. А час/час и половина след тренировка трябва да ти е следващото основно хранене, богато на протеин и въглехидрати с нисък и среден ГИ. Останалите хранения са си нормални.
Преди лягане е хубаво да си набавяш подходящо количество казеин - или от суплемент, или най-просто - белтък (от яйца) с мляко. Мазнините от млякото забавят разграждането на протеина и така през нощта тялото ти се "храни" и предотвратяваш катаболните ефекти.
Кардиото са всички високоинтензивни упражнения като бягане,крос тренажор, аеробика и т.н. и те изобщо няма да ти помогнат да качиш ММ. Прави умерено кардио преди тренировка задължително обаче.

klimatronik
10-27-2012, 11:22
Как да не можеш от лостове да качваш маса
Ей сега 20 килограма си слагаш като добавена тежест ще видим как няма да станеш голям
На твоята височина и килограми трябва да огъваш лоста от силови набирания и на 1 ръка да подобриш рекордите на гинес

redbul2
10-27-2012, 11:36
Значи да разбирам,че с лостове и успоредки няма да стане...Ако започна да хапвам повече яйца,зърнени култури,ядки,месо ще има ли ефект?Да относно яденето съм доста зле не знам въобще какво да консумирам...Правил съм си експеримента да ям преди и след тренировка,става ли така или не е желателно?Също още един въпрос.В какво точно се изразява кардиото(какви упражнения),чувал съм,че с хубава кардио програма можеш да постигнеш добри резултати с не много храна,има ли нещо такова?
Ами трудно ще стане. На теб ти трябва не малко както при някои лостаджии,а много не ти достига. И ще става със скоростта на охлюв. Ястие номер едно трябва да ти бъде пиле с ориз,ако можеш да си го позволиш често. Или пилешка пържола. Яйцата също. Изобщо на тези килограми можеш да ядеш дори и мазни храни за повече калории. Но основно повече въглехидрати трябва. А протеина от храната да бъде общо за деня около 2 грама на килограм тегло,около 108-110 грама всеки ден. Един грам месо не е равен на един грам протеин!
Кардиото е такава физическа дейност(бягане,колоездене), която рязко ти увеличава кислородната консумация,поемането на кислород от организма. Който кислород интензивно окислява мазнините в тялото,стопява ги. За теб е неподходящо,освен ако искаш да станеш "тапициран скелет". :) Ако тренираш у дома си вземи един шивашки метър и мери, и следи най-важните обиколки на тялото. По това ще разбереш имаш ли напредък.

klimatronik
10-27-2012, 11:40
redbul ходиш ли още в тракия

redbul2
10-27-2012, 13:50
Да. Карам още по летния график, два пъти седмично. Понеже няма климатик и ставаше много топло вътре. Някои спираха тренировките юли-август,а аз продължих на облекчен режим.

klimatronik
10-27-2012, 14:27
Да. Карам още по летния график, два пъти седмично. Понеже няма климатик и ставаше много топло вътре. Някои спираха тренировките юли-август,а аз продължих на облекчен режим.

аз сега ще си купувам колан за прикачване на тежести и дискове на кръста
Тогава ще започна да ходя
Искам да се набирам като този :D
http://www.youtube.com/watch?v=Od43sp9xdHE

nqmaznacheniee
10-27-2012, 20:00
Желателно е храненията ти да достигат до 6, дори при възможност повече на ден. Наблягай на пилешко, ориз, яйца, млечни продукти, картофи, риба (стига да обичаш), овесени ядки. Разбира се от време на време давай на организма си и нещо на лъжица, като боб, леща, грах. Съня също е важен, минимум 8 часа. Общо взето храненията ще са ти най-големия проблем. В началото ще трябва дори насила да ядеш докато организма ти свикне (наистина има моменти в които изобщо не ти се яде, но ще е така докато свикнеш). С тези тренировки вкъщи ще ти е малко трудно, но ако видиш ефект ще дойде и желанието и липсващия ти кураж за фитнес.