PDA

View Full Version : Спонсорство



mimsssssss
11-01-2012, 05:46
Няколко въпроса относно спонсорирането имам и по конкретно за обучението.
1. Как и къде се намират спонсори?
2. В България изобщо практикува ли се?
3. По какъв начин е облагодетелстван спонсора?
4. Има ли нещо (програма, агенция, фондация) като пари на заем. Един вид студента трябва да си плаща семестрите, но не може и му заемат пари. Той пък от своя страна трябва да ги върне в срок от еди колко си месеца... Така че никой да не губи.
5. Освен сираците, децата в социално слабите семейства безплатно ли се обучават в университет?
6. Бях гледала по новините как няколко завършили момичета си даваха балните рокли на други, които нямат възможност. Нещо по-подробно можете ли да ми кажете за такъв вид благотворителност.
7. Трябва да си гении в дадена наука (физика, химия, математика), за да печелиш олимпиади, състезания и т.н. и да ти обърнат специално внимание, или се търсят и хора на изкуството примерно... Специално за ученици питам, какво развитие може да имаш.

За сега е това, малко са ми разхвърляни мислите, но работя по един проект и все още не съм много ориентирана.

mimsssssss
11-02-2012, 13:04
Сериозно, никой? Т.е. някой?

Smile.
11-02-2012, 13:15
А това обучение за коя държава е? Защото в САЩ и Европа е пълно с такива агенции, но за България е доста по-сложно.

mimsssssss
11-02-2012, 13:59
За България говоря. Ако имах напредвид чужбина, щях да упомена държавата :)

И явно наистина е доста сложно, предвид оскъдната информация.

Dagichka
11-02-2012, 14:23
7. Трябва да си гении в дадена наука (физика, химия, математика), за да печелиш олимпиади, състезания и т.н. и да ти обърнат специално внимание, или се търсят и хора на изкуството примерно... Специално за ученици питам, какво развитие може да имаш.
само за това мога да ти дам горе-долу информация. значи веднага се сещам за 1000стипендии или фондацията на Димитър Бербатов, където кандадатстваш, прилагаш там грамоти или нещо такова, ако имаш (във фондацията има различни видове - спорт, наука, изкуство), хората гласуват и накрая еди-си-колко получават стипендия. за 1000стипендии е горе долу същото, само че трябва да минеш интервю май някакво и ако успееш, ти изплащат 500лв на срок, нещо такова.

mimsssssss
11-02-2012, 14:58
Това с 1 000 стипендии е добро, чела съм преди за него, само дето май много рядко някой печели накрая това спонсориране.

Lucho
11-02-2012, 15:01
Е, нормално, това все пак е България. Пари не се раздават под път и над път, освен това винаги се знае предварително кой ще ги вземе. Случайности няма.

mimsssssss
11-02-2012, 15:05
Е, добре де, ако си социално слаб, вашите едвам свързват двата края, ама ти си мега-много-умен в дадена област и искаш да се доразвиеш независимо дали в уни, колеж, академия или нещо си там като частни уроци примерно, от къде си намираш кинти? Долу горе за това ми е цялата мисъл. Един вид само средната и високата класа ли си позволяват обучение? Нямате ли някой познат, които не е добре финансово но все пак е преуспял някак си... ако ще и стаж да е карал...
Пфу, тва изглежда по-трудно от колкото си го мислех. Добре че поне за СОУ не се плащаше, че щеше работата да е още по-зле...

mimsssssss
11-12-2012, 10:49
Добре, имам конкретно питане, ако някой знае. Децата без родителски грижи безплатно ли се обучават в университетите?

Nam3less3
11-12-2012, 11:04
Добре, имам конкретно питане, ако някой знае. Децата без родителски грижи безплатно ли се обучават в университетите?В университетите няма деца, нито родителските грижи. Тези без 1/2ма родители, само ако са редовно обучение, май взимат пари от НОИ и стипендия(в държавните).
Който няма пари за студенство или работи и учи едновременно(дори и ако е редовно, не само задочно), или продава имот, или живее тънко(в общежитията) или има и студентски кредити от банките но не знам на кой ги дават(по принцип са за плащане на семестриалните такси).
Всъщност са малко перспективните специалности и университети в страната(и изискват много учене които са добри) така че не винаги е удобно.

mimsssssss
11-12-2012, 11:11
За мен някой на 18 си е дете, ама както и да е. Щото ако си на 17 и 364 дена се водиш дете и хоп след 2 дена вече не си. Ама може и моя грешка да е.
Тоест ако нямаш родители трябва да работиш. Аз нямам предвид за безплатни семестриални такси - все пак ти трябва квартира, храна, дрехи, учебници, сметки...

Nam3less3
11-12-2012, 11:19
За мен някой на 18 си е дете, ама както и да е. Щото ако си на 17 и 364 дена се водиш дете и хоп след 2 дена вече не си. Ама може и моя грешка да е.
Тоест ако нямаш родители трябва да работиш. Аз нямам предвид за безплатни семестриални такси - все пак ти трябва квартира, храна, дрехи, учебници, сметки...Както е живял първите 18 години + пари от НОИ и стипендия, а може да има и някой отстъпки, а студентите имат и намаления за пътуване, в общежитията няма сметки и е евтино за живеене, има студентски столове, и ако човек е пестелив ще се оправи(даже много евтино се получава). То и студентите от заможните семейства рядко живеят на широко, кво остава за някой други.

mimsssssss
11-12-2012, 12:03
Не говоря да живееш на широко, ама все пак и общежитието ти трябва да се плаща. А учиш ли редовно, не знам кога ти остава време да работиш... Задочниците нямат право на общежития, така че малко е омагьосан кръгът.

mimsssssss
11-30-2012, 23:33
Връщам си темата на предни страници. Има ли поне някъде, където мога да си намеря информацията по-подробно?

LoupGarrou
12-01-2012, 17:58
4. Има ли нещо (програма, агенция, фондация) като пари на заем. Един вид студента трябва да си плаща семестрите, но не може и му заемат пари. Той пък от своя страна трябва да ги върне в срок от еди колко си месеца... Така че никой да не губи. - Има студентски заеми, някакви, не съм наясно, но мои познати са теглили. Обаче, учат в частен (БСУ) университет, а семестрите там са си скъпи.


5. Освен сираците, децата в социално слабите семейства безплатно ли се обучават в университет? - Не съм чувал за такова нещо. За децата, изгубили родител съм чувал, че могат да бъдат приети Медицина без изпити или нещо от сорта. Има разни отстъпки и някакви минимални увеличения на стипендиите, но нищо сериозно. (може и да греша) А, и общежитие по право ...

6. Бях гледала по новините как няколко завършили момичета си даваха балните рокли на други, които нямат възможност. Нещо по-подробно можете ли да ми кажете за такъв вид благотворителност. - За щатите съм чувал за такива инициативи, но тук не, най-вероятно е било спонтанно решение от група момичета без намеса на трети лица.

7. Трябва ли да си гении в дадена наука (физика, химия, математика), за да печелиш олимпиади, състезания и т.н. и да ти обърнат специално внимание, или се търсят и хора на изкуството примерно... Специално за ученици питам, какво развитие може да имаш. - Не, не трябва да си гении, не трябва и да си книжен плъх и по цял ден да учиш.


1000 стипендии дават много стипендии, "Силен старт" също, но там победителите не са толкова невероятни : ), като че ли.
Има социална стипендия в училище, която се взима и за през лятото.

Lucho
12-01-2012, 21:21
Е, добре де, ако си социално слаб, вашите едвам свързват двата края, ама ти си мега-много-умен в дадена област и искаш да се доразвиеш независимо дали в уни, колеж, академия или нещо си там като частни уроци примерно, от къде си намираш кинти? Долу горе за това ми е цялата мисъл. Един вид само средната и високата класа ли си позволяват обучение? Нямате ли някой познат, които не е добре финансово но все пак е преуспял някак си... ако ще и стаж да е карал...
Пфу, тва изглежда по-трудно от колкото си го мислех. Добре че поне за СОУ не се плащаше, че щеше работата да е още по-зле...

Отговорът на всичките ти въпроси е НЕ. Не е приятно, но е факт от където и да го погледнеш.

Наскоро четох статия, озаглавена "Образованието не свива, а разширява разликата между бедни и богати" - http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/obshtestvo/2012/02/10/1763411_obrazovanieto_ne_sviva_a_razshiriava_razli kata_mejdu/

Тя все повече затвърждава тезата ми.

ПП - Съществуват случаи при което супер-мега-умни хора без финанси, но с къртовски труд успяват. Вярно е, има ги. Може да са 1 на 100 000, но това е друг въпрос.

mimsssssss
12-07-2012, 13:26
Мерси за отговорите, май си изградих стабилно мнение вече :)

mimsssssss
12-21-2014, 16:47
Питам конкретно ако някой познава дете/младеж от дом за сираци, което се нуджае от финанси свързани с обучение в университет. Също така може да е нещо свързано с артистични наклонности - кино, музика, театър, изобразително изкуство, фотография, мода, писателство и т.н. Определено няма проблем ако не е нещо свързано с точните науки. Ако има проблем и желаете да запазите анонимност - може да ползвате лс и да си разменин кординати.

LoadRunner
12-21-2014, 20:41
Никой ли не ти спомена, ако студента е от женски пол в Син Сити има спонсори само трябва да избереш.

SHPAIdURmeN
12-21-2014, 20:46
Никой ли не ти спомена, ако студента е от женски пол в Син Сити има спонсори само трябва да избереш.

Харесват ми троловете и подигравките като цяло. Обаче тук се говори за сериозни неща и няма място за тези простотии в момента.

mimsssssss
12-22-2014, 19:24
Наистина е простотия. Айде някъде другаде си правете шеги за децата без родители.