PDA

View Full Version : Трева и алкохол



monster22
11-01-2012, 12:24
Преди няколко дни бях на екскурзия и първата вечер (29ти) изпих голямо количество уиски заедно с малко водка, после пуших цигари и накрая доста трева, след което пих още водка. Стана ми много зле и заспах. Мислех, че на другия ден нищо няма да ми има но не е така - цял ден ми беше замаяно и някакси виждах всичко като на забавен кадър. Проблемът е че минаха вече 2 дни и още ми е така - всичко ми се струва странно, не мога да се съсредоточа и т.н. Наспах се, ядох, но още съм така се чудя да отида ли на лекар, но не искам да разбират нашите какво съм правил. Някакви съвети ?

besso
11-01-2012, 12:29
Пий много вода, чай с мед и лимон, супа... абе много течности. Алкохола и тревата дехидратират силно, най-вероятно е от това. И нощес се наспи хубаво и утре ще си като нов.

monster22
11-01-2012, 12:45
Ама аз това казвам, че оттогава минаха 2 дни, снощи спах 10 часа и днес пак ми е някакво замаяно все едно още съм напушен и всичко ми се струва странно ... Може би е защото не повърнах а и си спомням че ми казаха че това бил някакъв сорт трева който се казвал лсд който щял да ми седи в кръвта 1 година ...... Май трябва да ходя на лекар

besso
11-01-2012, 15:42
Филмирал си се, няма такива сортове, не се притеснявай.

ivetty9
11-01-2012, 20:15
Да бе 5 години ще ти седи в кръвта. :lol: Така ти е от свъхдозата алкохол+трева :D Ще се оправиш постепенно след 1-2 дни.

notlike
11-01-2012, 22:15
Що не се надра, можеше по-добре да се чувстваш... на моменти се чудя - толкова много алкохол и трева ли трябват на човек, за да се забавлява?

besso
11-02-2012, 05:18
То тревоманите пушат не за забавлението а да се вкарат във възможно най-голям филм, което е доста глупаво като се замисли човек...

monster22
11-02-2012, 12:07
:D Не съм тревоман това ми беше втория път в който пуша (първия не ме хвана). По принцип се въздържам и много ама много рядко се напивам обаче тази вечер не го направих заради забавлението а защото ми беше станало зверски тъпо поради една причина и просто спря да ми пука. На сутринта ми разказаха че съм изпаднал в откровения и съм разказал доста работи за себе си...Няма да се повтори надявам се. А колкото до темата, наспах се, пих много вода излязох вчера на чист въздух и вече всичко си е както преди. :)

Chacho
11-02-2012, 12:27
От алкохола е пич, пий с мярка другия път.

Бесо, от известно време много слушам за фалшивите тревоманчета, ма още не съм срещал такива. Колкото пушачи на трева съм срещал досега, всичките го правят за кефа. Ти къде ги намираш филмарите?

Irti
11-02-2012, 12:27
То тревоманите пушат не за забавлението а да се вкарат във възможно най-голям филм, което е доста глупаво като се замисли човек...

Наркотик се взема за вътрешно спокойствие и само човек от "старата школа" сиреч.. по-дъртото поколение ще го разбере. Ще разбере и това, че когато си го употребявал дълги години не можеш да заспиш без него. Трева или нещо друго.. няма значение. Старото поколение взема, защото не може без него. Зависимост. Младите тъпанари се друсате, защото е модерно и ви е кеф да влизате "във филми". С малката разлика, че вземате боклуците от улицата и не сте особено информирани.

А ти приятел един Господ знае какво си взел и колко е било трева.. и зат'ва 3 дни си като гламав после.

:)

besso
11-02-2012, 12:34
Имам опит с тревата, изпушил съм сигурно повече джойнтове отколкото имаш косми на главата Chacho. И това без да преувеличавам, говоря буквално. Ама видях, че това е път, който не води до никъде и спрях, сега от 6 години не съм пушил или взимал каквото и да било и се чувствам страхотно. Пределно ясно ми е всичко свързано с тревата и хората, които я употребяват. Съгласен съм с Irti.

Chacho
11-02-2012, 13:04
^В един момент джойнтовете стават достатъчно много, че да няма значение колко са изпушени. И аз съм изпушил повече, отколкото общо двамата имаме косми където и да било по тялото, но в това не виждам някакво особено значение. От друга страна мога да отделя тревоманството от тинейджърското поведение. Не знам какво толкова ти прави впечатление, при условие че тревата, както дрехите, музиката, спортът и филмите, винаги ще предлага на младите и неориентираните трибуна за изява. В малко по-зряла компания обаче комплексът за внимание липсва, пушенето е просто пушене и това е. Никой на никого не се обяснява как, защо, колко и с кого се кози; както никой не се обяснява когато си поръча бира в заведението или смени канала по телевизията.

Аз спрях алкохола. По-добре ми е без него. Цигарите също ги спирах, но ми е по-добре със тях, отколкото без тях. Взимал съм си почивки и от тревата, но също се чувствам по-добре с нея. Хората покрай мен разсъждават сходно. Пет пари не давам, дали в съседното село се събират дечурлигата за партия, щото са чули от батковците, че е яко. Ако не се събираха за коз, щяха да мажат входни врати с лайна или да нагъват двулитровка бира.


Та въпроса ми е, теб какво толкова те касае, кой какво прави и защо? Децата пушат, за да се филмират, но на теб къв ти е проблема? Май дойде тук само за да се обясниш колко закоравял пушач си бил, как си прогледнал и си се откъснал от стадото. Само че стадото със самоцелната критика е дори по-голямо.

tori
11-02-2012, 13:55
За пореден път казвам - като ще се оплаквате колко ви е зле след трева и алкохол, просто недейте да вземате. Хем боли, хем сърби, хем драго ми е.
(казвам го на автора, не на Чачо и другия, чийто ник не запомних)

Auriss
11-02-2012, 15:02
Само на мен ли ми се стори странно притеснителна думичката лсд по адрес на тревата ? Не че съм чувал за подобно нещо, ама знам ли - изобретателни са хората.

//
наркотици по принцип не обичам, но се е случвало да не пропусна да се възползвам от някой в компанията. Трети ден, колкото и да е пил и да е пушил, ми се вижда супер странно още да се чувства неадекватен. На говедо съм се правил не веднъж и от едно преспиване и доволна закуска си минава ... Не съм чувал дори за подобно нещо.

Chacho
11-02-2012, 15:09
^Освен алкохола и тревата, роля играят физическата кондиция и плацебо ефекта.

monster22
11-02-2012, 16:18
Добре съм вече нищо ми няма. Друг път ще внимавам с количеството алкохол, а тревата може би е била обикновена щом за 2 лева ме напушиха. :)

besso
11-02-2012, 17:30
Chacho, как точно реши че ме касае кой какво прави?! Момчето имаше проблем, дадох му решение на базата на моя опит и знания. Дал съм своята гледна точка, и своите изводи, които не натрапвам на някой. Ти кво ми се правиш на високопарен философ незнам. Пуши си като ти е кеф и не ми се обяснявай защо и как. Стадата за които ми говориш са ти само в главата, аз не съм овца, а индивид. И съм решил за себе си. Всеки има право да прави каквото иска с живота си. Обвиняваш ме в критикарство, а не правиш ли същото като критикуваш мен?! Явно не можеш да понасяш различните гледни точки. Като гледам 1398549234329452-те ти мнения ми става ясно, че обичаш да се включваш ни в клин, ни в ръкав и да го играеш компетентен по всичко. Философи като тебе много има.

Irti
11-02-2012, 19:20
а тревата може би е била обикновена щом за 2 лева ме напушиха. :)

:lol:

Явно рядко пиеш и не ти действа добре, защото аз всяка Божа вечер съм дърво пиян и на сут. нищо ми няма.. освен досадно главоболие чат-пат. И това е от доста години.. ама три дни не ме е държало никога.

monster22
11-02-2012, 19:44
Ами вярно е рядко пия и гледам да се въздържам но този път смесих 3 алкохола цигари и трева и затова се получи така :D друг път ще внимавам.

Doctor_Satan
11-02-2012, 19:45
От тревата е. Аз така от един друсан хибрид не можех да се съвзема 3 дни. Като го пуших направо припаднах. На следващия ден бях като зомби.

Chacho
11-03-2012, 00:04
Chacho, как точно реши че ме касае кой какво прави?! Момчето имаше проблем, дадох му решение на базата на моя опит и знания. Дал съм своята гледна точка, и своите изводи, които не натрапвам на някой. Ти кво ми се правиш на високопарен философ незнам. Пуши си като ти е кеф и не ми се обяснявай защо и как. Стадата за които ми говориш са ти само в главата, аз не съм овца, а индивид. И съм решил за себе си. Всеки има право да прави каквото иска с живота си. Обвиняваш ме в критикарство, а не правиш ли същото като критикуваш мен?! Явно не можеш да понасяш различните гледни точки. Като гледам 1398549234329452-те ти мнения ми става ясно, че обичаш да се включваш ни в клин, ни в ръкав и да го играеш компетентен по всичко. Философи като тебе много има.

Прочети отново проблема на момчето, виж си втория коментар и прецени дали си дал съвет по темата или изказваш общо мнение. И най-малкото, като заявяваш нещо публично, очаквай да има разногласия. Не съм си налагал мнението над твоето, отворен съм към опровержение.

А със стереотипите, в които се опитваш да ме сложиш, не ми се занимава. Нямам никакво намерение да обръщам нещата на лична дразга.

besso
11-03-2012, 06:40
Какви опровержения, истината е индивидуално нещо и за всеки е различна. Давам своята гледна точка и толкова. Личната дразга ти се опита да я започнеш, затова и ти обърнах внимание.

TrollWare
11-03-2012, 07:04
Трябва да разредиш течността в тялото си. След като си изпил толкова много водка и уиски и голямо количество трева и цигари. Тялото ти има недостиг на вода. Трябва да пиеш поне 3 пъти повече вода отколкото човек на твойта възраст. Занапред внимавай !

sexy15
11-03-2012, 18:56
Ей олигофрен ЛСД + алкохол ти наред ли си ? Дано ЛСД-то да те е хванало на време, защото лсд-то може да те хване чак след 1 месец или 1 година правилно са ти казали. Ще ти е*а хлапето другия път пак взимай наркотици. А и да кажа, че от лсд то ще ти окапят зъбките :) А и ЛСД-то не е трева баламосват те нещо.

monster22
11-03-2012, 19:14
Ей боклук писал съм защото имах нужда от съвет и вече всичко мина не съм ти искал шибаното мнение. Отделно че не е било лсд а трева ... комплексар :)

sexy15
11-03-2012, 19:26
Ей боклук писал съм защото имах нужда от съвет и вече всичко мина не съм ти искал шибаното мнение. Отделно че не е било лсд а трева ... комплексар :)

Хахахах ей паляк виж се кви ги пишеш "бил някакъв сорт трева който се казвал лсд който щял да ми седи в кръвта 1 година"
:) ЛСД-то не е трева и пак казвам от него могат да ти окапят зъбите.
"а тревата може би е била обикновена щом за 2 лева ме напушиха. "
Трева за 2 лева нема! Тревата е според грамове.

monster22
11-03-2012, 19:31
За лсдто просто са ме бъзикали и знам че тревата е на грамове просто те бяха 5-6 човека запознахме се там имаха много трева и казаха не ни е за парите дай 2 лв и идвай да пушиш с нас.