PDA

View Full Version : проблеми с баща ми.



porche1300
10-28-2012, 19:09
Така. Проблемът е малко сложен за обяснение. Баща ми ме мисли за некадърник , за неспособен да се справям с живота , която изобщо не е вярно. Не знам какъв е проблемът. Понякога си мисля , че съм му като трън в очите и само брой дните , когато няма да му се налага да ме гледа. Просто не схващам какъв му е проблемът? Умен съм , интелигентен съм , имам добър успех, стабилни знания по повечето предмети, добра дисциплина, изобщо правя всичко както трябва.
Сигурно проблемът е там , че работи прекалено много , почти не комуникираме. Вика ме само , когато трябва да му помагам за нещо. Днес например , трябваше да качим по стълбите един диван , който се оказа доста тежък и едвам влезна в хола. Та днес ме направи едва ли не на две стотинки. Вика ми "Ша та пратя в казармата" , "От тебе нищо не става." "Само ме спъваш и т. н. От години не ме питал как съм , какво ще правиш , да отидем ли някъде заедно? Не , изобщо.
Дразгите между нас може би идват и от това , че не избрах да следвам това , което той искаше - инжинерна специалност , а избрах - стоматология. Отговорих му , че не съм длъжен да му сбъдвам мечтите. Все пак съм отделна личност със собствени желания.
Та , въпросът ми е как да отреагирам на подобна ситуация? Впрочем , вече съм почти на 18 и мисля дали няма да е по - добре да си хвана аз шапката и да се изнеса от нас. Но проблема е , че все още не съм завършил 12 клас и не са ме приели в МУ.
Понякога ми идва да му се развикам едно хубаво и да му разясня едно , две неща. Днеска така ме беше изнервил , че малко оставаше да му вдигна скандала. Но се опасявам , че той нервира , аз нервиран и може да стигнем дори до бой. Та кажете ми какво да направя , работата не е никак проста? Просто вече ми идва до гуша от неговата отрицателност спрямо мен и вземали по-радикални мерки може да се скараме много жестоко и да не си проговорим отново доста дълго време.

Тита
10-28-2012, 19:31
Мисля, че те разбирам. По-добре го трай, още малко ти остава. Майната му и толкова. Учи си, гледай да те приемат, където желаеш, пък това, че баща ти е кретен да не те грее много-много. Догодина гледай да си на общежитие, защото колкото по-голям ставаш, толкова повече ще ти опъва нервите и ще те дразни. В казарма не може да те прати, защото си пълнолетен, а и все пак сме демокрация вече повече от 20г.
Вероятно ще те съветват да говориш с него, но бъди убеден, че с такъв нервак това е невъзможно. От опит знам. Гледай си живота и не взимай простотиите му толкова при сърце.

antineutral
10-29-2012, 15:17
Донякъде е нормално - ти си вече пълнолетен и той несъзнателно гледа на теб като на конкурент, а не на приятел. По този начин му е малко по-леко да приеме личните си загуби в живота, какъвто е примера със следването ти - за него то е някакъв вид провал като възпитател, а вероятно не единствен. Пробвали ли сте някога да спортувате заедно, или да отидете да покарате кола заедно, да ловите риба, на разходка, или изобщо нещо, което харесвате, разпускащо, само двамата, без други хора? :)

Nikolcheto24
10-29-2012, 16:28
Явно с баща ти имате различни характери и цели.От това, което прочетох, ми изглежда като леко глуповат човек (надявам се не се обиждаш) или поне с различни ценности.Но все пак е растял и е бил възпитаван в съвсем различно време.Изтрай го докато завършиш, не му обръщай внимание.След това, ако не си подобрите отношенията, поне няма да ви се налага да общувате често и да се дразните.

Amore-Mio*
10-29-2012, 18:02
Изтърпи още малко.
Спестявай си пари, намери си работа след като завършиш и се изнеси, и си бъди самостоятелен.

SHPAIdURmeN
10-30-2012, 12:48
Баща ти постигал ли е сравнително много в неговата професия ? Да кажем, че е почнал от 0 и да е достигнал до 10 ?

Anonys
10-30-2012, 12:52
Мисля, че той е некадърникът и те нарича така, защото не си като него. Не искай и да бъдеш като него, както ти каза, ти си друг индивид, с други виждания и цели. Просто го игнорирай, поглед в страни, мълчиш и го избягваш.