PDA

View Full Version : Friendzone?



TeoViiperi
10-29-2012, 18:08
Така, хмм.. как да започна. Момиче на 15 съм и последните няколко месеца станах много близка с едно момче и той е на 15, от общи познати се запознахме, почнахме да си пишем понеже беше лято и така или иначе нямаше как да излизаме. Първоначално малко ме дразнеше, но пък после започнахме да си допадаме, общи интереси, виждания и т.н. Може би и това, че преминавах през труден период ни сближи, защото той остана до мен, въпреки че въобще не беше нужно да го прави, тогава дори не го смятах за толкова добър приятел. Виждали сме се няколко пъти, но за кратко и до ден днешен си пишем, страшно близки станахме, мога да му кажа всичко и му имам голямо доверие, но понякога ме притеснява поведението му. Нещата, които казва, въобще държанието му, имаше един период, в който ми пишеше почти през цялото време, а това си е меко казано дразнещо. Сякаш е прекалено загрижен, не знам, не мога да го обясня много точно.. Имала съм съмнения, а и мои приятелки са ми казвали, че може би ме чувства като повече от приятелка, но искрено се надявам да не е така. Просто не мога да го възприема като повече от това, знам, че е глупаво и повърхностно, но така го чувствам..
Какво мислите вие, дали има чувства към мен или просто си въобразявам? И ако според вас наистина съм го friendzone-нала какво трябва да направя?

MasterOfPumpkins
10-29-2012, 18:33
добре де, не мога да разбера защо пишете всички тези постове от типа "сега какво да правя" описвайки на 10 реда как не можете да се оправите с чувствата си. да, знам че е голяма каша, но ---> дали някви рандъм хора, които знаят далеч по-малко кое как се е случило, кой какво е казал и как се държите един с друг, ще могат да решат нещо, което ТИ не можеш или си мислиш, че не можеш. <--- според мен, дори да имат повече опит, трудно става да обясняваш отношения и чувства с букви и удивителни знаци. да, и многоточия. поне за голяма част от постовете е така.

еми, г-це, говорете бе. извикай си човека на разходка, намери подходящия момент ( или давай по някое време, после да не се оправдаеш, че нямало подходящ ) и си кажи каквото те притеснява. ако сте приятели, ще се разберете. ако те харесва, той ще разбере, че няма шанс. и после ще си кажете по едно клиширано "нека си останем само приятели", ще се засмеете тъжно на клишето и после .. не знам.
--------------------------------------------the end-------------------------------------------

tori
10-29-2012, 18:34
Ъ, какво трябва да направиш?! Че нужно ли е въобще да правиш нещо? Ти го чувстваш само като приятел, не като нещо повече. Ако той ти има мераци и ти каже за тях, му обясни в прав текст, че не го чувстваш като нещо повече от приятел и не искаш да си разваляте отношенията.

Azoria
10-29-2012, 21:32
Може и да не те харесва , не се филмирай толкова..

qkakukla2
10-29-2012, 21:47
Той ти е онлайн приятел. Ти просто не знаеш (или си забравила) какво е чувството някого да е с теб, тялом и духом. Когато го осетиш (чувството), ще се осъзнаеш. Мен лично много хора са ме изнервяли по този подход, но все пак ги има. :)

Amore-Mio*
10-30-2012, 06:59
На мен също ми изглежда, че той си пада по теб.
А щом вече е в тая зона , по - добре му покажи незаинтересованост, каквато той ти показва и показвай само приятелски настроени чувства.

fenastz
10-30-2012, 12:40
По-добре го блокирай отвсякъде ако те иска за повече от приятел.