PDA

View Full Version : Фитнес храни



titinkaa
10-30-2012, 16:09
Здравейте. :)

Тъй,като имам за сваляне някой и друг килограм,реших да ви пиша.Приятеля ми тренира фитнес,има мускули,не взима анаболи и т.н.,просто се храни здравословно и спортува много.Та с него онзи ден се заговорихме за отслабване и той ми каза,че имало някакви протеини,от които се отслабвало по 7-8кг на месец+диета.Та тези протеини били състав от кофеин,манго и някви си там подобни неща.Интерисувам се някой от вас знае ли нещо по темата,как се казват тези протеини,каква цена са,как се приемат и т.н.?!Смятам да си ги купя,да спазвам няква протеинова диета и фитнес тренировки.
Вчера гледах тези протеини: http://www.fitneshrani.com/allmax-isofemme-protein-smoothie/
и единствено на тях се спрях,защото са за жени,а и е като шейк.Има и други за бързо изгаряне на мазнини,но ми се виждат много силни,и ме е страх да не си навредя нещо.

Женско съм,на 19г.

Нека тук обсъждаме всички видове хранителни добавки,не само за това,което питам,а общо. :)

awerw
10-30-2012, 16:15
бягай си в козметика и диети, не знам каква ти е представата за мускули, ама приятеля ти явно нищо не е научил и направил в тоя фитнес...

FasterBeach
10-30-2012, 16:16
Ходи в близкия парк и тичай. Вече става и студено де... добър вариант е и да ходиш на фитнес. Бягащи пътечки, велоергометри а-у... Наблегни и ти на здравословното хранене като приятеля ти. Остави ги тези протеини. Не че са вредни, но са и ненужни.

ranieri
10-30-2012, 16:24
Приятеля ти уж разбирал викаш пък питаш във форум..

titinkaa
10-30-2012, 16:28
ПРосто исках да се допитам до вас.Да той разбира,но исках да чуя и вашето мнение за тях.Това за отслабването с протеини той го знае от негови познати,които са ги ползвали за сваляне на мазнини,а не че той ги е ползвал.

titinkaa
10-30-2012, 16:30
бягай си в козметика и диети, не знам каква ти е представата за мускули, ама приятеля ти явно нищо не е научил и направил в тоя фитнес...

Напротив,много е направил.Това,че питам вас,не значи че той е некадърен.

FlyingUnderpants
10-30-2012, 16:35
вика се л-карнитин или фет бърнар не протеин за отслабване

awerw
10-30-2012, 16:41
Напротив,много е направил.Това,че питам вас,не значи че той е некадърен.

хаха, това, което ти е казал са пълни глупости, сега разбираш ли ?

Alchemist
10-30-2012, 16:43
Ако искаш да свалиш килограми, трябва да разбереш колко калорий са ти нужни на ден за да поддържаш сегашното си тегло. Това се прави със следната формула:

The Harris-Benedict formula (BMR based on total body weight)
Men: BMR = 66 + (13.7 X wt in kg) + (5 X ht in cm) - (6.8 X age in years)

Then multiply the BMR with ur activity level

Activity factor
Sedentary = BMR X 1.2 (little or no exercise, desk job)

Lightly active = BMR X 1.375 (light exercise/sports 1-3 days/wk)

Mod. active = BMR X 1.55 (moderate exercise/sports 3-5 days/wk)

Very active = BMR X 1.725 (hard exercise/sports 6-7 days/wk)

Extr. Active = BMR X 1.9 (hard daily exercise/sports & physical job or 2 X day training, marathon, football camp, contest, etc.)

След като знаеш колко калорий са ти нужни за сегашното тегло, трябва да ядеш с 350-500 по-малко всеки ден в зависимост от колко бързо искаш резултат. Отделно можеш да тичаш за да изгаряш още повече калорий. Отнема време, но така се сваля тегло.
Също така трябва да се храниш здравословно - салати, пълнозърнест хляб, зеленчуци, яица.. Навсякъде в инетернет има списъци с много различни здравословни храни от които можеш да си избереш. Дори има специални диети с точните яденета, информация за калорийте в всяка храна и т.н. Единственото което се иска е малко желание.
Всички добавки които се продават в интернет за 'отслабване' е просто една маркетинг схема, напълно ненужни са ако просто имаш малко самоконтрол. Ако не можеш да се ограничаваш с яденето, никви пудри и хапчета няма да ти помогнат, а в случай че успееш (което не е толкова трудно) целият ти живот ще се промени.

ranieri
10-30-2012, 17:03
Нали знаеш , че в момента я mind fuck-на доста яко ^

Mladenoff
10-30-2012, 17:08
НВД, яко кардио, аеробни тренировки, л-карнитин (течен)... в бб-тийм има изписани цели епопеи за това