PDA

View Full Version : Как да задържа косата си права???



lemon_bonbon
11-02-2012, 08:58
Косата ми е дълга и на стъпала,използвам преса Sapir на 200 градуса,но не се получава...Няколко минути след като си изправя косата,краищата се начупват и изглежда направо къдрава...Опитах се да я задържа права с какви ли не лакове за коса,пробвах дори с бира...Напоследък използвам лак за коса Schwarzkopht TAFT,който е силен,но от него само се заплита и отново се начупва...Не харесвам начупени коси и много държа на външния си вид...Моля ви кажете ми как да я задържа права!

FuCKkK13
11-02-2012, 09:16
с по хубава преса

lemon_bonbon
11-02-2012, 09:20
Една съученичка ми изправи косата с професионалната си преса,но след няколко минути беше същата работа...:С

Cupcake3107
11-02-2012, 09:23
Аз ползвам силиконов лак за коса и ми се задържа около 3 часа права , ако не си с къдрава коса може и повече време да ти се задържи :)

3oPuTy
11-02-2012, 10:05
Аз също се изправям с преса на Сапир и това е единствената преса,с която косата ми стои права до следващото къпане.Не съм съгласна с мнението,че професионалните преси задължително изправят по-добре ... Примерно с Белисима са ми необходими 40-тина минути да се изправя и ефекта е много по-краткотраен.Фризьорката ми ме изправя с гребен и сешоар и й отнема също над 30мин.,докато със Сапира съм готова за 10-15мин.

А по темата: Ако краищата ти са много изгорени/сухи/нацъфтели е нормално да не се изправят добре.Имам приятелка,която беше с доста сухи краища и оправихме положението като й слагах кристали 15-тина минути преди да започна да я изправям.

Cupcake3107
11-02-2012, 10:14
Пресите за коса на ISO са малко скъпи , но косата ми стои перфектно права цял ден . Издържа права и до другото ми къпане , но не перфектно . Тези на Сапир ми изгориха косата много бързо и стана като метла и реших да инвестирам в ISO , която май беше с някакви лъчи, не знам какво точно означаваше. Та използвам я 1 година вече и косата ми е супер мека :)

FuCKkK13
11-02-2012, 10:40
Пресите за коса на ISO са малко скъпи , но косата ми стои перфектно права цял ден . Издържа права и до другото ми къпане , но не перфектно . Тези на Сапир ми изгориха косата много бързо и стана като метла и реших да инвестирам в ISO , която май беше с някакви лъчи, не знам какво точно означаваше. Та използвам я 1 година вече и косата ми е супер мека :)
мека не означава здрава... иначе съм съгласна за хубава преса - не е задължително да е скъпа или професионална... отиваш,пробваш няколко преси на различни кичури на следващия ден виждаш кой колко се е накъдрил и отиваш и купуваш пресата

j_adore2
11-02-2012, 10:55
Пробвай да слагаш преди това някой термозащитен продукт. Обикновено имат свойството и да задържат косата повече време права.

lemon_bonbon
11-02-2012, 11:21
Благодаря,можеш ли да ми кажеш някой такъв продукт или ако може да ми пратиш снимка тук? :)

Amore-Mio*
11-02-2012, 11:31
http://www.taft.bg/uploads/tx_templavoila/packs_produkts_HS_protectspr_engl_04.png
Аз използвам този термозащитен продукт - доволна съм, определено ми издържа доста време косата права. Но то по-скоро е до самата структура на косата, а не от продуктите и пресите.

j_adore2
11-02-2012, 12:02
http://zlatnaribka.com/category/termo_zashtita-228.html
Смятам, че който и продукт от тези да избереш, ще ти свърши работа. Аз в момента съм със Сайъс - не забелязвам кой знае промяна. И с него, и без него косата си ми е права до следващото къпане. Не знам дали въобще защитава нещо. Мисля като свърши да си взема на Биосилк или Лореал. За сега не мога да ти кажа кои са добри, защото не съм ги ползвала.

MaLkaTa_LaDy
11-02-2012, 13:51
Това, което мога да кажа от личен опит е, че косата трябва да е здрава, без нацъфтели краища, да слагаш балсам при къпане и кристали или продукти от този тип след къпане. Въобще не използвай лак или поне не стандартния. Някой спомена за някакъв силиконов, може и да върши работа, не знам...

dream1707
11-02-2012, 14:58
На Сайъс термозащитните продукти са смотани ...
Иначе професионална преса не означава гарантирано качество... каква марка е била ?
Щом не можеш да я изправиш.. пробвай се да я харесаш такава каквато е .. и да я поддържаш такава... прави си прически с къдрава коса... понакъдри я още ако искаш .. или нещо такова :)

YSMF
11-02-2012, 15:49
И аз имам същия проблем :( Преса имам на Ремингтън, спрея ми е на Чи. Преди малко излязох на вън и косата ми се накъдри веднага. Не ми е проблем да ходя къдрава, но косата ми става на места права на места на къдрава и става една никаква. За прически нямам кой знае какъв избор, защото косата ми е малко под раменете.

Cupcake3107
11-16-2012, 20:52
YSMF от къде си взе спрея на Чи ? Аз никъде в България не намерих

Hilary_
11-16-2012, 20:55
Косата ти поддържана ли е? Косъмът ако е изтощен, нормално да не подлежи на обработка.
Преди преса какво използваш? А след нея? Дори самата ти преса не ми звучи надеждно. :?

strawberry88
11-16-2012, 20:56
YSMF от къде си взе спрея на Чи ? Аз никъде в България не намерих

Можеш да го поръчаш от сайта Златна рибка. ;)

fizzyg
11-17-2012, 11:29
И аз имам същия проблем :( Преса имам на Ремингтън, спрея ми е на Чи. Преди малко излязох на вън и косата ми се накъдри веднага. Не ми е проблем да ходя къдрава, но косата ми става на места права на места на къдрава и става една никаква. За прически нямам кой знае какъв избор, защото косата ми е малко под раменете.
А много ли ти е къдрава естествената коса? Коя точно ти е пресата на Ремингтън?

YSMF
11-17-2012, 11:59
S6500. Косата ми с течение на времето намали къдриците, не мисля, че е много къдрава. И нещо, което забелязах: ако сутринта на първия ден след къпането не държа косата си на влажно /каквото е времето навън/ после издържа повече. Независимо, че е влажно времето си стои и даже да се промени стават едни начупвания, които не са ми проблем.

arsenalllbaby
11-17-2012, 17:52
Косата ти поддържана ли е? Косъмът ако е изтощен, нормално да не подлежи на обработка.

Точно. :) Първо се погрижи за самата коса, после за прическата..

YSMF
11-17-2012, 18:36
^
и аз съм забелязала има влияние състоянието.

glamourLady
11-18-2012, 07:11
А ако си от София ,на булевард Ботев има магазин на Златна рибка !

Violenza
11-18-2012, 08:59
Повече зависи от косата, отколкото от пресата. Аз преди изправяне слагам кристали на Una и съм много доволна, за изправяне я задържат и я правят много по-мека и лъскава.