PDA

View Full Version : Възможно ли е?



lerin
10-31-2012, 10:44
След 7 клас влязох в професионална гимназия с първи език немски. Това е може би най-нелепата грешка, която съм правил от години, винаги съм искал да продължа да уча английски език (разбирам го писмено и говоримо изключително добре, за разлика от моите връстници). Не че имам лоши оценки по немски и се оплаквам, но тъй като съм в професионална гимназия, се съмнявам че ще науча немски така както знам английски и се страхувам че накрая съвсем ще се объркам по отношение на нивото на езиците, които владея.

Мисълта ми е да се преместя в другия клас, но така ще се наруши бройката ученици в клас, която е предназначена. Някой да е бил в подобна ситуация?

shmatarok
10-31-2012, 11:43
Е, добре де, говори с някой даскал/директор дали е възможно преместване.
Защо не продължиш да си учиш немския и паралелно с него не се занимаваш в домашни условия/курс/уроци с английския? Така ще имаш два езика.

lerin
10-31-2012, 12:05
Е, добре де, говори с някой даскал/директор дали е възможно преместване.
Защо не продължиш да си учиш немския и паралелно с него не се занимаваш в домашни условия/курс/уроци с английския? Така ще имаш два езика.

Според теб в професионална гимназия възможно ли е да се научи език на добро ниво?

pifiella
10-31-2012, 15:18
Според теб в професионална гимназия възможно ли е да се научи език на добро ниво?

Странно,тогава как съм в ПГ и знам немски,английски... Явно съм някакъв феномен! В 8 клас съм имала по 15 часа на седмица,ако това не са много часове.
Ако щеш в циганското гето да учиш,ако ти имаш желание и се стараеш, ще успееш.

lerin
10-31-2012, 18:12
Странно,тогава как съм в ПГ и знам немски,английски... Явно съм някакъв феномен! В 8 клас съм имала по 15 часа на седмица,ако това не са много часове.

Някъде да съм казал че не е възможно да се научат и двата езика?

Amore-Mio*
11-01-2012, 12:07
Принципно е възможно, но ще е нужно да си държиш приравнителен изпит /само по езика, мисля/, но щом си го знаеш - остава само да разучиш нещата как стоят при твоето училище.