PDA

View Full Version : Котето ми.



dunitifi
11-02-2012, 04:40
Знам,че може би тук не е раздела ,но честно казано в момента най-малко ме бърка това.Има една тъпа дърта мърша в моя квартал.Трови малките котенца наред.Аз имах 5. Току що издъхна 3-тото ,а двете едва дишат. Всички котенца по улицата са мъртви.Не мога да опиша колко я мразя.Въпроса ми е,има ли как да я осъдя или изобщо да направя нещо по въпроса? Такива хора трябва да умират

dunitifi
11-02-2012, 04:41
Извинявам се за обидите просто съм адски ядосана и съм в състояние да я убия

Amore-Mio*
11-02-2012, 05:26
Докажи , че тя е виновна и е причинителка за смъртта им.
И тогава вече можете да я осъдите.
И тогава вече доста ще си изпати.

Nakadah
11-02-2012, 05:32
А си само на 14 години...

umri
11-02-2012, 13:33
Докажи , че тя е виновна и е причинителка за смъртта им.
И тогава вече можете да я осъдите.
И тогава вече доста ще си изпати.

Глупости.
Добре дошла в реалността.
Котенцата лично твое ли са?
Имаш ли доказателства, че тя ги е отровила - хвърлена отрова, нещо материално, което да представиш? Думи от сорта на "Много мразя котки, аз ги отрових" не вървят пред полицаите.
Можеш да я снимаш и оттам да придвижиш въпроса, но в България нямаме зоополицаи, които да взимат дейността си присърце. Тъжно е, но факт.

By PinkPan7her

Makenzi97
11-02-2012, 17:41
Като искаш котка - държиш си я у вас и кастрираш.
Котки и кучета не им е мястото на улицата. Колкото и да обичам животните, подкрепям масовото изтребване на уличните.

Doctor_Satan
11-02-2012, 20:07
Добре че има такива хора. Да пазят улиците чисти от помияри и улични котки. Сериозно, браво на жената. Аз редовно стрелям по котки и кучета, ей така за забавление. Жалко че нямам истинска пушка. Щях да изтрепя всичко живо в квартала. Шибаните помияри могат да те разкъсат ако са в глутница. А от мършавите котки, като се разгонят и почнат да муячат, направо се побърквам.

Justinda.01
11-02-2012, 20:50
Добре че има такива хора. Да пазят улиците чисти от помияри и улични котки. Сериозно, браво на жената. Аз редовно стрелям по котки и кучета, ей така за забавление. Жалко че нямам истинска пушка. Щях да изтрепя всичко живо в квартала. Шибаните помияри могат да те разкъсат ако са в глутница. А от мършавите котки, като се разгонят и почнат да муячат, направо се побърквам.

Дам,личи си,че си от тези,които не могат да контролират емоциите си най-вече гнева ;)

sashko705
11-02-2012, 20:59
Дам,личи си,че си от тези,които не могат да контролират емоциите си най-вече гнева ;)

Toй ги принася в жертвоприношение на сатаната.. :D

Doctor_Satan
11-02-2012, 21:54
Дам,личи си,че си от тези,които не могат да контролират емоциите си най-вече гнева ;)
Не, не изпитвам никакъв гняв.Нито пък имам проблем с контролирането му. По-скоро изпитвам удоволствие. В човека е заложен инстинкта да ловува и да преследва плячката си. Съвременният човек е принизил този инстникт до просто спортно забавление и хоби. Но аз не го възприемам така. Мисля че то е нещо много повече. Но дори и да оставим това настрана, котките и кучетата по улиците трябва да се подлагат на изтребление. Или поне не трябва да са защитени от закона. То пак тук в България тази глупост не е навлязла напълно. На Запад се дават луди пари за всякакви улични превъзходни. Третират ги все едно са хора, ебаси.

Justinda.01
11-02-2012, 22:02
Една позната ми беше казала,че както един човек може лесно, без жал,и без да трепне да убие животно по същия начин може да убие и човек,замислих се,че може би има право.

haritov
11-02-2012, 22:44
ехинококозата и пироплазмозата са все хубави неща донесени от уличните зверове които нямат нищо общо от снимките във фейса

mrankoniiii
11-03-2012, 07:21
Една позната ми беше казала,че както един човек може лесно, без жал,и без да трепне да убие животно по същия начин може да убие и човек,замислих се,че може би има право.

Напълно вярно !

Makenzi97
11-03-2012, 08:06
Една позната ми беше казала,че както един човек може лесно, без жал,и без да трепне да убие животно по същия начин може да убие и човек,замислих се,че може би има право.
Пълни глупости, при все, че има и хора, които трябва да бъдат подложени на масово унищожение.

heartshapedbox
11-03-2012, 10:57
Мисля че то е нещо много повече. Но дори и да оставим това настрана, котките и кучетата по улиците трябва да се подлагат на изтребление. Или поне не трябва да са защитени от закона.

Давай по тази логика да стреляме и бездомниците,а?

RacerX
11-03-2012, 11:46
Давай по тази логика да стреляме и бездомниците,а?

Аз съм “за”.

Масовката хора се мотивират да се самоубият след като са банкрутирали, фалирали или длъжнеят все повече със секундата, просто няма изход и това е напълно логично и оправдано. Бездомниците вече са минали оттам, което очевидно показва, че инстинкът им за самосъхранение е непреодолим или самите те нямат нужния тестостерон да умрат от собствените си ръце. Всичките мечтаят да се свършва вече, но не им стиска и затова дните им консистират от отчитане на 99% от заработената просия на сутеньора им, мъкнене напред-назад из скучния град и на празници Флирт или Кале. Технически съществуването им е по-безполезно от моето (и твоето), да го иба (доколкото едно просто безсмислено съществуване може да е съизмеримо с друго такова), не казвам да се изтребят защото са "трън в анала на прекрасното ни общество", а за да им се направи лична услуга, сравнение мога да направя с евтаназията примерно.

ПП – Продуктово позициониране на Gummo, има го в маймунда с 2-3 заблудени сийдъри или PirateBay.

Doctor_Satan
11-03-2012, 11:52
Давай по тази логика да стреляме и бездомниците,а?

Бездомниците не пречат на никого. Даже те помагат. Рециклират отпадъците.
Всъщност на мен изобщо не ми пука дали нещо помага или пречи. Далеч съм от такива "обществени, граждански" инициативи. На мен изобщо не ми пука. Не ми пука и дали ще се разкарват котки или кучета по улиците. Те просто се опитват да оцелеят и да се приспособят. И за разлика от някой други животински видове, те са се приспособили успешно. Затова и все още съществуват. Всяка жива гад на тази Земя се опитва да оцелее. Аз не съм никой, че да казвам кой да не живее. Но е лицемерно и от ваша страна да казвате кой трябва да живее. Защото двете са на практика едно и също. Мисля си обаче, че като представител на по-висш биологичен вид, трябва да имам правото да чистя улиците от помияри. Защото са ми скачали не веднъж. Така както кучето има възможност винаги да използва зъбите си за защита или нападение , така и аз следва да имам възможността да му строша тиквата. По собствена преценка.

AliceSw
11-03-2012, 11:59
О, това са глупости...като имаш коте, ще си го държиш вкъщи, няма да го оставяш да скитосва напред назад. Никой няма да ти го трови така.

sashko705
11-03-2012, 16:47
Една позната ми беше казала,че както един човек може лесно, без жал,и без да трепне да убие животно по същия начин може да убие и човек,замислих се,че може би има право.

Пълни глупости... никога не бих наранил животно без да ми е направило нещо, но пък ако съм 100 процента сигурен, че няма да ме хванат, бих убил човек независимо дали ми е направил нещо или не... е така..

Makenzi97
11-03-2012, 16:50
Сашко, мойто момче, кво ми се изхвърляш като ч*кия на пясък? Ако нямало да го хванат човек би убил, разбираш ли... аман от пикльовци...

sashko705
11-03-2012, 16:56
Сашко, мойто момче, кво ми се изхвърляш като ч*кия на пясък? Ако нямало да го хванат човек би убил, разбираш ли... аман от пикльовци...
Ахах не ме познаваш...97 ли си бту?

DennisCobain
11-03-2012, 16:57
Котките нямам нищо против да си живуркат, но виж има супер озлобени кучета на които не им е мястото на улицата. Не веднъж са ме гонели.. :(

А тая баба да трови ей така котенца трябва да е наистина изперкала. Сатаната ще я накаже. :D

Makenzi97
11-03-2012, 16:58
Да, 97 набор съм.
Не те познавам лично, но съм виждал много пикльовци, които не знаят кви ги приказват и съм се научил да ги разпознавам.

А тая баба да трови ей така котенца трябва да е наистина изперкала. Сатаната ще я накаже.
Нямаш си на идея колко поразии може да направи едно котенце като порасне.

heartshapedbox
11-03-2012, 17:00
Мисля си обаче, че като представител на по-висш биологичен вид, трябва да имам правото да чистя улиците от помияри. Защото са ми скачали не веднъж. Така както кучето има възможност винаги да използва зъбите си за защита или нападение , така и аз следва да имам възможността да му строша тиквата. По собствена преценка.
Скачали са ти, защото са озлобени към хората. И това защо? Защото някой като теб е решил да "чисти улиците" от тях. Как едно куче, израснало в добри условия, няма да ти скочи, а тези,бездомните (пак кучета, все същото), ще го направят? Поради причината, че ние (визирам хората като цяло), сме предизвикали това поведение.
И още нещо, как реши, че си "по-висш биологичен вид"? И кое ти даде правото да ги убиваш? По твоята логика, ако си взема Калашников, вече ще бъда по-висша от теб и преспокойно мога да те гръмна, така ли? Казваш "Аз не съм никой, че да казвам кой да не живее" и сам си противоречиш.Като не искаш да има кучета по улиците, намери им дом, кастрирай ги, за да не раждат, но какъв си ти, че да убиваш?

DennisCobain
11-03-2012, 17:04
Да, 97 набор съм.
Не те познавам лично, но съм виждал много пикльовци, които не знаят кви ги приказват и съм се научил да ги разпознавам.

Нямаш си на идея колко поразии може да направи едно котенце като порасне.

Имам котка и не виждам да прави поразии.. Спи, яде, сере, спи, яде, сере.. Това и е графика.. :lol:

Makenzi97
11-03-2012, 17:07
Защото кучетата са териториални животни и съберат ли се на глутница става страшно.
Тебе комара кат те захапе убиваш ли го? Кой ти е дал това право? Или пък мишките и плъховете?
Помиярите по улиците са напаст и трябва да бъдат премахнати по най-ефективния начин, а именно - избиване до крак.

sashko705
11-03-2012, 17:08
Ами аз съм много наясно с думите си и вярваш или не много съм мислил върху тази тема и съм стигнал до това заключение... Не си прави грешни изводи без да ме познаваш.. И аз имам котка вече 5 години и най-голямата пакост която направи през тия 5 години е да се изсере на килима.

Makenzi97
11-03-2012, 17:10
Имам котка и не виждам да прави поразии.. Спи, яде, сере, спи, яде, сере.. Това и е графика.. :lol:

Като за начало може за нападне и унищоже редица домашни животни, като започнем от пилета и стигнем до зайци.
Пренася бълхи, кърлежи и зарази.
В редки случаи може да те нападне и надере много лошо.
Още?

DennisCobain
11-03-2012, 17:11
Защото кучетата са териториални животни и съберат ли се на глутница става страшно.
Тебе комара кат те захапе убиваш ли го? Кой ти е дал това право? Или пък мишките и плъховете?
Помиярите по улиците са напаст и трябва да бъдат премахнати по най-ефективния начин, а именно - избиване до крак.

Кастрирането е по-добър вариянт.. Малко жестоко ми се вижда да ги избият ей така.. (не, че някой ще се заеме де).

DennisCobain
11-03-2012, 17:12
Като за начало може за нападне и унищоже редица домашни животни, като започнем от пилета и стигнем до зайци.
Пренася бълхи, кърлежи и зарази.
В редки случаи може да те нападне и надере много лошо.
Още?

Не съм виждала някой в града да си гледа пилета и зайци..

Makenzi97
11-03-2012, 17:16
Ами аз съм много наясно с думите си и вярваш или не много съм мислил върху тази тема и съм стигнал до това заключение... Не си прави грешни изводи без да ме познаваш..

Между това, което си мислиш, че можеш да направиш и това, което реално ще направиш във въпросната ситуация има огромна разлика.

До Денис
Кастрирането е неефективен вариант. И скъп. Не искам моите пари и парите на родителите ми да отиват за глупости.

Има и къщи с дворове в града и си гледат стока хората. Остават и другите 2 точки.

DennisCobain
11-03-2012, 17:21
Между това, което си мислиш, че можеш да направиш и това, което реално ще направиш във въпросната ситуация има огромна разлика.

До Денис
Кастрирането е неефективен вариант. И скъп. Не искам моите пари и парите на родителите ми да отиват за глупости.

Има и къщи с дворове в града и си гледат стока хората. Остават и другите 2 точки.

Каквото и да напишеш пак аз си оставам права. :lol:

sashko705
11-03-2012, 17:32
Между това, което си мислиш, че можеш да направиш и това, което реално ще направиш във въпросната ситуация има огромна разлика.

До Денис
Кастрирането е неефективен вариант. И скъп. Не искам моите пари и парите на родителите ми да отиват за глупости.

Има и къщи с дворове в града и си гледат стока хората. Остават и другите 2 точки.

Аз съм от хората, които правят това, което мислят... или правят нещо и след това мислят..

heartshapedbox
11-03-2012, 17:33
Защото кучетата са териториални животни и съберат ли се на глутница става страшно.
Тебе комара кат те захапе убиваш ли го? Кой ти е дал това право? Или пък мишките и плъховете?
Помиярите по улиците са напаст и трябва да бъдат премахнати по най-ефективния начин, а именно - избиване до крак.

Не, достатъчно предпазлива съм да не ме хапят комари (спрей,гривни) или да не завъждам мишки вкъщи(чистота), за да не ми се налага да убивам. Точно защото никой не ми е дал правото да го правя. Да, не е приятно да има глутници кучета по улиците => кастрация и намирането на дом+подходяща грижа за тях, НЕ смърт.


ЕДИТ: Сашко, в позицията ти няма смисъл. Защо ще убиваш невинен човек?

Makenzi97
11-03-2012, 17:40
Кастрацията, както написах по-горе е неефективен вариант. Невъзможно е да се намери дом на толкова много кучета.
Тия хуманистични изгъзици дето станаха модерни напоследък само доказват, че маймуната кат няма кво да прави си бърка в гъза. И облизва пръстчето после.
Саламчето, антифриза и готово - проблемът е решен.

sashko705
11-03-2012, 17:41
ЕДИТ: Сашко, в позицията ти няма смисъл. Защо ще убиваш невинен човек?

Според мен невинни хора няма.. а така или иначе всички умираме на края, защо да не си направя кефа и да не спраскам нечия глава?

sexy15
11-03-2012, 18:04
Имах едни пусти 10 лева, ама ги сложих на пейката пред блока и някой ми ги открадна, МОЛЯ кажете дали мога да осъдя комшията от 3 етаж, само той ще ги е взел, на никой друг не му трябват мойте пари.. ;( Мога да я убия тая дръта пенсия :D

heartshapedbox
11-03-2012, 22:26
Според мен невинни хора няма.. а така или иначе всички умираме на края, защо да не си направя кефа и да не спраскам нечия глава?

Спраскай главата на някого, който ти е виновен просто.

Кастрацията пък е супер ефективен вариант, стига наистина да се приложи, а не да кастрираме 5 кучета и хайдее, готово.
Human=човек, ние тук говорим за животни, => не са "хуманистични изгъзици". И не е от нямане какво да правим, някои хора имат позиция, която, ако се замислиш,ще видиш,че е правилна. Ти или който и да е друг не си НИЩО ПОВЕЧЕ от едно животно-независимо куче или мравка. Хората сме се възкачили на някакъв измислен трон "царе на света" и не осъзнаваме как сами се залъгваме и колко шокиращо ще ни дойде да разберем, че всъщност изобщо не е така.

dunitifi
11-04-2012, 08:06
Аз обожавам животните!! За мен хора ,които ги убиват са изроди !! Куче няма да тръгне да напада освен ако не му направите нещо!! ;) Пък и к'ви са те,че да раздават правосъдие!Абе нямам какво да кажа по темата.. Котките отмъщават от отвъдното .. Кучетата също

Makenzi97
11-04-2012, 08:20
Кастрацията пък е супер ефективен вариант, стига наистина да се приложи, а не да кастрираме 5 кучета и хайдее, готово.
Human=човек, ние тук говорим за животни, => не са "хуманистични изгъзици". И не е от нямане какво да правим, някои хора имат позиция, която, ако се замислиш,ще видиш,че е правилна. Ти или който и да е друг не си НИЩО ПОВЕЧЕ от едно животно-независимо куче или мравка. Хората сме се възкачили на някакъв измислен трон "царе на света" и не осъзнаваме как сами се залъгваме и колко шокиращо ще ни дойде да разберем, че всъщност изобщо не е така.
А, за животни сме си говорили значи. Ами ти сама си го каза - животните НЕ СА хора.
И не трябва да бъдат третирани като такива.
Ние СМЕ нещо повече от животните от чиста позиция на силата. Към момента ние сме властелините на света - бацили, изстискващи жизнената сила от приемника си. О, да ще дойде времето, когато или ще сменим приемника, или ще измрем, но аз ще съм отдавна закопан и разложил се, така че ще ми е през дедовия.


Аз обожавам животните!! За мен хора ,които ги убиват са изроди !! Куче няма да тръгне да напада освен ако не му направите нещо!! ;) Пък и к'ви са те,че да раздават правосъдие!Абе нямам какво да кажа по темата.. Котките отмъщават от отвъдното .. Кучетата също
Точно пък редовния бой намалява риска да те нападне даден помияр. Както написах по-горе кучетата са териториални животни. Изгубят ли страха си от човек, те стават опасни.
Котките от отвъдното отмъщавали... ако сериозно го мислиш, те съветвам да си назначиш час при специалист.

druzilla
11-04-2012, 08:30
Като прочетох заглавието на темата си помислих,че за съвсем различен вид коте става въпрос :D . Не мисля,че нещо може да се направи,което си е наистина жалко..Обичам животните и много ми е жал като видя мъртво коте или куче или пък някоя умираща от глад животинка,но както казаха преди мен в България няма зоополицаи,приюти или каквото и да е..


Аз редовно стрелям по котки и кучета, ей така за забавление.

Искрено се надявам да не говориш сериозно..

heartshapedbox
11-04-2012, 10:21
А, за животни сме си говорили значи. Ами ти сама си го каза - животните НЕ СА хора.
И не трябва да бъдат третирани като такива.
Ние СМЕ нещо повече от животните от чиста позиция на силата. Към момента ние сме властелините на света - бацили, изстискващи жизнената сила от приемника си. О, да ще дойде времето, когато или ще сменим приемника, или ще измрем, но аз ще съм отдавна закопан и разложил се, така че ще ми е през дедовия.

И затова, че ще си умрял, трябва да съсипеш "приемника" на макс, за да няма за децата/внуците ти? Позицията на силата е в наша полза, да, но не ни прави по-качествени,даже напротив, озлобява ни и ни скапва. Прост пример: ти си по-силен от детенцето на пейката в блока, ще му обършеш ли 2 шамара и ще му вземеш ли вафлата? -Не. Следователно нищо не ти дава правото да го правиш и с животните.

Makenzi97
11-04-2012, 11:18
И затова, че ще си умрял, трябва да съсипеш "приемника" на макс, за да няма за децата/внуците ти? Позицията на силата е в наша полза, да, но не ни прави по-качествени,даже напротив, озлобява ни и ни скапва. Прост пример: ти си по-силен от детенцето на пейката в блока, ще му обършеш ли 2 шамара и ще му вземеш ли вафлата? -Не. Следователно нищо не ти дава правото да го правиш и с животните.
Приемникът ще се съсипе, рано или късно. Въпрос на време е, освен ако не се вземат строги мерки за контрол на раждаемостта. Никога не съм разбирал желанието на някои хора да създават деца, но това е друга тема и няма да я намесвам тук, достатъчно се отклонихме.
Защо някой или нищо трябва да ми е дало "правото" да извърша дадено действие? Мога - правя и толкоз. "Правото" и "равноправието" са едни от най-големите заблуди на съвремието.

shmatarok
11-04-2012, 12:48
С всяка следваща такава тема си мисля колко много са се озлобили хората към всичко. Не само към уличните песове. Грозна картинка.

Не ме разбирайте погрешно и от двете страни - и аз обичам животните, стига те да се отглеждат по подходящия начин и на подходящите места, и не обичам да заобикалям улицата, за да избегна глутница, но на някои от вас отношението е меко казано цинично, отвратително, жалко и нечовешко. Баси.

heartshapedbox
11-05-2012, 10:55
Приемникът ще се съсипе, рано или късно. Въпрос на време е, освен ако не се вземат строги мерки за контрол на раждаемостта. Никога не съм разбирал желанието на някои хора да създават деца, но това е друга тема и няма да я намесвам тук, достатъчно се отклонихме.
Защо някой или нищо трябва да ми е дало "правото" да извърша дадено действие? Мога - правя и толкоз. "Правото" и "равноправието" са едни от най-големите заблуди на съвремието.

Приемникът няма да се съсипе от само себе си, а ние ще го съсипем. Ти, аз, майка ти и баща ти, съучениците ти..НИЕ. От нас самите зависи дали ще го направим или не. И колкото и да ти изглежда все тая- "защо аз да не го правя, нали другите ще продължат" -ако всеки разсъждава като теб, доникъде няма да я докараме. Просто всички сме вдигнали ръце, предали сме се, сякаш нищо не може да направим, ние "великите хора" ще се самоунищожим от собствената ни глупост.
"Мога-правя го". А морал? Човещина у теб няма ли? Ти можеш да направиш куп лоши неща, защо не ги правиш тогава? "Равноправието" никак не е заблуда, то т-р-я-б-в-а да съществува. Всички сме се родили едни и същи, не зависи от теб нито в какво семейство ще се родиш, нито какъв ще е полът или расата ти, дали ще имаш увреждания (да чукаме на дърво) или не и още куп такива неща. Защо тогава да разделяме "правата си" според тези фактори? И дали щеше да мислиш по същия начин, ако беше роден в някое сомалийско семейство, дали нямаше да искаш и на теб да се полага храна и подслон?
Хубаво е да се опиташ да погледнеш нещата през възможно най-много гледни точки, преди да си съставиш позиция по въпроса.

haritov
11-05-2012, 13:45
на един семинар на мериал се оповести следното нещо

в държави като Германия третиране срещу вътрешни и външни паразити се прави на 6 месеца ей така за протокола

как седят нещата в България
поради прекалено многото улични животни се пренасят паразити и е доказано че улиците на България са пълни с яйца на паразити(кучето се изсере дъжда го размие по цялата улица заедно с яйцата)
тези яйца на глисти бълхи и тн са толкова леки че понякога и вятъра ги разнася те полепват по дрехите обувките и тн
кучето или котката се отърка във вашите дрехи лепнат и се бълхи или глисти
ето как животно което не излиза се заразява като ветеринар съм имал доста такива случаи макар и стопаните да нямат бълхи домашния любимец има в изобилие

за това задължително в България профилактиката е всеки месец ама представете си че някое яйце на глисти попадне във вашия организъм няма да никак хубаво

или ехинококоза от която умират много хора
сами преценете кое е по-лошо да ви захапе или да ви зарази с паразити
а да домашните животни получават всичко всеки ден те просто не правят нищо за да се нахранят стига им да излаят

макар и животни те са цивилизовани от хората разбират команди спри назад намясто и тн и ги изпълняват те мислят само за игра
но едно улично куче всеки ден се бори за да оцелее то мисли как да се нахрани защото храната не му е сигурна
за него града е джунгла където оцелява по-силния то е готово да убие за храна понякога убиват и хора
пример ви давам за вас и тия в джунглата все хора ама за едните сте вкусен обяд или вечеря
демек уличните животни нямат нищо общо с домашния любимец те са зверове в пълния смисъл на думата

вие преценете дали греша някъде

Makenzi97
11-05-2012, 16:27
Приемникът няма да се съсипе от само себе си, а ние ще го съсипем. Ти, аз, майка ти и баща ти, съучениците ти..НИЕ. От нас самите зависи дали ще го направим или не. И колкото и да ти изглежда все тая- "защо аз да не го правя, нали другите ще продължат" -ако всеки разсъждава като теб, доникъде няма да я докараме. Просто всички сме вдигнали ръце, предали сме се, сякаш нищо не може да направим, ние "великите хора" ще се самоунищожим от собствената ни глупост.
"Мога-правя го". А морал? Човещина у теб няма ли? Ти можеш да направиш куп лоши неща, защо не ги правиш тогава? "Равноправието" никак не е заблуда, то т-р-я-б-в-а да съществува. Всички сме се родили едни и същи, не зависи от теб нито в какво семейство ще се родиш, нито какъв ще е полът или расата ти, дали ще имаш увреждания (да чукаме на дърво) или не и още куп такива неща. Защо тогава да разделяме "правата си" според тези фактори? И дали щеше да мислиш по същия начин, ако беше роден в някое сомалийско семейство, дали нямаше да искаш и на теб да се полага храна и подслон?
Хубаво е да се опиташ да погледнеш нещата през възможно най-много гледни точки, преди да си съставиш позиция по въпроса.
Имам чувството, че си някоя утопистка. Мисля, че е крайно време да се събудиш от съня.
Кратък коментар на поста ти:
Съгласен съм с аргумента ти, че ще се самоунищожим поради глупостта си. Но няма как да го предотвратим.
Много ги обичам аргументите от типа "ако всеки разсъждава..." Това просто няма как да стане. Н-Я-М-А

Равноправието си е точно една заблуда. Ние НЕ сме равни. От както свят светува има бедни и богати, има хора с повече права от други. И това разделение ще продължава да си го има. Не можем да го променим.
Не, не сме се родили едни и същи. Още от момента на раждането си някои са облагодетелствани, а други - с к*р в гъза. Понякога и буквално.
Такъв е животът.

heartshapedbox
11-06-2012, 12:49
Не мисля да продължавам да коментирам в темата, възгледите са ни прекалено различни за да стигнем до консенсус или да "научим" нещо един от друг. От тук нататък вариантът е да повтаряме и потретваме едно и също, безполезно е.
Прав си, че за момента възгледите ми изглеждат доста нереалистични, надявам се някой ден да са нещо нормално.

И само да добавя,съгласна съм с теб, че хората не са равни- аз примерно се възприемам за нещо повече от някой на 19 години, който срича и брои до 10. Идеята беше, че според мен трябва да се "сравняваме" в нещата, които ние сами сме направили/постигнали/придобили, а не по тези, които сме получили (или от които сме били лишени) поради някакви, независещи от нас, фактори.

Knightley
11-29-2012, 20:53
Много лошо, че има толкова много хора който се изказват така за животните. Много жалко. Хората в днешно време се мислят за много велики, а не е така. Земята е на всички, животните имат право да са тук, колкото и ние!

~sweeettt~
12-24-2012, 10:46
не си пускай котенцата навънка...и вашите да говорят ако имат приятел полицай...докажи вината й и готово

youonlyliveonce
12-24-2012, 14:20
Не, не изпитвам никакъв гняв.Нито пък имам проблем с контролирането му. По-скоро изпитвам удоволствие. В човека е заложен инстинкта да ловува и да преследва плячката си. Съвременният човек е принизил този инстникт до просто спортно забавление и хоби. Но аз не го възприемам така. Мисля че то е нещо много повече. Но дори и да оставим това настрана, котките и кучетата по улиците трябва да се подлагат на изтребление. Или поне не трябва да са защитени от закона. То пак тук в България тази глупост не е навлязла напълно. На Запад се дават луди пари за всякакви улични превъзходни. Третират ги все едно са хора, ебаси.

И щом ни е 'заложено' да ловуваме, ти реши да се правиш на австралопитек ли? Избива човека животните...Що не почнеш и хората по улиците да обстрелваш с разни неща (камъни, пръчки, ножове може), щото човека произлиза от животно?! Че и удоволствие изпитвал :D Разби ме, сериозно - колко извратен тряа да си, че да ти е кеф?