PDA

View Full Version : Как да позная дали един парфюм е оригинал или менте?



portokalka1994
10-28-2012, 14:44
Защото казаха, че имало толкова добри имитации, които се продават на цената на оригинали. Къде да гледам? И още нещо: в ибей има парфюми със "сертификат". Как изглежда той?

ross
10-29-2012, 08:35
Не забравяй, че и '' добрите имитации'' са имитации. Не е нужно да даваш пари на вятъра. В момента има достатъчно добри предложения на оригинални маркови парфюми за сумата от 50 лв. например. Купувай козметика и парфюми от доказали се сайтове за пазаруван онлайн или на място в магазини за селективна парфюмерия и козметика.

koshtramba
10-29-2012, 15:37
На кристална топка е единствения начин да разбереш.

therichbitch
10-29-2012, 18:34
Просто не си поръчвай от бг, за да не ти се налага да изпробваш хилядата метода за "познаване на имитация"...

TheBeliever
10-29-2012, 18:37
В повечето случаи оригиналът се различава от имитациите само по трайността и наситеността на аромата.

marble
10-29-2012, 19:30
магазини за селективна парфюмерия и козметика.
Примерно?
Що за въпрос..
Не става въпрос да не си го купуваш от България както те съветва друго моме. Това са глупости.
В ebay гледай да има оригинална опаковка, да е от частно лице и да има стикер със цената на която те са го закупили.. Примерно.

therichbitch
10-29-2012, 21:37
Хайде да не раздаваш класификации кое са глупости и кое не. И по моловете има ментета. Да, в Б-я никога не можеш да си сигурен какво ти продават.

По принцип трябва да има стикер на вносителя, като има само няколко вносителя на парфюми у нас.
Трябва да има логото на марката не само на кутията, а и на опаковката, целофана. Той трябва да не е нагънат все едно дядо ти Коледа е запечатвал пържоли в нея.
Не трябва да има неравности по самото шише.
Баркодът на кутията трябва да съвпада с този на шишето (отдолу се намира).

И едно друго, което не знам колко е вярно на 100%, но оригиналните парфюми уж оставят жълто петно в/у бял памучен плат. Казвам уж, защото не съм пробвала с други, те би трябвало да не оставят, но като знам с какви оцветители могат да ги натъпчат, не бих разчитала на този метод.

dulcinea17
11-01-2012, 12:40
Аз затова спрях да си купувам от тук - попаднах няколко пъти на ментета и се отказах. Преди време една дружка ме светна за ягодка и вече почти всичко си поръчвам оттам - парфюми, грим, козметика и съм много доволна. Сега гледам, че са пуснали Коледните си предложения с парфюми с до 70% отстъпка и смятам да се възползвам:)))

therichbitch
11-01-2012, 14:44
Именно, и аз този сайт препоръчвам.. Досега не съм имала проблеми с него.