PDA

View Full Version : Преди много време...



ShtrudeL
10-31-2012, 20:36
...когато си споделях с един приятел (смея да го нарека така, дори да не ме приема по същия начин) тогавашните любовни терзания, ми каза следното:

'Хората, които твърдят, че те обичат са същите тези, които изпитват удоволствие от това, че страдаш, плачеш и си уязвима пред тях.'

И тогава му се възпротивих като му казах, че не може някой да има топли чувства към теб и да изпитва удоволствие от това, че страдаш.
Тогава.
Но се и замислих и стигнах до извода, че може би е прав до известна степен. Може да е на подсъзнателно ниво, но мисля, че е прав.
Когато някой плаче и тъгува пред теб, ти си човека, който контролираш чувствата му, особено ако повода за тази тъга си ти. Т.е. е по-вероятно само в тази ситуация, освен ако не се бараш някакъв гуру може би, но не искам да задълбавам. Идеята е, че човека до теб е слаб, че изпитва тези погубващи чувства, а ти си цветето, което е поливано от сълзите му. Което ме натъжи.
Може и да греша в мисленето си, но като човек, който е играл ролята на лейка дълго време, чието растение като че ли е попивало като слънчеви лъчи отрицателната ми енергия и е искало да изсмуква още, се страхувам, че вярвам в това. И за да бъда една идея по-ясна... мисля, че когато някой тъгува прекалено искрено и явно пред теб, губиш интерес, защото заставаш на по-връхно място в отношенията, чувстваш се по-обичан и не изпитваш нужда да обичаш. Имаш нещо сигурно едва ли не и нямаш какво да гониш. Защото човека е малко или много мазохист. Защото има нужда да върви след нещото, което иска и което не е сигурен, че може да има, защото ако го получи, повече не го иска. Има нужда да го спечели, с 'цената' на изпитани красиви чувства, вместо да го получи на готово. Тъжно ми е, ако това са дълбоко и подсъзнателно скътаните човешки емоции.

Няма да пиша повече. Кажете вашето мнение.


Ако не сте ме разбрали и грам,.... бъдете обичащи.

TrollWare
10-31-2012, 21:36
Значи , аз най-много мразя, някой да ми седне да главата и да ме съжалява.Смсл. аз искам да се усамотя , нали. А те веднага се лепват и почват да те милват.Забелязвал съм как когато съжаляват някой , по-късно той започва се мисли за "Кой съм аз " .Съгласен съм напълно!

Сега като се замисля...

Psyko Nuts
10-31-2012, 21:40
Е ти какво? Ще избягваш да се влюбиш или? :D

FuckedUp
10-31-2012, 21:41
Ако не сте ме разбрали и грам,.... бъдете обичащи.

:lol:
Размишляваш над супер големи простотии.

ShtrudeL
10-31-2012, 21:41
Е ти какво? Ще избягваш да се влюбиш или? :D

Не става въпрос за това..

ShtrudeL
10-31-2012, 21:42
:lol:
Размишляваш над супер големи простотии.

Знам.

TrollWare
10-31-2012, 21:47
Знам.

http://store.img-share.eu/24850844_jpggpY886V_thumbchence.jpg (http://www.img-share.eu/image_view/24850844_jpggpY886V.jpg.html)

haritov
10-31-2012, 21:49
по принцип човек пренебрегва това което има всеки ден и му е все тая за него

xPafx
10-31-2012, 21:49
Начи , Щруди, еби им майката нна всички.
Те не те заслужават.

TrollWare
10-31-2012, 21:53
Начи , Щруди, еби им майката нна всички.
Те не те заслужават.
http://store.img-share.eu/tumblr-lltzgnHi5F1qzib3wo1-400_jpglNpzFEp_thumbchence.jpg (http://www.img-share.eu/image_view/tumblr-lltzgnHi5F1qzib3wo1-400_jpglNpzFEp.jpg.html)

xPafx
10-31-2012, 21:54
Щрудел е най-яката, Щрудел президент!

ShtrudeL
10-31-2012, 22:13
Начи , Щруди, еби им майката нна всички.
Те не те заслужават.

Това включва ли и теб?
Само питам, да знам какво да правя.

TrollWare
10-31-2012, 22:19
Това включва ли и теб?
Само питам, да знам какво да правя.
Мн си саднала

FuckedUp
10-31-2012, 22:27
Това включва ли и теб?
Само питам, да знам какво да правя.

http://static4.fjcdn.com/comments/Good+one+bro+_ae8ae9f511af029134ad691d1f8c4d97.png

notlike
11-01-2012, 08:51
Ами, нормално е като си на по-висока позиция да гледаш, така да се каже, "от високо". Тоест, снизходително. А това е дразнещо. Не всеки обича да го третират като идиот. Отделно, тези драми в началото може да утвърдят една връзка, но с течение на времето ще я развалят, защото никой положителен човек не би се занимавал с ревящи създания, които от мухата правят слон.

Wednesday666
11-01-2012, 08:58
^ Подкрепям.
Но ако ти си в позицията на този, който "реве" какво ще стане?

Била съм и в двете позиции. Но тази на ревящия е по-неприятната. Защото ти имаш желанието да си излееш чувствата, надявайки се, че след като избълваш един тон мили думички този отсреща ще размисли и ще се върне. Е да, ама не. Не винаги става точно така.

Щруди, много са малко хората днес, които биха се трогнали от нечии сълзи. Адски са малко. И ти, като по-чувствителна предполагам, че повече пъти си била в ролята на поливащия цветето. Но щом си го поливала - значи то отдавна е спряло да бъде цвете и се е превърнало в бурен. Недей да съжаляваш за минали неща, има някаква причина да са в миналото ти.

xPafx
11-01-2012, 09:53
Това включва ли и теб?
Само питам, да знам какво да правя.

Ако човек те кара да страдаш, мислиш ли че те заслужава? Ако той е причина за сълзите ти, тогава защо да се измъчваш?

DisappointedDreamer
11-01-2012, 09:55
Всички хора, които обичаме ни карат да страдаме. Няма човек, който да не ни нарани (по една или друга причина, съзнателно или несъзнателно), независимо колко много ни обича.

Тита
11-01-2012, 10:00
DisappointedDreamer, не мисля, че разбра мнението на xPafx. А, чакай! Ама то няма такова! Въпросът е да изкаже мнение, пък даже и да няма две смислово свързани думи в него - това въобще не е от значение. Нали трябва един вид да е звучно и красиво, пълно с глупости ?!

Azoria
11-01-2012, 10:56
Може би има нещо вярно в тази теория. Но аз не мисля, че е повод за притеснение, все пак не ходя да цивря пред всеки. Доверието е двупосочна улица - за да съм уязвима пред някого (поне повече от един път) , трябва и той да е уязвим пред мен. Приемам човешките отношение като огледало, независимо за кого става на въпрос.
В момента когато усетя , че се превръщам в "лейка" ще престана, защото аз няма да се чувствам комфортно.

ForzaFelipe
11-01-2012, 11:21
Любовта е мазохизъм.Любовта е колкото страхотно усещане,толкова и тъга.Ако любовта е само любов и хубави моменти,то значи не е истинска ;) В любовта винаги има и тъга,защото истинската любов е това,вихър от различни емоции и чувства.И аз съм размишлявал върху подобни неща в нощите на самота и така винаги съм стигал до извода,че една любов не може и без тъга,крясъци и омраза(като тази дума е прекалено силна,но не мога да се сетя за по "мека"), все пак без лоши моменти не можем да оценим хубавата част.Ако някой е гледал Вип Брадър,какво каза Мариана за любовта си с годеника си.Тя каза че те постоянно се карали,викали си и т.н. , и той и казал че до сега никога не му се е случвало да се кара така с бившите си и винаги имало само хубави моменти.Тя му казала че те за това са бивши и най-вероятно между тях никога не е имало истинска любов. Еми какво повече да се каже по темата,тва е любовта,ако някой чака само щастие от нея,много ще съжалява ;)

ShtrudeL
11-01-2012, 11:38
Ако човек те кара да страдаш, мислиш ли че те заслужава? Ако той е причина за сълзите ти, тогава защо да се измъчваш?

Абе не е точно така... не мисля, че ме разбра..
Никой, който те обича, няма да иска нарочно да страдаш...
Казвах, че мисля, че някой, който те обича, е възможно да изпитва удоволствие от това, че тъжиш, което е по-скоро на някакво подсъзнателно ниво..
Друг е въпроса, че ако това е твърде често, наистина не бива да се подхранва..

DisappointedDreamer
11-01-2012, 11:41
Казвах, че мисля, че някой, който те обича, е възможно да изпитва удоволствие от това, че тъжиш, което е по-скоро на някакво подсъзнателно ниво..


Въпросния, който те обича, може да изпитва удоволствие от това, че тъжиш само защото се радва, че може да ти помогне/дал ти е съвет/бил е там за теб. И, да, на някакво много дълбоко, подсъзнателно ниво от психологична гледна точка, или така поне се надявам. Иначе звучи отвратително.

xPafx
11-01-2012, 11:45
Всякакви ги има, знаеш ли, за някои тъгата по техен адрес, сълзите и прочие са признак, че наистина имаш чувства към тях. Един вид доказателство, защото инак са твърде неуверени дали наистина има нещо. И такива хора съм виждала, и такива хора съм срещала.. Те са на принцип подобен на "ревността е признак на обич", само че "ревност" заместват със "страдание". Естествено, не всички са такива.Даже според мен тези са рядкост, но знам ли...
От друга страна пък, както каза ти има и подсъзнание.. ние не сме достатъчно развити, че да го контролираме, така че и това е вариант.
Така че, да.. има хора, които те обичат и изпитват удоволствие.. не, може би не удоволствие, ами някаква потребност, или нещо такова от това ти да страдаш. Да, знам ,че звучи извратено, но хора много..

xPafx
11-01-2012, 11:47
DisappointedDreamer, не мисля, че разбра мнението на xPafx. А, чакай! Ама то няма такова! Въпросът е да изкаже мнение, пък даже и да няма две смислово свързани думи в него - това въобще не е от значение. Нали трябва един вид да е звучно и красиво, пълно с глупости ?!
Уау, колко си оригинална. Земи напиши книга, че сега оригиналността продава.

Amore-Mio*
11-01-2012, 11:54
При някои може да е така, при други - не. Както при всяко нещо и това е като монета с две страни. Не може това да е само така, или не. Объркано е.

DisappointedDreamer
11-01-2012, 12:01
DisappointedDreamer, не мисля, че разбра мнението на xPafx. А, чакай! Ама то няма такова! Въпросът е да изкаже мнение, пък даже и да няма две смислово свързани думи в него - това въобще не е от значение. Нали трябва един вид да е звучно и красиво, пълно с глупости ?!

Абе, май този твой пост важи и за потребителката, чиийто пост съм цитирала:


При някои може да е така, при други - не. Както при всяко нещо и това е като монета с две страни. Не може това да е само така, или не. Объркано е.

Тита
11-01-2012, 12:21
Без да тая никакви лоши чувства, нито с цел да те обидя - винаги съм смятала романтиците за вятърничави, за хора, подвластни на емоциите си, които не мислят много-много за последиците и отговорността. Пак казвам - никой не обиждам. И в друга тема мисля, че писах - тъй като не съм романтичка, нито оптимистка, а по-скоро реалист граничещ с песимизма, любовта съществува за хората, които един вид са и се ''оставили''. И така ''Любовта'' или по друг начин казано, първичната емоция, съществува в зависимост колко точно двама души са се разкрили един пред друг. Колкото повече знаеш за другия, толкова по-безинтересен започваш да го виждаш. Така че, да.....

мисля, че когато някой тъгува прекалено искрено и явно пред теб, губиш интерес, защото заставаш на по-връхно място в отношенията, чувстваш се по-обичан и не изпитваш нужда да обичаш.
Вчера или завчера гледах тема (тук), в която някакво момче казва, че има сериозна приятелка, но страстта липсвала и един вид се утешил при друго момиче. А защо страстта липсва ? Едва ли ще мисли същото, ако примерно прекара повече време и с второто момиче. Разбира се, че всички хора са различни и може просто втората да му е допаднала повече, но не е ли вярно, че познава приятелката си твърде много и просто не изпитва вече такъв интерес към нея ?

DisappointedDreamer
11-01-2012, 13:05
^Все едно чета себе си.

И, тази тема сме я дъвкали много пъти в този форум. Има много теми, в които сме говорили как хора, женени н дълъг период от време не искат да се разведат, макар искрата да я липсва, тъй като са свикнали един с друг, имат деца и т.н. Говорили сме как когато достигнеш определена възраст с даден човек любовта и всичките тези страсти и първични емоции остават на заден план или дори не съществуват. Това, което остава е човека до теб, когото приемаш за даденост. И тези теми са били публикувани като въпроси точно от Щрудел.

А аз съм досущ като теб, не обичам розовите балончета и еднорози. Затова и често Щруд ми е непонятна, вятърничева, прекалено влюбчива, но смятам че точно тези нейни прояви на любов, романтика, нежност са толкова красиви. Тъжно е, че аз не мога да изпитвам същото (всъщност, изпитвам го, просто не обичам да го показвам на всекиго). Тъжно е, че повечето възрастни спират да изпитват тези чувства.

ShtrudeL
11-01-2012, 13:20
Тъжно е, че повечето възрастни спират да изпитват тези чувства.

Ох, много. Аз за себе си знам, че няма да спра, но се страхувам, че един ден човека до мен няма да мисли така.
Имам нужда да обичам, да давам и получавам обич. От това имам най-голяма нужда и това ме поддържа. И когато това ми липсва, ставам ужасна..
И не ми харесва понятието 'ние не се държим като преди, защото сме станали по-зрели'. Глупости. Глупости. Глупости.

DisappointedDreamer
11-01-2012, 13:25
Съгласна съм с теб напълно.

jghgh
11-01-2012, 13:32
Приятелят ти е толкова прав, че няма накъде.


Само това ще кажа, понеже нямам настроение да изчета всичко останало.
Но е прав.
Прав, прав, прав.
Понеже любовта не е перфектна и абсолютна никога - ние се стремим тя да е такава, както и като цяло в живота искаме абсолютни, божествени неща, а не можем да ги достигнем. Само да ги наподобим. Точно както човекът е подобие на Бог, а не негово копие и цял живот се стреми към небето...
И тъй като любовта ни е чисто човешка, присъстват тези неща с ego boost-а, със слабостта на характера, която укрепва, когато виждаме как някой гине за нас и се почувстваме по-велики. И сякаш от някаква милост решаваме да не го мъчим още и още - ако не сме жестоки и крайно комплексирани.

Но да, приятелят ти е напъъълно прав. Ама напълно.


И да, нека бъдем обичащи и мечтаем за по-чисти човешки отношения, където подобни неща липсват. Защото е напълно възможно подобни неща да липсват... Да няма такова отношение, изкривяващо любовта ни.
А то иначе е ясно, че когато обичаш страдаш. Човекът до теб те наранява я съзнателно, я несъзнателно. Ако не го обичаше, никога нямаше да страдаш все пак : D Никой не страда за някого, когото не обича.

FuckedUp
11-01-2012, 14:27
Без да тая никакви лоши чувства, нито с цел да те обидя - винаги съм смятала романтиците за вятърничави, за хора, подвластни на емоциите си, които не мислят много-много за последиците и отговорността. Пак казвам - никой не обиждам. И в друга тема мисля, че писах - тъй като не съм романтичка, нито оптимистка, а по-скоро реалист граничещ с песимизма, любовта съществува за хората, които един вид са и се ''оставили''. И така ''Любовта'' или по друг начин казано, първичната емоция, съществува в зависимост колко точно двама души са се разкрили един пред друг. Колкото повече знаеш за другия, толкова по-безинтересен започваш да го виждаш.

Искам да правя кекс с мозъка ти.

Aeternal
11-03-2012, 21:09
Съдейки по себе си, тезата на щрудел ми се вижда като женска приумица :D. Единствения начин да изпитам удоволствие от сълзите на някой е аз съзнателно да съм ги предизвикал, а ако се стигне до там няма за какво да се говори изобщо за връзки и т.н.

anonymous708973
11-03-2012, 21:52
Защото има нужда да върви след нещото, което иска и което не е сигурен, че може да има, защото ако го получи, повече не го иска. Има нужда да го спечели, с 'цената' на изпитани красиви чувства, вместо да го получи на готово. Тъжно ми е, ако това са дълбоко и подсъзнателно скътаните човешки емоции..

Абсолютно вярно. Никога не трябва да си напълно сигурен в човечето си. Ти в себе си не можеш... и не трябва да си напълно сигурен, какво остава за друг човек, чиито мисли все пак едва ли можеш да прочетеш.

Права си и за другото - ако проляните сълзи не са поне приблизително еднакво количество (сега.. с уговорката, че уж момчетата не плачат и бла-бла. харесайте си друг израз на мъка за тях), винаги единият започва да се чувства поставян на пиедестал, смята, че всичко може да му се размине и прочее. Имах доста нагледен пример за това.

За самия подбор на думи мога да се заям... моят приятел изпитва удоволствие от факта, че му споделям неща, които на друг не казвам, че значи нещо за мен и че точно по тази причина мога какво да преливам от щастие, така и да роня крокодилски сълзи. Но в никакъв случай не му е приятно да плача и да съм тъжна.

Разочарована съм от мненията в темата. Според мен трябва да си дискутираш подобни теми с приятели, които не са толкова първосигнални като потребителите тук.

umri
11-03-2012, 22:06
моят приятел изпитва удоволствие от факта, че му споделям неща, които на друг не казвам, че значи нещо за мен и че точно по тази причина мога какво да преливам от щастие, така и да роня крокодилски сълзи. Но в никакъв случай не му е приятно да плача и да съм тъжна.

Много си сладка тогава и се надървям. От друга страна наистина ми е гадно. Странно е.

По темата; Удоволствие е доста тежка дума, но има нещо. По-скоро е малка доза непреодолимо удовлетворение, че човекът показва уязвимостта си пред теб и много зависи от ситуацията, но ако сте двойка и това се случи, виждаш, че на него му пука за теб или конкретната ситуация.. каквото и да е. Отделно го има коза за манипулацията със сълзи, ама тва е друга тема.

anonymous708973
11-04-2012, 08:12
Отделно го има коза за манипулацията със сълзи, ама тва е друга тема.

Как ще го пропуснеш :д

ShtrudeL
11-04-2012, 11:00
Никога не трябва да си напълно сигурен в човечето си. Ти в себе си не можеш... и не трябва да си напълно сигурен, какво остава за друг човек, чиито мисли все пак едва ли можеш да прочетеш.

Не ми харесва така.. Аз пък искам като съм с някой, да знам, че нямам задни мисли. Може да е наивно доверие, но го предпочитам пред това да се съмнявам непорекъснато.

SpiritInBlack
11-04-2012, 11:03
Има едни специализирани институции , през които щом преминеш , и да си нямал проблеми преди това , вече ще имап.Сериозно , замисли се за здравето си.Не си само много странна , имаш проблеми.

jghgh
11-04-2012, 11:08
Повярвай ми, няма.
Ти имаш проблеми.