PDA

View Full Version : Последна тема по темата 21.12.2012! Кой каквото има да казва,да го каже..



UNITED2
10-31-2012, 08:17
От както започна да се шуми около тази дата сигурно сме я дискутирали десетки пъти,но сега наистина е близо.. дори няма и 2 месеца до идването на въпросната дата,та..
Ето какво намерих аз и ми се струва много любопитно и мисля,че можем да поразмишляваме над това.
Дали целта е да се всее страх у народа,или наистина може да се случи нещо такова.
Как мислите,21.12.2012 е просто дата или наистина ще се случи нещо?
Как си представяте вие този ден,като катаклизъм или като поредния удар от страна на илюминати върху света?
Та,ето аз на какво попаднах ии чеснто казано ме побиха тръпки.


Тибетски монах предрича, че Земята ще потъне в мрак на 21.12.2012
Лама от Тибет, познат като Оракула от Шамбала е изпратил до НАСА предсказанието си за това, което ще се случи на 21.12.2012 година.

Той смята, че животите на хиляди хора са в опасност. Според него тези, които оцелеят в продължение на два месеца след фаталната дата, ще променят коренно живота си и своето мислене.

Според Лама от Тибет на 21.12.2012 година всички планети от Слънчевата система, включително и Земята ще навлязат в галактическа „нулева зона”. Нулевата зона е пространство, в което не могат да се разпространяват никакви енергии. Ще настъпи пълен мрак и тъмнина, а в тъмнината ще има чести избухвания от светлина. Понякога на хората ще им се струва, че около тях се разхождат мъртъвци. Земята ще се тресе, но слабо. Животните първи ще усетят наближаването на Апокалипсиса и ще се скрият в дупките си, твърди Оракула.

Много от хората ще полудеят от внезапната промяна и стреса, който ще изживеят. Тибетският монах препоръчва на 20-ти декември всички хора да напуснат градовете и да отидат в малките селища. Там, където ще се подслонят прозорците да бъдат закрити с плътни пердета и никой да не поглежда навън.

Той съветва хората да се запасят с храна и вода поне за два месеца, защото страшният катаклизъм ще продължи две седмици, но никой не трябва да се връща към нормалния си начин на живот до началото на пролетта, а чак в края на март.


Според ламите от Тибет пророчествата, идващи от древността, ще се сбъднат:
"Времето на Шамбала вече иде...Преди него обаче ще станат войни и много държави ще се разрушат. Подземен огън ще разтърси земята. Ще бъдат изпратени предзнаменования."

Nam3less3
10-31-2012, 08:35
Да идва, че тока поскъпва от догодина.
А с понятието Шамбала всеки злоупотребява.

npp
10-31-2012, 08:42
според вярното предание, никой не знае точният ден и час на свършека освен самият Бог Отец, плюс това Исус е казал че Той е непредвидим по отношение на появата Си, и че дните ще се съкратят поради съвършената любов на истинските Светии

"А за оня ден и час никой не знае, нито небесните ангели, нито Синът, а само Отец." Матей 24: 36,

"господарят на оня слуга ще дойде в ден, когато той не го очаква, и в час, когато не знае" Матей 24: 50,

"И ако да не се съкратяха ония дни, не би се избавила ни една твар; но заради избраните, ония дни ще се съкратят." Матей 24: 22

UNITED2
10-31-2012, 08:48
Исус това,Исус онова.. къде е Исус сега,в този момент,когато измират хиляди деца,НЕСПРАВЕДЛИВО!
Къде е Исус когато шибаните илюминати се подиграват с народа,къде е?
Или на Исус работата му е само да крие точната дата за края на света и когато тази дата дойде,той да излезе и да се похвали "Ха,ето,че света свършва днес,а не както вие си мислехте на 21.12.2012,заврете си го отзад"
Изобщо не ми намесвай Исус в цялата ситуация,защото Исус навярно просто си седи в райските облаци на небесата и си почива стабилно с купа плодове в ръце,гледайки как хората на земята биват погубвани.
Може светът да не свърши,но и по-зле като се замисля,защото мозъците на хората продължават да се промиват и всичко върви на зле.Ако не свърши света,то не знам изобщо до къде може да се стигне с това темпо на тотално затъпяване и сеене на разврат..
Дали ще свърши или не,според мен надежда за тоя народ НЯМА,не и докато Бог (ако го има) си стои и гледа какво се случва без да се намесва..

Nam3less3
10-31-2012, 08:53
Бог не е длъжен да идва и да ти оправя проблемите. Иначе какъв ще е смисъла на живота?
Ти самия що не си дариш богатството на бедните деца.
Хората все искат Господ, богатите, партията или някой друг да ги оправят.

UNITED2
10-31-2012, 08:56
Щото не съм богат,но винаги когато мога помагам.
Не в това е въпроса обаче,никой не иска Бог да дойде и да ми даде пари,или да даде пари на когото и да било.
От него не се иска да оправя проблемите на хората,просто да спре тези които се опитват да разрастват проблемите и да провалят живота на хората,пък после сами можем да се оправяме всички..
Най ми е смешна теоерийката,че пред Бог всички са еднакви.
Да се смее ли човек,да плаче ли?!

Nam3less3
10-31-2012, 09:00
Хората най-често сами си създават проблемите и водят до съсипването на живота им и на този на другите около тях.
Не си ли правил така?
Иначе Бог не пречи на злото, все пак хората имат свободна воля.
Ако искаш Бог да махне злото и проблемаджиите, е все едно да направи хората роботи.

UNITED2
10-31-2012, 09:02
Правил съм,всеки е правил,но това е просто грешка,а хората са грешни..

Nam3less3
10-31-2012, 09:03
Правил съм,всеки е правил,но това е просто грешка,а хората са грешни..Ами като спрат да са толкова грешни ще се оправят нещата.

UNITED2
10-31-2012, 09:10
Ето за това казвам,че няма надежда! :D

Nam3less3
10-31-2012, 09:13
Ето за това казвам,че няма надежда! :DЗащо да няма, света си се развива много добре и живота сега за доста хора е по-добър отвсякога в сравнение с миналите векове.

UNITED2
10-31-2012, 09:16
В какво по-точно се иразява мнението ти,с какво живота на днешния човек е по-добър,от този на човек от миналото?
Дай пример.

defender
10-31-2012, 09:18
според вярното предание, никой не знае точният ден и час на свършека освен самият Бог Отец, плюс това Исус е казал че Той е непредвидим по отношение на появата Си, и че дните ще се съкратят поради съвършената любов на истинските Светии
съгласен съм,
но все пак как така "свидетеля" промени своите възгледи, като само до преди няколко месеца твърдеше кога ще е края на света. Дори беше казал, че ще е в близките няколко години или нещо такова.
Но трябва да се отбележи, че имаш напредък.

Nam3less3
10-31-2012, 09:20
В какво по-точно се иразява мнението ти,с какво живота на днешния човек е по-добър,от този на човек от миналото?
Дай пример.С 90% от общоприетите критерии за добър живот. Въобще как може да питаш нещо толкова очевидно.

defender
10-31-2012, 09:21
Ето за това казвам,че няма надежда! :D

надеждата зависи от твоите усилия, а Господ като види искреното ти усърдието, въпреки недостатъците ти, ще те избави от греха.

UNITED2
10-31-2012, 09:25
Да,но не се ли променя критерия за добър живот с времето?
Не се ли създават изкуствено "удобства" без които СИ МИСЛИМ,че не можем?
Та то сега е ОБЩОприето,че без интернет и компютър (НАПРИМЕР),няма да можеш да живееш пълноценен живот.Но не е ли компютъра средство което възниква в последствие и започва да се ползва масово като някакъв си вид улеснение,равлечение и т.н за човека.
Сигурен съм,че някога критерия за добър живот е бил просто да си със семейството си,да имаш хляб и да си жив и здрав.
С времето обаче критериите се менят.
В днешно време се създават проблеми на които ни предлагат решение,но какъв е смисълът от това?-Никакъв.
След 100 години критерия по който живеем днес и си мислим,че е пълноценен,тогава ще е мизерен и гаден..
Не знам дали се изразих правилно,но..

Nam3less3
10-31-2012, 09:33
Прочети историята да видиш какъв е бил живота и светогледа на хората преди и сравни със сега, да не говорим за огромния напредък в икономиката, производството, здравеопазването, транспорта и т.н.

Хората сега не оценят нищо от света около тях и са неблагодарни, а реално трябва всеки ден да се радваме, че живеем в 21ви век и то в Европа, а не в Азия или Африка.

UNITED2
10-31-2012, 09:38
Погледнато от тази страна си прав.
Но наистина,колкото по-голямо изобилие на блага,толкова по-малко благодарност и човечност.
Едното е за сметка на другото,цената не е малка!

Nam3less3
10-31-2012, 09:40
Защо по-малко човечност, едно време убийствата(и то публично и болезнено), мъченията, войните и т.н. са били нещо обичайно, а сега са възмутителни.

Единствената цена на сегашните блага са експлоатацията на азиатските работници да речем, един лаптоп би бил много по-скъп от 1000 лв ако не работят като роби.

defender
10-31-2012, 09:54
Прочети историята да видиш какъв е бил живота и светогледа на хората преди и сравни със сега, да не говорим за огромния напредък в икономиката, производството, здравеопазването, транспорта и т.н.

Хората сега не оценят нищо от света около тях и са неблагодарни, а реално трябва всеки ден да се радваме, че живеем в 21ви век и то в Европа, а не в Азия или Африка.

така е,
също много трябва да сме благодарни, че сме православни.

npp
10-31-2012, 10:07
Исус това,Исус онова.. къде е Исус сега,в този момент,когато измират хиляди деца,НЕСПРАВЕДЛИВО!
Къде е Исус когато шибаните илюминати се подиграват с народа,къде е?
Или на Исус работата му е само да крие точната дата за края на света и когато тази дата дойде,той да излезе и да се похвали "Ха,ето,че света свършва днес,а не както вие си мислехте на 21.12.2012,заврете си го отзад"
Изобщо не ми намесвай Исус в цялата ситуация,защото Исус навярно просто си седи в райските облаци на небесата и си почива стабилно с купа плодове в ръце,гледайки как хората на земята биват погубвани.
Може светът да не свърши,но и по-зле като се замисля,защото мозъците на хората продължават да се промиват и всичко върви на зле.Ако не свърши света,то не знам изобщо до къде може да се стигне с това темпо на тотално затъпяване и сеене на разврат..
Дали ще свърши или не,според мен надежда за тоя народ НЯМА,не и докато Бог (ако го има) си стои и гледа какво се случва без да се намесва..


ние не казваме че свършекът няма да е на 21.12, нито че ще е точно тогава, нито казваме че съвсем скоро живота в този свят ще свърши напълно и няма да продължи повече, а на въпроса защо Исус не е тук за да спаси всички човеци, можем да кажем че макар и да е единственият Господ за тази вселена, Той все пак не е самият Бог Отец, и че няма пълното Негово всемогъщество, иначе ако го имаше, тогава с сигурност щеше веднъж завинаги да спаси човечеството още тогава когато е бил тук преди около 2 хилядолетия, всичко е в Ръцете на Отца, дори и самият Господ, но като казваме това нямаме предвид че Вторият в Божествената йерархия(Исус) няма да получи власт от Първият(Отца) да спаси всички човеци на света, понеже е писано че Спасението е единствено чрез Него(Христос), и за съжаление още от седмият ден Бога Отец и досега се намираше в състояние на полусън, и затова нямаше как веднъж завинаги да спаси всички човеци напълно, но това може да се промени чрез правилната вяра, която се състои от проява на съвършена любов към всички човеци и отправяне на молитви/ходатайства пред истинският Бог за тяхното пълно спасение, понеже това може да Го събуди напълно и тогава Той вече да спаси всички

"И когато излизаше на път, някой се затече и коленичи пред Него и Го попита: Учителю благи(т.е. всемогъщи), какво да сторя за да наследя вечен живот? А Исус му рече: Защо Ме наричаш благ(т.е. всемогъщ)? Никой не е благ освен един Бог." Марк 10: 17-18,

"чрез името на Исуса Христа Назарянина(сиреч, чрез Правдата на Господът), Когото вие разпнахте, Когото Бог възкреси от мъртвите, чрез това име тоя човек стои пред вас здрав(сиреч, именно чрез Него човеците получават спасение). Той е камъкът, който вие зидарите презряхте, който стана глава на ъгъла. И чрез никой друг няма спасение; защото няма под небето друго име дадено между човеците, чрез което трябва да се спасим." Деяния 4: 10-12,

"И на седмия ден, като свърши Бог делата, които беше създал, на седмия ден си почина от(т.е. на седмият ден Той изпадна в състояние на хилядолетен полусън поради) всичките дела, които беше създал. И благослови Бог седмия ден и го освети, защото в него си почина от(т.е. защото в него Той изпадна в състояние на хилядолетен полусън поради) всичките си дела, от всичко, което Бог беше създал и сътворил." Битие 2: 2-3,

"И каза им: Тоя род с нищо не може да излезе, освен с молитва [и пост](т.е. освен с молитва/ходатайство чрез проява на съвършена любов към човеците)." Марк 9: 29

npp
10-31-2012, 10:18
съгласен съм,
но все пак как така "свидетеля" промени своите възгледи, като само до преди няколко месеца твърдеше кога ще е края на света. Дори беше казал, че ще е в близките няколко години или нещо такова.
Но трябва да се отбележи, че имаш напредък.

нищо не сме променяли, "свършекът" наистина ще настъпи до не повече от близките няколко години, но никога не сме казвали че знаем точният ден и час

Doctor_Satan
10-31-2012, 10:26
Исус това,Исус онова.. къде е Исус сега,в този момент,когато измират хиляди деца,НЕСПРАВЕДЛИВО!
Къде е Исус когато шибаните илюминати се подиграват с народа,къде е?
Или на Исус работата му е само да крие точната дата за края на света и когато тази дата дойде,той да излезе и да се похвали "Ха,ето,че света свършва днес,а не както вие си мислехте на 21.12.2012,заврете си го отзад"
Изобщо не ми намесвай Исус в цялата ситуация,защото Исус навярно просто си седи в райските облаци на небесата и си почива стабилно с купа плодове в ръце,гледайки как хората на земята биват погубвани.
Може светът да не свърши,но и по-зле като се замисля,защото мозъците на хората продължават да се промиват и всичко върви на зле.Ако не свърши света,то не знам изобщо до къде може да се стигне с това темпо на тотално затъпяване и сеене на разврат..
Дали ще свърши или не,според мен надежда за тоя народ НЯМА,не и докато Бог (ако го има) си стои и гледа какво се случва без да се намесва..
http://prikachi.com/images/209/5205209V.gif
Толкова много глупости не бях срещал в един пост, от дълго време насам.
Много ме дразнят такива олигофрени като тебе дето са гледали 2 рап клипа и си мсилят че знаят нещо за илюминатите
"Ъъъъ брат ти знаеш ли за илюминатите, те ни контролират мозъците, братле, те владеят всичко, гледах го в един клип Hurrr durrr"
Първо на първо, илюминатите са тайна организация възникнала като ответен удар срещу репресиите на църквата над научните открития. Точно това и значи илюминати - "просветени". Това са били хора на науката които са искали да донесат истината на хората. И са го постигнали. Ако не бяха те, сега щеше още да си мислиш че Земята е плоска, идиот такъв.А на теб мозъка ти е толкова промит че си нямаш и представа. Естествено илюминатите по някое време са разбрали че дори и да дадеш знание на овцете, те пак си остават овце. Хората не ги интересува дали Земята е плоска или кръгла. Те си гледат собственото благо и това им е достатъчно. И естествено благото на "народа", щото общото благо на овцете, определя и благото на отделните овци. И твоя живот, като една масова овца, съществува и се определя само от живота в стадото. Затова и благото на стадото те интересува пряко. И ти си същия промит мозък, просто източникът на промивката е друг. Източници колкото искаш. Ти просто ти си избрал един който ти е харесал.
По темата:
Доколкото знам, на всеки две хиляди години Земята преминава в различни календарни епохи. Сега сме във епохата на Водолей, а през 2012 се очаква да преминем във епохата на Риби(Или беше обратното сега сме в Риби, а трябва да преминем във Водолей). Такива астрономически събития са били описани от древните хора под формата на митове и легенди. Тъй като тогава хората не са знаели какво е това, те са му придавали човешки характер. И митът за Иисус също описва точно това астрономическо събитие. На 22 декември слънцето е в най-ниската си точка, появява се звезда на изток, а на 25 декември слънцето отново започва да се издига.Раждането на Иисус е всъщност издигането на слънцето. Тъй като повечето религии са били култ към слънцето, защото слънцето носи живот, древните хора са описали този процес чрез раждането на Иисус. Не случайно християнските празници съвпадат с древни езически обичай, които пък са отбелязване на лятното и зимното слънцестоене. Но този процес, които се случва веднъж на 2000 години е бил описан като божествен, защото хората тогава са боготворели слънцето. Замисли се : Живее на небето, дава светлина, топлина и живот, бори се постоянно с тъмнината(злото). Звучи ли ти познато?

UNITED2
10-31-2012, 10:38
Бях чел какви ли не абсурдни теории за илюминатите,че ядат деца,че са едва ли не деца на дявола,но за първи път чета,че "Илюминатите" всъщност били хора на науката.
Странно,наистина..
Не оспорвам твърдението ти защото всеки има право да вярва на каквото си поиска,но според мен това е абсурдно.
И можеше да използваш по-малко обидни думи в поста си doctor_Satan :D
Вярно е,че на всеки мозъка му е промит по един или друг начин от различни източници,но да се радваме поне повечето мозъци да са промити от правилните източници. ;)

Doctor_Satan
10-31-2012, 10:45
Няма такова нещо като правилни източници.

Nam3less3
10-31-2012, 10:45
Май наистина си промит мозък, защото илюминатите са като типичните тайни европейски общества от средновековието, основани през 1776 от баварец http://en.wikipedia.org/wiki/Adam_Weishaupt
Ама трябва да се чете история, не глупости по нета.

Doctor_Satan
10-31-2012, 11:00
Май наистина си промит мозък, защото илюминатите са като типичните тайни европейски общества от средновековието, основани през 1776 от баварец http://en.wikipedia.org/wiki/Adam_Weishaupt
Ама трябва да се чете история, не глупости по нета.

> "Ама трябва да се чете история, не ГЛУПОСТИ ПО НЕТА."
> Даваш линк към нещо в НЕТА

Гениално.... Просто гениално.

npp
10-31-2012, 19:59
Истината е че няма как ако си Бог(-а) на цялата вселена да допуснеш душите да бъдат сполетявани от зло за повече от няколко хилядолетия след като носиш отговорност за всички тях (чак) до края на вечността, иначе едва ли ще можеш да защитиш позицията си на вселенски Администратор докрай - че кой би подкрепил управника, за който е известно че не е спазил дълга си?!

RagioL
10-31-2012, 22:14
Договора ми с телефонната компания изтича 21.12.2012, друго за сега миля че няма какво да кажа.

RagioL
10-31-2012, 22:41
И митът за Иисус също описва точно това астрономическо събитие. На 22 декември слънцето е в най-ниската си точка, появява се звезда на изток, а на 25 декември слънцето отново започва да се издига.Раждането на Иисус е всъщност издигането на слънцето. Тъй като повечето религии са били култ към слънцето, защото слънцето носи живот, древните хора са описали този процес чрез раждането на Иисус. Не случайно християнските празници съвпадат с древни езически обичай, които пък са отбелязване на лятното и зимното слънцестоене. Но този процес, които се случва веднъж на 2000 години е бил описан като божествен, защото хората тогава са боготворели слънцето. Замисли се : Живее на небето, дава светлина, топлина и живот, бори се постоянно с тъмнината(злото). Звучи ли ти познато?

Тази част от поста ти напомня за една теория за вграждането на култа Sol Invictus в християнството.

Doctor_Satan
11-01-2012, 09:40
Тази част от поста ти напомня за една теория за вграждането на култа Sol Invictus в християнството.

То християнството е сбор от крадени, по-стари, притчи и легенди. Някой луд просто ги е приел твърде буквално. То хората са ги възприемали буквално, защото те дефакто са си били отражение на природата. И тъй като природата е имала пряко и много важно влияние върху живота на хората тогава, не е трудно да се досетим, защо са им давали характери и човешки облик. Ако ти виждаш една светеща точка в небето, която ти дава светлина, топлина, храна и т.н.,но не знаеш какво представлява, няма ли да я боготвориш?

Incadeptus
11-01-2012, 09:44
Мога само да кажа,че цялата Земя ще претърпи Астрална проекция

defender
11-01-2012, 10:30
с тва некомпетентно, плоско и замъглено "философстване" за християнството и сравнения с дивачески култове и идоли, и умопомрачителни заключения, яко сте в батака.............
дано се освестите, този процес при вас аз лично не знам как ще стане, но за Бог всичко е възможно.

RagioL
11-01-2012, 10:48
Мога само да кажа,че цялата Земя ще претърпи Астрална проекция

При толкова повторения за астрала ми интересно дали си запознат с пълната схема на това, за което става въпрос а именно четирите плана?

Ацилут - дух
Бриа - ментално ниво
Йецира - астрално ниво
Асиа - материална вселена

RagioL
11-01-2012, 11:25
Имаше някакъв стар текст от ранната християнска църква че християнството трябва да се слее с местните култове, защото в противен случай хората няма да го възприемат а ще го отхвърлят. Ако можех да се сетя какъв беше текста щях да го цитирам.


с тва некомпетентно, плоско и замъглено "философстване" за християнството и сравнения с дивачески култове и идоли, яко сте в батака.............
дано се освестите, този процес при вас аз лично не знам как ще стане, но за Бог всичко е възможно.

Кой е некомпетентен?! Я пак си помисли! Стига да не ти липсва способността разбира се.

А както е казал един масон, изгрява една нова епоха, една нова идея и дойде време религията да залезе, и потъне в забрава, и ще бъде тя просто част от историята на бъдещите поколения, като им напомня колко по напред са те от предците си.

defender
11-01-2012, 11:36
Имаше някакъв стар текст от ранната християнска църква че християнството трябва да се слее с местните култове, защото в противен случай хората няма да го възприемат а ще го отхвърлят. Ако можех да се сетя какъв беше текста щях да го цитирам.
ами това е целта, да се помогне на хората по-лесно да се обърнат към истината и да я усвоят и да не изпадат неволно в идолослужение чрез разни езически обичаи.


А както е казал един масон, изгрява една нова епоха, една нова идея и дойде време религията да залезе, и потъне в забрава, и ще бъде тя просто част от историята на бъдещите поколения, като им напомня колко по напред са те от предците си.
ами нищо ново под слънцето, масоните от край време са били врагове на Христовата църква.

Incadeptus
11-01-2012, 12:02
Запознат съм и както виждам,явно и ти си.И съветвам да не се трвожат тези,които се страхуват от 21 декември,всичко би трябвало да е спокойно.

defender
11-01-2012, 12:05
^
кой си ти бе човече и за какво се изживяваш като някакъв прорицател и астрален вожд на народа

а като на 21-ви не стане нищо, кво ше казваш.

Incadeptus
11-01-2012, 12:14
Не се мисля за някакъв вожд.Народа да прави каквото си иска.Да не мислиш,че ми пука дали някой си вярва в глупости като религията или не хахха

Nam3less3
11-01-2012, 12:23
Не се мисля за някакъв вожд.Народа да прави каквото си иска.Да не мислиш,че ми пука дали някой си вярва в глупости като религията или не хаххаАко религията е глупост, твойте вярвания са за ретардирани инфантили.
Иначе кажи какво ще стане ако 21ви декември си мине както най-обикновен ден, или ще се измисли нова дата която да чакаме?

npp
11-01-2012, 12:29
дори и да има астрална проекция, която е от Бога, но не и от дявола, едва ли само да виждаш е голямо постижение там, чувал съм за астрални същества, които могат да телепортирват физически предмети и дори да материализирват и дематериализирват трайно такива, обаче това при условие че се придържат към Божията Воля употребявайки астралните си способности само за незли цели, а да не говорим че в същото време Исус и Неговите Светии могат да спасяват съвършено всеки човек, а не просто да си играят на някакви си удивителни чудеса, а в случаят повечето хора на тази планета, които следват метод за астрална проекция могат в най-максималният случай само да виждат нещо си, като някои дори можеха да телепортират определени предмети, и това бяха разни магове т.е. фокусници

Rebirthing
11-03-2012, 20:12
Доколкото знам, на всеки две хиляди години Земята преминава в различни календарни епохи. Сега сме във епохата на Водолей, а през 2012 се очаква да преминем във епохата на Риби(Или беше обратното сега сме в Риби, а трябва да преминем във Водолей). Такива астрономически събития са били описани от древните хора под формата на митове и легенди. Тъй като тогава хората не са знаели какво е това, те са му придавали човешки характер. И митът за Иисус също описва точно това астрономическо събитие. На 22 декември слънцето е в най-ниската си точка, появява се звезда на изток, а на 25 декември слънцето отново започва да се издига.Раждането на Иисус е всъщност издигането на слънцето. Тъй като повечето религии са били култ към слънцето, защото слънцето носи живот, древните хора са описали този процес чрез раждането на Иисус. Не случайно християнските празници съвпадат с древни езически обичай, които пък са отбелязване на лятното и зимното слънцестоене. Но този процес, които се случва веднъж на 2000 години е бил описан като божествен, защото хората тогава са боготворели слънцето. Замисли се : Живее на небето, дава светлина, топлина и живот, бори се постоянно с тъмнината(злото). Звучи ли ти познато?

Сега сме в епохата на Рибите, следващата епоха е на Водолея.
Всяка епоха наистина продължава по 2000 години, но не съм сигурна дали 21 декември 2012-та е точната дата, то едва ли е възможно да бъде определена такава, така че с датите може да се спекулира.
Казват, че епохата на Рибите е донесла религията. Според астрологията Рибите са най-духовният знак, но илюзиите също са под знака на Рибите, та бих казала, че религията си е една илюзия. Водолея пък е най-хуманитарният знак. Свързват го с толератност, индивидуалност, независимост и разни такива работи. Всъщност бих казала, че вече сме влезли в тази епоха. Хората повече от всякога призовават за толерантност към този или онзи, всеки се мисли за 'различен', за 'индивидуалист' и т.н. Изобщо много водолейско изглежда всичко наоколо, въпреки, че не всеки вярва на тези астрологични работи.

Иначе на 21-ви декември не очаквам да се случи нищо катастрофално. Надявам се хората да не хукнат на някъде, защото икономиката би рухнала ;д. Не очаквам и някакви си илюминати да изскочат от някъде. Просто всичко ще си продължи по-старому и най-вероятно ще насрочат нова дата за Апокалипсиса.

ScarlettS
11-04-2012, 06:54
Водолея пък е най-хуманитарният знак. Свързват го с толератност, индивидуалност, независимост и разни такива работи. Всъщност бих казала, че вече сме влезли в тази епоха. Хората повече от всякога призовават за толерантност към този или онзи, всеки се мисли за 'различен', за 'индивидуалист' и т.н.

Мда, и аз написах нещо подобно в едно есе наскоро (без астрологичната част), като основната ми теза беше, че в следствие на природното ни подчинение на прогреса с времето толерантността става неизбежна. Коментарът на учителката ми беше, че идеите са добри, но нямат никаква връзка с реалността, защото явно не съм виждала деградацията на хората. За примери посочи падането на двете кули близнаци, войните по света и нетърпимостта между хората от различни националности. След целия ми последвал спор с нея, накрая отново не постигнахме консенсус. Целият процес доста ми напомни на дискусиите тук във форума. :D

Incadeptus
11-04-2012, 07:00
Абе трябва да се случи :D

li0n
11-04-2012, 07:12
Както си чета тука, каня ви всички на Afterparty на 22 декември у нас.

Incadeptus
11-04-2012, 07:18
Ще дойда бъди сигурен

li0n
11-04-2012, 07:19
Сигурна съм. :)

Incadeptus
11-04-2012, 07:28
Ооо ти си момиче,супер :д :)

gugenceto2
11-04-2012, 07:28
На 21 декември не очаквам нищо друго освен разкъртващ апокалипсис причинен от прекалено много пиене :D :D :D Поне за мен... Аз съм вярваща. Все някога ще умрем. Дали ще е на 21, след няколко години или дори утре. Хората се притесняват за една дата в бъдещето, а не се замислят за днес. На никого не му идва на ума, че може да умре по всяко време. Той продължава да се вайка, че "денят на страшния съд" наближава. Какво ще правим? Как ще оцелеем?
Умират толкова много хора всеки ден. Но и се раждат нови. Животът продължава.

li0n
11-04-2012, 07:39
Ооо ти си момиче,супер :д :)
Да. :D
Въобще не вярвам, че някакъв си календар от преди еди-колко-си години ще предрече кога ще умрем. И да, съгласна съм с горния пост. Можеш да умреш и всеки момент. Може да ти се запали къщата, може да те блъсне кола.. Дали ще умреш днес, утре, на 21 декември или след 40 години - ще умреш. А и силно се съмнявам Земята да потъне в мрак, повечето хора да измрат и etc. Пълни глупости. Макар че предвид състоянието в България и по света сигурно ще е по-добре да измрем.. дано, ама надали. Силно се съмнявам обаче до сега щом не се е случило такова чудо, чак сега да се случи. ;)

Incadeptus
11-04-2012, 07:40
Ма на теб кой ти е казал,че се страхуваме от смъртта ;д ?

Incadeptus
11-04-2012, 07:41
Да. :D
Въобще не вярвам, че някакъв си календар от преди еди-колко-си години ще предрече кога ще умрем. И да, съгласна съм с горния пост. Можеш да умреш и всеки момент. Може да ти се запали къщата, може да те блъсне кола.. Дали ще умреш днес, утре, на 21 декември или след 40 години - ще умреш. А и силно се съмнявам Земята да потъне в мрак, повечето хора да измрат и etc. Пълни глупости. Макар че предвид състоянието в България и по света сигурно ще е по-добре да измрем.. дано, ама надали. Силно се съмнявам обаче до сега щом не се е случило такова чудо, чак сега да се случи. ;)

Случвало се е .Еххх момиченце,а ти как си? :D

li0n
11-04-2012, 07:42
Добре съм, благодаря, а ти? :D

Incadeptus
11-04-2012, 07:45
Бахти спама :D Аз съм сууууупер,благодаря мила :) ;д и чек ти пиа на ЛС,че шни накажат д

li0n
11-04-2012, 08:01
Да, май е добра идея. :D Не, спирам да спамя, наистина..

Nam3less3
11-04-2012, 08:01
Ти все пишеш ЛС-та на момичетата - bitches love philosophers and wizards :D

li0n
11-04-2012, 08:22
Няма лошо.. :D

Nam3less3
11-04-2012, 08:27
Само да не ви разправя за рептилите

Incadeptus
11-04-2012, 08:54
Оф моля ти се млъкни подлизурко

Doctor_Satan
11-04-2012, 10:21
Водолея пък е най-хуманитарният знак. Свързват го с толератност, индивидуалност, независимост и разни такива работи. Всъщност бих казала, че вече сме влезли в тази епоха. Хората повече от всякога призовават за толерантност към този или онзи, всеки се мисли за 'различен', за 'индивидуалист' и т.н. Изобщо много водолейско изглежда всичко наоколо, въпреки, че не всеки вярва на тези астрологични работи.

Уффф като я чуя тази толерантност вече и получавам обриви. Това е най-голямата простотия измисляна някога. Но иначе има логика вече да сме влезли в новата епоха. Даже бих казал че хуманността и толерантността са новата религия, поне в западния свят. И точно като нашият приятел Джийзъс, те са лъжа. Даже самият образ на Джийзъс почна да търпи промени. Според мен никой в предното хилядолетие, не е използвал Иисус като символ на доброто и толерантността. Напротив, използван е като духовен символ, като образ на някакъв войнствен отец, според трябва да убиваш неверници и да живееш с чест, за да отидеш в рая. А не да бъдеш подлога и изтривалка, с фалшивите претенции, че си толерантен и мъдър, каквито са призивите на модерното християнство. В средновековието повечето хора са били силно вярващи християни, но съдейки по войните, по моралните им кодекси и т.н. можем да заключим че не са били най-миролюбивите и толерантни хора. Така че мира и толерантността са по-скоро нови тенденции в християнството. Един вид християнството се трансформира според новите очаквания и разбирания за света. Но наистина вече християнството отмира. А новата религия на толерастия и овчедушно поведение е вече тук. За съжаление. И хората които вярват в тези глупости са не по-малко заблудени от християните. Даже откривам доста прилики между тези две групи. Сляпо вярват в някакви измислени правила и морални притчи - че всички сме равни, трябва да сме толерантни, да се обичаме и да си уважаваме мненията - все едно тези идеи са дадени от Господ. А те са си човешки измишльотини.

Incadeptus
11-04-2012, 10:29
браво

RagioL
11-04-2012, 18:06
Ти все пишеш ЛС-та на момичетата - bitches love philosophers and wizards :D

Ако цъкаше лс-та на момчета, е това вече щеше да е проблем.

ScarlettS
11-04-2012, 19:51
Уффф като я чуя тази толерантност вече и получавам обриви. Това е най-голямата простотия измисляна някога. (...)Сляпо вярват в някакви измислени правила и морални притчи - че всички сме равни, трябва да сме толерантни, да се обичаме и да си уважаваме мненията - все едно тези идеи са дадени от Господ. А те са си човешки измишльотини.

Само аз ли разбирам толерантността като незаинтересованост и бездействие спрямо хората с 'дразнещи' убеждения? Тоест ясно е, че винаги ще има хора с противоположни вярвания или външни белези, които няма да ни харесват. Толерантността в този случай е 'приемане' на въпросните чрез липсата на агресия спрямо тях. Дори да вярваш, че са вредни за света като цяло, просто приемаш, че това не е твоя отговорност и ги игнорираш. Никой не ти казва да ги обичаш. В случай, че вредят лично на теб или твои близки, и ти отвърнеш, това не е липса на толерантност, а самозащита и инстинкт за оцеляване. В никакъв случай не твърдя, че толерантността е някаква особена добродетел, на мен ми се струва по-скоро егоистична и донякъде пасивна характеристика. Тя намира приложение най-вече в личностното оцеляване и в този смисъл е всъщност полезна.

defender
11-04-2012, 20:11
без толерантност живота е невъзможен, по някога човек трябва да бъде толерантен дори и към себе си.

има неща, за които човек може да прояви толерантност, но има и неща за които не трябва да се проявява толерантност - зависи от обстоятелствата. Но за човек, които има грешни представи за добро и зло е почти невъзможно правилно да приложи тази си способност - толерантност.

Doctor_Satan
11-04-2012, 21:33
Само аз ли разбирам толерантността като незаинтересованост и бездействие спрямо хората с 'дразнещи' убеждения? Тоест ясно е, че винаги ще има хора с противоположни вярвания или външни белези, които няма да ни харесват. Толерантността в този случай е 'приемане' на въпросните чрез липсата на агресия спрямо тях. Дори да вярваш, че са вредни за света като цяло, просто приемаш, че това не е твоя отговорност и ги игнорираш. Никой не ти казва да ги обичаш. В случай, че вредят лично на теб или твои близки, и ти отвърнеш, това не е липса на толерантност, а самозащита и инстинкт за оцеляване. В никакъв случай не твърдя, че толерантността е някаква особена добродетел, на мен ми се струва по-скоро егоистична и донякъде пасивна характеристика. Тя намира приложение най-вече в личностното оцеляване и в този смисъл е всъщност полезна.

Нееее, това за което говориш ти е да не ти пука. Толерантността е идея, не характеристика. И на мен не ми пука че някой има различно мнение. Пречи ми идеята че аз трябва да възприема неговото мнение и да го уважавам. А мненията на повечето хора са тъпи, защото и самите хора са тъпи. И именно тази идея, според която трябва да се съобразявам и да "зачитам" мненията на останалите, това е толерантност. И точно тази толерантност и възприемането на чуждите гледни точки е пълна малоумщина, според мен човек трябва да "признава" мнениeто на другия(в смисъл, че другия притежава такова мнение), но винаги трябва да има правото да каже за другия - "Този човек е напълно малоумен и мнението му е простотия". И именно тук се намесва като идея толерантността - не можеш да кажеш на другия, че е тъп и мнението му не струва, така автоматично ставаш лош и нетолерантен. Така всяко мнение, независимо колко е тъпо, става обществено коректно. Така един вид тъпотията става легитимна, само защото е мнение. Ето това ме дразни. Толерантността не е липсата на отношение към мнението на другия, а насилствено приемане на това мнение като равноправно на твоето, или други.

Incadeptus
11-05-2012, 12:40
Това с уважаването на чуждото мнение са пълни глупости.Не мога да уважавам глупост,изръсена от простак,разбира се.Казвайте си всичко,което мислите и хич да не ви пука,че "нарушавате" кодекса !

npp
11-05-2012, 13:41
който предлага нещо по-добро, всички забелязват че онова, което (той) излага е по-добро, а онзи, който се държи презрително/враждебно против по-доброто вместо да предложи нещо по-добро от него, той с сигурност не предлага нищо по-добро

Incadeptus
11-05-2012, 14:08
Млъкни шизофреник !

ScarlettS
11-05-2012, 16:06
Нееее, това за което говориш ти е да не ти пука. Толерантността е идея, не характеристика. И на мен не ми пука че някой има различно мнение. Пречи ми идеята че аз трябва да възприема неговото мнение и да го уважавам. А мненията на повечето хора са тъпи, защото и самите хора са тъпи. И именно тази идея, според която трябва да се съобразявам и да "зачитам" мненията на останалите, това е толерантност. И точно тази толерантност и възприемането на чуждите гледни точки е пълна малоумщина, според мен човек трябва да "признава" мнениeто на другия(в смисъл, че другия притежава такова мнение), но винаги трябва да има правото да каже за другия - "Този човек е напълно малоумен и мнението му е простотия". И именно тук се намесва като идея толерантността - не можеш да кажеш на другия, че е тъп и мнението му не струва, така автоматично ставаш лош и нетолерантен. Така всяко мнение, независимо колко е тъпо, става обществено коректно. Така един вид тъпотията става легитимна, само защото е мнение. Ето това ме дразни. Толерантността не е липсата на отношение към мнението на другия, а насилствено приемане на това мнение като равноправно на твоето, или други.

Отново разлика в тълкуването. :D Аз разглеждам толерантността като проявление, като липса на нападателност спрямо хората с различно мнение без значение дали вътрешно ги уважаваш или не. Тоест за мен няма значение дали не обясняваш на другите, че са тъпи, просто защото не виждаш смисъл и не те интересува или заради някакви дълбоки морални вярвания в равенството примерно. Стига да не дискриминираш другия, си толерантен независимо от мотивацията. ти. Ако погледнем причината, поради която толерантността се поощрява - именно външното и проявление и полза, то защо в нейната дефиниция да не включим и търпимостта поради липса на интерес и смисъл?

Правото или по-скоро физическата способност да казваш, каквото си искаш, така или иначе го имаш. Това никоя идея не може да ти го отнеме. Нападайки другия словесно, ти така или иначе ставаш "лош" поради доста различни причини без изобщо да включваме толерантността към уравнението. Тук търсиш вината в грешната идея и това няма как да се счита за валиден аргумент конкретно против толерантността.

Ако тръгнем от твърдението, че абсолютна истина и единствени валидни убеждения няма, то чуждото мнение е просто различно от моето, не по-правилно или по-грешно. Дори да има напълно точен, окончателен и единствен обективно правилен отговор на даден въпрос, то той е недостижим за човека, защото неговите възприятия, сетива, предишен опит и различни други фактори изкривяват истината. Следователно поради ограничеността ни до човешкия мозък, никой от нас не може да претендира за точна преценка. Всяко нещо, което смятаме за вярно, е просто теория и възможност. Тогава не е ли по начало необосновано оценяването на чуждото мнение като грешно?

Doctor_Satan
11-05-2012, 16:39
Ако тръгнем от твърдението, че абсолютна истина и единствени валидни убеждения няма, то чуждото мнение е просто различно от моето, не по-правилно или по-грешно. Дори да има напълно точен, окончателен и единствен обективно правилен отговор на даден въпрос, то той е недостижим за човека, защото неговите възприятия, сетива, предишен опит и различни други фактори изкривяват истината. Следователно поради ограничеността ни до човешкия мозък, никой от нас не може да претендира за точна преценка. Всяко нещо, което смятаме за вярно, е просто теория и възможност. Тогава не е ли по начало необосновано оценяването на чуждото мнение като грешно?
Да, мнението е винаги субективно. И докато има човек в цялата работа, обективност не може да има. Това е фундаментален принцип. НО... възможно е подобряване на адекватността спрямо обективната реалност. И това става посредством унищожение и премахване на такива "човешки работи" като мнения, убеждения, вярвания и т.н. Има си мнения които са по-близо до обективната действителност, има и такива които не са. След като твоето виждане е примерно по-вярно, в смисъл че е подкрепено с факти, доказателства, примери и т.н. ти трябва да имаш правото да претендираш че твоето мнение е по-истинско а мнението на противника ти е малоумно.


Правото или по-скоро физическата способност да казваш, каквото си искаш, така или иначе го имаш. Това никоя идея не може да ти го отнеме. Нападайки другия словесно, ти така или иначе ставаш "лош" поради доста различни причини без изобщо да включваме толерантността към уравнението. Тук търсиш вината в грешната идея и това няма как да се счита за валиден аргумент конкретно против толерантността.
Не , напротив , нямаш правото да си казваш каквото искаш. Точно това ти забранява толерантността, да бъдеш нетолерантен. А така самата толерантност губи смисъла си и се превръща в нетолерантност към нетолерантните. По същия начин както борбата срещу предразсъдъците се превърна в предразсъдък. Или пък друг пример - Когато в една стая има хора които се карат и викат, и ти за да ги укротиш - почваш и ти да викаш. Абсолютно малоумие. Не можеш да казваш на някого да не бъде нетолерантен, защото така самия ти се превръщаш в нетолерантен. И така самата толерантност се превръща в нетолерантност. Ако всеки има право на мнение, значи аз имам право да бъда нетолерантен. А аз го нямам това право, поне не в средите, където тази идея се лансира.

Отново разлика в тълкуването. Аз разглеждам толерантността като проявление, като липса на нападателност спрямо хората с различно мнение без значение дали вътрешно ги уважаваш или не. Тоест за мен няма значение дали не обясняваш на другите, че са тъпи, просто защото не виждаш смисъл и не те интересува или заради някакви дълбоки морални вярвания в равенството примерно. Стига да не дискриминираш другия, си толерантен независимо от мотивацията. ти. Ако погледнем причината, поради която толерантността се поощрява - именно външното и проявление и полза, то защо в нейната дефиниция да не включим и търпимостта поради липса на интерес и смисъл?

Това не е толерантността, позната във обществените среди. А аз за нея ти говоря, като идея че всеки е ЗАДЪЛЖЕН да уважава мнението на другите , колкото и малоумно да е то. Това е толерантност като обществено-социален феномен, като идея, а не като личностно качество. Аз от там започнах, с проявлението на тази простотия в масов характер. Така че това как ти възприемаш толерантността, не е валидно в контекста на това което аз казах. Не съм разглеждал толерантността като лично качество, а като обществено-коректен булшит. Който чак след това преминава на индивидуално ниво.
По интересен начин възприемаш толерантността, и в твоя смисъл, и аз съм донякъде толерантен, но това има много малко общо с толерантността, която аз разглеждам. Вероятно не ме разбираш, защото не си била на моята позиция. Аз съм били дискриминиран защото дискриминирам. Е къде е логиката в това? Хората са тъпи и никога няма да възприемат толерантността като теб, те просто я приемат като някакъв свещен закон. И точно там е проблема.

Incadeptus
11-05-2012, 16:57
Не знам как ви се занимава да пишете тоооолкова много ;д

ScarlettS
11-05-2012, 17:15
Неслучайно ти казах, че търсиш вината в грешната идея. Хората ще реагират негативно, когато нападаш мненията им, дори никога да не беше разпространявана идеята за толерантността. Ненужно е да обяснявам, защо хората се чувстват длъжни да отвръщат негативно, когато някой се противопостави на убежденията им. Докато нападаш и ти ще бъдеш нападан като причината изобщо няма да се крие в вярването на някого, че толерантността е свещен закон. Още в началото ти казах, че ако някой вреди лично на теб и ти отвърнеш, това не е липса на толерантност, а инстинкт за самосъхранение. Следователно ответната реакция спрямо твоята нетърпимост се корени в нещо много по-първосигнално и дори по-биологично обосновано, а не в нещо, зависещо от отношението на някого към дадена идея, в случая - толерантността.

Doctor_Satan
11-05-2012, 17:24
Ама нали самата идея на толерантността е да не бъдем първосигнални, "Да бъдем повече хора". Като реагират първосигнално да не ми излизат с глупостите, че са толерантни. Practice what you preach.

ScarlettS
11-05-2012, 17:51
Инстинктът за оцеляване не е в конфликт с толерантността. Тя е в сила до момента, в който не бъдеш нападнат. Както казах единствената реална полза от толерантността е умението да се приобщаваш по-лесно, което спомага оцеляването. Подразбира се, че всичко, което е в разрез с този основен принцип, не принадлежи към идеята. Това абсолютно никога да не действаш първосигнално няма как да е задължителен закон на толерантността, просто защото е неизпълнимо. Предполагам, мотивацията на цитата е да не бъдем първосигнални, когато не е нужно.

defender
11-05-2012, 18:32
Не знам как ви се занимава да пишете тоооолкова много ;д
то поне да си заслужаваше

Doctor_Satan
11-05-2012, 18:37
Значи всеки може да си говори каквото иска, стига то да не напада никого. В случая, нетолерантността напада някого, затова не е удобна. Хмммм, значи всичко е ОК, до момента в който някой каже нещо обидно. И тогава всички имат правото да му се нахвърлят. Колко удобно. Това са двойни стандарти. Значи хем не е добре да се нападаме помежду си, хем можем да нападнем някой защото не се вписва в системата ни.

Също така, ОБЕКТИВНАТА ИСТИНА може да засегне някой. Значи излиза че е по-добре да се лъжем, за да не засегнем никой. т.е. толерантността пак си е простотия.

Но ще ти кажа как аз го разбирам.И къде ми е проблема с цялата тая глупотия. Толерантността е зачитане на правото на мнение (или нещо друго) на ВСЕКИ човек.Моето мнение е пък, че не всеки има право на мнение. За да са другите толерантни към мен, защото уж са толерантни към ВСИЧКИ, те трябва да зачитат моето мнение. Иначе цялата идея на толерантността се губи. Значи е ОК да зачиташ правото на свободно изразяване, но само до момента в който някой го оспори това право. Тогава вече е позволено да не зачиташ мнението на този който го оспори. Цялата идея за толерантност ми се струва парадоксална.

Incadeptus
11-05-2012, 18:47
Тема за Края на света ;д

ScarlettS
11-05-2012, 18:56
Зачитането и приемането не е равно на споделянето на обща позиция. Между мненията ви може да има противоречие без това да става повод да да се нападате един друг. Това, как точно този отсреща ще реагира, зависи от неговите възприятия и твоят изказ. Смесваш оспорване на мнение с агресивно поведение спрямо даден човек. Двете не са задължително свързани.

Doctor_Satan
11-05-2012, 20:23
Зачитането и приемането не е равно на споделянето на обща позиция. Между мненията ви може да има противоречие без това да става повод да да се нападате един друг. Това, как точно този отсреща ще реагира, зависи от неговите възприятия и твоят изказ. Смесваш оспорване на мнение с агресивно поведение спрямо даден човек. Двете не са задължително свързани.
Ооо напротив, свързани са. Нетолерантността си е точно мнение... мнение съпроводено с агресивно поведение. Но все пак си е мнение. Това че напада или обижда някого, няма значение. Не е ли много удобно да толерираш мненията, които не те обиждат, а пък да не толерираш мненията, които те обиждат? И в двата случая говорим за мнения. Агресивното поведение също е съпроводено с мнение. Няма как да твърдиш че си толерантен, ако приемаш само тези мнения които ти изнасят. Щом претендираш че си толерантен, трябва да си толерантен към всички, дори и тези които те обиждат. Без значение какво е мнението, дали е нарочно обиждащо, или просто дава някакви безпристрастни твърдения, индиректно обиждащи някого, мнението си е мнение.
Точно затова казвам че уважаването на "всички" мнения е удобна човешка простотия, нямаща нищо общо с действителността. И затова всички призиви да бъдем добри и да се изслушваме са олигофрения. Ако хора провеждат нормална дискусия и всеки споделя различни мнения, то следва и аз да имам право на мнение. А аз като им кажа, че са шибани идиоти, и дори дам аргументи защо това е така , те почват да се дразнят и да не ми зачитат мнението. Практически и моето мнение е подкрепено с аргументи, така че един толерантен и "безпристрастен" човек би трябвало да го възприеме, или поне да признае правото ми на мнение. Но вместо това, всеки се дразни яко и почва да плюе като каруцар, и така дефакто върви срещу това което проповядва. Така че тази толерантност е само фиктивна и се простира само до някакви измислени граници. И че зачитането на мненията важи само за "някой определени групи". Демек това не е никаква толерантност. Това е поредната човешка изгъзица, която няма нищо общо с реалността. Но въпреки това хората я проповядват, и я изопачават за собствените си нужди. Еми сори, ама това за мен е малоумщина. Поредната полит-коректна дрисня, която се забравя в неудобни моменти. Всъщност това се отнася за цялото " цивилизовано" поведение. Всичко е една глупост която може да съществува само в определени условия и то само фиктивно. Но при първите трудности, хората са склонни да я забравят и да се върнат към примитивното първосигнално поведение и мислене. Не може ли просто да прескочим частта с простотиите и направо да преминем към първичното? Кому са нужни всичките тези глупости? И най-ме дразни че хората ги възприемат тези неща като реални и действително съществуващи, а те са си просто човешки измислици и лъжи.

defender
11-05-2012, 21:24
^
Ще ти отговоря вместо Скарлет:
"Скъпи, няма ли вече да си лягаш"............

FuckedUp
11-06-2012, 00:32
А мненията на повечето хора са тъпи, защото и самите хора са тъпи.

Word.
Fuck the human race.

:lol:

Doctor_Satan
11-06-2012, 09:34
^
Ще ти отговоря вместо Скарлет:
"Скъпи, няма ли вече да си лягаш"............

Ще ти отговоря вместо половината раздел:
"Олигофрен малоумен, няма ли вече да млъкнеш.....?"

Сериозно, като нямаш какво да кажеш, просто не казвай нищо. Знам че се чувстваш задължен да изтърсваш простотии, не толкова за да убедиш нас, колкото себе си... Но моля те, не ни наказвай с умствените си изпражнения. Вероятно си мислиш че всичките тези приказки със Скарлет са просто безсмислено философстване, а ти като обикновен християнин и "човек от народа" си по-прав.... Това може да е достатъчен аргумент за пред теб самия, но не и за пред останалите.

defender
11-06-2012, 09:46
...................................
.........................


EDIT: всъщност няма смисъл, не искам и да те обиждам.
прощавай за обидите и приятно съществуване...

Doctor_Satan
11-06-2012, 10:15
Ееее ама закво едит-ваш така? Не видях какво си написал и сега ми е интересно какво си написал първоначално. Напиши го пак, няма да се обидя спокойно. :D

defender
11-06-2012, 10:19
а забравих още да кажа:

и да вземеш да се стегнеш малко, преди беше по-твърдо братленце......

хаха, айде......

Doctor_Satan
11-06-2012, 10:44
http://30.media.tumblr.com/tumblr_lk97nqBsHr1qb6t6wo1_500.jpg

defender
11-06-2012, 11:01
абе докторе ти обичаш ли евреите?

Doctor_Satan
11-06-2012, 11:17
Не.... шибаните чифути владеят света. Не ги обвинявам, владеят света защото могат, чрез финансови измами и лобиране, но ми пречат с всичките глупости и закони, които шумно пропагандират. И превръщат хората в тъпи овце. То по точно хората винаги са си били овце, но ме дразни, че използват овчедушието на масовия човек, за свои цели и доминация на еврейския свръхелит.

Incadeptus
11-06-2012, 13:05
Идва краят на света и ти дефендре ще бъдеш убит,изпареееенннн и нема да пречиш на никой повече.

RagioL
11-06-2012, 13:26
..................

Това Менсън ли е на аватара?

Incadeptus
11-06-2012, 14:07
Az си мислех,че е Джийзъс

Doctor_Satan
11-06-2012, 14:21
Това Менсън ли е на аватара?

Дам..

Doctor_Satan
11-06-2012, 14:47
Az си мислех,че е Джийзъс

Ама Чарлс Менсън е Джийзъс.....


http://www.youtube.com/watch?v=GhSUrg88ZC0

klimatronik
11-06-2012, 19:56
Кой е казал,че трябва да сме толерантни към всички?
Нали знаете ,че всичко е хубаво до определени граници
Уважавай мнението и на останалите,въпреки че не си съгласен - всичко е относително и може да се окаже,че и ти не си правия

А това за времената,че преди живеели лошо, а сега 21 век е рай е пълна глупост и идиотизъм
Сега няма войни, бедни , гладуващи?
Преди нямало ли е също аристократи, царе и дворци?
Сега живеем в повечето в градска мизерия - коли, шум, мръсотия
На времето са яздили коне ,дишали чист въздух, светът е бил ГОЛЯМ
Пътешественици са обикаляли света без да знаят какви нови хоризонти ще се разгръщат пред тях
И всичко е било вълнуващо,за разлика от сега, когато всичко се знае, но само богатите имат възможност да пътешестват из Земята
Колите и другите така наречени удобства са само едни заблуди !

И защо в Азия да не се живее добре?
Китай е 1000 пъти по-развита и богата държава от бг
Дори в Африка може да водиш добър живот - зависи от човека и светогледът му!

Rebirthing
11-07-2012, 15:44
Толерантността не те задължава да уважаваш чуждото мнение. Нетолерантността също не е толкова лошо качество. Обаче хората, които се имат за толерантни, най-често проявяват нетолерантност към нетолерантността на други хора. Аз например, разбирам, че има хора които винаги ще имат различно от моето мнение, което не ми пречи да смятам, че тяхното мнение е грешно или пък глупаво. Всеки е нетолерантен към нещо, едни към обратните, други към евреите, трети към чалгата, няма как да си толерантен към всичко и всички. От моята гледна точка, аз няма как да съм толерантна към религия, която ти казва 'убий този или онзи с камъни' . Повечето хора са толерантни към това, което е добро според техните си виждания.

FuckedUp
11-08-2012, 00:59
Толерантността не те задължава да уважаваш чуждото мнение. Нетолерантността също не е толкова лошо качество. Обаче хората, които се имат за толерантни, най-често проявяват нетолерантност към нетолерантността на други хора. Аз например, разбирам, че има хора които винаги ще имат различно от моето мнение, което не ми пречи да смятам, че тяхното мнение е грешно или пък глупаво. Всеки е нетолерантен към нещо, едни към обратните, други към евреите, трети към чалгата, няма как да си толерантен към всичко и всички. От моята гледна точка, аз няма как да съм толерантна към религия, която ти казва 'убий този или онзи с камъни' . Повечето хора са толерантни към това, което е добро според техните си виждания.

т.е. всички сме лицемери.

JungleJaguar
11-08-2012, 13:16
Хитлер беше,а си остава,НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ЧОВЕК РАЖДАН НЯКОГА !
Един човек с невероятна мисъл,изключителен интелект,човек,който с Великата мощ на ВЕЛИКИЯТ РАЙХ,щеше да превърне планетата в едно прекрасно място за живот,лишено от беззаконие и бедност.
Тъй като се очаква този цирк най-накрая да свърши на 21 декември,за да започне новото НАЦИОНАЛ-СОЦИАЛИСТИЧЕСКО ВЕЛИКО БЪДЕЩЕ,бих искал да отбележа още няколко изключително важни неща,а именно:

1.ХИТЛЕР дойде на тази планета,за да отвори очите на вас, земляните,но те бяха,а и си останаха, така затворени,че нивга не ще проумеят ВЕЛИКОТО ДЕЛО НА ФЮРЕРА !

2.Благодарение на вас,Тъмнината унищожи Светлината (Хитлер) !
Светлина,дошла веднъж на тази планета,за да премахне ненужното,което сега залива с цялата си адска мощ планетата,потънала в черните,мрачни води на бездуховността,загиваща,от вътре проядена,като Райска Ябълка от червеи,пропадаща в дълбоката бездна на безкрайната агония !

3.Фюрера Хитлер беше този Велик човек,който можеше да избави планетата и вас земляните от тези нещастия,които връхлетяха Земята,но вие не пожелахте тази Велика промяна и Еволюционна стъпка напред,като предпочехте да помагате на тези,които сега държат в ръце вашите животи,които животи за тях не струват и пукната пара !

Но да оставим това и да поговорим за Фюрера и защо десетки милиони хора по света му се възхищават !
Малко знаят,че Хитлер е живял в изключителна бедност и мизерия,ринел е сняг за стотинки,спал е по улиците,живял е по пансиони за клошари и скитници,нямал е достатъчно дрехи и се е хранил по веднъж на ден,но благодарение на невероятната си вътрешна сила и ум,той се издига до Райхсканцлер и Фюрер,вдига на крака жестоко фалиралата държава,където хората буквално умират по улиците от глад,а един хляб е струвал 500 МИЛИАРДА марки ,и прави Германия една от най-Великите световни сили!
В историята почти няма водач,тръгнал сам от буквално под нулата,от нищото, и стигнал до такива върхове !

Но той е и писател,написал една от най-търсените,но и мразени книги в цялата история,а именно книгата Mein Kampf.
Книга-шедьовър,останала неразбрана от много хора,но и да не забравяме,че е писана преди почти 100 години,отразяваща изключително тогавашните времена,в които времена ние не сме живяли,за да разберем изцяло нещата,но и книга,заклеймена като най-омразната в историята,благодарение на ограничеността и злобата,която самото име на Хитлер предизвиква в тези раздаващи "любов люде.

Но той освен невероятен писател си остава и невероятно образован.Всъщност не е тайна,че той е изключително слаб ученик напуснал училище и останал само с основно образование.
Но той не спира да чете.На ден е чел по две,дори три книги.Изчита хилядите книги на няколко регионални библиотеки!
Можел е да разговаря с часове на абсолютно всякакви теми,да цитира цели пасажи от книги,да умее да говори както с обикновени работници,така е изумявал и най-големите учени със своите знания.
Хитлер,въпреки слабите си оценки в училище,си остава един от най-образованите хора за всички времена!

Той е и Велик оратор !
Речите му са изпълнени с истина и плам,каращи хората да замръзват,докато го слушат.
Такива оратори като Хитлер са рядкост.Неслучайно той чрез речите си надъха 85 млн души да дойдат на неговата страна и да му вярват до гроб.

Малко хора знаят,че той е бил и Невероятен архитект,изключителен художник,умеел е и да свири на пиано,бил е и драматург,замалко дори е бил и монах в манастир.
Една невероятно сложна и интересна личност,която остана неразбрана и сатанизирана от човечеството !

RagioL
11-08-2012, 19:03
Дам..

Един въпрос имаш ли си представа какво представлява в действителност този символ?

RagioL
11-08-2012, 19:04
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/73/Chaosphere.svg/220px-Chaosphere.svg.png

klimatronik
11-09-2012, 07:45
Хитлер беше,а си остава,НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ЧОВЕК РАЖДАН НЯКОГА !
Един човек с невероятна мисъл,изключителен интелект,човек,който с Великата мощ на ВЕЛИКИЯТ РАЙХ,щеше да превърне планетата в едно прекрасно място за живот,лишено от беззаконие и бедност.
Тъй като се очаква този цирк най-накрая да свърши на 21 декември,за да започне новото НАЦИОНАЛ-СОЦИАЛИСТИЧЕСКО ВЕЛИКО БЪДЕЩЕ,бих искал да отбележа още няколко изключително важни неща,а именно:

1.ХИТЛЕР дойде на тази планета,за да отвори очите на вас, земляните,но те бяха,а и си останаха, така затворени,че нивга не ще проумеят ВЕЛИКОТО ДЕЛО НА ФЮРЕРА !

2.Благодарение на вас,Тъмнината унищожи Светлината (Хитлер) !
Светлина,дошла веднъж на тази планета,за да премахне ненужното,което сега залива с цялата си адска мощ планетата,потънала в черните,мрачни води на бездуховността,загиваща,от вътре проядена,като Райска Ябълка от червеи,пропадаща в дълбоката бездна на безкрайната агония !

3.Фюрера Хитлер беше този Велик човек,който можеше да избави планетата и вас земляните от тези нещастия,които връхлетяха Земята,но вие не пожелахте тази Велика промяна и Еволюционна стъпка напред,като предпочехте да помагате на тези,които сега държат в ръце вашите животи,които животи за тях не струват и пукната пара !

Но да оставим това и да поговорим за Фюрера и защо десетки милиони хора по света му се възхищават !
Малко знаят,че Хитлер е живял в изключителна бедност и мизерия,ринел е сняг за стотинки,спал е по улиците,живял е по пансиони за клошари и скитници,нямал е достатъчно дрехи и се е хранил по веднъж на ден,но благодарение на невероятната си вътрешна сила и ум,той се издига до Райхсканцлер и Фюрер,вдига на крака жестоко фалиралата държава,където хората буквално умират по улиците от глад,а един хляб е струвал 500 МИЛИАРДА марки ,и прави Германия една от най-Великите световни сили!
В историята почти няма водач,тръгнал сам от буквално под нулата,от нищото, и стигнал до такива върхове !

Но той е и писател,написал една от най-търсените,но и мразени книги в цялата история,а именно книгата Mein Kampf.
Книга-шедьовър,останала неразбрана от много хора,но и да не забравяме,че е писана преди почти 100 години,отразяваща изключително тогавашните времена,в които времена ние не сме живяли,за да разберем изцяло нещата,но и книга,заклеймена като най-омразната в историята,благодарение на ограничеността и злобата,която самото име на Хитлер предизвиква в тези раздаващи "любов люде.

Но той освен невероятен писател си остава и невероятно образован.Всъщност не е тайна,че той е изключително слаб ученик напуснал училище и останал само с основно образование.
Но той не спира да чете.На ден е чел по две,дори три книги.Изчита хилядите книги на няколко регионални библиотеки!
Можел е да разговаря с часове на абсолютно всякакви теми,да цитира цели пасажи от книги,да умее да говори както с обикновени работници,така е изумявал и най-големите учени със своите знания.
Хитлер,въпреки слабите си оценки в училище,си остава един от най-образованите хора за всички времена!

Той е и Велик оратор !
Речите му са изпълнени с истина и плам,каращи хората да замръзват,докато го слушат.
Такива оратори като Хитлер са рядкост.Неслучайно той чрез речите си надъха 85 млн души да дойдат на неговата страна и да му вярват до гроб.

Малко хора знаят,че той е бил и Невероятен архитект,изключителен художник,умеел е и да свири на пиано,бил е и драматург,замалко дори е бил и монах в манастир.
Една невероятно сложна и интересна личност,която остана неразбрана и сатанизирана от човечеството !
:D
ти любовник ли си му бил ;dd

Doctor_Satan
11-09-2012, 07:53
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/73/Chaosphere.svg/220px-Chaosphere.svg.png

Т'ва не беше ли знака на магията на хаоса?

Rebirthing
11-09-2012, 16:26
Хаос сфера. Кръга символизира цялото, стрелките предполагам един вид 'разпръскват' това 'цяло', тази енергия.

RagioL, имаш ли нещо предвид с този символ ?

klimatronik
11-09-2012, 16:52
Слънце бе хора, какво се ровите на дълбоко
Слъчице :D

RagioL
11-09-2012, 17:02
Т'ва не беше ли знака на магията на хаоса?

Така някъде из твой пост бях мернал нещо от рода че си можел да се откажеш от сатанизма много лесно.
Та мисълта ми е че бързото възприемане и отказване от разни системи от вярвания и философия са доста типични за индивидите използващи този символ.

Nam3less3
11-09-2012, 18:55
Не разбрах какво ще стане ако нищо не стане на 21.12, кво ше викат тия дето разправят че ше се случи нещо.

klimatronik
11-09-2012, 18:56
аз пък така наивно искам да се случи нещо :)

Nam3less3
11-09-2012, 18:57
Аз ше рефрешвам google.com ако той откаже значи идва края на света. И наистина в колко часа българско време трябва да го чакаме?

klimatronik
11-09-2012, 19:02
края на света няма да дойде
Всичко се трансформира , преражда , но нищо не умира и изчезва
Иска ми се нещо да се случи
дори всички да умрем,за да се запази земята жива по-дълго време без човечеството - съм съгласен ;d

Doctor_Satan
11-10-2012, 11:18
Така някъде из твой пост бях мернал нещо от рода че си можел да се откажеш от сатанизма много лесно.
Та мисълта ми е че бързото възприемане и отказване от разни системи от вярвания и философия са доста типични за индивидите използващи този символ.

Да, така е... сатанизма изобщо не ме определя. Нито пък някаква друга философия и идеология. Да си призная, този символ не го бях срещал, просто качих изображението в Гугъл изображения и оттам разбрах какво е. :D
Но определено ми харесва като символ, има определена скрита символика. Според мен кръга в средата е човека, а правилно разпределените стрелки, показва колко много са пътищата, които човек може да поеме. Нагоре, надолу, надясно, наляво, и между тези посоки, винаги има още една - средна стойност. Така винаги има още един път, което символизира безкрайността в изборите. Но всеки път(стрелка) е еднакъв в основата си - произлиза от кръга(човека).

JungleJaguar
11-10-2012, 12:26
Хитлер беше,а си остава,НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ЧОВЕК РАЖДАН НЯКОГА !
Един човек с невероятна мисъл,изключителен интелект,човек,който с Великата мощ на ВЕЛИКИЯТ РАЙХ,щеше да превърне планетата в едно прекрасно място за живот,лишено от беззаконие и бедност.
Тъй като се очаква този цирк най-накрая да свърши на 21 декември,за да започне новото НАЦИОНАЛ-СОЦИАЛИСТИЧЕСКО ВЕЛИКО БЪДЕЩЕ,бих искал да отбележа още няколко изключително важни неща,а именно:

1.ХИТЛЕР дойде на тази планета,за да отвори очите на вас, земляните,но те бяха,а и си останаха, така затворени,че нивга не ще проумеят ВЕЛИКОТО ДЕЛО НА ФЮРЕРА !

2.Благодарение на вас,Тъмнината унищожи Светлината (Хитлер) !
Светлина,дошла веднъж на тази планета,за да премахне ненужното,което сега залива с цялата си адска мощ планетата,потънала в черните,мрачни води на бездуховността,загиваща,от вътре проядена,като Райска Ябълка от червеи,пропадаща в дълбоката бездна на безкрайната агония !

3.Фюрера Хитлер беше този Велик човек,който можеше да избави планетата и вас земляните от тези нещастия,които връхлетяха Земята,но вие не пожелахте тази Велика промяна и Еволюционна стъпка напред,като предпочехте да помагате на тези,които сега държат в ръце вашите животи,които животи за тях не струват и пукната пара !

Но да оставим това и да поговорим за Фюрера и защо десетки милиони хора по света му се възхищават !
Малко знаят,че Хитлер е живял в изключителна бедност и мизерия,ринел е сняг за стотинки,спал е по улиците,живял е по пансиони за клошари и скитници,нямал е достатъчно дрехи и се е хранил по веднъж на ден,но благодарение на невероятната си вътрешна сила и ум,той се издига до Райхсканцлер и Фюрер,вдига на крака жестоко фалиралата държава,където хората буквално умират по улиците от глад,а един хляб е струвал 500 МИЛИАРДА марки ,и прави Германия една от най-Великите световни сили!
В историята почти няма водач,тръгнал сам от буквално под нулата,от нищото, и стигнал до такива върхове !

Но той е и писател,написал една от най-търсените,но и мразени книги в цялата история,а именно книгата Mein Kampf.
Книга-шедьовър,останала неразбрана от много хора,но и да не забравяме,че е писана преди почти 100 години,отразяваща изключително тогавашните времена,в които времена ние не сме живяли,за да разберем изцяло нещата,но и книга,заклеймена като най-омразната в историята,благодарение на ограничеността и злобата,която самото име на Хитлер предизвиква в тези раздаващи "любов люде.

Но той освен невероятен писател си остава и невероятно образован.Всъщност не е тайна,че той е изключително слаб ученик напуснал училище и останал само с основно образование.
Но той не спира да чете.На ден е чел по две,дори три книги.Изчита хилядите книги на няколко регионални библиотеки!
Можел е да разговаря с часове на абсолютно всякакви теми,да цитира цели пасажи от книги,да умее да говори както с обикновени работници,така е изумявал и най-големите учени със своите знания.
Хитлер,въпреки слабите си оценки в училище,си остава един от най-образованите хора за всички времена!

Той е и Велик оратор !
Речите му са изпълнени с истина и плам,каращи хората да замръзват,докато го слушат.
Такива оратори като Хитлер са рядкост.Неслучайно той чрез речите си надъха 85 млн души да дойдат на неговата страна и да му вярват до гроб.

Малко хора знаят,че той е бил и Невероятен архитект,изключителен художник,умеел е и да свири на пиано,бил е и драматург,замалко дори е бил и монах в манастир.
Една невероятно сложна и интересна личност,която остана неразбрана и сатанизирана от човечеството !

Хайл !!!

Doctor_Satan
11-10-2012, 12:33
Sieg Heil!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=xBg96cA33G8

Клипа и превода са от мен btw.

npp
11-10-2012, 12:36
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/73/Chaosphere.svg/220px-Chaosphere.svg.png

Т'ва не беше ли знака на магията на хаоса?


witchcraft-а си е един вид сатанизъм, например wicca е като по-лека форма на сатанизма

Incadeptus
11-10-2012, 13:38
Къде ми свързваш знака на хаос магията с Уичкрафтас бе малоумник.Кат не знаеш,бе говори.


Най-чистата магия,най-старата магия и най-добрата магия е Старата религия.И ще стане нещо бъди сигурен

Amore-Mio*
11-11-2012, 12:11
,никой не иска Бог да дойде и да ми даде пари,или да даде пари на когото и да било.
От него не се иска да оправя проблемите на хората,просто да спре тези които се опитват да разрастват проблемите и да провалят живота на хората

Ако живота беше толкова лесен и все някой друг предотвратяваше проблемите, то това нямаше да се нарече живот. Нямаше да има нищо общо с това.

По принцип изобщо не съм от вярващите, но точно тия неща ме дразнят изключително много.
*Бог не правел това, той не правел онова. Ама чакай малко, той е направил, каквото трябва - сега, ако ще да гледа от райските врати, си е негов проблем.

И ми писна от тия теми за тоя прословут *край на света.
Няма да има такова нещо, убедена съм. То при нас за не знам кой пореден път си има край на света, че не знам - отдавна да сме свършили, ако се вярваше на някакви предсказания и подобни.

npp
11-12-2012, 07:32
Къде ми свързваш знака на хаос магията с Уичкрафтас бе малоумник.Кат не знаеш,бе говори.


Най-чистата магия,най-старата магия и най-добрата магия е Старата религия.И ще стане нещо бъди сигурен


преди да започнеш да спориш прочете ли това: http://en.wikipedia.org/wiki/Chaos_magic

witchcraft-а е магьосничество

defender
11-12-2012, 12:55
"Хитлер заявява отчетливо пред милиони германци, че те са арийци и по тази причина са "специални" и "по-добри" хора от всички останали, заради расата си."
мда, гениално.

RagioL
11-12-2012, 17:30
"Хитлер заявява отчетливо пред милиони германци, че те са арийци и по тази причина са "специални" и "по-добри" хора от всички останали, заради расата си."
мда, гениално.

И въпреки всичко Хитлер не държи първенството за безсмислени убийства.
Ръцете горе за ватикана и тамплиерите. Гот ти света инквизиция, гот ти кръстоносни походи.

Усещат нотка религиозност у себе си, кой е навит утре да горим еретици? А след шоуто ще има почерпка.

Incadeptus
11-12-2012, 17:44
И стига с тва,че имало много дати,на които не бил края на свта,да ама не всеки ден планетата ни отива в екватора на Галактиката

RagioL
11-12-2012, 17:58
И стига с тва,че имало много дати,на които не бил края на свта,да ама не всеки ден планетата ни отива в екватора на Галактиката

Интересно е да разбера че галактиката имала екватор. :D

А за феновете на стила предлагам това.

http://www.youtube.com/watch?v=jBADDzsfeRk

JungleJaguar
11-12-2012, 21:39
"Хитлер заявява отчетливо пред милиони германци, че те са арийци и по тази причина са "специални" и "по-добри" хора от всички останали, заради расата си."
мда, гениално.

Не опетнявай името Хитлеродне !

RagioL
11-13-2012, 05:33
Зик хайл!

defender
11-13-2012, 11:18
http://www.praznuvam.com/news/wp-content/uploads/2010/01/aa1-300x225.jpg

Incadeptus
11-13-2012, 11:36
:D оф тук се напълнило с нацисти

Doctor_Satan
11-13-2012, 11:49
http://www.praznuvam.com/news/wp-content/uploads/2010/01/aa1-300x225.jpg
http://prikachi.com/images/450/5488450y.gif

Doctor_Satan
11-13-2012, 12:39
http://www.youtube.com/watch?v=bDbcMaRg_mE

"Където и да сме, винаги вървим напред
и само Дявола се смее... ХА ХА ХА!
Ние се бием за Германия,
Ние се бием за Хитлер...."

defender
11-13-2012, 12:58
"Където и да сме, винаги вървим напред
и само Дявола се смее... ХА ХА ХА!
Ние се бием за Германия,
Ние се бием за Хитлер...."

Затова Православна Русия ви срита задниците.

JungleJaguar
11-13-2012, 14:26
Затова Православна Русия ви срита задниците.

Каква православна,лапе,ти си много зле !?
И представа си нямаш Болшевишка Русия колко църкви и манастири тогава е разрушила !

defender
11-13-2012, 14:34
Русия винаги е била Православна независимо през какви режими и периоди е преминавала.
това не е случайно.

klimatronik
11-13-2012, 14:36
Да живеят марсианците ! :D

JungleJaguar
11-13-2012, 15:12
Русия винаги е била Православна независимо през какви режими и периоди е преминавала.
това не е случайно.

Ти си страшно заблудено дете !
Близо 135 000 !!! свещеници са убити от любимата ти "православна" Русия !
Като под "убити" не разбирай "просто" разстреляни,а подложени на най-различни зверства от "православните" болшевики !
Самата църква преди 100 г в Русия и тя не е била цветенце за мирисане,но няма смисъл да споря,такива ги оставям да си плуват в розовия океан от заблуди !

Doctor_Satan
11-13-2012, 15:42
Дефендър, не спираш да ме изумяваш с невежеството си. Айде глупостите за биологията и еволюцията дето ги изприказва..... разбирам. Но да кажеш да наречеш СССР Православна Русия, е това вече е върха на простотията. Та СССР тогава е била най-атеистичната страна. Толкова хиляди избити монаси, опожарени манастири, забраняване на религията като "опиум за народите". И ти викаш че православна Русия била победила Германия. Още повече, дори и да беше православна Русия, намекваш че православието има някаква роля в тази победа? Сериозно ли?
И така.... видяхме че нямаш дори основни познания по биология и история, навярно нямаш и по други теми и предмети....Ти изобщо имаш ли познания по нещо?
И въпреки това се насилваш и пъчеш че си християнин, че уж си прозрял грозната истина за обществото и си я надмогнал... или поне се опитваш. Та ти дори нямаш капка обща култура, пък си мислиш че знаеш нещо за живота, за хората, за добро, зло? Ти си просто обикновен, сополив, заблуден глупак. Нищо повече. Затова и аз ще те оставя да "плуваш в розовия океан на заблудите"...

Incadeptus
11-13-2012, 15:43
Как па се върна толкова назад във времето,та с точност да твърдиш факт?

Incadeptus
11-13-2012, 15:45
Каквото и да става,знам,че няма да го оставиш ;д

defender
11-13-2012, 16:17
както и да е, да се върнем на темата:
Хитлер, проповядва омраза и расова нетърпимост. На това ли му се възхищавате.

Incadeptus
11-13-2012, 16:41
Тва ли е темата,защото аз чета друго заглавие

Doctor_Satan
11-13-2012, 18:35
както и да е, да се върнем на темата:
Хитлер, проповядва омраза и расова нетърпимост. На това ли му се възхищавате.


Хитлер проповядва различията в качествата на расите и по-точно, по-добрите качества на някои раси пред други. То е повече от очевидно че има разлика между скандинавци и негри, като умствен и изобщо качествен потенциал. Дори и ти не си толкова тъп за да отречеш това. (Или пък си?) И при Хитлер изобщо не можем да говорим за омраза към расите, освен може би към еврейската. Знаеш ли че негрите в Германия са били третирани по-добре отколкото в собствените си страни? А знаеш ли че е имало цяла дивизия от негри, дето са се били на страната на германците ? Омразата е била към евреите, защото те винаги са подкопавали основите на всяка една нация, над която паразитират. Защо си мислиш че са били изгонени от Близкия Изток? След това от африканското крайбрежие, след това от Испания, от Франция, а после и от Германия? Хайде малко използвай си сивото вещество, и чети поне малко история.
Освен това, расовата "омраза" е най-незначителното качество в Националсоциализма. Ти ако си мислиш че нацизма е само омраза към циганите, значи си много зле.

RagioL
11-13-2012, 19:14
Русия винаги е била Православна независимо през какви режими и периоди е преминавала.
това не е случайно.

На комуниста религия не му е нужна.
Да си чувал за религиозен комунист.

defender
11-13-2012, 19:35
^
дори и по време на комунизма, Русия е била православна държава.
не е важно какъв е бил политическият режим, важно е какво е било в сърцата на хората от народа.
може и хората да се страхували, но са вярвали.

дори познавам хора, които по време на комунизма са си били вярващи, въпреки че са се прикривали, имало си е и Църкви имало е и свещеници.
Комунизма не е успял да заличи църквата.

майка ми например и била кръщавана по време на комунизма.

Патриарх Максим (Бог да го прости) е бил патриарх и по времето на комунизма.

JungleJaguar
11-13-2012, 19:53
............

Doctor_Satan
11-13-2012, 19:58
Абсолютен ретард....

JungleJaguar
11-13-2012, 20:14
Абсолютен ретард....
Хахахахах
Поне е смешен дифендърчо хахах

YoUcANNOtiMaGiNe
11-13-2012, 20:58
Само наминавам да ви кажа, че Хитлер е бил вярващ, в случай, че не знаете, сладури. Още ли ви е забавно? :D

defender
11-13-2012, 21:24
^
сега сатаниста сигурно ще разпъне локума

Doctor_Satan
11-13-2012, 22:19
^ Не, няма за какво. Хитлер че е бил християнин си е общоизвестен факт. Между другото и човека на аватара ми също е християнин. Но това са съвсем различни християни, нямат нищо общо с вашите regular еveryday клиширани простотии.

defender
11-14-2012, 10:30
"Бранейки се срещу еврейна, аз се боря за делото на Бога." - Адолф Хитлер.

ако да се "браниш" за Хитлер означава да ги трепеш и затваряш в концлагери, то тогава Хитлер с тази си мисъл показва, че е бил в огромна заблуда.

Ambiguous
11-14-2012, 20:26
Известен факт е, че Хитлер е нямал негативно отношение към негрите
http://store.picbg.net/pubpic/46/3A/5fc3f471e3e2463a.jpg

gandalfepi4
11-15-2012, 14:00
Аре бе гейски, дегенарат смотан. Чудя се какво става у форумо и ПАК твоите лайна навсякъде и по всички.

Ш'ти се изсерá в комина, селянин мръсен, изкачи стена от хуйове, педал с педала бееййй.

Баси депресарската работа, братче! Да ти влезе количка с пишки в гъза мърляв, двоен педал такъв

defender
11-15-2012, 14:04
^
ураааааааа,

къде одиш бре Танасе.

хаха

gandalfepi4
11-15-2012, 14:08
PS Баща ти е требело в на майка ти гъза да стреля вместо путето, да не се роди некъв хумункулус като тебе

defender
11-15-2012, 14:10
еееее , същия мастърс-психолог чобанин си.

RagioL
11-15-2012, 18:21
Аре бе гейски, дегенарат смотан. Чудя се какво става у форумо и ПАК твоите лайна навсякъде и по всички.

Ш'ти се изсерá в комина, селянин мръсен, изкачи стена от хуйове, педал с педала бееййй.

Баси депресарската работа, братче! Да ти влезе количка с пишки в гъза мърляв, двоен педал такъв

Ти какво очакваше да се промени или да изчезне? :lol:

RagioL
11-15-2012, 20:28
Значи аз лично предлагам да се задържиш в форума тъй като ми писна само да чета простотиите на дефендър. :D

kariix
12-09-2012, 14:42
hgj

Doom_Stalker
12-09-2012, 14:59
hgj

fdafhk?

ScarlettS
12-09-2012, 15:18
fdafhk?

skype?

Doom_Stalker
12-09-2012, 15:42
skype?

Замина след последния преинстал на компа... след това изобщо не съм го слагал.... :???:

ScarlettS
12-09-2012, 15:55
амии добре

Doom_Stalker
12-09-2012, 15:58
амии добре

Специално заради теб ще го инсталирам... :smt047

klimatronik
12-14-2012, 10:21
Специално заради теб ще го инсталирам... :smt047
засичам повишено ниво на половите хормони ;D

Doom_Stalker
12-14-2012, 11:14
засичам повишено ниво на половите хормони ;D
OHH OHHHH!
http://prikachi.com/images/622/5606622o.gif

klimatronik
12-14-2012, 11:32
ех любов ,любов ;d

Doom_Stalker
12-14-2012, 11:47
ех любов ,любов ;d
http://www.youtube.com/watch?v=oAKG-kbKeIo
Като не знаеш за какво става въпрос защо изобщо се обаждаш?

klimatronik
12-14-2012, 11:54
не се притеснявай , нормално е {} :D

Doom_Stalker
12-14-2012, 12:01
не се притеснявай , нормално е {} :D

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Odd8Zdhuj9o#t=104s

klimatronik
12-17-2012, 08:38
те идват ! http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=CzesY_pJOts

UNITED2
12-19-2012, 17:52
Още един ден и край на догадките :D
Иначе сериозно,аз мисля,че ще стане 3-та световна война!

Kaena Smith
12-19-2012, 19:08
Още един ден и край на догадките :D
Иначе сериозно,аз мисля,че ще стане 3-та световна война!


Сериозно ли ?!Ще те разочаровам,но няма да се случи нищо. :)

defender
12-20-2012, 10:27
утре, като не дойде края на света, Incadeptus трябва да ни черпи всички с баклава, дето само ни заплашваше как щял да ни изтрепе на 21-ви и ни се правеше на големия астрален Магьосник. :)

ПП: и трябва публично да се извини.

mlakniwe
12-20-2012, 11:00
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/6119980_460s_v1.jpg

Rebirthing
12-20-2012, 14:39
21-ви декември вече е настъпил в Нова Зеландия, оттам обаче, не зная да сме получили съобщение гласящо 'Спасявайте се' или 'Идеее' ;д. За разочарование на големите конспиратори, нищо видимо не се случва.

klimatronik
12-20-2012, 15:28
21-ви декември вече е настъпил в Нова Зеландия, оттам обаче, не зная да сме получили съобщение гласящо 'Спасявайте се' или 'Идеее' ;д. За разочарование на големите конспиратори, нищо видимо не се случва.

има две възможности
или марсианците подминават Нова Зеландия невидимо ,за да не разберем от рано и да се подготвим ,или вече нямат връзка с нас и има затишие по медиите,за да не става паника
Те ше се настанят в България , най -вероятно в Перник и от там ще започне всичко :D

bijou
12-20-2012, 22:37
Българияяя живи ли сте?

klimatronik
12-21-2012, 06:53
Марсианците ,когато акостираха в Перник станаха жертва на най-малката бактерия в България - циганите им откраднаха космическите кораби за старо желязо и извънцемните едвам успяха панически да избягат, уплашени до смърт

defender
12-21-2012, 09:35
След 21-ви всички книги по астрология и астрална проекция трябва да бъдат ИЗГОРЕНИ,

то планетите щяха да се подреждат и да изпаднем в енергиен колапс, то щеше земята да преминава в 5-то измерение.

klimatronik
12-21-2012, 09:59
След 21-ви всички книги по астрология и астрална проекция трябва да бъдат ИЗГОРЕНИ,

то планетите щяха да се подреждат и да изпаднем в енергиен колапс, то щеше земята да преминава в 5-то измерение.
оф , астрономите не бяха предсказвали нищо

Rebirthing
12-21-2012, 10:41
След 21-ви всички книги по астрология и астрална проекция трябва да бъдат ИЗГОРЕНИ,

то планетите щяха да се подреждат и да изпаднем в енергиен колапс, то щеше земята да преминава в 5-то измерение.

Пак пишеш без да си чел. Астрална проекция едва ли има нещо общо с тази тема.
Колкото до астрологията - тя никога не е предсказвала такива неща. В 13:11 часа наше време /когато трябваше да 'свърши' света/ Слънцето навлиза в Козирог, това е началото на астрономическата зима, зимното слънцестоене. Всички планетите не се подреждат в една линия и това нито астролози, нито астрономи са го казвали. Имаше съвпад на планети през август и това е нещо напълно нормално. А Земята, Слънцето и Центъра на Галактиката няма как да са на една линия, защото е физически невъзможно.
Друг е въпроса, че край на света ще има, когато Слънцето се превърне в червен гигант, но това няма да е никак скоро. Ще има и край на Вселената, все пак нищо не е вечно.
А измеренията са 4 - 3 на пространството и 1 на времето. Пето измерение е просто метафора с, която се описва нещо непознато и мистично.

defender
12-21-2012, 10:53
само един астролог-екстрасенс и един астрален-магьосник могат да овъртат така за да избегнат истината.............. :)

npp
12-21-2012, 11:43
свършекът на духовното/религиозното беззаконие ще дойде съвсем скоро, понеже времето му вече почти изтече:

"Седемте глави са седем хълма, на които седи жената(т.е. на които духовното/религиозното беззаконие е основано); те са и седмина царе(т.е. те са и седем времена), от които петимата паднаха(т.е. като считано от грехопадението нататък пет хилядолетия ще преминат), и единият сега е(т.е. и свършекът ще дойде през шестото хилядолетие), а другият още не е дошъл(т.е. а времето, за което духовното/религизоното беззаконие ще царува през шестото хилядолетие ще бъде накрая), и когато дойде, трябва само малко да постои(т.е. но след като настъпи ще продължи съвсем малко);" Откровение 17: 9-10,

"Тогава погледнах по причина на гласа на надменните думи, които рогът изговаряше(т.е. които служителите/работниците на духовното/религиозното беззаконие свидетелствуваха/пророкуваха); гледах догдето звярът биде убит(т.е. докато духовното/религиозното беззаконие бе унищожено), и тялото му погубено и предадено да се изгори с огън. А колкото за другите зверове(т.е. а колкото за останалите дейности сиреч душевната/интелектуалната, икономическата, и физическата), тяхното владичество биде отнето(т.е. тяхната сатанинска сила/активност бе отнета); животът им, обаче, се продължи до време и година..... Тия четири големи звяра(т.е. четирите основни беззакония, духовното/религиозното, психичното/интелектуално, икономическото, и физическото), каза той, са четирима царе(т.е. са и четири(-те) основни дейности), които ще се издигнат от земята. Но светиите на Всевишния(т.е. но истинските Светии) ще приемат царството, и ще владеят царството до века и до вечни векове..... Четвъртият звяр(т.е. духовното/религиозното беззаконие) ще бъде четвъртото царство(т.е. ще се окаже в основата на всичкото зло) на света, което ще се различава от всичките царства(т.е. и ще се отличава от другите беззакония по това че е източникът на всички злини), и ще погълне целия свят(т.е. и ще се окаже че именно то докарва/управлява злото на/в света), и ще го стъпче и разтроши(т.е. и ще се опита да залее целият свят с множество злини). А за десетте рога, те са десет царе(т.е. те са можеството служители/работници на духовното/религиозното беззаконие), които ще се издигнат от това царство; и след тях ще се издигне друг(т.е. и ще се окаже че лукавият действува именно чрез тях), който ще се различава от първите(т.е. който ще се различава с това че неговите служители ще се окажат марионетки в неговите ръце) и ще покори трима царе(т.е. и по този начин ще внесе и управлява злото в другите три основни дейсности т.е. психичната/интелектуалната, икономическата, и физическата)..... Но когато съдилището ще заседава(т.е. но когато истинският Бог се събуди напълно и завинаги), ще му отнемат владичеството, за да го изтребят и погубят до край. А царството и владичеството, и величието на царствата, които са под цялото небе, ще се дадат на людете, които са светиите на Всевишния(т.е. на истинските Светии), Чието царство е вечно царство и на Когото всичките владичества ще служат и ще се покоряват." Данаил 7: 11-27,

"И видях, че слизаше от небето един ангел, който държеше в ръката си ключа на бездната и една голяма верига. Той улови змея, старовременната змия, която е дявол и сатана, и го върза за хиляда години, и, като го хвърли в бездната, заключи и я запечата над него, за да не мами вече народите, преди да се свършат хилядата години, след което той трябва да бъде пуснат за малко време. И видях престоли; и на тия, които бяха насядали на тях бе дадено да съдят; видях и душите на ония, които бяха обезглавени поради свидетелствуването си за Исуса, и поради Божието слово, и на ония, които не се поклониха на звяра, нито на образа му, и не приеха белега на челото си и на ръката си; и те оживяха и царуваха с Христа хиляда години." Откровение 20: 1-4

Rebirthing
12-22-2012, 01:12
само един астролог-екстрасенс и един астрален-магьосник могат да овъртат така за да избегнат истината.............. :)

И това го казва човекът, който увърта /пише се с У, по-дяволите/ във всеки един свой пост, човекът който съзнателно избягва огромна част от въпросите, които му биват зададени, просто, защото НЕ МОЖЕ да им отговори ???
Къде по-точно увъртам ? Ти изобщо знаеш ли как е възникнал мита за свършека на света на 21 декември ? За каква истина говориш ? Астрологията няма нищо общо с тази дата. Колко са астролозите, които са казали, че света ще свърши на тази дата ? Нещо бъркаш астрологията със конспиративни теории. Единственото събитие, което реално се случи е зимното слънцестоене, т.е в часът, когато светът трябваше да свърши, настъпи астрономическата зима, нещо, което се случва всяка година. Вземи си извади главата от задника и прочети малко - http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5387391.

nor4eto99
12-22-2012, 03:27
Тибетски монах предрича, че Земята ще потъне в мрак на 21.12.2012"
Ще потъне Земята... В България от 17.00 до 7.00 :D

Incadeptus
12-22-2012, 09:04
Ми да,астролог-екстрасенс и астрален-магьосник къде къде по-добре от ретарднати християни.

defender
12-22-2012, 11:39
който съзнателно избягва огромна част от въпросите, които му биват зададени, просто, защото НЕ МОЖЕ да им отговори ???
Отговарям колкото време имам и колкото преценя за нужно. Имам си достатъчно други ангажименти за да кисна във форума и да пиша, и да отговарям на въпроси, някои от които изискват дълги отговори. А и както повечето хора в този форум влизам най-вече за забавление и отмора не да диктувам лекции и да бълвам дълги философски боламачи.

Има достатъчно книги, които има воля да чете.
аз не съм будител на човешки съвести, просто си казвам мнението по някои теми и въпроси, а някои астролози и астрали си мислят, че съм им длъжен с нещо.

ПП: Сега отивам да ям картофи, после ще си нарежа хартия за WC от страниците на някоя астрологическа книга или вестник - би ли ми препоръчала някоя с по-меки корици.

айде да не ти казвам за астролози които уж предсказват събития в живота на други хора (тази година планети казвали, че щял да се ожени, другата година, че ще има пари и т.н.), а в същото време не могат да предскажат събития в собствения си живот, за да се предпазят и ли поне да се подготвят за тях.

нито една планета или съзвездие не може насила да накара човек да върши добро или зло.

Rebirthing
12-24-2012, 12:48
някои от които изискват дълги отговори.

Ако толкова искаше да ни убедиш в правотата си, щеше да отговориш. Ето, вместо да пишеш този пост, можеше да отговориш, но просто си търсиш извинения.


дълги философски боламачи.

Подфорумът носи името 'Философия и религия', бУламачите си изливай някъде другаде.


Има достатъчно книги, които има воля да чете.

Тогава може пък да ми препоръчаш някоя в, която да има отговори на въпросите ми ?


ПП: Сега отивам да ям картофи, после ще си нарежа хартия за WC от страниците на някоя астрологическа книга или вестник - би ли ми препоръчала някоя с по-меки корици.

За астрологична книга не зная, но има една друга, която ще ти свърши чудесна работа, нарича се Библия.


айде да не ти казвам за астролози които уж предсказват събития в живота на други хора (тази година планети казвали, че щял да се ожени, другата година, че ще има пари и т.н.), а в същото време не могат да предскажат събития в собствения си живот, за да се предпазят и ли поне да се подготвят за тях.

Айде, кажи ми, много бих искала да зная. Известни ли са тези астролози или написа поста си без да имаш конкретен пример ? Иначе да, със сигурност има такива хора, някъде там.


нито една планета или съзвездие не може насила да накара човек да върши добро или зло.

Никога не съм казвала, че може. Астрологията не ми е последна инстанция, а просто хоби и забавление. Плюс това всеки има различна представа за добро или зло. За теб зло може да са хомосексулността, абортите и прочие, за мен може да не е. В астрологията няма определение за добро и зло.

Nam3less3
12-24-2012, 13:03
Астрологията е най-елементарния и безполезен, че и компроментиран дял от всички духовни, религиозни и окултни занимания, и също е и отричан от науката.
Пълна глупост е общо взето, да си човек на науката пък да се интересуваш от астрология, и да отричаш и да не разбираш истински важните неща, просто си на дъното на тия сфери.

Incadeptus
12-24-2012, 13:48
не закачааааааааааай!

klimatronik
12-26-2012, 14:48
Астрологията е най-елементарния и безполезен, че и компроментиран дял от всички духовни, религиозни и окултни занимания, и също е и отричан от науката.
Пълна глупост е общо взето, да си човек на науката пък да се интересуваш от астрология, и да отричаш и да не разбираш истински важните неща, просто си на дъното на тия сфери.

млъкни бе саше

ScarlettS
12-26-2012, 16:56
Астрологията е най-елементарния и безполезен, че и компроментиран дял от всички духовни, религиозни и окултни занимания, и също е и отричан от науката.

Те съвременните научни теории не включват и бог, особено пък твоя, ама карай. :D

klimatronik
12-26-2012, 17:10
Те съвременните научни теории не включват и бог, особено пък твоя, ама карай. :D

ScarlettS много секси снимка имаш на профила :D

Nam3less3
12-26-2012, 17:28
Те съвременните научни теории не включват и бог, особено пък твоя, ама карай. :DВърви си гледай хороскопа, аз знам теории, които го включват.

ScarlettS
12-26-2012, 17:33
Супер, дай линкове за тези теории :D

Nam3less3
12-26-2012, 17:44
Супер, дай линкове за тези теории :DАз ше ти дам линк, ма ся не моа че имам работа.

defender
12-26-2012, 17:56
Те съвременните научни теории не включват и бог, особено пък твоя, ама карай. :D
То и Библията изключва съвременни атеистични теории на които се придава "научен" привкус, ама карай. :D

ScarlettS
12-26-2012, 18:02
Мда, разликата е, че аз не използвам библията като някакъв ориентир за каквото и да било. :D

gugenceto2
12-26-2012, 18:11
Кой каквото има да казва,да го каже:
Маите и тея дето подкрепят апокалипсиса на 21.12.2012 да си го нач*кат с извинение.

Incadeptus
12-26-2012, 18:17
искаш ли да ти помогна да си го начукаш с извинение?

ScarlettS
12-26-2012, 18:56
ScarlettS много секси снимка имаш на профила :D

А ти гледай The great global warming swindle (http://kolibka.com/2.html - има го тук със субтитри), ако още те интересува темата.

Kaena Smith
12-26-2012, 19:10
Кой каквото има да казва,да го каже:
Маите и тея дето подкрепят апокалипсиса на 21.12.2012 да си го нач*кат с извинение.


Маите никога не са говорили за 21.12.2012 като край на света.Някои хора направиха луди пари на техен гръб,правейки измислени тълкувания и свързвайки календара им с теориите си.

defender
12-26-2012, 20:49
искаш ли да ти помогна да си го начукаш с извинение?
нали след 21.12.12 според астро(глупост)логията навлизаме в нов цикъл, в които хората щяха да са по-добри........................... с това си изказване ти определено не го потвърждаваш.

anonymous895156
12-26-2012, 23:12
нали след 21.12.12 според астро(глупост)логията навлизаме в нов цикъл, в които хората щяха да са по-добри........................... с това си изказване ти определено не го потвърждаваш.

тепърва ще навлизаме в нов цикъл. Ти да не мислиш, че става от един ден/месец/година? И под "на 21.12 е края на света" маите имат предвид ужасния свят, в който живеем от столетия насам.

Incadeptus
12-27-2012, 07:16
Ама чакайте бе,то от 21 почва да идва края спокойно,а пък аз не подкрепям астрологията

defender
12-27-2012, 07:23
тепърва ще навлизаме в нов цикъл. Ти да не мислиш, че става от един ден/месец/година? И под "на 21.12 е края на света" маите имат предвид ужасния свят, в който живеем от столетия насам.

мда, мечтай си някакъв календар на маите да ни оправи или пък например Сатурн да навлезе във Водолей и живота на Земята да цъфне и да върже............... докато съществува (безмозъчен) атеизъм и богохулство, оправия няма да има и ще си сърбаме попарата.

Incadeptus
12-27-2012, 07:50
теба в мастурбатурчетооо

klimatronik
12-27-2012, 13:42
А ти гледай The great global warming swindle (http://kolibka.com/2.html - има го тук със субтитри), ако още те интересува темата.
:)
мерси ,но вече не ме вълнува много
Като гледам как отсичат вековните ни гори по ,,законен,, начин- няма оправия

Kaena Smith
12-27-2012, 13:47
мда, мечтай си някакъв календар на маите да ни оправи или пък например Сатурн да навлезе във Водолей и живота на Земята да цъфне и да върже............... докато съществува (безмозъчен) атеизъм и богохулство, оправия няма да има и ще си сърбаме попарата.


Радвам се,че спомена Ерата на Водолея,по-голяма глупост не бях чувала. :D
Как някой би могъл да каже,че ще настъпи на 21.12.12,при положение,че има спорове колко години трае една Ера.Това означава,че вече може да е настъпила отдавна или дори предстои.
А още повече,нима хората вярваха/т,че нещо ще се промени,заради разместването на небесни тела или нещо друго ?!
Това звучи по-нелепо и от края на света...

Incadeptus
12-27-2012, 15:45
Ами ти си създадена от енергия,защото си от атоми,пък небесните тела също,та ти излъчваш енергия и те излъчват,всичко има електромагнитно поле и много други полето от по-фина енергия,местенето на дадени тела влияе много или малко според зависи върху твоето електромагнитено поле,а всичко във Вселената е свързано,чрез нишката на самата Вселена и времепространството,което може да се огъва като ластик,не виждам причина защо да не повлияят,но пък има хора,неподатливи на такива намеси и тук не говорим за черни сили ;д,но съм съгласен с теб и съм против мисленето на хората,които мислят,че от тук нататък се слага край на този ужааасен и жесток свят и вече навлизаме в ерата на добротата и любовта и всички мнооого ще се обичаме и ще си помагаме.

klimatronik
12-27-2012, 15:53
,но съм съгласен с теб и съм против мисленето на хората,които мислят,че от тук нататък се слага край на този ужааасен и жесток свят и вече навлизаме в ерата на добротата и любовта и всички мнооого ще се обичаме и ще си помагаме.

:D :D

anonymous895156
12-27-2012, 19:30
мда, мечтай си някакъв календар на маите да ни оправи или пък например Сатурн да навлезе във Водолей и живота на Земята да цъфне и да върже............... докато съществува (безмозъчен) атеизъм и богохулство, оправия няма да има и ще си сърбаме попарата.

Атеизмът за мен не е правилен, съвременните религии също. Ще цитирам една от любимите ми книги "Всъщност един от основните проблеми е, че те умишлено са
фалшифицирали древните текстове, за да всеят страх в хората. Измислили са ада — също така
Сатаната — и са отстранили знанието за реинкарнация от Новия завет (на Петия вселенски събор в
Константинопол през 553 г.), само, за да запазят позициите си."
Толкова са ми смешни всички овце. Добре бе хора, вие вярвате в Бог, нали? Вярвате, че той ви е създал? Т.е., той е ваш родител, ваша майка, ваш баща. Родителите обичат ли децата си? Вашите родители искат ли да им се кланяте? Да ги превъздигате? Да се страхувате от тях?
Отново цитат от книгата: _„Почти всички религии, без една, доколкото знам, изпитват страхо-почитание от висшето
същество, страхуват се, падат на колене, молят се да им помогне за това-онова, да им прости… В две
от тях Бог дори наказва, изпращайки хората в ада или рая. Те умоляват «Бога», господаря,
всемогъщия, като прекланят глава_.
В зоната на Водолея ще навлизаме в продължение на десетилетия, може би дори столетие. Всичко ще бъде много трудно, войни, глад, бедствия. Точно за този период са подготвяли всички Исус, Буда, Мохамед, останалите истински религиозни учители.

Incadeptus
12-27-2012, 19:53
Ама Великият Разум не е добро същество по дяволите и защо трябва да е така?Той е просто едно вечно нещо и трябва да се забавлява и добър и зъл,никакъв родител не е,а просто е създал купчина измислици,за да има какво да гледа и да прави.

anonymous895156
12-27-2012, 20:56
Такива мисли и мен ме обхващат понякога.
Първо трябва да проумеем, че ние самите сме Бог. За мен той е светлина, а в светлината няма нищо лошо.

Incadeptus
12-28-2012, 07:52
Светлина,мрак,живот,смърт,в сичко,само дето нашите главички не могат да проумеят как е възможно,но съм сигурен,че е възможно.Има много малко невъзможни неща.

Rebirthing
12-29-2012, 15:10
Астрологията е най-елементарния и безполезен, че и компроментиран дял от всички духовни, религиозни и окултни занимания, и също е и отричан от науката.
Пълна глупост е общо взето, да си човек на науката пък да се интересуваш от астрология, и да отричаш и да не разбираш истински важните неща, просто си на дъното на тия сфери.

Един от най-големите физици се е интересувал от окултизъм.
Ако астрологията е безполезна, то религията е 100 пъти по-безполезна, даже бих казала вредна. Никой не е умрял заради астрологията, така че, може да е безполезна /за теб/, но не вреди никому.
Много ми е интересно кои са истински важните неща и кой ти е казал, че не ги разбирам ??? Просветли ни, моля.


мда, мечтай си някакъв календар на маите да ни оправи или пък например Сатурн да навлезе във Водолей и живота на Земята да цъфне и да върже............... докато съществува (безмозъчен) атеизъм и богохулство, оправия няма да има и ще си сърбаме попарата.

Значи трябва да повярваме в бог и хоп ще се оправим ? Как мислиш, че вярата ще ни оправи ? Ти запознат ли си изобщо с проблемите на истинския свят или си мислиш, че като повярваме в някакъв несъществуващ бог ще нахраним милионите гладни деца в страните от 3-тия свят ?
После не ми казвай, че не си смешен...

Incadeptus
12-29-2012, 18:24
Тия двамата са някви богаташчета

Chacho
12-30-2012, 09:19
Значи трябва да повярваме в бог и хоп ще се оправим ? Как мислиш, че вярата ще ни оправи ? Ти запознат ли си изобщо с проблемите на истинския свят или си мислиш, че като повярваме в някакъв несъществуващ бог ще нахраним милионите гладни деца в страните от 3-тия свят ?
После не ми казвай, че не си смешен...

Нещо взе да му слагаш думи в устата. Къде е казал че с вярата в Господ ще се измагьоса решение? Или ти харесва да си представяш, че на defender-а му е такова мисленето? Едно е да се надяваш на чудо, друго е да живееш съвестно и с любов към другите.

ScarlettS
12-30-2012, 11:10
:)
мерси ,но вече не ме вълнува много
Като гледам как отсичат вековните ни гори по ,,законен,, начин- няма оправия

Всъщност филмът опровергава теорията за глобалното затопляне като предизвикано от човека и като нещо с негативно влияние. Единственото, което утвърждава е, че действително има по-високи температури, нищо повече. Това е част от цикличен повтарящ се естествен процес. Във филма говорят учени и съответно го обясняват много по-добре от мен. Спомням си, че ревностно защитаваше глобалното затопляне и ми беше интересно какъв ще ти е коментарът.

defender
12-30-2012, 16:37
Значи трябва да повярваме в бог и хоп ще се оправим ? Как мислиш, че вярата ще ни оправи ?
ще се оправим, ако свободната воля на човека се слее с Божията благодат, но не мога да отрека, че дори и човек да се поправи, все пак най-вероятно ще получи някаква отплата за греховете си, още тук, в този живот. Защото страданията са най-вече последствия от греховете.

Rebirthing
12-30-2012, 22:55
Нещо взе да му слагаш думи в устата. Къде е казал че с вярата в Господ ще се измагьоса решение? Или ти харесва да си представяш, че на defender-а му е такова мисленето? Едно е да се надяваш на чудо, друго е да живееш съвестно и с любов към другите.

Написал е, че ще се оправим когато повярваме в бог. Това не е ли достатъчно за да си направя заключение за начина му на мислене ? Ти какво разбираш под 'оправим' ? Атеистите не живеят ли съвестно и с любов към другите ?


ще се оправим, ако свободната воля на човека се слее с Божията благодат, но не мога да отрека, че дори и човек да се поправи, все пак най-вероятно ще получи някаква отплата за греховете си, още тук, в този живот. Защото страданията са най-вече последствия от греховете.

А, значи ще се оправим, ама не съвсем.
Интересно какви грехове имат гладните африкански деца ? Какви грехове имат всички невинни хора, които страдат незаслужено ?

Incadeptus
12-31-2012, 07:42
Тъпанари. ;д

npp
12-31-2012, 09:22
греховете всъщност са злите духове заедно с властта, която те имат (за) да държат определени човеци в плен или да им влияят, ето защо Исус преди всичко "прощавал греховете", което значи че Той е освобождавал засегнатите от злите духове човеци от властта, която те са имали над тях, понеже по този начин човеците могат да получат пълно спасение още тук в този свят, защото когато злите духове (вече) нямат власт над човека, тогава е сигурно че той ще получи пълно спасение още тук в този свят, а всичката власт те получават чрез системата на духовното/религиозното беззаконие, тя е майката на всички злини

"И през един от тия дни, когато Той поучаваше, там седяха фарисеи и законоучители, надошли от всяко село на Галилея, Юдея и Ерусалим; и сила от Господа бе с Него да изцелява. И ето мъже, които носеха на постелка един болен човек, който беше паралитик; и опитаха се да го внесат вътре и да го сложат пред Него. Но понеже не намериха през где да го внесат вътре, поради народа, качиха се на покрива, и през керемидите го спуснаха с постелката насред пред Исуса. И Той като видя вярата им, рече: Човече прощават ти се греховете. Тогава книжниците и фарисеите почнаха да се препират, казвайки: Кой е Тоя, Който богохулствува? Кой може да прощава грехове, освен един Бог? Но Исус, като видя разискванията им, каза им в отговор: Защо разисквате в сърцата си? Кое е по-лесно, да река: Прощават ти се греховете, или да река: Стани и ходи? Но за да познаете, че Човешкият Син има власт на земята да прощава грехове, (рече на паралитика): Казвам ти: Стани, дигни постелката си, и иди у дома си. И на часа той стана пред тях, дигна това, на което лежеше, и отиде у дома си, като славеше Бога. И те всички се учудиха и славеха Бога, и, изпълнени със страх, казваха: Днес видяхме пречудни неща." Лука 5: 17-26,

"И на челото й имаше написано това име: Тайна(т.е. окултното); великий Вавилон(т.е. системата на човешката(666) религия/духовност), майка на блудниците(т.е. на всички духовни/религиозни беззаконници и престъпници) и на гнусотиите(т.е. и на злините) на земята." Откровение 17: 5