PDA

View Full Version : Кандидатстване в Англия



fuckthisshit325
10-30-2012, 17:55
Здравейте! 12 клас съм и мисля да кандидатсвам в Англия. Исках да попитам ако имам CAE или TOEFL и успех от дипломата 5.00 дали ще ме приемат със специалност право?

DisappointedDreamer
10-30-2012, 17:57
Избираш си университет, проверяваш entry requirements и отговаряш сама на въпроса си.

Различните унивеситети имат различни критерии.

BrainlessROCKBABY
10-30-2012, 18:20
Ми то хубаво, но сайтовете на унитата са шифровани D: Нищо не се намира лесно

LoupGarrou
10-30-2012, 19:26
^ Нищо шифровано няма ... Нормално е в началото да ти е малко объркано, но ако си кандидатстваш сам/а се научаваш. После ще слушаш глупавите истории колко "трудно" било и как фирмата била най-доброто решение. Всички сайтове следват един и същи модел/ ключови думи ...

Към OP: Да, можеш, ако не кандидатстваш в "престижен" университет. Те искат около 5,80 ...

DisappointedDreamer
10-30-2012, 19:28
Мисля, че брейнлес използваше сарказъм.

*надява се*

LoupGarrou
10-30-2012, 19:30
Мисля, че брейнлес използваше сарказъм.
*надява се*

Ммм, не знам, възможно е, но често се чува това, че информацията трудно се намира.
Btw, ако липсва информация за Б-я, намираш email-а за admissions
и ги мяташ на лични :D

Zorin
10-30-2012, 19:33
Общо взето е това, което са ти го казали, да. Кандидатстването във Великобритания става чрез централизираната онлайн система UCAS. По принцип срокът е 15ти януари (15ти октомври за Оксбридж), така че имаш още време, но ще е добре да започнеш да си подготвяш документите. Кандидатства се по диплома и мотивационно писмо. Трябва ти и изпит по език - САЕ или ТОЙФЕЛ стават, да. Само че те са изискване, а не критерий - основна тежест има мотивационното ти.
Препоръчвам форума на БгХелп за кандидатстване в UK
http://www.bghelp.co.uk/forums/%CE%E1%F0%E0%E7%EE%E2%E0%ED%E8%E5-%E2-uk/
Избери си университетите, пиши им по един мейл какви са им изискванията за специалността за българи и действай. Не е сложно.

BrainlessROCKBABY
10-31-2012, 09:17
Мисля, че брейнлес използваше сарказъм.

*надява се*

не, бе :D не беше сарказъм; на малко места пише конкретно за оценките от българската дипломата, примерно