PDA

View Full Version : ДАЛИ И НОРМАЛНО да слушам БГ рап ?!



Monii ..~
11-02-2012, 23:59
Проблемът ми е че се зарибих по БГ рапа и по точно по тъжния, абе всякакъв.....на 13 съм и незнам дали е нармално да го слушам и което е по важно, да се стремя да го уча.Просто ми идва от вътре.Не пея супер мега добре, но поназнайвам....въпреки че много се лигавя понякога.Тази година имам изпити, или матури, всеки го нарича по различен начин, но както и да е , мисълта ми е, правилно ли е това, че го слушам, а не сядам зад уроците както половината ми връстници....
П.С.Не съм двойкарка, но не съм и абсолютна отличничка, миналанагодина завърших с почти пълно 6...............

DisappointedDreamer
11-03-2012, 14:12
Нищо ти няма.

Nikolcheto24
11-03-2012, 20:24
Пфф, разбира се, че не е нормално.БГ рапа те превръща в ш...н идиот.(Извинявам се за израза)

strawberry88
11-03-2012, 23:53
Нищо ти няма.

Мхм, спокойно. :?

DieselBlood
11-05-2012, 13:35
Пфф, разбира се, че не е нормално.БГ рапа те превръща в ш...н идиот.(Извинявам се за израза)
Коя музика не те превръща в шибан идиот, ако мога да попитам?

Doctor_Satan
11-05-2012, 13:45
Пфф, разбира се, че не е нормално.БГ рапа те превръща в ш...н идиот.(Извинявам се за израза)

Точно! Учи повече, слушай по-малко помиярска музика.

sexy15
11-05-2012, 15:49
Какво значение има каква музика слуша човек? Е аз пък слушам всичко което ми харесва.

FuCKkK13
11-05-2012, 16:03
идете се гръмнете бе .. аз слушам всякакъв рап и все още съм примерно дете ...ходя с кецове и широки горнища.. и какво ? нито пуша/пия/друсам и етц. ... не ми пречи да се образовам и да съм интелигентен човек ..

sexy15
11-05-2012, 16:49
Махай ги тея ограничение хора, рапа е истината не да слушам "Много секс има в теб" и всякакви азиси, педерасти и глупости ще ви дам 2 песни изслушайте ги и си направете сметка колко истини има :)
https://www.youtube.com/watch?v=f5WyAE9Qdz4
https://www.youtube.com/watch?v=Y6UczKdvrcg
Рапа е музиката бате !

Nikolcheto24
11-05-2012, 19:18
И как реши, че щом не слушам рап слушам чалга?Наричаш някого ограничен, а всъщност ти си този, който постави хората, неодобряващи твоя стил музика, в рамка.Противоречите си бе!Научете се най-накрая.А по-нагоре имаше един въпрос:"Коя музика не те превръща в шибан идиот, ако мога да попитам?".Ами има да - класическата музика, джазът, рокът.Друг е въпросът, че по-голямата част от младежта си няма и понятие как звучи тази музика даже.

Monii ..~
11-11-2012, 22:53
Прочетох всичко което сте написали....и съм адски объркана...:Д:Д и между другото според мен в рапа има много истини...в него аз откривам същноста си за живота, но все пак май малко прекалявам с него ...:Д

Doctor_Satan
11-12-2012, 07:56
Прочетох всичко което сте написали....и съм адски объркана...:Д:Д и между другото според мен в рапа има много истини...в него аз откривам същноста си за живота, но все пак май малко прекалявам с него ...:Д

Еми той тоя смисъл в рап песните е за такива като теб.... Нормално е пиклите като теб да намират смисъла на живота си или в чалгата или в рапа(БГ). Там се пее за коли, ебане, курви и пари, както и за тежкия живот по улиците "братле"... или иначе казано философията на всеки "нормален софийски дришльо".

TheBobqk
11-13-2012, 19:08
Не мисля, че можеш да прекалиш с дадена музика. Слушай това, което ти харесва. Не пренебрегвай и уроците си, но това НЕ означава да не слушаш музика. В БГ рапа не се пее само за секс, коли и наркотици. Има песни, които наистина са страхотни.

Monii ..~
11-15-2012, 11:25
Еми той тоя смисъл в рап песните е за такива като теб.... Нормално е пиклите като теб да намират смисъла на живота си или в чалгата или в рапа(БГ). Там се пее за коли, ебане, курви и пари, както и за тежкия живот по улиците "братле"... или иначе казано философията на всеки "нормален софийски дришльо".
:D Чалга НЕ слушам :Д:Д:Д

Monii ..~
11-15-2012, 11:25
Не мисля, че можеш да прекалиш с дадена музика. Слушай това, което ти харесва. Не пренебрегвай и уроците си, но това НЕ означава да не слушаш музика. В БГ рапа не се пее само за секс, коли и наркотици. Има песни, които наистина са страхотни.
Мега прав/а си :)

GeGaSa
11-15-2012, 11:32
Не е нормално, трябва да отидеш на психолог или да посетиш онкологичен център.

Doctor_Satan
11-15-2012, 12:10
:D Чалга НЕ слушам :Д:Д:Д

Затова казах - или чалга или рап...

DoubleDMG1
11-15-2012, 15:45
Най-тъпата тема ЕВЪР! Държа най-голямата група за бг рап в вбокс и мога да ти кажа че нищо ти няма щом лично аз слушам 24/7 бг рапец и нищо ми няма. ЕВала ти правя че го слушаш, щом други го плуят! А съм на 19

In*The*Face
11-15-2012, 16:39
Аз пък отдавна съм надминала 19, но още като изляза от нас и си пусна Спенс се зареждам. Имам приятели, които професионално се занимават с БГ рап. слушам и метъл и рок, но не ми пречи да слушам и друго. Недей от сега да робуваш на стилове и стереотипи. Пускай си това, което ти харесва и си свиркай, без да мислиш нормално ли е или не. Музиката е изкуство и душа, ако те докосва и ти е хубаво да я слушаш, какво значение има мнението на другите?!

DoubleDMG1
11-15-2012, 16:46
^ Еваларка.

Ukhtar
11-15-2012, 17:18
бавен, бавен, бавен,
толкова си бавен,
че си се родил години след като си бил направен 8-)

sashko705
11-15-2012, 17:33
Не бих определил рапа като "изкуство", но все пак има много добри парчета (не БГ, но все пак), но те не се правят комерсиалните "рапъри" от сорта Канйе Уест, Лил Уейн и тем подобни негра (нищо против негрите, просто тези "рапъри" ме дразнят).

Nikolcheto24
11-15-2012, 17:41
Моля ви се, стига с тези простотии.Рапът бил много смислен...ГЛУПОСТИ!И какво им е страхотното на песните?Някакви си лиглъовци пеят с 10 килограмовите си златни ланци, на седалките на скъпите си коли, колко труден бил животът в гетото.

FuCKkK13
11-15-2012, 17:43
Не бих определил рапа като "изкуство", но все пак има много добри парчета (не БГ, но все пак), но те не се правят комерсиалните "рапъри" от сорта Канйе Уест, Лил Уейн и тем подобни негра (нищо против негрите, просто тези "рапъри" ме дразнят).

тия пък изобщо не ми ги наричай рапъри щото заради такива като тях ме е срам да кажа че слушам рап

FuCKkK13
11-15-2012, 17:45
Моля ви се, стига с тези простотии.Рапът бил много смислен...ГЛУПОСТИ!И какво им е страхотното на песните?Някакви си лиглъовци пеят с 10 килограмовите си златни ланци, на седалките на скъпите си коли, колко труден бил животът в гетото.

:lol: сигурна съм че половината думи не знаеш какво означават,половината текст не знаеш в какъв смисъл е написан - и ми говориш че рапа нямал смислени песни...

DarkVampireAngel
11-15-2012, 17:58
Все едно да питаш дали е правилно да пиеш водка вместо ракия.Пак пиеш просто променяш нещо дребно.Както и да е,рапът е много разнообразен, от рап в който осмиват политици и пеят за живота,приятелите, до рап от сорта на "ша ги клатя ша ги ша ги клатя".Принципно като прекаляваш с един вид музика(който и да е) и не си запознат с масонските истории(илюминати и подобни) не е добре да се прекалява заради контрола над ума.Тъпите пирамиди и кви ли не знаци се появиха и в БГрапа така че всичко с мярка,но тва е съвсем странична тема.Иначе си слушай каквото искаш,лошо няма.Всеки един стил музика си има плюсове и минуси.Това че слушаш рап не значи да пушиш трева да носиш изслути дрехи или да излизаш само с такива,просто се надъхваш с тази музика и тва е.

Nikolcheto24
11-15-2012, 18:29
:lol: сигурна съм че половината думи не знаеш какво означават,половината текст не знаеш в какъв смисъл е написан - и ми говориш че рапа нямал смислени песни...

Добре, щом казваш...И пак да попитам, какво им е смисленото?Да ти дам ли още аргументи?Заблудени пеят, как са се отървали от илюминатите, а са най-големите им марионетки.Някои, може би не го и осъзнават.И всъщност си права - повечето думи незнам какво означават.Честно казано, не знам и голяма част от диалектните думи на български какво значат.Да си признаем - повечето думи употребени в тези текстовете, са безсмислени бълвочи (извинивам се за думата), "съчинени" някъде в най-затънтените квартали на Америка.

In*The*Face
11-16-2012, 04:43
Толкова е ограничено да говорите за стил музика, според външния вид и стила на обличане на изпълнителите й. В този аспект рокаджийте с "дългите им коси и кожени якета", "чалгаджийте с тъпите им екстеншъни, силикони и мини роклички" и т.н Всеки музикален стил е съпроводен от стил на обличане и от предпочитания. Има смислени песни, има и безсмислени - както при рапа, така и при всеки един от останалите. От това, което прочетох аргументи така и не успях да открия. То и някои от най-великите песни са съчинени в някоя гнусна таванска стая с лист, химикал и китара, но когато ги слушам, нито се замислям, нито се интересувам как са писани. Можеш да заклеймиш някоя музика като безсмислена, ако си се запознал с нея, ако си я слушал, ако си се опитал да вникнеш в текста й. И дори тогава е по-зряло и логично просто да приемеш, че не е "твоята" музика, а не да лепваш епитети.

Nikolcheto24
11-16-2012, 08:57
Само не видях къде съм писала нещо за външния им вид.Странно.И така, другата тема.Нали знаеш, че една песен не се определя като смислена и добра само по текста?!Гениалността и личи на първо място в музиката, после я откриваме и в текста.В рапът, както и в по-голяма част от стиловете в днешно време, тази гениалност липсва.Просто музиката не може да ти донесе естетическа наслада.И дори в редките случай, когато се срещне някой що-годе добър текст, той вероятно е бил писан от някой друг.

Nikolcheto24
11-16-2012, 09:08
Сега се сетих за едно нещо.Така, ако ми намери някого рап песен, по добра и съвършена от тази,повече няма и дума да кажа против тази "музика".
http://www.youtube.com/watch?v=1N8BYNMMjqU

In*The*Face
11-16-2012, 10:02
Само не видях къде съм писала нещо за външния им вид.


Някакви си лиглъовци пеят с 10 килограмовите си златни ланци, на седалките на скъпите си коли

Не съм писала аз за златните ланци и скъпите коли. Това първо. Второ, без да искам да те убеждавам в каквото и да е - да, песента не се определя САМО по текста, но и по него. Текстът е нещото, което определя за мен дали една песен е смислена и хубава. Музиката е допълнителния екстаз, който ми доставя. Тук разминаването е въпрос на гледна точка и възприятия. Това пък


И дори в редките случай, когато се срещне някой що-годе добър текст, той вероятно е бил писан от някой друг.

изобщо няма да го коментирам. Вероятности има много. Вероятно и половината класики са писани от някой друг или само от един член на дадена група. Така че изобщо тази констатация е безсмислена. И последно, трябва да си адски зле и да не разбираш нищичко от изкуство и музика, за да тръгнеш да сравняваш рап песен с песен на Пинк Флойд или който и да е певец или група в различен стил. Така че изобщо няма да се опитвам. Не мога да отрека невероятната музика, която прави групата спомената от теб, но това в никакъв случай не значи, че заклеймявам друг стил, друга музика, друг текст, други предпочитания. Аз мога и харесвам много песни, от съвсем различни величини. Мога да си пусна Ерик Клептън, Бон Джоуви, Сигнал, Спенс, Металика, AC/DC, Щурците, Мейдън и ЪпсурТ. И всичко от изброените да ми донесе различно по себе си настроение и удоволствие.

Doctor_Satan
11-16-2012, 10:34
Сега се сетих за едно нещо.Така, ако ми намери някого рап песен, по добра и съвършена от тази,повече няма и дума да кажа против тази "музика".
http://www.youtube.com/watch?v=1N8BYNMMjqU

Не се хаби.... такива хора никога не могат да оценят величието на музиката, която аз и ти слушаме. Просто тя е за различни хора. Все едно да обясняваш на циганин как четенето на книга е по-добро от ракията.

FuCKkK13
11-16-2012, 11:00
Добре, щом казваш...И пак да попитам, какво им е смисленото?Да ти дам ли още аргументи?Заблудени пеят, как са се отървали от илюминатите, а са най-големите им марионетки.Някои, може би не го и осъзнават.И всъщност си права - повечето думи незнам какво означават.Честно казано, не знам и голяма част от диалектните думи на български какво значат.Да си признаем - повечето думи употребени в тези текстовете, са безсмислени бълвочи (извинивам се за думата), "съчинени" някъде в най-затънтените квартали на Америка.

точно за това не ми говори че са безсмислени.. не може да не знаеш дадено нещо какво означава и да кажеш че е безсмислено... да го разбираш и да го кажеш - ок,ама да не знаеш какво значат половината думи - ами как искаш да разбереш смисъла като ти думите не знаеш камо ли тяхното съчетание за какво е..

In*The*Face
11-16-2012, 11:06
Не се хаби.... такива хора никога не могат да оценят величието на музиката, която аз и ти слушаме. Просто тя е за различни хора. Все едно да обясняваш на циганин как четенето на книга е по-добро от ракията.

Точно това ми е много любопитно. Какви хора? Защо да не мога да оценя и да се изкефа на песен на 2pac и на песен на Пинк Флойд? Защо трябва да деля предпочитанията си на стил? Не може ли просто да харесвам много групи и изпълнители, различни стилове музика и да се наслаждавам на песните, а не да робувам на стереотипи?

Nikolcheto24
11-16-2012, 16:14
Всъщност, много добре знам, че два стила не се сравняват.Аз ти го дават като пример, кое ти доставя истинско удоволствие и коя музика ще избере един що-годе по-инелигентен човек, а не малолетните пикли, които се кълчат по цял ден на Азис и припяват простотиите на Мишо шамара.А щом поставяш текста на една песен на първо място, значи наистина не можеш да оцениш магията на музиката.В повечето случаи класическата музика не съдържа текст, значи по твоята логика, са редени някакви си ноти там, без грам смисъл.И нека да ти напомня, че това е МУЗИКА.Песента трябва да се оценява по самата мелодия, защото текста е част от литературата.Две различни искустава в една песен, но музиката - на първо място.Надявам се, си разбрала какво имам предвид.А това, което съм написала за ланците и за колите, всъщност имах на предвид съвсем различно нещо.Не съм тръгнала да оценявам и да ги съдя по външния вид.Просто исках да обясня двусмислицата, която се появява при този стил.А относно мнението на FuCKkK13:Изоще не съжалявам, че незнам значението на думи и изрази като Wazaaa, Mazaa и други тъпотии.

FuCKkK13
11-16-2012, 17:52
^ много си далеч от думите в рапа.. и да.. не съжалявай че имаш беден речник,след време някой друг ще съжали вместо теб


edit: ти хубаво за думите ама поне за правописа съжали

Nikolcheto24
11-16-2012, 18:15
Момиче, за какъв правопис ми говориш, като не си написала една главна буква от 5 поста насам?И аз НЯМАМ, нито съм писала, че имам беден речник.Отбелязах, че никога не съм се занимавала, и няма да се занимавам, да уча разни диалекти, псувни и прочие.

FuCKkK13
11-16-2012, 18:22
Момиче, за какъв правопис ми говориш, като не си написала една главна буква от 5 поста насам?И аз НЯМАМ, нито съм писала, че имам беден речник.Отбелязах, че никога не съм се занимавала, и няма да се занимавам, да уча разни диалекти, псувни и прочие.

ти правиш ли разлика от граматични грешки и правописни ? и да... не пиша главни букви нито запетайки тук по простата причина че използвам кирилизатор и ми е доста трудно да пиша камо ли да спазвам граматични и пунктуационни правила...а това че не искаш да научаваш нови думи показва че ти е беден речника... и пак ти казвам - след като не си вникнала в текста естествено че ще виждаш само псувните.. а за твоя правопис нищо не каза викаш... а да.. трябва да уча за това the end !

sashko705
11-16-2012, 18:56
Второ, без да искам да те убеждавам в каквото и да е - да, песента не се определя САМО по текста, но и по него. Текстът е нещото, което определя за мен дали една песен е смислена и хубава. Музиката е допълнителния екстаз, който ми доставя
Каква музика има в рапа? Има някакъв компютърен джангър на заден план и някакъв пич, който говори някакви неща, на преден... Никакъв талант не е вложен. Всеки един може да бъде рапър и никой рапър не е уникален..

FuCKkK13
11-16-2012, 19:01
Каква музика има в рапа? Има някакъв компютърен джангър на заден план и някакъв пич, който говори някакви неща, на преден... Никакъв талант не е вложен. Всеки един може да бъде рапър и никой рапър не е уникален..
по тая логика и всеки може да крещи ? за рап ти трябва уникален речник,умението да правиш текст по определен начин,да съчетаваш думите по определен начин... що ти не вземеш да напишеш една песен по този начин ? щото не можеш.. щото нищо няма да ти се получи и ще ти се наложи да ползваш тълковен речник

sashko705
11-16-2012, 19:25
по тая логика и всеки може да крещи ? за рап ти трябва уникален речник,умението да правиш текст по определен начин,да съчетаваш думите по определен начин... що ти не вземеш да напишеш една песен по този начин ? щото не можеш.. щото нищо няма да ти се получи и ще ти се наложи да ползваш тълковен речник
So deep... На какъв език ми искаш рап "поезията"? :lol:

FuCKkK13
11-16-2012, 19:29
So deep... На какъв език ми искаш рап "поезията"? :lol:

и бг ме устройва

Doom_Stalker
11-16-2012, 19:37
по тая логика и всеки може да крещи ? за рап ти трябва уникален речник,умението да правиш текст по определен начин,да съчетаваш думите по определен начин... що ти не вземеш да напишеш една песен по този начин ? щото не можеш.. щото нищо няма да ти се получи и ще ти се наложи да ползваш тълковен речник

http://prikachi.com/images/809/5492809T.gif

Ахахахха, ама ти сериозно ли? Рапът е една от най-пропадналите музики, и се слуша предимно от gangsta wannabes. Жалки помиярчета дето си мислят че живота им е рап песен - бързите коли братле, яките пички, куките те дебнат, ти си гангстер и живота на улицата е тежък брато....ъъъъ.. ъъъ.. ъъъ... :D
Най-смешни са ми тия дето правят патриотични песни и против корупцията, политиците и продажните ченгета... Тия олигофрени седят по-цели нощи в дискотеките, друсат като ненормални, псуват и са правят на "лоши момчета", пък после тръгнали да се борят срещу системата... Хахахахаха. А най-големия гаф е когато бг рапърите пеят патриотични песни... А самата музика е плод на група недоразвити черни примати, населяващи Африка. Просто да смесваш български патриотизъм с толкова духовно нисша, примитивна музика като рапа.... Все едно да пееш "Аве Мария" на цигански. Пълна помия.

sashko705
11-16-2012, 19:45
и бг ме устройва

Ами на английски ще е по-лесно :D

thegreenzombie
11-16-2012, 19:51
Ахахахха, ама ти сериозно ли? Рапът е една от най-пропадналите музики, и се слуша предимно от gangsta wannabes. Жалки помиярчета дето си мислят че живота им е рап песен - бързите коли братле, яките пички, куките те дебнат, ти си гангстер и живота на улицата е тежък брато....ъъъъ.. ъъъ.. ъъъ... :D
Най-смешни са ми тия дето правят патриотични песни и против корупцията, политиците и продажните ченгета... Тия олигофрени седят по-цели нощи в дискотеките, друсат като ненормални, псуват и са правят на "лоши момчета", пък после тръгнали да се борят срещу системата... Хахахахаха. А най-големия гаф е когато бг рапърите пеят патриотични песни... А самата музика е плод на група недоразвити черни примати, населяващи Африка. Просто да смесваш български патриотизъм с толкова духовно нисша, примитивна музика като рапа.... Все едно да пееш "Аве Мария" на цигански. Пълна помия.

от далече си личи, че и грам понятие си нямаш, какво всъщност е рапа.. като изключим факта, че по-голямата част от бг рапа е пълна пародия(лично мнение), рапа като цяло няма нищо общо с твоята хипер повърхностна представа, породена от 2-3 клипа на някои от комерсиалните шитове

sashko705
11-16-2012, 20:18
Yo Nigga,
Bitches been dancing on my nine inch dick
Nigga, please take a sip, then roll my joint
gettin' money, and some bitches,
cracking skulls of some deamn ass nigga snitches!

There's blood stain on my white shirt
There's nigga face in the dirt
Eh, thug life, nigga I'm fucked up
I'm so high, get your ass up
Sittin' in my Lambo, with my homies
My dad's dead and mom's alcoholic
But i'm gettin' money, bitch!


Aхаха ето го моето произведение, 2 куплета, по специалната формула на 70% от рапърите..

thegreenzombie
11-16-2012, 20:26
нда, може би текст на някой от шитовете на ymcmb.. но определено не и на 70% от рапърите

Nikolcheto24
11-16-2012, 20:34
Аз мисля да се изнасям вече оттук.Виж, поне преди имаше с кого да проведа един нормален, смислен спор.FuCKkK13 - да ме прощаваш, но ти буквално си тъпа.Едно си баба знае, едно си баба бае.Ти пишеш едно, тя тръгва да ти обяснява, колко жалко е, че не знам разни негърски жаргони.А това, което беше написала за крещенето - ти сериозн ли?Първо, от какъв зор изобщо го намесваш в темата?!Ама какво друго да се очаква от поредното заблудено момиче, което смята, че рок и метъл е едно и също нещо, а песните се сътоят от 90% крещене.Както и да е...Всъщност, дори за крещене се изисква повече талант, отколкото за някакво си мрънкане.

Doom_Stalker
11-16-2012, 20:41
Аре бе, дайте го насам тоя смислен текст!!!! Къде е ? И къде са великите мелодии? Аз чувам само някакви примитивни ритми. Всеки път като нападна рапа, и някой ми казва че не го разбирам. Добре, възможно е, дайте ми смислен текст(според вас). Да му направим един анализ и да видим къде е висшата философия в рапа. Чакам....

TrollFaace
11-16-2012, 20:43
Абе рапа си е най-лудата музика, другите умирайте !

sashko705
11-16-2012, 20:49
Абе рапа си е най-лудата музика, другите умирайте !

Дъ уайз мен сед!

In*The*Face
11-17-2012, 05:13
Не съм съгласна. Както споменах, имам близък приятел, който се занимава с това и повярвайте ми, музиката за една песен не се прави с компютърни програми. Пак казвам, не искам да убеждавам никого в правотата си. Всеки има право на мнение, да харесва или не, каквото си поиска. Въпросът е, че вие заклеймявате, отричате и нападате. Добре, не слушайте рап като не ви харесва, но не отричайте труда на хората. Всяко нещо, в което е вложен труд, душа и някакъв ентусиазъм е изкуство. Това, че някой не го разбира, не значи обратното. И аз не разбирам хората, които седят пред една картина, изглеждаща като мацаница на 3-годишно дете по два часа, но не мога да кажа, че тази картина е за боклука или че човекът, който я е нарисувал не е вложил нищо в това. След като има някой, който я харесва, някой, който ще я купи и ще я сложи в дома си - значи е изкуство. Същото е и с музиката. Абсолютно съм съгласна, че мелодията е важна, но не е единствена. Слушала съм парчета с хубава мелодия и никакъв смисъл и те няма как да ми влязат в топ 50 на любимите песни. Що се отнася до "смисленото" и това е въпрос на гледна точка. Ако обръщаме внимание само на псувните и на "лошите" думички в текста, значи просто слушаме, а не чуваме.

Ето една БГ рап песен, която според мен е особено актуална за днешните момиченца в пубертетска възраст. Да, в нея има много цинизми, но според моите представи има и много истини, което е равносилно на смисъл.

http://vbox7.com/play:cd0eb3b3

Но няма как да сравня това парче, въпреки че ми харесва, с някоя песен на Пинк Флойд или която и да е друга велика група, без значение метъл, рок или какъвто и да е друг стил.

Doom_Stalker
11-17-2012, 09:15
Не съм съгласна. Както споменах, имам близък приятел, който се занимава с това и повярвайте ми, музиката за една песен не се прави с компютърни програми. Пак казвам, не искам да убеждавам никого в правотата си. Всеки има право на мнение, да харесва или не, каквото си поиска. Въпросът е, че вие заклеймявате, отричате и нападате. Добре, не слушайте рап като не ви харесва, но не отричайте труда на хората. Всяко нещо, в което е вложен труд, душа и някакъв ентусиазъм е изкуство. Това, че някой не го разбира, не значи обратното. И аз не разбирам хората, които седят пред една картина, изглеждаща като мацаница на 3-годишно дете по два часа, но не мога да кажа, че тази картина е за боклука или че човекът, който я е нарисувал не е вложил нищо в това. След като има някой, който я харесва, някой, който ще я купи и ще я сложи в дома си - значи е изкуство. Същото е и с музиката. Абсолютно съм съгласна, че мелодията е важна, но не е единствена. Слушала съм парчета с хубава мелодия и никакъв смисъл и те няма как да ми влязат в топ 50 на любимите песни. Що се отнася до "смисленото" и това е въпрос на гледна точка. Ако обръщаме внимание само на псувните и на "лошите" думички в текста, значи просто слушаме, а не чуваме.

Ето една БГ рап песен, която според мен е особено актуална за днешните момиченца в пубертетска възраст. Да, в нея има много цинизми, но според моите представи има и много истини, което е равносилно на смисъл.

http://vbox7.com/play:cd0eb3b3

Но няма как да сравня това парче, въпреки че ми харесва, с някоя песен на Пинк Флойд или която и да е друга велика група, без значение метъл, рок или какъвто и да е друг стил.

Във всяка песен може да се открие истина, но "великата" истина за един човек е нещо очевидно за друг. Така че истините за курвите, колите, парите и кварталните борби са ИСТИНИ САМО ЗА ХОРА, ЗА КОИТО ТЕЗИ НЕЩА ИМАТ ЗНАЧЕНИЕ. Един човек, надраснал ежедневните простотии, които простодушните хорица спрягат за истина, няма как да открие истина в тези песни. И в чалгата има истини, но те са само за най-нисшите форми на човешки живот по нашите географски ширини - курвите и простолюдието. Така че текстовете в рап песните имат стойност само за нисшите хора, които идентифицират тези текстове като истина за техния прост живот. . И наистина, рап песните съдържат истина за някой аспекти на трудния живот на улиците и в живота. Но тези текстове са адресирани и се слушат именно от хора които още не са излезли от рамките на селянията и простолюдието. ТЕЗИ ПЕСНИ СА ПРЕДНАЗНАЧЕНИ ЗА ХОРАТА ПО УЛИЦИТЕ. Един поет, учен, професор, човек с образование и интелект, изобщо човек с не-простодушна психика няма как да слуша рап и истините в него, защото неговия ум е обзет от много по-скрити, много по-фундаментални търсения и истини за живота - а не истините на кварталните дришльовци. Така че текстовете, колкото и да са "истински", тази истина е само за простолюдието, и всички напъвания за нещо повече се провалят. И Спенснята е поредния квартален плевенски изтърсак, а песните му, колкото и да са развлекателни, не предлагат нищо повече, освен посредствен бълвоч за посредствени хора.... и това всъщност се отнася и за "рок" и "метъл" групите които изброи - Металика, Бон Джоуви, АС/DC, и т.н. те са също посредствени, и затова се радват на такава популярност. Пинк Флойд пък са уникална група - те предлагат както прости истини и лесно разбираема музика, така също и предлагат гениални неща неразбираеми за масовия вкус. Така че всичките напъвания
"Ама аз слушам и рап, и метъл, и рок, и всичко ми харесва" НЕЕЕЕЕЕЕ! ТОВА СА ГЛУПОСТИ! Ти слушаш само примитивната част от музиката, а много изпълнители разчитат именно на нея за да правят пари и слава. Но другата музика, тази която е отвъд стандартните разбирания и усещания, до нея ти не можеш да се докоснеш и да я разбереш. Така че затова ти харесват много жанрове - харесва ти само посредствената и лесно-достъпната част в тях... Но ти не си се разровила надълбоко в жанровете рок и метъл, за да осъзнаеш алтернативните разсъждения и мелодии. Ти и не можеш. Затова си слушаш Металика и Бон Джоуви и си мислиш че слушаш метъл и че ти харесва. И слушаш най-повърхностното оттук-оттам и претендираш че ти харесва всеки жанр и че го разбираш. Няма как да те интересува истината за малолетните курви в рапа и в същото време да се интересуваш от дълбоките човешки истини и терзания на душевността заложени в по-нетрадиционите жанрове като рок и метъл. И тук не говоря за повърхностната им страна ... Не можеш да разбереш, че в едни музики се засягат по-екзистенциални въпроси, а другите са предназначени за масите. Истините на масовия човек няма как да се припокриват с истините на мислещия и съзнаващия човек, точно затова няма как толкова разнородни жанрове да се слушат от един човек. Просто те са качествено различни музики, за различни хора.

tl;dr: Тъпа си и затова музикалният ти вкус е посредствен.

http://www.youtube.com/watch?v=jwd2RO3yR0k

inb4: "Ама на мен и това ми харесва"..... Харесва ти повърхностно.

FuCKkK13
11-17-2012, 11:56
Yo Nigga,
Bitches been dancing on my nine inch dick
Nigga, please take a sip, then roll my joint
gettin' money, and some bitches,
cracking skulls of some deamn ass nigga snitches!

There's blood stain on my white shirt
There's nigga face in the dirt
Eh, thug life, nigga I'm fucked up
I'm so high, get your ass up
Sittin' in my Lambo, with my homies
My dad's dead and mom's alcoholic
But i'm gettin' money, bitch!


Aхаха ето го моето произведение, 2 куплета, по специалната формула на 70% от рапърите..

:lol: по скоро обратното на 70те % т.е. на останалите 30 % за да не остана неразбрана

FuCKkK13
11-17-2012, 12:03
Аз мисля да се изнасям вече оттук.Виж, поне преди имаше с кого да проведа един нормален, смислен спор.FuCKkK13 - да ме прощаваш, но ти буквално си тъпа.Едно си баба знае, едно си баба бае.Ти пишеш едно, тя тръгва да ти обяснява, колко жалко е, че не знам разни негърски жаргони.А това, което беше написала за крещенето - ти сериозн ли?Първо, от какъв зор изобщо го намесваш в темата?!Ама какво друго да се очаква от поредното заблудено момиче, което смята, че рок и метъл е едно и също нещо, а песните се сътоят от 90% крещене.Както и да е...Всъщност, дори за крещене се изисква повече талант, отколкото за някакво си мрънкане.

ами да... тука вече наистина спирам щото си направих труда да прочета цялото ти мнение и.. накрая... направо се разочаровах от последното изречение .... поне като спорите за нещо да се бяхте информирали малко повече че чак ми е смешно

Nikolcheto24
11-17-2012, 14:09
Ти за мен, не бери грижи.Много добре съм си информирана.Преслушала съм всеки един стил в музиката, преди да си направя впечетления и да се спра на наистина стойностното.И да, съгласявам се, че в рап музиката може да има някакъв смисъл, но като е написал Doom_Stalker, това е смисълът в живота на малките хора.Не че аз опитвам да се изтъкна като нещо повече, напротив.И FuCKkK13 - тезите ти отдавна издъхнаха, не че си написала нещо смислено изобщо де.

FuCKkK13
11-17-2012, 14:13
Ти за мен, не бери грижи.Много добре съм си информирана.Преслушала съм всеки един стил в музиката, преди да си направя впечетления и да се спра на наистина стойностното.И да, съгласявам се, че в рап музиката може да има някакъв смисъл, но като е написал Doom_Stalker, това е смисълът в живота на малките хора.Не че аз опитвам да се изтъкна като нещо повече, напротив.И FuCKkK13 - тезите ти отдавна издъхнаха, не че си написала нещо смислено изобщо де.

тези колкото искаш - примери също,но се страхувам че няма грам да ги разбереш за това и не си правя труда вече

In*The*Face
11-17-2012, 16:31
Във всяка песен може да се открие истина, но "великата" истина за един човек е нещо очевидно за друг. Така че истините за курвите, колите, парите и кварталните борби са ИСТИНИ САМО ЗА ХОРА, ЗА КОИТО ТЕЗИ НЕЩА ИМАТ ЗНАЧЕНИЕ. Един човек, надраснал ежедневните простотии, които простодушните хорица спрягат за истина, няма как да открие истина в тези песни. И в чалгата има истини, но те са само за най-нисшите форми на човешки живот по нашите географски ширини - курвите и простолюдието. Така че текстовете в рап песните имат стойност само за нисшите хора, които идентифицират тези текстове като истина за техния прост живот. . И наистина, рап песните съдържат истина за някой аспекти на трудния живот на улиците и в живота. Но тези текстове са адресирани и се слушат именно от хора които още не са излезли от рамките на селянията и простолюдието. ТЕЗИ ПЕСНИ СА ПРЕДНАЗНАЧЕНИ ЗА ХОРАТА ПО УЛИЦИТЕ. Един поет, учен, професор, човек с образование и интелект, изобщо човек с не-простодушна психика няма как да слуша рап и истините в него, защото неговия ум е обзет от много по-скрити, много по-фундаментални търсения и истини за живота - а не истините на кварталните дришльовци. Така че текстовете, колкото и да са "истински", тази истина е само за простолюдието, и всички напъвания за нещо повече се провалят. И Спенснята е поредния квартален плевенски изтърсак, а песните му, колкото и да са развлекателни, не предлагат нищо повече, освен посредствен бълвоч за посредствени хора.... и това всъщност се отнася и за "рок" и "метъл" групите които изброи - Металика, Бон Джоуви, АС/DC, и т.н. те са също посредствени, и затова се радват на такава популярност. Пинк Флойд пък са уникална група - те предлагат както прости истини и лесно разбираема музика, така също и предлагат гениални неща неразбираеми за масовия вкус. Така че всичките напъвания
"Ама аз слушам и рап, и метъл, и рок, и всичко ми харесва" НЕЕЕЕЕЕЕ! ТОВА СА ГЛУПОСТИ! Ти слушаш само примитивната част от музиката, а много изпълнители разчитат именно на нея за да правят пари и слава. Но другата музика, тази която е отвъд стандартните разбирания и усещания, до нея ти не можеш да се докоснеш и да я разбереш. Така че затова ти харесват много жанрове - харесва ти само посредствената и лесно-достъпната част в тях... Но ти не си се разровила надълбоко в жанровете рок и метъл, за да осъзнаеш алтернативните разсъждения и мелодии. Ти и не можеш. Затова си слушаш Металика и Бон Джоуви и си мислиш че слушаш метъл и че ти харесва. И слушаш най-повърхностното оттук-оттам и претендираш че ти харесва всеки жанр и че го разбираш. Няма как да те интересува истината за малолетните курви в рапа и в същото време да се интересуваш от дълбоките човешки истини и терзания на душевността заложени в по-нетрадиционите жанрове като рок и метъл. И тук не говоря за повърхностната им страна ... Не можеш да разбереш, че в едни музики се засягат по-екзистенциални въпроси, а другите са предназначени за масите. Истините на масовия човек няма как да се припокриват с истините на мислещия и съзнаващия човек, точно затова няма как толкова разнородни жанрове да се слушат от един човек. Просто те са качествено различни музики, за различни хора.

tl;dr: Тъпа си и затова музикалният ти вкус е посредствен.

http://www.youtube.com/watch?v=jwd2RO3yR0k

inb4: "Ама на мен и това ми харесва"..... Харесва ти повърхностно.

От това, което прочетох разбрах само колко интелигентен и божествено извисен човек си. Сигурно от ранна възраст си съзрял/а екзестенциалния смисъл на гениалността и си се потопил/а в дебрите на свръхчовешкото, отвъд възможностите на хората от простолюдието. Срещала съм хора като теб. В нищичко от написаното не съм използвала заяждане и груба злобица, каквато си използвал/а ти. Прости ми, но са извисените хора злобицата не е присъща, а при теб я има. Ок, аз съм тъпа и не разбирам нищо от изкуство. Браво, разгада дълго пазената ми тайна. Познаваш ме толкова добре! Почти сигурно е, че не ми отива нито на годините, нито на образованието да влизам в подобен разговор, с човек изразяващ се и нападащ по този начин, за това няма и да се опитвам. Хубава вечер : )

Nikolcheto24
11-17-2012, 16:34
Хайде, дай пример.Нека ние всички, заблудените, да разберем великите истините, които крие рапът - музиката на боговете.Това величествено произведение на природата.
П.П. - Постът се отнася за FuCKkK13.

Doom_Stalker
11-17-2012, 16:42
От това, което прочетох разбрах само колко интелигентен и божествено извисен човек си. Сигурно от ранна възраст си съзрял/а екзестенциалния смисъл на гениалността и си се потопил/а в дебрите на свръхчовешкото, отвъд възможностите на хората от простолюдието. Срещала съм хора като теб. В нищичко от написаното не съм използвала заяждане и груба злобица, каквато си използвал/а ти. Прости ми, но са извисените хора злобицата не е присъща, а при теб я има. Ок, аз съм тъпа и не разбирам нищо от изкуство. Браво, разгада дълго пазената ми тайна. Познаваш ме толкова добре! Почти сигурно е, че не ми отива нито на годините, нито на образованието да влизам в подобен разговор, с човек изразяващ се и нападащ по този начин, за това няма и да се опитвам. Хубава вечер : )
http://prikachi.com/images/779/5504779t.gif

Охххх да, доброто старо преструване на незасегната. Предположих че ще е това. Обикновенно е или псуване, или преструване на незасегната. Заучено положение. Надяваш се да се измъкнеш в очите на другите(а и в своите), използвайки познатото, грешно, всеобщо мнение, че по-умния отстъпва(което някои го разбират, че отстъпващия е по-умен). Боже, ако ми даваха по една стотинка на всеки такъв отговор, досега да съм станал милионер. Но от посредствен човек какво друго да очаквам освен посредствена реакция.... поредният заучен модел на отговаряне, особенно разпространен във форумите. И естествено когато няма какво да се каже, започва да се напада личността на автора(в случая - аз). Общо взето - ad hominem "аргументи" и простотии. Подплатено с преструвката че си нещо повече от мен, и не ти отива на образованието.... хаха, фръц пръц.

In*The*Face
11-18-2012, 05:44
Ако словесните ти излияния бяха засегнали иначе така чувствителното ми глупаво "аз" и очето ми се беше подразнило от написаното от теб, щеше да разбереш. Аз нямам проблем да влизам в спорове и да се оттеглям или признавам за победена, когато срещу мен човекът води спокоен и интелигентен разговор и ме оборва с аргументи. "Ти си посредствена и глупава и за това разбираш и харесваш рапа" не е аргумент, а пубертетско заяждане, в което аз не искам да участвам. Не съм тук, за да завързвам вечни приятелства или каквото и да е друго и хората от този форум, особено частта приличаща на теб и спамеща със злобичка всяка втора тема, изобщо не ме интересуват, за да се опитвам да се измъкна. От какво, също не ми стана ясно. Ти нападна моята личност, не аз твоята. Аз просто не понасям хора, които лепят етикети, определят и анализират човек, който изобщо не познават, съдейки по това какви дрехи носи, каква музика слуша или какви филми гледа. И, да, фръцкам се, но не защото съм обидена, а защото тона и наклона на този разговор, не ми харесват. Намирам го за провокация на която предпочитам да не отговарям. Просто съм посредствена и предпочитам когато нещо излиза извън рамките на добрия тон и нормалния спор, да напусна. Не в стил "по-умния отстъпва", а защото просто не ми е комфортно.

DoubleDMG1
11-18-2012, 07:21
дали да се стегна или да се отпуусна, вчера майка ти ми каазаа "Спермата ти е вкуснаа"

Doom_Stalker
11-18-2012, 10:29
Ако словесните ти излияния бяха засегнали иначе така чувствителното ми глупаво "аз" и очето ми се беше подразнило от написаното от теб, щеше да разбереш. Аз нямам проблем да влизам в спорове и да се оттеглям или признавам за победена, когато срещу мен човекът води спокоен и интелигентен разговор и ме оборва с аргументи. "Ти си посредствена и глупава и за това разбираш и харесваш рапа" не е аргумент, а пубертетско заяждане, в което аз не искам да участвам. Не съм тук, за да завързвам вечни приятелства или каквото и да е друго и хората от този форум, особено частта приличаща на теб и спамеща със злобичка всяка втора тема, изобщо не ме интересуват, за да се опитвам да се измъкна. От какво, също не ми стана ясно. Ти нападна моята личност, не аз твоята. Аз просто не понасям хора, които лепят етикети, определят и анализират човек, който изобщо не познават, съдейки по това какви дрехи носи, каква музика слуша или какви филми гледа. И, да, фръцкам се, но не защото съм обидена, а защото тона и наклона на този разговор, не ми харесват. Намирам го за провокация на която предпочитам да не отговарям. Просто съм посредствена и предпочитам когато нещо излиза извън рамките на добрия тон и нормалния спор, да напусна. Не в стил "по-умния отстъпва", а защото просто не ми е комфортно.
Пффф мършо, какво общо има поведението ми с това какво съм дал като аргументи? Като се чувстваш некомфортно от думите ми върви да плачкаш някъде. Дал съм аргументи, обяснил съм всичко. Ако не си забелязала аргументите ми са такива че няма как да не се засегне някой. Целта ми не беше да те засегна и помежду другото да хвърля някой друг аргумент. Просто самите ми аргументи са обидни за някои хора. Но това как ти ще реагираш и как ще ме възприемаш си е твоя работа. Нямам никакво лично отношение към теб, нито пък имам някаква полза да те обиждам, просто такъв ми е стила и не ми пука дали някаква псевдо-възпитана кифла ще ме възприеме по правилния начин, според "правилното поведение" и всичките коректни глупости. Щом разбираш тонът и интонацията ми като предпоставка, за това че аргументите ми са неправилни, това си е твой проблем. Отдавна съм излязъл от рамките на приемливото, а разни измислени правилца и норми на поведение при разговор не ме интересуват. Мнението ми е че тъпите хора слушат тъпа музика, защото това отговаря на търсенията им в живота. Това че ти си в тази категория изобщо не ме интересува, а и не го казвам с цел да те обидя. Казвам го с цел да дам някаква истина, а истината изобщо не се влияе от това дали някой ще се засегне. А заучените ти реакции и преструвки още по-малко ме интересуват.
Ей като почнете да се превземате с вашите глупости за това кое и как трябва да се прави, щото не било възпитано. Майната му на възпитаното. Нормалния спор и добрия тон нямат нищо общо с валидното и защитено мнение. Превъзмогни си първосигналната реакция от първоначалния ми пост, и го прочети пак - този път с намерението да видиш аргументираната позиция.

pandabear
11-18-2012, 10:47
Бахти... много тъпо ми стана, когато видях по-нагоре, че някой се е опитал да сравни Pink Floyd с 2pac :( Mисля даже, че ми се насълзиха малко очите...пфу. Обърнахте го на голяма философия, а истината е една. Има и тъпи музикални помияри, които слушат всякакъв бълвоч. Не трябва да ги обвиняваме обаче. Разбира се, че щом са елементарни и имат прости изисквания от живота, ще се кефят и на подобна музика.

lqlq89
11-18-2012, 15:50
Обожавам бг рапа. Слушам го от 5-6 години.

Monii ..~
11-19-2012, 12:37
Най-тъпата тема ЕВЪР! Държа най-голямата група за бг рап в вбокс и мога да ти кажа че нищо ти няма щом лично аз слушам 24/7 бг рапец и нищо ми няма. ЕВала ти правя че го слушаш, щом други го плуят! А съм на 19

ми мерси се пак :D :D