PDA

View Full Version : Искам да ми препоръчате спорт, който да ми е полезен да се самоотбранявам ...



xaxalud
10-28-2012, 19:43
Здравейте, на 16 години съм и съм от провинцията ... Преместих се в София да живея и честно казано страх ме е ,защото има всякакви , които без причина се заяжда било то и в трамвая. Около 170 см съм , но това не знам дали ще е от значение. Някой може ли да ми препоръча с какъв спорт да се занимавам,за да мога да се отбранявам и съответно да се бия,защото не отговарям на никой и те злоупотребяват с това в даскалото и ме тормозят ?Било то бойни изкуства, джудо,бокс или каквото и да е :(

Nakadah
10-29-2012, 07:40
Това е разликата между града и твоето родно място. Като не ти харесва винаги можеш да се върнеш от там от където си дошъл.

Има си причина дечурлигата да се заяждат с тебе. За какво ти е да знаеш да се биеш? От къде тези лоши чувства? Толкова ли си секнат в устата?

xaxalud
10-29-2012, 10:18
Това е разликата между града и твоето родно място. Като не ти харесва винаги можеш да се върнеш от там от където си дошъл.

Има си причина дечурлигата да се заяждат с тебе. За какво ти е да знаеш да се биеш? От къде тези лоши чувства? Толкова ли си секнат в устата?


Целта ми е да не се бия без причина и ей така,а да мога да се самозащитава случай ,че ме нападнат. Попаднах в случай,който един дойде и ме удари по връта ,защото съм го бил погледнал ...

Amore-Mio*
10-29-2012, 10:26
Бойни изкуства - има ги най-различни.
Бокс, карате, айкидо и така нататък. Поразрови се из интернет, виж клубовете и така нататък. Това би ти било полезно да се самоотбраняваш.

Nakadah
10-30-2012, 07:00
Целта ми е да не се бия без причина и ей така,а да мога да се самозащитава случай ,че ме нападнат.

Нали ;)


Попаднах в случай,който един дойде и ме удари по връта ,защото съм го бил погледнал ...

ааааааааааха, само защото си го погледал те е ударил ;)

xaxalud
10-30-2012, 16:47
Нали ;)



ааааааааааха, само защото си го погледал те е ударил ;)

Дойде при мен и ми каза ,, Толкова ли съм красив , че ме гледаш'' той си въобрази,че него гледам и ме удари,но това е само за пример,защото не знам някой ден на какъв ще попадна ...
Та въпроса ми е може ли да ми препоръчате такъв клуб за тренировки с цени и програма...

Ambiguous
10-30-2012, 21:41
Ако искаш да си губиш времето отиди на уроци по бойни изкуства, там нещо друго освен на дисциплина която ти явно не търсиш - няма да намериш.
Ако просто се поддържаш във форма с макар и тривиални упражнения всекидневно и се научиш да боравиш с нож, няма да имаш никакви проблеми.

Nakadah
10-31-2012, 06:02
Днешните 12годишни дори да лъжат не могат... На къде отива това поколение... Просто е.. .Спри да се перчиш на ляво и на дясно...


блабла

Нали? Още 1 убиец ни трябва...

xaxalud
10-31-2012, 16:28
Не мисля да ставам УБИЕЦ и не мисля, че се перча. Искам да знам в случай, че някой се заяде с мен.