PDA

View Full Version : Любовни терзания



bgbeast
10-29-2012, 19:20
Здравейте! Моя проблем е следния проблем-любов от разстояние... Имам почти едногодишна връзка с приятелката ми. Обичам я ужасно много и тя мен. Но преди един месец заминах да уча в Англия. Много ми е трудно... знам че и при нея е така. Всеки ден си мисля за нея и броя дните които ми остават да се върна там. Тя обаче смята, че няма да издържим дълго така. И въпроса ми е как да й обясня, че може да се справим. Аз съм тук два месеца и половина и се връщам за един месец после още два месеца и половина и пак се връщам за един месец. След това още два месеца и половина съм тука и вече се връщам за лятото за повече от 3 месеца... А тя постоянно ми повтаря, че незнае как ще я караме така 4 години... Вярно е, че ще уча тук 3 години, евентуално 4 ако запиша магистратура пак в Англия, но аз постоянно си се прибирам в България. Не е като да ме няма 3-4 години постоянно. Тя поства някакви неща в фейса от сорта на този който те обича винаги би намерил време и начин да бъде с теб и никога не би си тръгнал... А на мен сърцето ми се къса... Ужасно много искам да сме си пак заедно... да мога да гушна, да мога да я целуна... Защото едно нещо разбрах докато съм тук. Че тя е всичко за мен, тя ми е най-близкия човек. Надявам се да получа добри съвети и идеи!

anonymous708973
10-29-2012, 20:45
Взел си решението вече... не виждам какво можеш да направиш.
Нито е сигурно, че ти си прав, нито е сигурно, че ще се разделите.

notlike
10-29-2012, 20:52
Приятел, само едно нещо е сигурно - времето ще покаже. Тези връзки обикновено са най-здравите, ако издържат. Друг е въпросът, че трябва да се обичате наистина много, за да издържите цели четири години по този начин. Има една мъдрост - "има ли желание, има и начин", на която аз ще отвърна с "60 секунди са доста разтегливо понятие в зависимост от коя страна на тоалетната си". Идеята ми е, че трябва да разбереш по себе си и по нея, а не да следвате как се движи "тренда" - това не са акции, това е една връзка, която е уникална по свой вид, защото две еднакви неща няма. Важното е да накараш момичето да повярва във вас, в противен случай вървите към край. Любовта е истинска, докато някой я подложи под съмнение :)

mimsssssss
10-29-2012, 20:54
Малката лигла не разбира, че на този етап от живота ти образованието ти е по-важно. Все пак с него имаш намерение да си направи стабилно бъдещето.
Обясни и. Ако не разбира, напълно нейн проблем е. Все пак в момента тя не гледа твоето щастие, цели и мечти, а е хленчещ егоист.

anonymous708973
10-29-2012, 20:56
Малката лигла не разбира, че на този етап от живота ти образованието ти е по-важно. Все пак с него имаш намерение да си направи стабилно бъдещето.
Обясни и. Ако не разбира, напълно нейн проблем е. Все пак в момента тя не гледа твоето щастие, цели и мечти, а е хленчещ егоист.

Чак пък..
Хубаво цели и мечти, но неговото щастие хич не е пълно като гледам... и все в някой момент от тия 4 години ще се пречупи, виждайки, че за пореден път не може да я прегърне в тежък момент.

А, да. Положението на оставащия винаги е по-тежко.

pandabear
10-29-2012, 20:58
Съвсем нормално е да се притеснява за това. И е хубаво, че ти го споделя, а не го крие в себе си. Ти си на ново място => има нови, интересни и непознати за теб неща. Просто усеща леката заплаха в това. Ако си доказвал достатъчно много пъти любовта си към нея, докато сте били заедно- припомни ѝ го. Покажи ѝ, че няма от какво да се притеснява. Накарай я да се чувства обичана, чрез мили думи и жестове дори през скапания интернет. Знам колко е трудно да се крепи подобна връзка, но не е невъзможно, стига да го има желанието, любовта и доверието.

Azoria
10-29-2012, 21:22
Съвсем нормално е да се притеснява за това. И е хубаво, че ти го споделя, а не го крие в себе си. Ти си на ново място => има нови, интересни и непознати за теб неща. Просто усеща леката заплаха в това. Ако си доказвал достатъчно много пъти любовта си към нея, докато сте били заедно- припомни ѝ го. Покажи ѝ, че няма от какво да се притеснява. Накарай я да се чувства обичана, чрез мили думи и жестове дори през скапания интернет. Знам колко е трудно да се крепи подобна връзка, но не е невъзможно, стига да го има желанието, любовта и доверието.


+

mimsssssss
10-29-2012, 21:54
Чак пък..
Хубаво цели и мечти, но неговото щастие хич не е пълно като гледам... и все в някой момент от тия 4 години ще се пречупи, виждайки, че за пореден път не може да я прегърне в тежък момент.

А, да. Положението на оставащия винаги е по-тежко.

От доста дълго съм в такава връзка, за да знам как стоят нещата. Нейното си е чист егоизъм. Особено тия работи с фейсбука мен биха ме изкарали извън нерви.
Такива връзки не са за всеки, още повече ако борбата за поддържането на огъня е еднопосочно. Не ме разбирай погрешно, но не всеки би могъл да издържи и накрая даже някой смятат, че това не е връзка. Тяхна воля. Ситуацията на момчето е тъжна, защото приятелката му наистина е егоист, а той се притеснява да не я загуби.

Amore-Mio*
10-30-2012, 06:55
Виж, тя трябва да те разбере - ако не го прави, то тогава не е за теб. Ясно е, че и на двамата ви е ужасно зле, че сте разделени, но е нужно разбирателство от нейна страна - това касае твоето бъдеще, добро образование и какво ли още не. Още повече, че се прибираш често, може да изтраете някакви си два месеца, за да се видите после. Нейното си е чист егоизъм, не се разкайвай, заради такава.

Такива връзки не са за всеки, а ти надали ще успееш да я убедиш в противното, че ще можете да се справите. Тя не вярва, не иска да поддържа такава връзка. Нищо лично, но това показва колко те обича.

fenkaaa
11-02-2012, 21:40
Покажи и това,което си написал тук,може би вече си и го казал,но би се уверила в него,когато види,че си го признал и пред толкова непознати хора.