PDA

View Full Version : Жени ..



MasterOfPumpkins
11-01-2012, 12:55
това няма да е точно любовна тема, но имайки предвид сексисткия и характер, предполагам че тук и е мястото.
така, мили дами и вие, по-опитни господа, да ми кажете

защо от време на време момичетата се "сърдят". т.е. мълчат си, не ги интересува какво става и излъчват злоба и омраза.

разбира се, имам разни теории, като например, че привличат внимание, показват колко са независими и въобще не им трябваме и т.н.
но колкото и да гадая, тези същества, в опита си да бъдат твърди, да отмъстят на някого или на всички, да запазят ( по свое разбиране ) достойнство, понякога са абсолютно неразбираеми. стават искрено злобни и дори да говорят с близък човек, приятел, съпруг (може би, до там не съм стигнал), те просто се опитват да го убият на психологическо ниво.

моля, някой знаещ да каже нещо разбираемо. ако имате и идеи за омекотяване на тези напрегнати ситуации, моя да споделите.
благодаря

balu4ka
11-01-2012, 13:04
Защо всички трябва да бъдем под общ знаменател?
Мисля,че общи черти се срещат както в мъжкият ,така и в женският пол.
Както мъжът ,така и жената имат достойнство ,което ревностно се опитват да опазят,ами природа.Също така има много различни характери,които рядко могат да се окачествят с няколко изречения,така както ти си опитал да направиш.
Всичко опира до човека с който водиш спор или дори комуникираш,трябва сам да знаеш как да го омекотиш и да направиш нещата по-леки.

JoLLiE92
11-01-2012, 14:02
Нарича се "да не си на кеф". И с мъжете се случва. Най-грешното в случая е да мрънкаш ама сега какво ти има, ама защо, ама разкажи ми, ама да не си в цикъл ?! Тогава ще те убие не само психологически. Ако не е на кеф гушни я без да я задушаваш и мейби и пусни некой весел филм + шоколад.

jghgh
11-01-2012, 14:06
Ако искаш да доставиш удоволствие на жената - прави се, че те смачква психически. С ръка на сърцето ще си призная, че аз като съм ядосана най-обичам думите ми да попадат в целта, да наранявам, да смакчвам. Радвам се на резултата.

Та, ето защо го правим. Защото ни харесва. На мен поне ми харесва - говоря само за себе си. Когато съм ядосана искам садистично да нараня и другия човек и то много много много лошо. Сми', да не ми е гадно само на мен : D
Сигурно има нещо общо със скорпиона в мен.

И бтв, това не значи, че правейки тези номера, жените са независими, даже обратното - по-зависими и раними, и лабилни от жените няма : D Или поне тези описаните от теб, защото аз се отъждествявам с тях.

Злобата е преди всичко безсилие, но пък ти става по-добре, ако си изсипеш злобата върху някого и на този някого му пука. Гадно е, когато не му пука. Когато на някой не му дреме от цирковете ти, е супер демотивиращо : (


Всичко е за внимание все пак.

JoLLiE92
11-01-2012, 14:09
^Ташак ли си правиш, никога не бих излизала с мъж, който ми е позволил да го стъпча и да го направя на нищо. Оценявам когато един мъж може да спре скорпиона в мен , както ти каза, защото супер малко успяват да го направят.

Тита
11-01-2012, 14:09
Искаш да ни разбереш ? Научи тази формула


http://tanelia.blog.bg/photos/67243/original/ATT00034.jpg

И каква е тази сексистка тема ?! И аз не разбирам мъжете, което не означава, че се опитвам или още по-малко, че искам да ги разбера. Не насилвай нещата и никога не се опитвай да научиш нещо повече за другия. Ако има нещо, сам ще ти каже. Ако няма - използвай въображението си.

jghgh
11-01-2012, 14:16
^Ташак ли си правиш, никога не бих излизала с мъж, който ми е позволил да го стъпча и да го направя на нищо. Оценявам когато един мъж може да спре скорпиона в мен , както ти каза, защото супер малко успяват да го направят.

Не, не си правя "ташак".
На мен пък желанието ми да става на моята е по-силно от това да съм с "истински мъж".
На мен ми е достатъчно да го жегна, да му видя куцото изражение и това оправя много настроението ми : D
Па ако е опитен тореадор, както казваш, и успее да спре скорпиона в мен, още по-добре, 'ма надали.


Знам, че съм отвратителна, но пък какво - искрена съм.

Моля, да си спестиш сега поученията как един истински мъж никога няма да ми позволи да правя такива неща с него, как никой не би ме търпял и т.н. Сми', някак предвиждам, че ще последват такива нравоучения, даже знам и от кого точно, но ще помоля за въздържание :>
That's me. I'll never change.

DisappointedDreamer
11-01-2012, 14:20
^Не си отвратителна.

И ще се промениш. Всички хора се променят.

Anonys
11-01-2012, 14:23
Не сте толкова сложно устроени. Зависи за какво се сърди момичето. Има всякакви типове, така че мога да ти дам няколко теореми. Първата е, че момичето иска повече внимание, иска да се чувства уютно в компания(1-твоята компания[само ти], 2-в компанията на много хора, докато не те забележи,3-в компания, включваща и теб), понякога не и е на кеф да прави нещо. Просто са такива повечето момичета, зависи и от характера и. Някои така се сърдят, че чак започват да си вярват и за определено време изпадат в начална фаза на депресията. Други се сърдят или се държат лошо с теб, защото: нямат изгода от теб, не им е на кеф, не ги влечеш, гаден си им, не те харесват, искат да си го изкарат на някой. Друга теорема: "Наранено момиче"- затворено в себе си или не, сърдита на хората, подтисква чувствата си, защото е наранена от някое момче, когато се запознае с теб тя е твърда, но всъщност друго нещо се крие под тази твърдост, трябва да си достатъчно търпелив, за да се отпусне пред теб и да разбереш същността и. Трета теорема: ядосани на света. Нещо е станало/лигли са: ходят из компании да се правят на пички и то на сърдити пички в същото време, държат се с определени хора добре(на ниво), а с други определени- скарано и са им разсърдени. Уф, мога да ти пиша така и до утре. Ами как да се справиш ли? Повечето се отсърдват, като им обръщаш повече внимание, а други, при този вариянт - точно обратното, правят се на по-недостъпни, така че им удряй игнора, ако го забележиш и те само ще дойдат при теб.
А и ако имаш в предвид точно някаква ситуация, дай и ще ти дам съвет как да подходиш. :)

jghgh
11-01-2012, 14:23
Нз, намерих си някой, който ме обича, каквато съм. Знае защо се държа по еди-какъв-си начин и защо, разбрал ме е.
Нали жените имали нужда да са обичани, не разбирани.. Ама ако и двете неща ги има, още по-добре : D
Може би в това е есенцията на нещата - не да се променяш - защото това не вярвам как може да стане - аз не вярвам! Все едно да вървиш срещу основите на къща - ще я подринеш, вместо да се промениш. По-скоро трябва да намериш някой, който да те обича и такава. И ти също да обичаш човека до теб, дори да е труден за обичане. Нз. Така си мисля поне.
Уморително ми е да съм някоя друга, защото най-вече искам да бъда приемана, а моето аз си е такова - "fucking crazy" и неуравновесено. И предпочитам да ме търпят, а не да се опитвам да бъда друга, да бъда "нормална", "истинска жена", да спазвам на Кобилкина предписанията и т.н.
То ако е така няма ли да е по-добре да си умра сама, отколкото да съм нещастна.
Не, че ще съм щастлива да съм сама де, но така или иначе ще се стигне до някакъв компромисен вариант [все някога].



Върви ми на откровения днес :д

JoLLiE92
11-01-2012, 14:24
О не, даже перфектно те разбирам, и аз бях такава (като доста жени скорпиони :D ) но просто се промених. Един мъж ми обясни, че трябва да бъда дама и че той е достатъчно мъжкар и за двама ни. Сега се старая да бъда нежна, но ако ми подадат пръстче и видя, че мога да го направя на нищо - го правя :cool: Просто да видя какво мога да направя и докъде мога да стигна, докато обектът реагира някак.

jghgh
11-01-2012, 14:38
^много се радвам за теб, наистина ^^
звучи супер сладко и уравновесено

JoLLiE92
11-01-2012, 14:40
Абе не съм от най-уравновесените :D Но се старая да спирам дявола в себе си. Много по-интересно е отколкото да нямаш дявол. :cool:

DennisCobain
11-01-2012, 14:51
Искаш да ни разбереш ? Научи тази формула


http://tanelia.blog.bg/photos/67243/original/ATT00034.jpg
Как достигат горната половина на дъската? :lol:

Amore-Mio*
11-01-2012, 14:53
Да нямаме настроение, да си имаме някакви проблеми, с които не искаме да товарим другия - затова да си мълчим и нищо да не казваме. Все пак, зависи от човека - едни могат да го правят за привличане на внимание, други просто да не им се говори поради ред причини. Всичко си е до човек, няма как да сложиш всички под общ знаменател и с едно-две изречения да кажеш всичко.

ShtrudeL
11-01-2012, 15:03
защо от време на време момичетата се "сърдят". т.е. мълчат си, не ги интересува какво става и излъчват злоба и омраза.

Не знам. Не ги понасям тези неща. В това отношение се чувствам мъж.

goGu
11-01-2012, 15:09
Защото им харесва да са по слабите,крещат ,викат ,обиждат ,нареждат и какво ли още не ,но в крайна сметка просто не искат да си признаят,че имат нужда от нас.Но е така жените имат нужда,някой да ги лъже ,да им се моли ,да им сваля звезди,дори да знаят,че не е истина !!!!

JoLLiE92
11-01-2012, 15:11
^Не всяка. :)

goGu
11-01-2012, 15:14
Всяка е ,абсолютно всяка жена иска внимание и колкото да говори колко иска и е уж независима не е така : )) Ама естествено не си го признавате. Няма толкова красива жена,че да не мога да я имам ! ;]

DisappointedDreamer
11-01-2012, 15:16
Няма толкова красива жена,че да не мога да я имам ! ;]

и защо така мислиш?
защото пишока ти е 30 санта + хахаха

fenastz
11-01-2012, 15:16
Не знам, затова, когато правят така ги ошамарвай здравата.

Тита
11-01-2012, 15:17
но в крайна сметка просто не искат да си признаят,че имат нужда от нас.Но е така жените имат нужда,някой да ги лъже ,да им се моли ,да им сваля звезди,дори да знаят,че не е истина !!!!

Честно ли го мислиш ?

http://prikachi.com/images/463/5427463H.gif

JoLLiE92
11-01-2012, 15:18
Споря за "Но е така жените имат нужда,някой да ги лъже ,да им се моли ,да им сваля звезди,дори да знаят,че не е истина !!!!"
Точно това изключително много го мразя. Но за това, че би могъл да свалиш всяка жена, си е вярно. Както каза Уил Смит в Хитч "Всеки мъж е в състояние да помете всяка жена, стига да има подходящата метла." : ) Тоест, работата е до подход, не до това колко и какво имаш, как изглеждаш и т.н.

ShtrudeL
11-01-2012, 15:26
Защото им харесва да са по слабите,крещат ,викат ,обиждат ,нареждат и какво ли още не ,но в крайна сметка просто не искат да си признаят,че имат нужда от нас.Но е така жените имат нужда,някой да ги лъже ,да им се моли ,да им сваля звезди,дори да знаят,че не е истина !!!!

Ест, че ако имам нужда от някой, ще му го кажа. И не, не обичам да крещя, викам и обиждам. Не искам и звезди да ми свалят. Искам да знам, че имам искрен човек до себе си, който изпитва нещо красиво към мен.

paradosou
11-01-2012, 15:27
Не знам. Не ги понасям тези неща. В това отношение се чувствам мъж.

Същото. Всъщност се чувствам мъж и в доста други отношения. :-D :-D

goGu
11-01-2012, 15:45
Споря за "Но е така жените имат нужда,някой да ги лъже ,да им се моли ,да им сваля звезди,дори да знаят,че не е истина !!!!"
Точно това изключително много го мразя. Но за това, че би могъл да свалиш всяка жена, си е вярно. Както каза Уил Смит в Хитч "Всеки мъж е в състояние да помете всяка жена, стига да има подходящата метла." : ) Тоест, работата е до подход, не до това колко и какво имаш, как изглеждаш и т.н.

Точно това имах впредвид :) Няма жена която някой да не може да има просто целта е как ще подходи ;]

JoLLiE92
11-01-2012, 15:46
Мда, ама както видяхме от въпросния филм, повечето и представа си нямате как да реагирате и да се държите НОРМАЛНО :cool:

goGu
11-01-2012, 15:48
Аз филма не съм го гледал,но това си е до опита и най-вече до самочувствието на мъжа,не е нужно да си най-красивия и добре изглеждащ за да имаш жената която искаш,а е до държанието ,до реакциите и това да я опознаеш до там,че да знаеш как да ти повярва и да ти се довери !! :P

JoLLiE92
11-01-2012, 15:50
За мен привлекателния мъж е две неща - мъжествен/стабилен и добре поддържан. И двете не засягат външен вид или това, което баба Природа ти е дала. И двете са плод на твоя вкус и усилия. Като ми почнете с "ама тя ако ме обича, ще ме обича и космат/рогат/некъпан/зле облечен/селско говорещ" ......

goGu
11-01-2012, 15:52
Е естествено ,че трябва да се поддържа имах в предвид ,че не е нужно да изглежда като Брад Пит ,за да получи някоя жена,важен е подхода и дори лъжите,поне така ги определят жените,за мен не е лъжа,да накараш една жена да се почувства желана ,примерно да накараш 2-3 да им кажеш едни и същи неща,това не значи ,че и с 3те не си се почувствал така ама както ида е :D

JoLLiE92
11-01-2012, 15:57
О не не не ! Изключително грозно , ама ИЗКЛЮЧИТЕЛНО, е да се държиш по един и същи начин с различни момичета. Случвало ми се е да гледам как момче, с което съм излизала, сваля момиче на съседната маса в кафе и все едно гледах повторение на филм. :D много зле !
А и нямаш представа колко мъже са ми казвали, че едно момиче ако ги обича, ще ги обича и с косми, и без вкус за обличане, и вонещи на евтин парфюм.

goGu
11-01-2012, 16:02
Виж ти го правиш така,че да не го разберат нали знаеш- Трябва да има жена която да те кара да се чувстваш специален,да е до теб когато трябва,да те разбира ,да има страст и привличане и най-важното е тези момичета да не се познават !! А това вече как ще се поддържа един мъж как ще изглежда си е личен избор !!!!

JoLLiE92
11-01-2012, 16:07
Няма жена, която да те хареса космясал, по анцуг + бални обувки и с на прадядо ми одеколона. ;)
Жените сме различни, трябва да се държиш с всяка различно. Иначе изглеждаш като някакъв сериен сваляч, който е научил един начин и вече кара така. Изглежда смешно. И никоя няма да ти върже така, ако изглежда клиширано или ако разбере, че с друга си се държал по същия начин. Никоя жена не иска да чува, че съществува и друга.

goGu
11-01-2012, 16:09
Е да ти кажа то няма как да се държиш със всяка еднакво ,жените сте различни има доста общи неща ,които искате и харесвате,но като цяло има разлика,естествено че казваш различни неща и се настроиваш според момичето ,но най-вече е начина по-който си се почувствал в дадения момент,нещата които си казал ,може да си ги казвал и преди,но това по никакъв начин не означава ,че точно в този миг не си ги почувствал това имах в предвид.Естествено,то и никой мъж не иска да чуе,че съществува и друг!!

MasterOfPumpkins
11-01-2012, 16:18
бързо отговаряте.
извинявам се за общия знаменател, но все пак има някакви психологически профили за държанието на мъжа и на жената, които се оформят (в различна степен) от множество други характеристики.

FuckedUp
11-01-2012, 16:37
Ест, че ако имам нужда от някой, ще му го кажа. И не, не обичам да крещя, викам и обиждам. Не искам и звезди да ми свалят. Искам да знам, че имам искрен човек до себе си, който изпитва нещо красиво към мен.

Дефинирай "нещо красиво".
Изгарям от нетърпение.

И преди да почнеш, направи го с "*розови очила on*".

JoLLiE92
11-01-2012, 16:39
Щях да кажа, че "нещо красиво" с някой "искрен човек" не ми се връзва с това, че се чувствала като мъж. Типично женско изказване си е, и то розово такова.

paradosou
11-01-2012, 17:00
^Щрудел си е розова, но по очарователен начин, за мен тва не изглежда пресилено/филмарско/прекалено емоционално или нещо от тоя род. Дразни как толкова много хора се опитват да я 'приземят'.

tori
11-01-2012, 17:02
Вероятно е просто да изпада в някакви си дупки и в тези дупки да не иска да говори/чува/вижда/усеща нищо друго освен собствените си мисли и душевни терзания. Има много възможности, започващи с това да ти е сърдита за нещо, минаващи през типичната лигла, както казаха нагоре, и стигащи чаааак до нужда от сън/кафе/цигара/бла бла бла. Просто имаме странни настроения, това не трябва да те плаши.

JoLLiE92
11-01-2012, 19:01
^Щрудел си е розова, но по очарователен начин, за мен тва не изглежда пресилено/филмарско/прекалено емоционално или нещо от тоя род. Дразни как толкова много хора се опитват да я 'приземят'.
Аз не съм казала, че не е . Супер сладка си е, но не ми изглежда както тя каза, че била като мъж.

titinkaa
11-01-2012, 19:12
Да нямаме настроение, да си имаме някакви проблеми, с които не искаме да товарим другия - затова да си мълчим и нищо да не казваме. Все пак, зависи от човека - едни могат да го правят за привличане на внимание, други просто да не им се говори поради ред причини. Всичко си е до човек, няма как да сложиш всички под общ знаменател и с едно-две изречения да кажеш всичко.

+

ThatsMe
11-01-2012, 22:54
Защо те гледа злобно?
ЩОТО Е В ЦИКЪЛ БЕ -,-
капут

Auriss
11-01-2012, 23:54
бързо отговаряте.
извинявам се за общия знаменател, но все пак има някакви психологически профили за държанието на мъжа и на жената, които се оформят (в различна степен) от множество други характеристики.


Жените в болшинство живеят за околните, самозаблудени са и се стараят да заблуждават другите. Филмът обикновено е до такава степен набит, че маската им се е превърнала в личност. Което пък ги прави нещастни - не са себе си, а очакват хората да ги харесват заради онова, което са. То реално всички сме съвкупност от множество 'личности', но при дамите липсва увереността да се държат естествено.
Мъжете пък от друга страна са страшно примитивни що се отнася до емоции и разбиране на другите. За капак и са достатъчно уверени, че да не се интересуват кой-знае колко от заобикалящия ги свят и мнението 'му' за тях. От тук тръгва и проблемът.

Ако избягваш наклепотените с гримища, парфюми и лакове няма да имаш проблеми с подобно поведение. Изкуствените пръдли са това, което си описал в първия си пост. Жалко е колко много са такива, де.

JoLLiE92
11-02-2012, 07:04
Защо те гледа злобно?
ЩОТО Е В ЦИКЪЛ БЕ -,-
капут
ей това ако ми го кажеш , съм способна да те удуша с конец от тампон.
на следващия пост мога да му споделя, че истинската дама (нещо на светлинни години от чалга кифлата) не излиза от вкъщи без ЛЕК грим, без добре направен маникюр и хубав парфюм. Разбира се тези неща не бива да са натрапчиви, както е при чалга кифлата.

Тита
11-02-2012, 10:44
И аз не харесвам глезотии, истерии и т.н. - все етикети, които незнайно защо хората продължават да лепват на нежния пол. Съвременната жена е много по-различна от представата на повечето мъже и докато мисленето Ви, скъпи мои, не се промени, винаги ще си задавате всички тези толкова клиширани въпроси. Това не означава, че „глезлите” (за мен), които гледат живота през розови очила ги няма, нито пък че са на изчезване. С тях вероятността да действаш по заучен начин е по-голяма. Те са типичният пример, с който жените биваме описвани.

Chacho
11-02-2012, 10:54
Същото. Всъщност се чувствам мъж и в доста други отношения. :-D :-D

Да не си натъртила някоя девойка?

paradosou
11-02-2012, 11:25
^трудно ми е да си го представя даже. 8-)

Chacho
11-02-2012, 11:26
^трудно ми е да си го представя даже. 8-)

На мен явно ми е доста по-лесно :D

paradosou
11-02-2012, 11:30
амии развинтено въображение имаш, което е готино, обаче в случая много те отдалечава от истината :ДД

JoLLiE92
11-02-2012, 11:35
И аз си го представих ^^ с моето подсъзнание ;д

paradosou
11-02-2012, 11:49
абе... сякаш не сме близки родственици с нинджите :D