PDA

View Full Version : Как се правят спагети?



WhyAlwaysMe?
10-29-2012, 14:29
Само да кажа, че темата не ебавка. :D
Мисля да направя романтична вечеря - изненада за приятелката ми. Тя понеже ме знае какъв "Виртуоз" (буквално, дори и яйца не мога да си направя :D ) съм в кухнята и ще е още по-очарована, като види, че съм лично аз съм сготвил нещо.

Бих искал да помоля някой да ми даде рецепта за спагети. Точно колко вода се слага, после колко олио и сол, колко време се варят спагетите и т.н. Абе като на дебил обяснете. :D Търсих в интернет, ама ми излезнаха рецепти за спагети Болонезе, Карбонара и т.н. А аз си искам най-обикновени, простички спагети. :D

Поздрави! :)

FuCKkK13
10-29-2012, 14:48
отиваш.. купуваш едни спагетини на маги и всичко си го пише отзад на опаковката.. то па е ного сложно да си направиш спагети :? .. бих ти казала домашен сос как се прави и спагети и т.н. ама ще ти е много сложно като гледам... 8-)

marilyn
10-29-2012, 14:56
Ами когато мен ме мързи много си правя следното, а то много вкусно става. Взимаш едни спагети и ги вариш по указания на опаковката начин (важно е да спазваш минутите, защото преварени или недоварени спагети е гадно).
Вземаш някакъв салам примерно или колбас там какъвто обичате и го запържваш лекичко (в сгорещена мазнина изсипваш нарязания колбас). Може и с кайма вместо колбас. Като се запържи достатъчно сипваш домати от консерва накълцани илии пресни домати, повечко. Сипваш ги вътре и чакаш малко да заври, посоляваш. После дърпаш котлона, слагаш някакви подправки. После сипваш вътре сварените спагети.

Много е мил жест от твоя страна!

FuCKkK13
10-29-2012, 14:58
^ да.. и това е супер лесно,но щом не може да готви - някакви подправки изобщо според мен не и върши работа.. за това да вземе от магазина - там пише какви продукти да сложи,колко време се врат спагетите и при спагетите има готови подправки за соса... пробвала съм с зеленчуци спагетини и ми хареса

FuCKkK13
10-29-2012, 14:59
а да.. и стават за 30 мин - 1 час г/д. - зависи как готвиш

pifiella
10-29-2012, 15:00
Или нещо друго елементарно.
Вариш спагетите,изцеждаш ги от водата и в тях слагаш настърган кашкавал,майонеза и някакви подправки(може и маслини,сирена и всичко,което обичате).Захлупваш ги така за 10 минути и стават много вкусни,а и е по-лесно от запържаването на каймата.А ако ги правиш с доматения сос,сложи и босилек в него,за да придаде аромат.

marilyn
10-29-2012, 15:00
Според мен тия полуфабрикати са кофти... идея..

FuCKkK13
10-29-2012, 15:01
а да.. ако искаш и десерт най лесно палачинки с шоколад и банан ако обичате - правиш си палачинки или купуваш готови,един шоколад и 1-2 банана докато са топли палачинките слагаш парченца шоколад ,за да се разтопят и нарязани парченца банан и става много хубаво

FuCKkK13
10-29-2012, 15:03
Според мен тия полуфабрикати са кофти... идея..

защо ? лесно е.. а и в пакетчето има само спагети + едно малко пакетче с подправки.. др всичко трябва да си го купиш - кайма,зеленчуци и така.. иначе и аз не ги обичам,но щом не може да готви...

pifiella
10-29-2012, 15:04
Според мен тия полуфабрикати са кофти... идея..
И спред мен. Вчера си направих,за да ги пробвам и ги залях с по-малко вода,отколкото пишеше и не попиха,а направо си станаха като фиде на супа....

FuCKkK13
10-29-2012, 15:07
И спред мен. Вчера си направих,за да ги пробвам и ги залях с по-малко вода,отколкото пишеше и не попиха,а направо си станаха като фиде на супа....

при мен станаха супер..

tjgirl
10-29-2012, 15:08
Първо, браво, че все пак се опитваш да я изненадаш по някакъв начин - много сладко :)) .

Сега за спагетите: Значи купуваш един пакет спагети (италианските са най-хубави, разбира се), наливаш в една тенджера вода - пъниш я почти догоре, до останат 3-4 пръста слагаш около половин чаена лъжичка сол. Оставаш водата с капака и като заври пускаш спагетите. Обикновено на плика си пише колко минути им трябват, но ориентировъчно са ти нужни 15-20 мин. на слаб огън (внимавай да не ги кипнеш :D). Айде успех и да си изкарате супер! :)

marilyn
10-29-2012, 15:09
защо ? лесно е.. а и в пакетчето има само спагети + едно малко пакетче с подправки.. др всичко трябва да си го купиш - кайма,зеленчуци и така.. иначе и аз не ги обичам,но щом не може да готви...

Щото според примерно аз не обичам такива неща. Ама то въпрос на вкус де.. аз такива не ям. Той си познава приятелката, ако тя ще го хареса, няма лошо да направи.

FuCKkK13
10-29-2012, 15:09
http://div.bg/%D0%9D%D0%B0%D0%B9-%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D0%91%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%B7%D0%B5-_l.a_i.154501.html

http://spageti.horoskopite.com/

tjgirl
10-29-2012, 15:11
Току-що прочетох за въпросните спагетини - не се лъжи да ги правиш - ужасни са!! А относно соса, за да ти е най-лесно, можеш да купиш готов и просто отделно да рендосаш кашкавал.

TheBeliever
10-29-2012, 15:30
Къде тоя един час за спагети? За 30 минутки са готови и карбонарата и болонезето ако се правят с колбас.

koshtramba
10-29-2012, 15:35
Режеш спагетите на кубчета. После ги запарваш в чаена вода и сипваш олио 1 пръст. Слагаш малко кетчуп и настъргваш салам. Де да знам и аз!

FuCKkK13
10-29-2012, 15:37
Режеш спагетите на кубчета. После ги запарваш в чаена вода и сипваш олио 1 пръст. Слагаш малко кетчуп и настъргваш салам. Де да знам и аз!

o.O спагети на кубчета ?

FuCKkK13
10-29-2012, 15:40
айде нещо лесно : вариш спагетите - предполагам знаеш как ... взимаш един тиган и запържваш някакъв колбас + маслини с доматен сок .. слагаш черен пипер примерно и някаква подправка ... и бъркаш докато доматения сок не стане гъст г/д. и настъргваш кашкавал сирене по желание...

FuCKkK13
10-29-2012, 15:41
а да.. маслините ги режеш и обезкостяваш.. да не ги сложиш цели... и хубаво пишем ама автора никакъв май го няма

ranieri
10-29-2012, 15:56
Брат ако няма от кой да видиш 1 път как стават ще сгафиш ; иначе е готина занимавка рязане, запържване ,бъркаш с малко практика стават нещата;

koshtramba
10-29-2012, 16:04
FUCKkK13, бас ловя, че не си ми дочела мнението.

FuCKkK13
10-29-2012, 16:08
FUCKkK13, бас ловя, че не си ми дочела мнението.

всъщност недей щото ще загубиш... защо объркваш човека...

titinkaa
10-29-2012, 18:08
Добре де,романтична вечеря ще й правиш,пък със спагети ще я посрещаш?!

WhyAlwaysMe?
10-29-2012, 18:15
Първо, браво, че все пак се опитваш да я изненадаш по някакъв начин - много сладко :)) .

Сега за спагетите: Значи купуваш един пакет спагети (италианските са най-хубави, разбира се), наливаш в една тенджера вода - пъниш я почти догоре, до останат 3-4 пръста слагаш около половин чаена лъжичка сол. Оставаш водата с капака и като заври пускаш спагетите. Обикновено на плика си пише колко минути им трябват, но ориентировъчно са ти нужни 15-20 мин. на слаб огън (внимавай да не ги кипнеш :D). Айде успех и да си изкарате супер! :)
А не се ли слагаше и олио, или аз греша?


Добре де,романтична вечеря ще й правиш,пък със спагети ще я посрещаш?!
Че какво им е на спагетите като се има предвид, че за първи път готвя?

WhyAlwaysMe?
10-29-2012, 18:16
Първо, браво, че все пак се опитваш да я изненадаш по някакъв начин - много сладко :)) .

Сега за спагетите: Значи купуваш един пакет спагети (италианските са най-хубави, разбира се), наливаш в една тенджера вода - пъниш я почти догоре, до останат 3-4 пръста слагаш около половин чаена лъжичка сол. Оставаш водата с капака и като заври пускаш спагетите. Обикновено на плика си пише колко минути им трябват, но ориентировъчно са ти нужни 15-20 мин. на слаб огън (внимавай да не ги кипнеш :D). Айде успех и да си изкарате супер! :)
А не се ли слагаше и олио, или аз греша?


Добре де,романтична вечеря ще й правиш,пък със спагети ще я посрещаш?!
Че какво им е на спагетите като се има предвид, че за първи път готвя?


айде нещо лесно : вариш спагетите - предполагам знаеш как ... взимаш един тиган и запържваш някакъв колбас + маслини с доматен сок .. слагаш черен пипер примерно и някаква подправка ... и бъркаш докато доматения сок не стане гъст г/д. и настъргваш кашкавал сирене по желание...
Засега основната ми цел е само спагети. :D Дано те да ми се получат, пък тогава ще мисля за сосове. :D

TheBeliever
10-29-2012, 18:32
Ти спагети без сос ял ли си? Само сварено тесто ли смяташ да поднесеш на девойчето?

FuCKkK13
10-29-2012, 18:48
Ти спагети без сос ял ли си? Само сварено тесто ли смяташ да поднесеш на девойчето?

8-) ?

WhyAlwaysMe?
10-30-2012, 11:14
Абе сосовете са най-лесни. Ако не мога да направя има и кетчуп. Знам, че ги обича така.
Ама нека не слагаме мазнината в тигана преди да сме хванали рибата. :D Първо да направя спагетите, пък после ще мисля за сосове.

Колко точно олио се слага във водата? Преди или след като сложа спагетите се слагат солта и олиото? След като ги изцедя знам, май се слага и масло. Как точно става номера? :D
Трагичен случай съм, знам. :D

LaffyTaffy
10-30-2012, 12:19
Слагаш тенджерата, наполовина с вода на котлона. Като заври водата слагаш малко сол (само сол) и спагетите. Виж на пакета колко мин. да се върят, хубаво е да гиразбъркаш като омекнат леко, за да не слепнат. Като се сварят ги изцеждаш и тва е.


Бтв: Как, the hell, ги ядете тия спагети с колбас/салам...ил

WhyAlwaysMe?
10-30-2012, 17:14
Слагаш тенджерата, наполовина с вода на котлона. Като заври водата слагаш малко сол (само сол) и спагетите. Виж на пакета колко мин. да се върят, хубаво е да гиразбъркаш като омекнат леко, за да не слепнат. Като се сварят ги изцеждаш и тва е.


Бтв: Как, the hell, ги ядете тия спагети с колбас/салам...ил
Значи без олио, така ли? :)

dream1707
10-30-2012, 17:21
Бе олио и каквито и да е други мазнини... Просто вариш и готово


Аз ли съм единствената дето яде спагети с домашна лютеница, сирене и кашкавал :D

tjgirl
10-30-2012, 17:38
А не се ли слагаше и олио, или аз греша?


Че какво им е на спагетите като се има предвид, че за първи път готвя?



Доста късно, но нищо - да знаеш за друг път :D. Олио никога не слагам и стагат идеални.
А иначе не ги слушай изобщо. Не е важно какво правиш, а с какво чувство. Аз лично и на сандвичи бих се зарадвала, като знам, че момчето е отделило време и е помислило как да ме зарадва по някакъв начин. Повярвай ми, ако момичето е свястно ще оцени жеста ;).

tori
10-30-2012, 18:21
А не се ли слагаше и олио, или аз греша?
Олио във варене на макаронени изделия? о.о Успех и внимавай да не запалиш някоя ръкохватка...

mimsssssss
10-30-2012, 18:55
Аз като ги сваря слагам една лъжица масло, това им е мазнината. После вече сосове, настърган кашкавал, гъбки и месото...

MaLkaTa_LaDy
10-31-2012, 03:40
Не мога да ти помогна по темата, защото и аз мога да готвя колкото теб, но евала за изненадата, която ще правиш на приятелката си.

dream1707
10-31-2012, 08:44
Доста късно, но нищо - да знаеш за друг път :D. Олио никога не слагам и стагат идеални.
А иначе не ги слушай изобщо. Не е важно какво правиш, а с какво чувство. Аз лично и на сандвичи бих се зарадвала, като знам, че момчето е отделило време и е помислило как да ме зарадва по някакъв начин. Повярвай ми, ако момичето е свястно ще оцени жеста ;).

Мда на същото мнение съм !
Бившия ми правеше бъркани яйца и ми нареждаше картофки във формата на сърчице :D .. Няма значение какво готвиш, просто да е от сърце

koshtramba
10-31-2012, 12:57
Бъркани яйца си е класика. Правили са ми 2 пъти и 2та пъти се влюбих в тия хора ! :D

Colouring
10-31-2012, 15:29
И? Как мина? :D
Аз иначе спагетите си ги правя така - напълвам половин тенжера вода, слагам една-две щипки сол и оставям да заври. След това слагам спагетите и ги поглеждам от време на време, пък когато станат. И после зависи с какъв сос си ги правиш. Нищо трудно.
Иначе поздравления за жеста, много е сладко.
Пък ти друг път, ако пак се опитваш да правиш подобни изненади, направи един пробен път преди това, ако стане - ще си го изядеш, ако не стане - в кофата и измисляш нещо друго. :Д