PDA

View Full Version : Истинският/та приятел/приятелка?



NickiM
10-28-2012, 14:03
Според вас кога можеш да наречеш някой истински приятел?

justmee19
10-28-2012, 14:56
Когато не ти го казва само на думи,а и ти го показва. Не като ти напише на стената във фейсбук сърчице и обичам те,а като ти го докаже в реалността,а не във виртуалния свят. И може би е изтъркано,но наистина в трудните моменти разбираш кой е истински приятел. Защото истинския приятел е винаги там за теб,независимо дали плачеш или се смееш. :)

BrainlessROCKBABY
10-28-2012, 16:53
Ники Минаж ме плаши :С
Отказвам да отговоря адекватно.

Alchemist
10-28-2012, 17:02
Рано или късно всеки си гледа него си.

Nakadah
10-28-2012, 22:24
Когато те адне в фк

Amore-Mio*
10-29-2012, 07:40
Когато тия думи "истински приятел" не са на думи, а са показани чрез действия. Когато отсрещния човек те разбира и приема такъв, какъвто си - в замяна ти му отвръщаш със същото. Изслушва те, казва ти това, което не е правилно, без да те съди и упреква. Можеш да имаш доверие на този човек, да ти е забавно с него и така нататък.

magneticfields
10-29-2012, 17:38
В днешно време е много трудно да намериш човек , на когото да можеш да се довериш...изтиското приятелство се среща все по-рядко...и то не става изведнъж, а се гради с години взаимно разбирателство и доверие...аз самата никога не съм имала приятели...в днешно време всеки гледа да ти "забие нож в гърба" ето защо по-добре е да не се доверяваш на никого...

Амфетка
10-29-2012, 17:50
Когато той е първият, на когото се обаждаш или търсиш, когато се случи нещо важно за теб и знаеш, че можеш да му го споделиш.. :)

Aspire
11-01-2012, 19:46
В днешно време е много трудно да намериш човек , на когото да можеш да се довериш...изтиското приятелство се среща все по-рядко...и то не става изведнъж, а се гради с години взаимно разбирателство и доверие...аз самата никога не съм имала приятели...в днешно време всеки гледа да ти "забие нож в гърба" ето защо по-добре е да не се доверяваш на никого...

Въпреки че се намират трудно все още съществуват много добри хора, които са прекрастни приятли, просто трябва да се огледате. Въпроса е там, че те не винаги са най - красивите или известни, носят съпи дрехи или бижута.
Аз лично много трудно наричам някого ,,приятел", а най - дорър може би само едно момиче. И все пак каквото дадете, това и ще получите. Ако вие имате само изисквания, но не полагате никакви усилия, не можете да се надявате на истински приятели.

mimsssssss
11-01-2012, 22:11
^ Не е точно така. През годините да не кажа буквално съм се раздавала и блузата от гърба съм си сваляла. По принцип съм добър човек. Не съм отмъстителен, но да кажем че имам доза злопаметност. И с всеки следващ приятел/приятелка ставах по затворена. Имаше период на няколко години 3-4 в който нямах изобщо нито един приятел. Отпуснах се с едно момиче, и накрая какво... След близо две годишна връзка, когато накрая можех наистина да я нарека приятелка и тя ми заби нож в гърба.
Е, не мисля че всеки път проблема е в мен. Имайки на предвид, че когато допусна някой до мен, явно си заслужава. Само че 3-4 пъти ме прецакват много здраво. Как после да мисля, че има добри хора, често срещани, които могат да ти бъдат приятели? Еми не го вярвам. Всеки си търси интереса. Аз искам някой, който да ме изслушва, да ми дава адекватни съвети (не от типа да, да, прекрасна си, а аз да изглеждам като трол с дадена дреха примерно) и да може да комуникираме на различни теми и това да ми носи удоволствие. С последната "приятелка" всичко беше на шест и накрая реши да осере ситуацията, тъй като е яла повече простотии и си рекла да не случайно аз да я прецакам първа... Хората ги е страх вече да се отпуснат.