PDA

View Full Version : относно косата :)



onlygiirl
11-02-2012, 22:25
Здравейте,може би има много такива теми,но не можах да намеря нито една,затова моля не ме нападайте.В момента косата ми е на пластове,3 или 4 пласта са.Попринцип косата ми е гъста и имам много плътен косъм,но фризьорката ми прекалено много ми я филира и така губи плътност.Изправям я с преса за коса(Philips HP8310) много ми я похвалиха тази преса,та реших да си я купя.Като се изправя и изляза,може би след около най-много час,краищата на пластовете ми се начупват и вьобще не си я харесвам.Чух,че ако си я пусна равна без пластове и без да я филирам,ще ми стои изправена много по-дълго време заради плътността на косъма.Какво мислите,дали е вярно и ако може да ми кажете някакви маски за дехидратирана коса :)

fUcKsMiLe
11-03-2012, 00:55
Аз се чудя само защо си гориш косата толкова.
И моята се начупва 1-2 часа след като я изправя, затова вече го правя само по определен повод и то само бретона и предните кичури. Като цяло много зависи от косъма, структурата, гените ти и т.н. Не можеш да и заповядаш да стои така.. Щом толкова не ти държи, защо не пробваш с друга прическа, която няма да се разваля толкова бързо? А това за пластовете.. не съм напълно съгласна. Една приятелка е на 3-4 пласта, но косата и е абсолютно права, а моята ако я направя така, ще стои много напластена и ще се начупва още повече. Ти вече си решавай какво искаш да правиш с косата си, но аз ти предлагам да оставиш пресата за малко, също и косата ти да си почине, да израсне малко и да я посъживиш с балсами, маски и т.н.

j_adore2
11-03-2012, 05:46
Да ако не е филирана и не е на пластове не се къдри толкова. Поне моята е така.

strawberry88
11-03-2012, 09:38
Аз също съм на пластове.Косата ми е много къдрава, но като я изправя си стои идеално права няколко дена.
Използваш ли някакъв продукт преди преса ... и след?

onlygiirl
11-03-2012, 09:48
преди преса преди използвах Термо протектор който се води че като си го сложиш,хем ти защитава косата от пресата,хем трябва да стои перфекто права през целия ден,но вече не го използвам всеки път,а само след като се изкъпя преди да използвам сешоар и след това ползвам преса.

onlygiirl
11-03-2012, 09:50
Иначе ягодке,каква преса използваш?

strawberry88
11-03-2012, 10:50
http://www.philips.bg/c/haircare/salonstraight-ceramic-hp8341_00/prd/

strawberry88
11-03-2012, 10:54
преди преса преди използвах Термо протектор който се води че като си го сложиш,хем ти защитава косата от пресата,хем трябва да стои перфекто права през целия ден,но вече не го използвам всеки път,а само след като се изкъпя преди да използвам сешоар и след това ползвам преса.

Преди преса си вземи някой качествен термозащитен спрей (професионален най-добре ... на Алфапарф е най-евтиния вариант) и също така преди миене я мажи с масла и си вземи някоя маска.До колко пари да ти препоръчам?Най-евтината, за която се сещам е на Денис (бялата кутия с жълта капачка).Имам я и съм много доволна.

onlygiirl
11-03-2012, 13:07
Ако може някоя до 15 лева :)

yoLo0
11-03-2012, 13:09
Денис
+ 1

strawberry88
11-03-2012, 13:11
Ако може някоя до 15 лева :)

Тази на Денис е 5-6 лв. ;)

onlygiirl
11-03-2012, 13:35
Благодаря :)

strawberry88
11-03-2012, 14:04
За нищо.Успех!И намали използването на преса? 8-) ;)

mrankoniiii
11-03-2012, 14:15
Да ако не е филирана и не е на пластове не се къдри толкова. Поне моята е така.

+1

onlygiirl
11-03-2012, 14:29
Наистина трябва да намаля ползването на тая пуста преса,и от доста време се опитвам,но гадното е в това,че моята коса е една никаква.Нито е права,нито къдрава,една начупена е,ама нещо не ми харесва,та все се чудя какво да я правя,ама изправена най-много си я харесвам :D

3oPuTy
11-03-2012, 14:44
Идва зимата,влажността се увеличава и косата ти все по-бързо ще се накъдря отново.Ако не искаш да си ходиш с пресата в дамската чанта най-добре се погрижи за здравината й и я остави да си почине малко.Като не се харесваш с начупени краища просто я връзвай,сплитай ... В крайна сметка най-важното е косата да ти е здрава и силна.