PDA

View Full Version : Работите ли (тези които не учат) и какво?



abvgde93
11-01-2012, 08:50
Здравейте , тази година завърших , но нямам възможност да почна от тази година да уча и все още си търся работа. Сигурно има и други от вас ,които са в мойто положение. Та въпроса ми е какво работите с едното средно образование ? Аз вече няколко месеца си търся работа и нищо.

titinkaa
11-01-2012, 12:19
не уча,защото малко не ми стигна БАЛ-а за да ме приемат.И аз от 2-3 месеца си търся работа,само ходя по интервюта и нищо.Да не гворим какви мизерни пари предлагат.Например в МОЛ-а за продавачка на аксесоари и бельо ми предлагаха заплата от 250лв,които само за пътни ще ми вървят.

heartshapedbox
11-01-2012, 13:58
^ В colette ли?

windowlicker
11-01-2012, 14:31
Например в МОЛ-а за продавачка на аксесоари и бельо ми предлагаха заплата от 250лв,които само за пътни ще ми вървят.

Значи работа има, но просто няма кой да я работи?

TheBeliever
11-01-2012, 16:19
Какво ти е "едното средно образование"?


Аз като завърших гимназията се хванах сервитьорка. Имайте предвид, че за хора без опит и квалификация нямате право на кой-знае-какви претенции.

NomNomNom
11-01-2012, 16:34
Мрежови администратор съм, и преподавам в курсове на хонорар, сега завърших 12ти клас, влязох кн в су, но мисля да прекъсна 1 година.
Ама съм чела сравнително много, че да работя тези неща.
Нищо, че в средното не съм ги учила.

ПП: Ходете на някакви курсове, примерно сега съквартирантките ми ходят на HTML5 + CSS3 + javascript в телерик, безплатно, и са станали някакви про, а са в 11ти клас.
Нищо не пречи да се развивате в друга област, и да заработвате от ИТ, или да си направите ваш бизнес, докато си учите това, дето ви кефи.

Msecurity
11-01-2012, 23:04
Аз пък съм си тъп охранител :D
Но докато си скучая си се занимавам с web програмиране :D

HellYeah92
11-03-2012, 11:30
Работя мразя училището .. работя като барман от момента в който завърших главно по курорти ;)

kolegata88
11-08-2012, 16:46
Международен Шофьор.Работата е гадна но парите са добри като за България

7aLaN7a
11-11-2012, 11:03
Търса много контактни студенти за почасова работа,за повече информация желаещите да пишат на mlad_talant@abv.bg

noconnection
01-20-2013, 14:01
Мрежов администратор, обаче не ми е работата мечта... т'ва е само колкото да преживявам. :D

xInnoraXx
01-21-2013, 12:22
Много хора казват " Отивай в ПроМаркет, много лесно ще те вземат". Да така е, закъснях с 3 часа за интервюто, взеха ме. Изкарах точно 2 месеца и напуснах. Не се хващайте на тая въдица, защото после ще се вайкате за пропиляното време. Правилата им са под всякаква критика, условията на труд са безобразни и просто ще ви прецакат.
NomNomNom можеш ли да ми споделиш още малко инфо за тези курсове, ако нямаш против?

vency
01-23-2013, 20:27
Работя във фабрика за направа на кичури за удължаване на коса мале по колко сложен начин го обясних!

laur0nx
01-28-2013, 18:15
на 16 момче: през лятната ваканция тука в града работя в един басейн.. на ден 20лв! ;д

holdema
02-17-2013, 18:16
Подкрепям мнението, че без опит нямате много много право на избор.Хващате се на някаква работа колкото да изкарвате пари докато не решите какво искате да правите с живота си :) Като решите започвате да преследвате целите си до дупка и някой ден може и да работите хубава работа за добри пари и хубави условия на труд.

Takova
02-18-2013, 10:22
Информация за споменатите от НомНом "неща" в интернет много, курсове не са нужни, освен за сертификат.По - добре е сам да го научиш и само изпит за сертификат да издържиш.Пестиш много пари.

UNITED2
02-23-2013, 09:49
Аз тази година завършвам и заминавам за Испания, там нашите ще ми търсят няква работа, а след 1-2 години ще се върна да уча или направо там, а може изобщо да не уча ако си намеря яка ралта :D
Тук в България е много трудно! Да не говорим, че и в чужбина вече не е лесно, но аз нямам претенции, и чинии в баровете да се налага да мия за 200 евро на месец, ще го правя.
Съветвам всички ви да сте така в началото, а по нататък може да излезе нещо по-хубаво. По-добре малко от колкото нищо все пак :)

TheBeliever
02-23-2013, 10:00
Аз тази година завършвам и заминавам за Испания, там нашите ще ми търсят няква работа, а след 1-2 години ще се върна да уча или направо там, а може изобщо да не уча ако си намеря яка ралта :D
Тук в България е много трудно! Да не говорим, че и в чужбина вече не е лесно, но аз нямам претенции, и чинии в баровете да се налага да мия за 200 евро на месец, ще го правя.
Съветвам всички ви да сте така в началото, а по нататък може да излезе нещо по-хубаво. По-добре малко от колкото нищо все пак :)

Ти за 200 евро и тук можеш да миеш чинии.

UNITED2
02-23-2013, 13:17
Да, но тук ще си остана с 200-те евро и миенето на чинии за цял живот! Докато в Испания имам реален шанс в последствие да попадна на нещо много по-добро от това ;)

TheBeliever
02-23-2013, 15:04
Без квалификация не знам колко много по-добро може да бъде, но ти си знаеш.

anonymous908491
02-23-2013, 15:15
Ходете на някакви курсове, примерно сега съквартирантките ми ходят на HTML5 + CSS3 + javascript в телерик, безплатно, и са станали някакви про, а са в 11ти клас.


Ти ме забавляваш страшно много с глупавите си изказвания.
В телерик са пълни идиоти, тия са станали Прота само според твоите разбирания, които се равняват на някой учил месец подобни неща.

Тестер на лекарства, днес не съм пил и това е причината да съм брутално искрен.

mlakniwe
02-23-2013, 15:19
Не работя в момента и се срамувам от това, бях почнал една работа, но шефa ми се оказа психопат и фирмата е корумпирана и добре e, че напуснах на време, в момента си търся, но бeз успех :(

SisiStrange
02-23-2013, 16:51
Ти ме забавляваш страшно много с глупавите си изказвания.
В телерик са пълни идиоти, тия са станали Прота само според твоите разбирания, които се равняват на някой учил месец подобни неща.

Тестер на лекарства, днес не съм пил и това е причината да съм брутално искрен.
Колко ти плащат, за да си съсипваш здравето?

Chacho
02-23-2013, 20:16
^Бъзика се.

Програмист съм, правя видео игри. И май още съм студент във ФМИ.

MB1992
02-26-2013, 01:11
Студент съм в Германия и работя във фирма. Фирмата се занимава с транспорт и работата е готина. Особенно когато шефа иска превоз. Шефа е възрастен мъж, но пътува по командировки и ме вика да го карам до летището. Не искал да се ядосва с глупаците по пътищата, затова вика някой от младежите да го кара с неговата кола - БМВ 760 :D Това е може би най-забавната част от работата.

Falstad
02-26-2013, 01:58
Работя като баскетболист в Септември...Не се вземат кой знае колко пари но пак е по-добре от нищо :)

Sh@d0w
03-04-2013, 18:08
Web developer.

minchorna
03-05-2013, 05:54
Счетоводител БМФ ПОРТ БУРГАС а.к.а Пристанище Бургас 8-)

marin4itu
03-05-2013, 10:34
Аз уча задочно и работя в супермаркет. В началото не се взимат много пари, защото започваш на 6-месечен временен договор. В последствие заплатата се вдига, пък и дават ваучери за храна. Колегите ми са много приятни хора, разбираме се, затова работата върви. Приятелят ми също е със средно образование и работи в завод за части за коли. Взима добри пари, но това е защото заводът е френски.

noconnection
03-19-2013, 10:38
Значи работа има, но просто няма кой да я работи?
Такива като теб са най-опасни, държавата заради такива като теб е на това ниво.Фраш е с калъфи като тебе дето разсъждават така, като има работа я работи ти, аз ако искаш мога да ти предложа работа? Каня се от известно време да започна бизнес, ще ти плащам 50 лева на месец искаш ли?Малко са, ама е работа.
С овчето мислене цял живот ще издевателстват над нас, на държавата и трябва бой не слово.

xInnoraXx
03-23-2013, 14:47
Такива като теб са най-опасни, държавата заради такива като теб е на това ниво.Фраш е с калъфи като тебе дето разсъждават така, като има работа я работи ти, аз ако искаш мога да ти предложа работа? Каня се от известно време да започна бизнес, ще ти плащам 50 лева на месец искаш ли?Малко са, ама е работа.
С овчето мислене цял живот ще издевателстват над нас, на държавата и трябва бой не слово.
Ма минималната е 330 :D :D

Kristianc95
03-23-2013, 15:34
Такива като теб са най-опасни, държавата заради такива като теб е на това ниво.Фраш е с калъфи като тебе дето разсъждават така, като има работа я работи ти, аз ако искаш мога да ти предложа работа? Каня се от известно време да започна бизнес, ще ти плащам 50 лева на месец искаш ли?Малко са, ама е работа.
С овчето мислене цял живот ще издевателстват над нас, на държавата и трябва бой не слово.
Е ти колко очакваш да ти предложат? Един познат започна като програмист на много ниска заплата, а сега заплатата му е меко казано висока.

pifiella
03-23-2013, 18:29
Аз съм Червената шапчица след училище :D

Не се шегувам,а работя като аниматор в детски център.
Парите са малко,но работя с малки дечица,а те не разбират.Весело ми е.

bloodyF
03-24-2013, 17:08
Пифка, супер кеф :3

Аз в момента не мисля, че мога да съчетавам 8-часов работен ден със 6-часов училищен.
Търся си работа, лятото мисля да съм сервитьорка из града. Дано да успея с намирането.
Иначе миналата година работих за мнооого кратък период от време (справях се страхотно, нямах годините) и беше много кеф.

maedi
03-24-2013, 19:52
Е ти колко очакваш да ти предложат? Един познат започна като програмист на много ниска заплата, а сега заплатата му е меко казано висока.Не ме интересува, охлюв.
В нормална страна, хората с професия като моята взимат на час това и отгоре, което аз взимам за цял ден.

NomNomNom
04-05-2013, 13:27
От идния месец започвам L2 network administrator в HP.
И ще се опитам да спра да се занимавам с 300 неща.

dimitar_ak
04-05-2013, 14:01
Аз от 1 месец съм в Омегасофт

Sh@d0w
04-06-2013, 06:11
От идния месец започвам L2 network administrator в HP.

hehe честито :)

NomNomNom
04-07-2013, 14:30
hehe честито :)

Тейнкс, ама е силно вероятно до няколко години да ми писне и да ти стана по-близко-технологично колежка. :D

aks13v
07-30-2013, 20:27
Тея дни почвам работа в Каменица. Ако някой е бачкал там да сподели мнение.

existenz55
08-10-2013, 04:18
Не ме интересува, охлюв.
В нормална страна, хората с професия като моята взимат на час това и отгоре, което аз взимам за цял ден.

Ми ходи в нормалните страни ве. Кой те държи насила тук? Като си толкова квалифициран ще се избиват за теб и даже самолетния билет ще ти платят. Аман от хора дето знания и умения за 5 стотинки нямат, ама виждаш ли той заплата трябва да взима като в чужбина..... София терминал 2 и ходи миеш чинии за 4$ на час в някой McDonalds в САЩ.

klimatronik
08-10-2013, 08:35
Ми ходи в нормалните страни ве. Кой те държи насила тук? Като си толкова квалифициран ще се избиват за теб и даже самолетния билет ще ти платят. Аман от хора дето знания и умения за 5 стотинки нямат, ама виждаш ли той заплата трябва да взима като в чужбина..... София терминал 2 и ходи миеш чинии за 4$ на час в някой McDonalds в САЩ.
Оо, че си тъпо! В САЩ,защото всички са големи и квалифицирани професионалисти? То за това не останаха млади хора в България! Всичко живо бяга. Значи, който не е съгласен да работи работа за 300лв месечно, което е чиста подигравка, да си ходи? Аман от тъпанари като теб.

aks13v
08-10-2013, 17:57
Ми естествено, като не можеш да се реализираш тук, но и те мързи или отново не можеш да промениш нещата ... заминавай.
Смешни са ми хора, които си мислят, че като отидат в чужбина и ще си оправят живота. Пълни глупости. Както в България не се нуждаят от некадърници, така и в САЩ и навсякъде. Както тук ще мизерстваш, така и там.

klimatronik
08-10-2013, 18:12
Ми естествено, като не можеш да се реализираш тук, но и те мързи или отново не можеш да промениш нещата ... заминавай.
Смешни са ми хора, които си мислят, че като отидат в чужбина и ще си оправят живота. Пълни глупости. Както в България не се нуждаят от некадърници, така и в САЩ и навсякъде. Както тук ще мизерстваш, така и там.

Tук не говорим за реализации, ами за ниво на живот. standart

existenz55
08-10-2013, 19:21
Tук не говорим за реализации, ами за ниво на живот. standart
Какво ниво на стандарт я се стегни. Ако тук си мизерник, там няма кой да те посрещне с отворени обятия. Хора живеем в 21 век. Над 60% от клиентите в единия ми бизнес са Англичани и Американци и работим с тях Online. Проблема е, че българите сме свикнали само да мрънкаме. Искам някой от тези които работят за 300 лв. да ми кажат какво са направи, че да не работят за 300 лв., а вместо това ТЕ да дават заплати по 300 лв. на своите работници. Стандарта ни не е НИСЪК. Ниски са ви критериите да започнете работа (бе ще ти даваме 600 лв. заплата, ама по ведомост само 330лв. и след 6 месеца като те уволнят ти дават 330 лв. и се спасяваш както можеш, щото другото ти е идвало под масата). Прост пример който веднага ми идва на ума. Плащам на 50 човека по 5 лв. да ми напишат статия от 400 думи на Английски на тематика която аз определя. Това са 250 лв. похарчени. След това тези статии ги пускам в мои блогове и сайтове и ми докарват 500 лв. след някой и друг месец. После някои от авторите ми искат да увеличат цените, щото виждаш ли аз от тия статии може да изкарам повече пари (и изкарвам) и не съм оценявал труда им. Викам им добре, беше ми приятно да работим заедно и си намирам нови за 5 лв. и си ползвам останалите. Като може да се изкарат повече пари аджеба и искаш повече пари от мен, за къв хуй не го направиш ти това и не изкараш тея повече пари? Щото предпочиташ си стоиш на сигурно и да си вземаш по 5 лв. за изгубенето време, вместо да отделиш повече време и да удвоиш тия пари и да си имаш сигурен пасивен доход с много малко работа.

Да не говорим за тия дето все плюят по шефа си. Ми като си по умен от шефа ти що аджеба стоиш на работа при него? Открадни му хляба и отвори същия бизнес като него. Като си по умен ще си по добър и от него. Да ама не и за това пишман шефовете изкарват до 1 година и обявяват фалит, щото той може само да мрънка и критикува и не разбира нищо от бизнес. Той не осъзнава, че шефа му си е сложил задника и има няма пари трябва в края на месеца заплати да дава, осигуровки да плаща, ДДС да връща (тръгнеш ли ДДС да взимаш от държавата и почват проблемите), счетоводители да плаща и т.н.. Това повечето работници не го мислят и си мислят, че като днеска направят продажби за 500 лв. и шефа си прибира 500 лв. в джоба и им дава стотинки да се радват.


Оо, че си тъпо! В САЩ,защото всички са големи и квалифицирани професионалисти? То за това не останаха млади хора в България! Всичко живо бяга. Значи, който не е съгласен да работи работа за 300лв месечно, което е чиста подигравка, да си ходи? Аман от тъпанари като теб.

Ти тия дето са заминали с САЩ да не мислиш, че са си оправили живота. И леко с нападките, че си личи кой е тъпанар. Който не е съгласен да работи за 300лв., да си намери по добра работа. Ако никой не е съгласен да работи за 300лв., заплатите ще се дигнат, защото лично аз не бих работил работата която хората работят за под 700 лв. и нагоре в момента. Колкото по рано се осъзнаете, че робувате ДОБРОВОЛНО (аз до сега не съм видял някой да ходи с пистолет опрян в главата на работа) и се радвате на това, толкова по рано ще си вдигнете и стандарта.

klimatronik
08-10-2013, 20:01
Какво ниво на стандарт я се стегни. Ако тук си мизерник, там няма кой да те посрещне с отворени обятия. Хора живеем в 21 век. Над 60% от клиентите в единия ми бизнес са Англичани и Американци и работим с тях Online. Проблема е, че българите сме свикнали само да мрънкаме. Искам някой от тези които работят за 300 лв. да ми кажат какво са направи, че да не работят за 300 лв., а вместо това ТЕ да дават заплати по 300 лв. на своите работници. Стандарта ни не е НИСЪК. Ниски са ви критериите да започнете работа (бе ще ти даваме 600 лв. заплата, ама по ведомост само 330лв. и след 6 месеца като те уволнят ти дават 330 лв. и се спасяваш както можеш, щото другото ти е идвало под масата). Прост пример който веднага ми идва на ума. Плащам на 50 човека по 5 лв. да ми напишат статия от 400 думи на Английски на тематика която аз определя. Това са 250 лв. похарчени. След това тези статии ги пускам в мои блогове и сайтове и ми докарват 500 лв. след някой и друг месец. После някои от авторите ми искат да увеличат цените, щото виждаш ли аз от тия статии може да изкарам повече пари (и изкарвам) и не съм оценявал труда им. Викам им добре, беше ми приятно да работим заедно и си намирам нови за 5 лв. и си ползвам останалите. Като може да се изкарат повече пари аджеба и искаш повече пари от мен, за къв хуй не го направиш ти това и не изкараш тея повече пари? Щото предпочиташ си стоиш на сигурно и да си вземаш по 5 лв. за изгубенето време, вместо да отделиш повече време и да удвоиш тия пари и да си имаш сигурен пасивен доход с много малко работа.

Да не говорим за тия дето все плюят по шефа си. Ми като си по умен от шефа ти що аджеба стоиш на работа при него? Открадни му хляба и отвори същия бизнес като него. Като си по умен ще си по добър и от него. Да ама не и за това пишман шефовете изкарват до 1 година и обявяват фалит, щото той може само да мрънка и критикува и не разбира нищо от бизнес. Той не осъзнава, че шефа му си е сложил задника и има няма пари трябва в края на месеца заплати да дава, осигуровки да плаща, ДДС да връща (тръгнеш ли ДДС да взимаш от държавата и почват проблемите), счетоводители да плаща и т.н.. Това повечето работници не го мислят и си мислят, че като днеска направят продажби за 500 лв. и шефа си прибира 500 лв. в джоба и им дава стотинки да се радват.



Ти тия дето са заминали с САЩ да не мислиш, че са си оправили живота. И леко с нападките, че си личи кой е тъпанар. Който не е съгласен да работи за 300лв., да си намери по добра работа. Ако никой не е съгласен да работи за 300лв., заплатите ще се дигнат, защото лично аз не бих работил работата която хората работят за под 700 лв. и нагоре в момента. Колкото по рано се осъзнаете, че робувате ДОБРОВОЛНО (аз до сега не съм видял някой да ходи с пистолет опрян в главата на работа) и се радвате на това, толкова по рано ще си вдигнете и стандарта.

Хората са различни и не всеки има голям нюх и качества да се развива. Въобще всичко,което написа -беше излишно.
Ето ти прост пример.
Ти си един обикновен готвач, сервитьор или продавач.
Тук взимаш 300 лв месечно.
В Америка 300 лв дневно за същата работа.
Тук не ти стигат да храна, камоли за семейство, кола, малко разпускане през свободното време.
А там обикновения човек остава доволен и си живее живота.

klimatronik
08-10-2013, 20:10
и да :) пълен тъпанар си:) доказа го категорично . Приятно робство

white knight
08-11-2013, 11:24
http://3.bp.blogspot.com/-E_KSlkfJEvY/T9pxxdAvg2I/AAAAAAAADKI/ukA3IQIcsho/s320/345fbdd4_Stephen-Colbert-Popcorn.gif

baby_baby
08-11-2013, 16:08
Работя танцьорка

DarkTemplar
08-11-2013, 21:00
Къде това, да видим умееш ли ги танците?

Lilanda
08-11-2013, 22:42
Хората са различни и не всеки има голям нюх и качества да се развива. Въобще всичко,което написа -беше излишно.
Ето ти прост пример.
Ти си един обикновен готвач, сервитьор или продавач.
Тук взимаш 300 лв месечно.
В Америка 300 лв дневно за същата работа.
Тук не ти стигат да храна, камоли за семейство, кола, малко разпускане през свободното време.
А там обикновения човек остава доволен и си живее живота.
Той говореше за това, че само с мрънкане колко са ни ниски заплатите нищо няма да се промени. Държавата може да е смотана, ама като кажеш "300 лева не ми стигат." нещо променящ ли? Нищо. Като не всеки има нюх и качества да се развива, да не говори и съответно как заплатата не му стига. 'Щото, разбираш ли, не може да си потърси работа, за която е квалифициран и за която взима заплата, достатъчна за преживяване. 'Щото докато на едни не им стига заплата от 300 лева на други не им стига такава от 1000 например. Обаче тея други са достатъчно опитни, за да си намерят такава работа, която задоволява нуждите им.
Относно останалото изписано-нали някой трябва да ти ги дава тея пари. Едва ли ще дойдат ей така от нищото. И съответно този някой е твоят работодател. Който, за да изкара заплатата ти влага сума ти пара в бизнеса си с цел той да потръгне. И в доста случаи за един сезон /ако става въпрос за сезонна работа/ ти изкарваш повече от работодателя си, 'щот ти си събирал пари за останалата част от годината, а той е събирал пари, за да плати заплати /на теб и на още 2-3-4-5-10-15 и повече такива като теб/, осигуровки, за да влага пари всеки ден в самия бизнес и евентуално някаква част за самия себе си. Обаче не си видял един такъв човек да мрънка, че парите не му стигат, нали така? И знаеш ли защо? Защото докато ти мрънкаш как заплатата ти е ниска, той мисли как да направи така, че да изкара повече кеш от собствения си бизнес. Което не е лесно, повярвай ми.
Офф бе...Не ми се спори. Особено с теб. :D Имам още какво да кажа, ама ще си замълча. :)

klimatronik
08-12-2013, 10:59
Той говореше за това, че само с мрънкане колко са ни ниски заплатите нищо няма да се промени. Държавата може да е смотана, ама като кажеш "300 лева не ми стигат." нещо променящ ли? Нищо. Като не всеки има нюх и качества да се развива, да не говори и съответно как заплатата не му стига. 'Щото, разбираш ли, не може да си потърси работа, за която е квалифициран и за която взима заплата, достатъчна за преживяване. 'Щото докато на едни не им стига заплата от 300 лева на други не им стига такава от 1000 например. Обаче тея други са достатъчно опитни, за да си намерят такава работа, която задоволява нуждите им.
Относно останалото изписано-нали някой трябва да ти ги дава тея пари. Едва ли ще дойдат ей така от нищото. И съответно този някой е твоят работодател. Който, за да изкара заплатата ти влага сума ти пара в бизнеса си с цел той да потръгне. И в доста случаи за един сезон /ако става въпрос за сезонна работа/ ти изкарваш повече от работодателя си, 'щот ти си събирал пари за останалата част от годината, а той е събирал пари, за да плати заплати /на теб и на още 2-3-4-5-10-15 и повече такива като теб/, осигуровки, за да влага пари всеки ден в самия бизнес и евентуално някаква част за самия себе си. Обаче не си видял един такъв човек да мрънка, че парите не му стигат, нали така? И знаеш ли защо? Защото докато ти мрънкаш как заплатата ти е ниска, той мисли как да направи така, че да изкара повече кеш от собствения си бизнес. Което не е лесно, повярвай ми.
Офф бе...Не ми се спори. Особено с теб. :D Имам още какво да кажа, ама ще си замълча. :)

Пак не си права.
Там е работата, че на много места и особено за държавните работи искат опит, качества, кадърност, мозък и магистратура,но заплата ти отново е 300 лв, а си на пълен работен ден. Ето вземи например системата в Горското стопанство. Искат задължително ГОРСКО висше. 4 години учи, сериозно или не - това не е малко време от живота ти. После следват огромни изисквания за минимални пари.
Не обвинявам работодателите. Никъде не го бях написал това!
Но и не мога да се съглася, че това е НОРМАЛНО за една държава.
Защо тогава мрънкаме ли? Ами да си стоим безучастни без да си отваряме човките? Тоест, да приемем тези изгъзици за нормалност и никога да не надаваме глас? Всичко да се покрие по дупките си старателно?
Целта на това ,,мрънкане'' си има цел. То е основателно. Колкото повече хора си отворят очите за реалността в България, толкова по-добре.

klimatronik
08-12-2013, 11:18
Защо мислиш,че огромна част от завършилите студенти не работят по специалността си?

Lilanda
08-12-2013, 12:11
Целта на това ,,мрънкане'' си има цел.
Това изречение ми хареса. :lol:
Не виж, аз за друго ти говорех. Ясно е, че мрънкането си има цел, ама като остане само мрънкане в компания и не се прави нищо повече по въпроса файда няма. Стига да търсиш, може и да намериш работа по специалността си с добра запата. Ако не намериш има други начини да подобриш каквото и да е. Определено няма да стане с "Не мога да си изкарвам хляба с тая заплата от 300 лева.", казано на другаря ти по бира или написано в ТИЙН форум. Начина всички го знаем какъв е и за да постигнем нещоо трябва да се обедим като нация. Въпроса е обаче, че никой нищо не иска да направи по въпроса. Българите умеем само да говорим колко е ш*бано всичко и в същия момент да си седим на гъза и нищо да не правим. Еми евала. Така няма да стане, обаче...

yakuza_
08-12-2013, 12:23
От климатроник във всяка тема виждам едно и също - мрънкане, за това и онова, но не казва кое, как и защо трябва да се промени. Дръжавата не може ей така да ти вдигне заплатите, при положение, че икономиката е съвсем малко над 0% ръст.

klimatronik
08-12-2013, 12:27
Това изречение ми хареса. :lol:
Не виж, аз за друго ти говорех. Ясно е, че мрънкането си има цел, ама като остане само мрънкане в компания и не се прави нищо повече по въпроса файда няма. Стига да търсиш, може и да намериш работа по специалността си с добра запата. Ако не намериш има други начини да подобриш каквото и да е. Определено няма да стане с "Не мога да си изкарвам хляба с тая заплата от 300 лева.", казано на другаря ти по бира или написано в ТИЙН форум. Начина всички го знаем какъв е и за да постигнем нещоо трябва да се обедим като нация. Въпроса е обаче, че никой нищо не иска да направи по въпроса. Българите умеем само да говорим колко е ш*бано всичко и в същия момент да си седим на гъза и нищо да не правим. Еми евала. Така няма да стане, обаче...
А как очакваш да се обединим , ако дори и на ,,по бира'' не си споделяме ,,мрънкането''. Всъщност точно българите нямаме никаква организация. Но се радвам,че от скоро (зимата) има широко надигане на обществено мнение, протести и движение, което преди не се наблюдаваше.

klimatronik
08-12-2013, 12:30
От климатроник във всяка тема виждам едно и също - мрънкане, за това и онова, но не казва кое, как и защо трябва да се промени. Дръжавата не може ей така да ти вдигне заплатите, при положение, че икономиката е съвсем малко над 0% ръст.

аз не съм професор по икономика, за да ти обяснявам във форума как трябва да се промени. има си хора за тази цел, на които за съжаление не им се дава правото на изява от нашата мила политическа власт.

Lilanda
08-12-2013, 12:43
аз не съм професор по икономика, за да ти обяснявам във форума как трябва да се промени. има си хора за тази цел, на които за съжаление не им се дава правото на изява от нашата мила политическа власт.
Напротив, Ице. Точно ние сме тези, които трябва да знаем как трябва да стане промяната. Не професорите по икономика, а народа. Само дето хората, които се опитват да направят нещо са твърде малко в сравнение с останалите. И т'ва, 'щото можем да мрънкаме, ама във същото време ни мързи да си мръднем гъза да отидем до площада и да се обединим с останалите мрънкащи. Разбираш ли какъв ни е проблема? И ако продължаваме в същия дух, държавата ще продължава да става все по-зле и по-зле.

klimatronik
08-12-2013, 12:51
Напротив, Ице. Точно ние сме тези, които трябва да знаем как трябва да стане промяната. Не професорите по икономика, а народа. Само дето хората, които се опитват да направят нещо са твърде малко в сравнение с останалите. И т'ва, 'щото можем да мрънкаме, ама във същото време ни мързи да си мръднем гъза да отидем до площада и да се обединим с останалите мрънкащи. Разбираш ли какъв ни е проблема? И ако продължаваме в същия дух, държавата ще продължава да става все по-зле и по-зле.

Точно протестите на вън са доказателство за ,,събуждането'' на българите.
Повярвай. Обикновения гражданин далеч не е сПОсобен да се изявява като Ботев. Така е било винаги. Права си. Но обикнвоенния човечец не може да се превърне в експерт. Ако всеки го можеше - светът би бил друг.
Хората са избирали за целта правителство.
Е , то обаче не работи, за това ще има и недоволство, ескалации и тнт. ;)

Lilanda
08-12-2013, 13:01
Но обикновеНия човечец не може да се превърне в експерт.
Така ли? :shock: Беше ми трудно да се сетя сама...
Говоря ти за друго. Никой не иска от теб да се превръщаш в експерт, а да отидеш и да кажеш "Пичове, не ме кефите заради т'ва, т'ва и т'ва.".

Не смятам да се обяснявам повече, 'щото повтарям едно и също само без никакъв смисъл.

klimatronik
08-12-2013, 13:10
Така ли? :shock: Беше ми трудно да се сетя сама...
Говоря ти за друго. Никой не иска от теб да се превръщаш в експерт, а да отидеш и да кажеш "Пичове, не ме кефите заради т'ва, т'ва и т'ва.".

Не смятам да се обяснявам повече, 'щото повтарям едно и също само без никакъв смисъл.

и пичовете ще си повярват?

klimatronik
08-12-2013, 13:12
оОк ;) (знам,че не е в буквален текст, но пичовете ще се развеселят

existenz55
08-13-2013, 12:42
Добре де. Дигаме минималната заплата както искате на 1000 лв.. Всичките вие оставяте без работа (или шефовете ви минават в черния сектор напълно, а не като в момента в сивия и пак ви дават по 300 лв.) защото трябва да ви се плащат осигуровки, които няма от къде да дойдат и държавата затъва напълно.

Климатроник ли си къв си там, приличаш ми на един автомонтьор който мрънкаше как бил взимал само 800 лв. заплата, а учителите взимали колкото него (бах тия учители дето взимат толкова, щото аз познавам доста учители и всичките взимат много под 800 лв.). С какво тоя дето даже няма образование и е някъв измислен квартален майстор, трябва да я взима тая заплата и да иска и още? Те хората в IT сектора почват от 800 лв. заплата в доста от фирмите в Пловдив, та тоя общ работник ще иска да взима повече от тях.

Всичко е толкова навързано, че едно покачване на минималната заплата, оставя супер много народ на улицата без заплата и съответно започват да взимат помощи, което вместо да помага, бута държавата назад и то с много. Едно покачване на заплатите (нали и тия лумпените дето протестират пред парламента за дигане на минималната заплата по едно време, ама и те не знаят за какво и ми е интересно, ако или като сегашното правителство подаде оставка, кой аджеба ще управлява овцете в България не знам) гарантира фалит на едно 60% от малките фирми и около 30-40% от средния бизнес до 6 месеца.

И пак казвам Терминал 2 е свободен за всички които мислят, че в САЩ, Лондон и т.н. ги чакат с чувалите с пари и само за тях питат.

klimatronik
08-13-2013, 17:48
Добре де. Дигаме минималната заплата както искате на 1000 лв.. Всичките вие оставяте без работа (или шефовете ви минават в черния сектор напълно, а не като в момента в сивия и пак ви дават по 300 лв.) защото трябва да ви се плащат осигуровки, които няма от къде да дойдат и държавата затъва напълно.

Климатроник ли си къв си там, приличаш ми на един автомонтьор който мрънкаше как бил взимал само 800 лв. заплата, а учителите взимали колкото него (бах тия учители дето взимат толкова, щото аз познавам доста учители и всичките взимат много под 800 лв.). С какво тоя дето даже няма образование и е някъв измислен квартален майстор, трябва да я взима тая заплата и да иска и още? Те хората в IT сектора почват от 800 лв. заплата в доста от фирмите в Пловдив, та тоя общ работник ще иска да взима повече от тях.

Всичко е толкова навързано, че едно покачване на минималната заплата, оставя супер много народ на улицата без заплата и съответно започват да взимат помощи, което вместо да помага, бута държавата назад и то с много. Едно покачване на заплатите (нали и тия лумпените дето протестират пред парламента за дигане на минималната заплата по едно време, ама и те не знаят за какво и ми е интересно, ако или като сегашното правителство подаде оставка, кой аджеба ще управлява овцете в България не знам) гарантира фалит на едно 60% от малките фирми и около 30-40% от средния бизнес до 6 месеца.

И пак казвам Терминал 2 е свободен за всички които мислят, че в САЩ, Лондон и т.н. ги чакат с чувалите с пари и само за тях питат.
Естествено, че покачването на заплатите, просто ей така(без заместителни фактори като покачане на БВП и др.)- ще доведе фалит. Парите ще се обезценят. Това всеки го знае. Но има има начини. Имаше и предостатъчно време да се наложат. Обаче никой не си мърдаше пръст. Сега е същото.
Климатроника ти не е автомонтьор, нито някой от рода ми е такъв. Нито се оплаквам за пари.
Всъщност, минималните средни заплати са най-малкия проблем, който може да се обсъжда.
Сам каза, нали целта ни не е да ,,робуваме'' за минимални пари? Или поне не тези, които се оплакват.
А за учителите, та и доцентите, учените ? Мислиш,че е нормално да взимат под 800лв?
И как мислиш ще върви развитието ни, без наука?
Сега ще кажеш,че може да си работиш едно, а в същото време да се занимаваш с друго, за да се осигуряваш финансово?
Е да, ама не. Всъщност има някой професии, които изискват отдаване. Оставаш изтощен и през свободното си време не можеш да мислиш за 1000 неща! Да не говорим, че човек трябва да се развива и мисли в една посока и цел, а останалите ,,разклонения'' трябва да са нещо като резервен план. Не можеш от изучаване на обща култура, да преуспееш. Ти се занимаваш и работиш главно едно нещо. То,ако не ти носи пари, в много случаи трябва да започнеш от нулата, за другата сфера, защото нямаш нито опит, нито знания.

white knight
08-13-2013, 18:06
За какво(и защо) спорите?

klimatronik
08-13-2013, 18:13
и от тук следва
че трябва да се лишаваш и от желанията и интересите си в името на парите, защото аджеба, но всичко под 3000 лв месечно е недостатъчно за нормален живот, а тези с 300лв трябва да спят навънка

existenz55
08-16-2013, 05:46
Добре де. Аз в момента работя/занимавам се/притежавам няколко бизнеса. Имам и няколко собствени бизнеса, но работя и в фирма на договор. Отделно приемам и държавни поръчки с граждански договора и от там прибирам пари. Аджеба аз ли съм най умния (бе тъп съм си и си го признавам), че само аз мога да се раздавам така и да не мрънкам от 14 годишен за пари? От 14 годишен съм се научил да ценя парите и да знам как да си ги изкарвам сам, защото като нямаш пари да отидеш на училище, ходиш пеша като мен над 5 км. за да отидеш на училище (от Смирненски квартал в Пловдив, до Автото в другия край на града). Аз определено не съм имал начален капитал, не съм имал старт финансов и т.н. и всичко съм постигнал сам. Защо се отдаваш на една работа, когато не е твоя? Единствено на 100% се отдавам за моите бизнеси и никога не бих го правил за заплата. В момента имам собствен магазин за гсм аксесоари (online и offline на бул.Руски в Пловдив), фирма за ремонт на компютри и лаптопи, продавам Web Hosting (reseller съм на Hostgator и продавам хостинг на няколко ГОЛЕМИ за България фирми а сети се що и как съм се набутал там и съм пробил пред БГ фирмите продаващи хостинг), поддържам няколко големи фирми в Пловдив (месечна такса и определен брой посещения на месец и отдалечено отстраняване на проблеми), Web дизайн също пробивам (няколко завършени сайта и последваща подръжка и обновяване на съдържанието), SEO (и тук съм начинаещ, но имам клиенти и са доволни) и както казах, отделно работя като поддръжка и администратор в интернет зала и отделно в момента уча и Информатика задочно 2 курс. Да не говорим за странични приходи като Adsence, PPD, Affiliate, Dropshiping Ebay и други работи. Както казах, аз съм тъп и го правя. Защо вие не го правите? Не мога да кажа, че съм станал милионер или, че съм богат. Имам повече от достатъчно да не мисля за утрешния ден и даже за следващите няколко години относно финанси. А да забравих да спомена, че съм на 28 години. А сети се от 14-23 годишен какво съм правил 8 години и какви лишения съм правил за да стигна дотук. За това ви казвам НЕ МРЪНКАЙТЕ за пари. Правете пари по един или друг начин (стига да е законно).

П.С. Както няколко известни и богати хора са казали "Докато вие спите, мрънкате, ходите на работа трябва да знаете, че има други хора които спят по 6 часа, не мрънкат, не ходят на работа или ако ходят отиват с идеята да се усъвършенстват, а не за да работят за заплата". Държавата е виновна на 10-20% за състоянието в което се намираме. За останалите 80-90% сме си виновни ние и това, че не правим нищо.

DimovB
08-16-2013, 08:17
пак не разбрах къв е проблема да работиш за заплата. това, че ти не работиш за заплата по какъв начин ни убеждава да не работим за заплата? добре, бизнеса не е наш -- кво те ебе, ако земаш сигурни пари. по-добре ли е да не съм на заплата и да си изгубя бизнеса след половин година?

klimatronik
08-16-2013, 15:23
Добре де. Аз в момента работя/занимавам се/притежавам няколко бизнеса. Имам и няколко собствени бизнеса, но работя и в фирма на договор. Отделно приемам и държавни поръчки с граждански договора и от там прибирам пари. Аджеба аз ли съм най умния (бе тъп съм си и си го признавам), че само аз мога да се раздавам така и да не мрънкам от 14 годишен за пари? От 14 годишен съм се научил да ценя парите и да знам как да си ги изкарвам сам, защото като нямаш пари да отидеш на училище, ходиш пеша като мен над 5 км. за да отидеш на училище (от Смирненски квартал в Пловдив, до Автото в другия край на града). Аз определено не съм имал начален капитал, не съм имал старт финансов и т.н. и всичко съм постигнал сам. Защо се отдаваш на една работа, когато не е твоя? Единствено на 100% се отдавам за моите бизнеси и никога не бих го правил за заплата. В момента имам собствен магазин за гсм аксесоари (online и offline на бул.Руски в Пловдив), фирма за ремонт на компютри и лаптопи, продавам Web Hosting (reseller съм на Hostgator и продавам хостинг на няколко ГОЛЕМИ за България фирми а сети се що и как съм се набутал там и съм пробил пред БГ фирмите продаващи хостинг), поддържам няколко големи фирми в Пловдив (месечна такса и определен брой посещения на месец и отдалечено отстраняване на проблеми), Web дизайн също пробивам (няколко завършени сайта и последваща подръжка и обновяване на съдържанието), SEO (и тук съм начинаещ, но имам клиенти и са доволни) и както казах, отделно работя като поддръжка и администратор в интернет зала и отделно в момента уча и Информатика задочно 2 курс. Да не говорим за странични приходи като Adsence, PPD, Affiliate, Dropshiping Ebay и други работи. Както казах, аз съм тъп и го правя. Защо вие не го правите? Не мога да кажа, че съм станал милионер или, че съм богат. Имам повече от достатъчно да не мисля за утрешния ден и даже за следващите няколко години относно финанси. А да забравих да спомена, че съм на 28 години. А сети се от 14-23 годишен какво съм правил 8 години и какви лишения съм правил за да стигна дотук. За това ви казвам НЕ МРЪНКАЙТЕ за пари. Правете пари по един или друг начин (стига да е законно).

П.С. Както няколко известни и богати хора са казали "Докато вие спите, мрънкате, ходите на работа трябва да знаете, че има други хора които спят по 6 часа, не мрънкат, не ходят на работа или ако ходят отиват с идеята да се усъвършенстват, а не за да работят за заплата". Държавата е виновна на 10-20% за състоянието в което се намираме. За останалите 80-90% сме си виновни ние и това, че не правим нищо.

че естествено . днес света и всичко е в компютърните технологии и интернета -там им пари
Но я поразрови за информация колко взима един хирург в България, който прави цял ден операции и е под огромно напрежение?
Това,че ти си въртиш бизнеси, защото можеш и си открил, не означава,че хората,които са решили да работят за сигурни пари, или просто не могат да пробият в големите далаверки, защото не им достига нещо - трябва да си теглят ножа.
Ами я, какво да кажем за жените, които са решили да се отдадат в отглеждането на деца, а не толкова в правенето на кариера? Е, те трябва да са зависими от мъжете си и да бъхтят за 400-500лв в някоя работа, ако съпрузите им не им осигуряват?

Auriss
08-17-2013, 03:13
Ох, джафкате се, а истината е къде къде по-проста - държавата ни е зверски корумпирана и никой с грам акъл в главата няма да се навие да инвестира и стотинка тук. Принципно не е чак такъв проблем т'ва, ама държавата е проблем и на тези, които са родени тук и искат да започнат свой бизнес. Еми няма как да стане просто.

И колкото да не кажете, че глупости дрънкам - @Existenz - колко на месец даваш за осигуровки, приятел ? И по-важното - ако изкарваше има-няма 500-600 лева с тези си занимания (което ако тепърва прохождаш в нета даже е колосално много) как щеше да ги плащаш ? Въобще не ми се дълбае в другите сектори какво е положението - блогове в нета бол и все са на хора, в пъти по-кадърни от нас. Който му се чете да се засилва към blog bg и сам да си прави изводите после. Пропищяли са масово хората и баш държавата е виновна, не те, че ги *мързи*.

Извинявам се, че ви се намесвам в разговора, но не ми допадна тона на дискусията ви.

NomNomNom
08-18-2013, 08:46
дафуя

Имам чувството, че България е най-лесната за изкарване на пари държава. Ако покажеш желание, знания и дръпваш бързо, ти дават пари. На другите места искат образование, стаж, и какво ли още не.

Просто, тук можеш да направиш каквото поискаш. Можеш да имаш какъвто искаш бизнес - да, ще върви тегаво в началото, но има много ниши за попълване.

klimatronik
08-18-2013, 11:29
/\ nomnomnom спри да излагаш зодията ми ! по-голяма простотия не бях чувал.

roki25
09-02-2013, 14:40
Работя в ресторант като помощник готвач

NomNomNom
09-03-2013, 19:49
/\ nomnomnom спри да излагаш зодията ми ! по-голяма простотия не бях чувал.
Ако за теб е излагация човек да може да изкарва пари по 3-4 начина, без да са незаконни и без да включват секс, анален секс, орален секс и такива екстри - сори.

DoubleDMG
09-03-2013, 20:40
Тцц бачках, земах 5 стотака на месец,ама напуснах 'щот ми предложиха да замина за др държава,обаче мина доста време докато ми оправят документите и ще тряя се хвана някъде временно.. За сяя.. Свалям са, дигам са,прая го по цял ден. Ама не за дълго.Казвам за невежи - Бачках във зърнобаза. При това доволно, през ден с краката на масата и яко сън.

s4etoved
09-17-2013, 06:29
Нека и аз да се запиша тука :) счетоводител