PDA

View Full Version : Самотен :(



AirCrafter
11-02-2012, 10:35
Здравейте, искам да споделя моите проблеми просто. Те не са само за любовта. На 17 години съм и нямам никой до себе си, дори и приятели. Преди време имах компания, с която излизах, но постепенно хората в нея намаляха и от 10-15 човека, останахме двама. Аз и още едно момче, който всъщност ми стана най-добър приятел в последствие, но не за дълго. Скарахме се с него по-късно и вече година си седя в нас. Също имам проблеми с момичетата, вече с 4-5 момичета си пиша и всички ме отрязаха. Една, от който беше много красива и знаех, че шансът ми е малък с нея, защото сигурно има още 100 обожателя, но другите бяха съвсем нормални. Аз дори не мога да си престава, какво бих правил с едно момиче, когато нямам други приятели, къде бихме излезли, за какво ще говорим, когато моето ежедневие е еднообразно до безобразие.
Та въпросът ми е дали бихте тръгнали с едно момче, като мен? Как бихте гледали на такъв човек? Как мога да си намеря компания?

Мерси за отговорите. :)

Chacho
11-02-2012, 10:40
Ходиш и на даскало, нали? Там нямаш ли някакви контакти?

Anonys
11-02-2012, 10:55
Запознай се с други хора. Светът не е свършил :)

forside1
11-02-2012, 11:10
Занимавай се с неща които ще те срещат с други хора, спорт,изкуство.Участвай в групови проекти в даскало,все нещо ще ти помогне. На дали ако цъкаш компютърни игри по цял ден примерно ще намериш хора с който да излезеш.

Amore-Mio*
11-02-2012, 11:14
На нас момичетата ни харесват уверени и уважаващи себе си момчета - ти не си от тях.
Стига си хленчил! А се стегни и поработи над себе си, и самочувствието си. Да не би да си мислиш, че като си седиш във вас, любовта или приятелството ще ти почукат на вратата? Излез, поразходи се. Все имаш някакви познати - излизай с тях. И така ще си изградиш приятелства, и ще си намериш компания.
А с момичетата не прибързвай, не досаждай и така нататък.

AirCrafter
11-02-2012, 11:21
На нас момичетата ни харесват уверени и уважаващи себе си момчета - ти не си от тях.
Стига си хленчил! А се стегни и поработи над себе си, и самочувствието си. Да не би да си мислиш, че като си седиш във вас, любовта или приятелството ще ти почукат на вратата? Излез, поразходи се. Все имаш някакви познати - излизай с тях. И така ще си изградиш приятелства, и ще си намериш компания.
А с момичетата не прибързвай, не досаждай и така нататък.

Да, но как? Когато аз трябва да поканя, някого на среща ставам хипер стеснителен и срамежлив, и като цяло съм такъв. А на момичетата не съм досаждал, просто сме си писали.

Chacho
11-02-2012, 11:25
Еми не бъди срамежлив и притеснителен. Няма от какво да те е срам. Ако те отрежат - те губят. Пък и хората не отказват чак толкова често, просто явно ти е паднало самочувствието. Викни някой от даскало след училището да правите нещо - кафе, спорт, разходка.

notlike
11-02-2012, 11:37
Може да изчакаш да стигнеш дъното, та оттам да се тласнеш нагоре, ако искаш. Ако ли пък не искаш - си стягаш задника и почваш да работиш усърдно върху себе си. Не прави нещо, защото другите така искат. Не прави нещо, за да се харесаш на другите, прави го, за да можеш САМ да се харесаш. Опитай се да бъдеш различен, така ще можеш да се пребориш със 100 обожатели. Няма да влезеш в общата графа. Отделно, приятели се правят, като си социален - записвай се в различни извънучилищни проекти, регистрирай се в различни форуми, съвпадащи с интересите ти, почни да ходиш на форумните срещи и така. И аз понякога се ядосвам за много неща, но знам, че един ден всичко ще се нареди в моя полза. Просто почни да мислиш позитивно и ще видиш резултатите - може да почакаш, но знай едно - това, което ти се случва днес, е резултат от това, което си постигнал вчера. Късмет ти пожелавам! Вярвам, че можеш. Всеки може. Важното е да поискаш нещо и да направиш всичко възможно то да се случи!

AirCrafter
11-02-2012, 11:50
Еми не бъди срамежлив и притеснителен. Няма от какво да те е срам. Ако те отрежат - те губят. Пък и хората не отказват чак толкова често, просто явно ти е паднало самочувствието. Викни някой от даскало след училището да правите нещо - кафе, спорт, разходка.

И как да преодолея срамът ми и чуството ми за притеснение?


Може да изчакаш да стигнеш дъното, та оттам да се тласнеш нагоре, ако искаш. Ако ли пък не искаш - си стягаш задника и почваш да работиш усърдно върху себе си. Не прави нещо, защото другите така искат. Не прави нещо, за да се харесаш на другите, прави го, за да можеш САМ да се харесаш. Опитай се да бъдеш различен, така ще можеш да се пребориш със 100 обожатели. Няма да влезеш в общата графа. Отделно, приятели се правят, като си социален - записвай се в различни извънучилищни проекти, регистрирай се в различни форуми, съвпадащи с интересите ти, почни да ходиш на форумните срещи и така. И аз понякога се ядосвам за много неща, но знам, че един ден всичко ще се нареди в моя полза. Просто почни да мислиш позитивно и ще видиш резултатите - може да почакаш, но знай едно - това, което ти се случва днес, е резултат от това, което си постигнал вчера. Късмет ти пожелавам! Вярвам, че можеш. Всеки може. Важното е да поискаш нещо и да направиш всичко възможно то да се случи!

Да, но ти как би реагирал ако разбереш, че аз нямам приятели и ти трябва да излизаш с мен? А кой форум по-точно?

Amore-Mio*
11-02-2012, 11:52
Да, но как? Когато аз трябва да поканя, някого на среща ставам хипер стеснителен и срамежлив, и като цяло съм такъв. А на момичетата не съм досаждал, просто сме си писали.

Престани да бъдеш такъв.
Не можеш цял живот да си затворен, като че ли си в клетка, само защото си стеснителен и срамежлив. Всички сме минало - от такъв или подобен период, но се изисква воля и желание, за да се измъкнеш от такава ситуация.

Amore-Mio*
11-02-2012, 11:54
Да, но ти как би реагирал ако разбереш, че аз нямам приятели и ти трябва да излизаш с мен? А кой форум по-точно?

Щом съм с тоя човек - няма да ме бърка дали има приятели или не.
Аз излизам с него, избрала съм него, заради самия него /ех, че повторения/, така че все ми е тая дали има компания, дали има приятели.

Chacho
11-02-2012, 12:08
И как да преодолея срамът ми и чуството ми за притеснение?

Като спреш да очакваш нещо от хората. Приеми, че винаги ще има риск в тоя живот и че рискът не е лошо нещо. Грам да не ти пука, не си мисли, когато вършиш нещо, какво ще кажат другите и дали правиш добро впечатление. Заеби чуждото мнение. Само-чувствието го имаш, когато усещаш нещата самостоятелно, без да имаш нужда от чужда оценка. И ще ти е от полза да се насилиш първоначално, щото притеснението изчезва чак след като се изправиш очи в очи с него.

Сериозно, предложи на някого да излезете да се мотаете. Няма нищо нередно в това, въпроса е да се забавлявате и да убивате време. Ако ти откажат, значи нещо им не работи телевизора, да отказват забавление. Било то някой приятел или някоя яка мацка.

Alchemist
11-02-2012, 12:10
Гледай себе си вместо нон-стоп да се концентрираш над това как нямаш приятели и момичета и общо взето се научи как да гледаш над 'негативните' неща в живота ти като предимства.. Мисли за кинти, успех и реализация, другите неща сами ще си дойдат по местата, това мога да ти го гарантирам на 100%. Трябва ти самочувствие в тоя живот - нещо което очевидно ти липсва, а истинското такова се придобива като направиш нещо от себе си и спреш да бъдеш малка путка.

fenastz
11-02-2012, 12:30
Излез от дома си като начало.

JoLLiE92
11-02-2012, 12:43
Развий самочувствие, както и покритие за него. :) Няма нищо по-антисекси от мъж без самочувствие.

notlike
11-02-2012, 12:49
И как да преодолея срамът ми и чуството ми за притеснение?



Да, но ти как би реагирал ако разбереш, че аз нямам приятели и ти трябва да излизаш с мен? А кой форум по-точно?

Не знам, пич, не съм жена, за да ти кажа. Но аз попринцип обичам да си изграждам собствено мнение за хората и честно казано не ми пука кой какво мисли. Ако съответният човек си заслужава вниманието, чувствам се на място в неговата компания и не деградирам, ми е все тая какво говорят другите за него. Не можеш да живееш вечно за хорското мнение, тъй като винаги ще те оценяват по тяхната система, а критериите винаги ще са различни от твоите. А за това кой форум да посещаваш, не знам. Не съм теб. Аз се интересувам от технологии, новини и прочие - затова и в такива сайтове влизам. Навремето се занимавах малко и с езотерика и подобни. Приоритетите сам си ги избираш, но пак ти казвам - ние можем да ти налеем много информация в главата, но ти ако си си решил, че ще играеш ролята на социален аутсайдер, никой не може да те извади оттам. Има една много умна приказка и те съветвам да разбереш смисъла й добре: "Ако сам не си помогнеш, и Господ не може да ти помогне".

Godzilla
11-02-2012, 12:53
И как да преодолея срамът ми и чуството ми за притеснение?

Като промениш в себе си това, което не харесваш, за да можеш да добиеш самочувствие. Тогава срамът ще изчезне сам. Може да си повтаряш, че ако не се получи нищо, тази/този/тези от които те е било срам, няма да ги видиш никога отново.

След това се научи да бъдеш отхвърлян. Излизай с мисия да заговориш всяко момиче, което ти хареса. Просто нещо. Дори и един простичък въпрос. Без да те интересува, че ще те отхвърли. Това е и целта. Ако те отхвърлят, пожелаваш ѝ всичко добро и преминаваш към следващата. След време няма да ти прави впечатление.
Ами ако не те отхвърлят?

Преди време с приятел играехме една игра. Излизаме на бар/дискотека. Аз му давам 50лв в началото на вечерта и за всяко момиче с което завържа някакъв по-смислен контакт, той ми връща по 10. Ако не заговоря 5 момичета до края на вечерта - губя пари. Така се научих да приемам отказа, а и се запознах с много нови хора. Жени предимно. :)

roni9043
11-02-2012, 13:03
авторе писах ти на лс, надявам се да ми отговориш :)

JoLLiE92
11-02-2012, 13:07
Godzilla , отличен план! : )

dulcinea17
11-02-2012, 13:12
Другите са ти писали, ще ти го кажа и аз - опитай се да преодолееш стеснението и срама си, започни да излизаш и да се срещаш и с други хора.Щом преди си имал компания значи не си чак толкова затворен тип.
Колкото до това дали бих излязла с момче като теб - да, защо не. И какво означава какво ще правим само ние двамата или какво ще си помисли щом нямам приятели? Щом намериш правилното момиче за теб то ще те хареса такъв какъвто си. Можеш да се сприятелиш с нейната компания и тя да ти помогне да преодолееш в себе си задръжките си и да се покажеш такъв какъвто си:)))
Не се предавай и не си пълни главата с глупости! Животът е толкова хубав, радвай се на малките неща, търси щастието навсякъде около себе си - колкото и клиширано да звучи това. Сигурна съм, че ще се справиш!

IliyanaB
11-02-2012, 13:13
Ами като за начало се запиши на спорт :) Или пък бъди себе си , бъди забавен ... изпъквай по някакъв начин!Ако нямаш време или не ти се занимава със спорта ,трябва да се постараеш повече! Имам предвид не става ей така да щракнеш с пръсти и да си заобиколен от приятели и все пак се опитай да възстановиш старото приятелство :) Мисля ,че то е едно от вечните неща(като изключим надежата,която и нея не трябва да губиш). Колкото за момичетата ... да разбирам те ,че не искаш да си сам ,но има и добра страна на всичко ,което ти се случва така че няма смисъл да се чудиш/съжаляваш! Всичко ще си дойде на мястото все някой ден.

Blab
11-02-2012, 14:15
Като спреш да очакваш нещо от хората.
)

няма да се изказвам по темата, защото не съм я чела подробно, да не кажа хич. но съм била там, да. понякога се връщам. циклично е, като животът. другият не е по-значим от теб (само защото ти така го определяш) - започни от тук.
хареса ми това за убиването на време. действително е така. поне го споделям като усещане. другият (може да) ти е ценен, когато предизвиква нещо в теб, когато нарушава покоя ти (ако изберем аналаг от физиката).

//и разни други неща, за които съм твърде неадеквата в момента.

успех!)

love_brd0
11-02-2012, 14:41
Преди време имах подобен проблем.Цяло лято си стоях у нас на компа,пълнеех и не излизах...все казвах,че нямам с кой,а всъщност дори не се бях помъчила да потърся контакт...едва това лято осъзнах какво всъщност съм изпускала!
Като за начало...СТЕГНИ СЕ! Ако има нещо,което не харесваш в тялото си...промени го...започни да ходиш на фитнес,примерно..там можеш да се запознаеш с много хора и да получиш полезна информация,да обменяш опит...и не забравяй,че истинските диаманти могат да се различат само от истински майстор! ;]]

DennisCobain
11-02-2012, 14:47
На нас момичетата ни харесват уверени и уважаващи себе си момчета - ти не си от тях.

Bitch, please.. Не всички момичета са като теб. :lol:

JoLLiE92
11-02-2012, 14:49
Bitch, please.. Не всички момичета са като теб. :lol:
Кво , трябва да харесваме мъж, който няма елементарно самочувствие? Имаше едно момче, което постоянно ми се извиняваше като каже нещо и като казах не го казвай това през две изречения и той "извинявай, няма повече" ..... смешно си е. Мъжът ми трябва да ми е опора, а не да му бърша сопола.

dream1707
11-02-2012, 16:51
Bitch, please.. Не всички момичета са като теб. :lol:

Мда, бас хващам, че повечето момичета харесват сдухани, затворени в себе си мухльовци (авторе не се обиждай ;д.. нямам предвид теб точно)

Колкото до автора де ... обувай бе човек, ще си намериш приятели, ще започнеш да .. ъм.. живееш

Хората вероятно не общуват с теб, щото си някъв смотьо ... ми по-скоро щото хич не те забелязват.. прояви малко.. ъм.. личност

kalzzz
11-03-2012, 06:10
Добре, на 17 си до колкото разбрах.... ходиш на училище предполагам ?? От класа ти няма ли някой с когото да общуваш малко повече и да си споделяте. Не говоря за някакво задълбочено приятелство а за елементарните неща. Опитай се да завържеш контакти.. общувай повече и трябва да направиш нещо за това самочувствие, не може така. :)

пAteNцЕ
11-03-2012, 06:18
оф млад човек си,звучиш като 50-годишен изпаднал асоциален ерген
марш на вънка веднага, намери приятели и хора на които да имаш доверие
а това с момичетата-не всеки път ще ти се отваря парашута,свиквай
+ поработи над слабостите си и горе главата!

heartshapedbox
11-03-2012, 12:28
Започни да общуваш с хора. Излез с класа ти, запиши се на спорт/курс по нещо, заговаряй хора в рейса, все тая- комуникирай с някого.
Изолирал си се прекалено дълго и сега може би ти се струва непосилна задача, но не е трудно, ще свикнеш.
Успех!

pandabear
11-03-2012, 13:11
Дъ фак... Аз не мисля, че тук става въпрос за самочувствие... Просто авторът трябва да се надъха и да повярва малко повече в себе си. Има си разлика.
Колкото до приятелите, не знам какво толкова се притесняваш за това. "Приятелство" лесно се заформя, трудно е да го задържиш и с времето то да стане истинско. До тогава няма истински приятел/и. Има познат/и. Това е. А пък за момичето, което ще е до теб, избрало те заради самият теб, едва ли ще му пука как ти се държиш с другите. В случая ще сте важни ти и тя. И вашите взаимотношения. Видях нагоре, че са ти дали хубави съвети, не мисля да ти казвам и аз как да заговаряш момичета и да се държиш с тях. Опит му е майката. И надъхвация. Успех.

Aspire
11-03-2012, 19:53
Попринцип за мен в едно момче са важни както характера, така и външния вид и не се влияя от това колко приятели има (естествено, ако ги има 1-вите две, те приятелите сами си идват :Д). Но запитай се ще ти бъде ли приятно, ако момичето (твоето бъдещо гадже) има много приятели и излиза постоянно, а с теб отвреме навреме. В началото добре, ама после няма ли да й правиш проблеми, че не ти обръща внимание и т.н. и накрая сълзи и сополи...
Въпросът не е в това да разпитваш всеки какво харесва и да се нагаждаш според хората, а да бъдеш себе си и да се харесваш такъв какъвто си. Ако ти е добре сам, бъди сам. Но ако искаш повече познати (приятелството изисква време), запиши се на спорт, сдобри се със старите си приятели или накарай някой твой съученик да те запознае с нова компания.

john_shooter
11-03-2012, 20:20
Ебати баналните/лузърски/шибани съвети давате .. '' участвай в групови проекти в училище'', '' разходи се,и се запознай с други хора'' .. и други от типа на ''никое момиче не харесва момчета без самочувствие'' .. еми ебал съм ти майката тогава,ако самочувствие значи да се праа на шут за да ми пуснеш, си викам неква курва даам и 200 лв и ми изпива спермата и не ми дреме разбираш ли ? за кво пича ше се прай на шут за едното ебане или да чакам няква с самочувствие като на МАДОНА да ми дигне телефона от 1 вия път .. нищо не му пречи,обаче трябва да ИМА волята и най-вече самочувствието,но не това което вие си представяте ами да си тренира, да си цъка ако иска игри , да си прай квото иска да си плаща за курви и тва е :).. ( очаквам да бъда нападнат от 100 кг слонове пълни с пъпки , а и от нърдове дето се мислят за пичове като зубрят тъпи фразички и после ги рецитират .. е фак офф

pandabear
11-04-2012, 03:26
^ фък йеааа, дуде!