PDA

View Full Version : Софийска математическа гимназия "Паисий Хилендарски" (известна с акронима СМГ)



lozane
10-29-2012, 19:34
Може ли ако знаете за Софийска математическа гимназия "Паисий Хилендарски" (известна с акронима СМГ)да ми кажете дали е добро училище ,частно ли е и ако да колко е таксата?


Много ви благодаря.........

perry_the_platypus
10-30-2012, 04:44
Да, добро училище е. Държавно е, влиза се с приема след 7ми клас, като трябва да имаш предвид, че бала е над 35 и се смята по по-различен начин от бала за езиковите гимназии. :) :)

zlatko98
10-30-2012, 06:03
Да, добро училище е. Държавно е, влиза се с приема след 7ми клас, като трябва да имаш предвид, че бала е над 35 и се смята по по-различен начин от бала за езиковите гимназии. :) :)
Бала само за паралелката с немски е над 35 ;)
За СМГ бала се образува така: 3а+б+в+г=36 (а-матура по математика, б-матура по БЕЛ, в-оценка по математика в училище, г-оценка по БЕЛ в училище). Минималния бал за 2012 е 33,929

BrainlessROCKBABY
10-30-2012, 10:45
Мрън :D Ако бях 7.клас нямаше да ми стигнат с малко, за да вляза в СМГ ;д

irrationalDecision
10-30-2012, 14:30
Ура пък аз. Като бях 7 клас, оценките ми стигаха и за немската паралелка на СМГ. То и тогава се колебаех точно между сегашното си даскало и тази паралелка. За мен СМГ е хубаво училище за човек, който наистина много харесва математиката. Подчертавам го това, щото немалко седмокласници отиват там заради славата му на добро даскало, след като не им е стигнало малко примерно за езикови. А според мен те точно не са за там. И този минимален бал сигурно е на 1 класиране. В английските паралелки спада доста повече, има даже по няколко свободни места и на следващите класирания.
С две думи - математик ли си - СМГ е готин избор. Не си ли и отидеш ли там, без да си фен на математиката, а само защото се води една от добрите гимназии , ще сгрешиш. Така си мисля аз.

irrationalDecision
10-30-2012, 14:31
Sorry за double поста.

zlatko98
10-30-2012, 16:50
СМГ наистина е за хора, обичащи математиката. На мен също ми стигаше бала за там, но никога не съм го взимал впредвид по простата причина, че математиката не ми е първа любов. Хора, на които тя не им идва от сърце и не им се отдава(това, че изкарваш 6-ци не значи, че си за СМГ) ще им е убийствено трудно през годините ;)