PDA

View Full Version : не мога да отслабна



fenpirth
11-03-2012, 06:58
Здравейте, знам че тези теми вече са банални, но ми трябва съвет опитвала съм много диети (90 дневна, лунна,плодова, не се сещам името, но беше такава със следене на калориите, и др.) моля дайте ми съвет какво да направя за да отслабна това което съм чела по форумите съм го опитвала и или няма никакъв ефект или до 1-2 седмици си възвръщам теглото :[

ALetterFromTheSky
11-03-2012, 07:01
Не си го поставяй за цел. Аз преди ей така все тренирах, не ядях боклуци и грам не смъкнах.. пък преди 3 години случайно просто взех да си смъквам( въобще не си бях казала тряа да почна да отслабвам) и тогава почнах с диетите ... пък и може да нямаш нужда да смъкваш . Кажи кила и ръст, иначе как да знаем!?

EternalDream
11-03-2012, 07:09
Не ти трябва диета. Естествено, като диетата свърши, пак ще си качиш килограмите. По-добре си направи меню за храненето, гледай да е здравословно. Ако се движиш достатъчно, не би трябвало да имаш проблем.

fenpirth
11-03-2012, 07:17
Тежа 60кг и съм висока 1 и 60 нуждата я имам, а последно опитах режим/диета в който следях калориите които приемам и тези които изразходвам и в началото свалих 1-2кг :], но после калориите като си ги смятах ми даваше че свалям иначе си върнах и това което бях свалила

ALetterFromTheSky
11-03-2012, 07:59
Аз успях с точковата диета, ама не можеш да си цял живот на диета, затва мацките си правят здравословен режим. Е някои кифли нищо не ядат и само казват, че са на режим , а действително цял живот не ядат.. все тая , де

Пробвай точковата, спри шоколада ама не постепенно-кажи си утре никакъв ама никакъв шоколад и така, хлябът също (белият) пържени картофи забрави... кола и сокове -не!
Също преди да почна точковата бях на японското чудо, ама е много тежка и не я препоръчвам . Не борй калории, по-добре точки . прочети си за какво става въпрос и вкарай некви упражнения. В началото като почнах с пилатеса смъкнах 3 кг за седмица, без да се ограничавам. Помня, че си хапвах и те така :)

malka_sladkka
11-03-2012, 09:02
^ Ти си била дебела някога :O

DownloadVirus
11-03-2012, 09:10
не брой калории а точки вика пхахахаха..Тялото с точки ли функционира? xaxahxah Боже голям смях

ALetterFromTheSky
11-03-2012, 09:29
^ Ти си била дебела някога :O

Ми едно 6-8 килца отгоре ;д

ALetterFromTheSky
11-03-2012, 09:30
не брой калории а точки вика пхахахаха..Тялото с точки ли функционира? xaxahxah Боже голям смях

Мхм и аз ти се смея много ! :)))))))))))))))))))))))))

Ти въобще имаш ли си хабер за какви точки говоря, бре? :)

Май не, така че не ми отговаряй... не ме интересува тъпичкото ти мнение !:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))

TheBeliever
11-03-2012, 09:33
Не можеш да отслабнеш защото не подхождаш правилно. Скачаш от диета на диета, коя от глупава по-глупава, и очакваш магически резултати за седмица-две. За да отслабнеш качествено и трайно, трябва да промениш както храненето си, така и начина с на живот, не за 10 дни, а за постоянно.

DownloadVirus
11-03-2012, 09:56
Мхм и аз ти се смея много ! :)))))))))))))))))))))))))

Ти въобще имаш ли си хабер за какви точки говоря, бре? :)

Май не, така че не ми отговаряй... не ме интересува тъпичкото ти мнение !:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))

Мен па още по-малко . Точкова диета и японско чудо pxa

fenpirth
11-03-2012, 10:39
Не можеш да отслабнеш защото не подхождаш правилно. Скачаш от диета на диета, коя от глупава по-глупава, и очакваш магически резултати за седмица-две. За да отслабнеш качествено и трайно, трябва да промениш както храненето си, така и начина с на живот, не за 10 дни, а за постоянно.
Благодаря за съвета, но не съм съгласна с теб на 90 дневната изкарах месец и половина (без да сваля и грам) а на тази с броенето на калории бях от средата на август до началото на тази седмица (и свалих 2 кг които си върнах и за това я спрях)

kalpazanka
11-03-2012, 10:41
Здравословни проблеми да имаш? Менструацията ти редовна ли е?

fenpirth
11-03-2012, 10:43
Здравословни проблеми да имаш? Менструацията ти редовна ли е?
ами нямам здравословни проблеми нито диабет нито някакви други такива и да менструацията ми е редовна

kalpazanka
11-03-2012, 10:45
Ми да те погледне ендокринолог. ТСХ и фТ4 се покриват от здравната каса.

fenpirth
11-03-2012, 10:54
всъщност това което съм пропуснала да кажа е че преди около 2 години свалих 7-8 кг без да правя някакви огромни усилия както каза по нагоре ALetterFromTheSky за себе си

FuckingFreak
11-03-2012, 12:10
Благодаря за съвета, но не съм съгласна с теб на 90 дневната изкарах месец и половина (без да сваля и грам) а на тази с броенето на калории бях от средата на август до началото на тази седмица (и свалих 2 кг които си върнах и за това я спрях)

Именно. TheBeliever го каза много правилно. Какво правиш с тия диети? Изкарваш седмица-две-месец. И после? Връщаш се към предишните си навици и малко по малко си връщаш всичко свалено. По-добре промени генерално храненето и движението си, ако искаш цял живот да поддържаш една (добра) форма, а не постоянно кантара ти да е нагоре-надолу от нищото (изключвам фактори като здравословни проблеми или стрес, защото те оказват влияние) и да се чудиш как да смъкваш и коя нова диета да почнеш.

fenpirth
11-03-2012, 14:46
Именно. TheBeliever го каза много правилно. Какво правиш с тия диети? Изкарваш седмица-две-месец. И после? Връщаш се към предишните си навици и малко по малко си връщаш всичко свалено. По-добре промени генерално храненето и движението си, ако искаш цял живот да поддържаш една (добра) форма, а не постоянно кантара ти да е нагоре-надолу от нищото (изключвам фактори като здравословни проблеми или стрес, защото те оказват влияние) и да се чудиш как да смъкваш и коя нова диета да почнеш.
Извинявай много че не виждам смисъл да съм на диета (примерно половин година) и да не сваля и грам... и нещото което май не си разбрала от поста ми е че НЕ стоя на диета една седмица или две а доста по-дълго, а и като гледам ти май не си се борила с излишните килограми... или сваляш килограми по- лесно или си слаба по натура

3oPuTy
11-03-2012, 14:55
Авторке,точно пък FuckingFreak е едно от момичетата,които успя да докаже на себе си и на доста други съфорумници,че с постоянство можеш да надхитриш бавния метаболизъм ... Това,че ти не правиш нещо правилно не означава,че не можеш да свалиш излишните килограми!Навсякъде говориш за диети,диети и пак диети,но никъде не каза нещо за спортуване - кардио,силови,а-у ... Не е нормално да си месец на ДИЕТА и да не свалиш нищо.То дори да си на леко хранително ограничение пак ще свалиш щом имаш излишни килограми.Замисли се къде грешиш вместо да се репчиш на хората,които опитват да ти помогнат!!!

FuckingFreak
11-03-2012, 15:07
Не е нужно да споделям за себе си и дали съм се "борила" с излишни килограми - по-старите потребители от форума знаят достатъчно за мен. Никой не говори за половин годишна диета, защото такива не съществуват :lol: освен ако нямаш за сваляне 30 килограма, естествено. Ако са до 10 - за 2,3 месеца са се разкарали само с премахване на сладко, пържено и тестено и една идея по-ограничено консумиране на зърнени, млечни, ядки и плодове. За ядките всъщност може и да не е така - но доста често гледам как момичета вмъкват като снак между основните яденета едно пакетче ядки, от което 600+ калории не им мърдат, а когато си с цел отслабване, това определено има значение.
И да, ясни са ми твоите диети тип разделно хранене, 90 дневни, японски чудеса, гладувания и -5 кила за 1 седмица. Мислиш ли, че не съм минала през този период?
С риск да се повторя за 10ти път - нужен ти е здравословен режим, който да спазваш цял живот - никой не те кара да отрежеш напълно тортичките и еклерчетата, просто си ги позволявай по-умерено, така няма да се чудиш как да смъкнеш на кантар и да ги връщаш след 2 седмици. Ама не, хем виждаш, че твоето не дава резултат, но все пак търсиш мистериозната диета, дето да ти даде мечтаното тяло без да предприемеш някакви мерки и ограничения.

malka_sladkka
11-03-2012, 15:09
Ми едно 6-8 килца отгоре ;д

не мога да си те представя :D


Здравословни проблеми да имаш? Менструацията ти редовна ли е?

зебелязала съм,че винаги питаш нещо за менструацията, здравословни проблеми и тн. Да не учиш за доктор :D

JoLLiE92
11-03-2012, 15:17
В какво се изразява менюто ти? :)

ALetterFromTheSky
11-03-2012, 15:19
не мога да си те представя :D




нЕма нужда ;дд

malka_sladkka
11-03-2012, 15:22
нЕма нужда ;дд

нищо, важното е, че сега изглеждаш супер

ALetterFromTheSky
11-03-2012, 15:24
О, мерси :)

marilyn
11-03-2012, 18:22
Спортуваш ли? То не може само с диети, трябва и движение.

И аз съм пазила много диети и не съм успявала да сваля няколкото излишни килца, които ме дразнят. Може би трябва да спазваш не диета, а да си намериш подходящия режим на хранене, пълноценен и здравословен.

fenpirth
11-03-2012, 19:21
Спортуваш ли? То не може само с диети, трябва и движение.

И аз съм пазила много диети и не съм успявала да сваля няколкото излишни килца, които ме дразнят. Може би трябва да спазваш не диета, а да си намериш подходящия режим на хранене, пълноценен и здравословен.
да спортувам правя упражнения поне 3 пъти в седмицата, а и иначе водя активен начин на живот

love_brd0
11-03-2012, 19:47
Може би обмена ти на вещества е по-различен...не знам..не съм много наясно..но ще ти кажа едно нещо,което научих от личен опит. И аз до преди време само търсих строги диети с които да отслабна бързо,трайно и т.н. ... Един ден за малко да не припадна даже...ти имаш да смъкнеш близо 10 кг. Това става САМО с постоянство. Аз за около година смъкнах 6-7 кг. и дръпнах с около 3-4 см на височина. :)
Моят начин? Яж начесто,но по малко...и като казвам малко...малко! Пример: Ставаш в 8:00 изяждаш половин ябълка колкото да залъжеш глада,след 30 минути пак си гладна...изяж си др-та половинка и така :)
Аз лично така правя,но да не забравяме и спорта...от 30-40 коремни преси и 30 минути на степера на ден нищо няма да ти стане! :)

JoLLiE92
11-03-2012, 19:50
Какво ядешшш ? :) Ядеш ли хляб? Газирано? Колбаси? Сладко? Плодове и зеленчуци?

FuckingFreak
11-03-2012, 20:00
Може би обмена ти на вещества е по-различен...не знам..не съм много наясно..но ще ти кажа едно нещо,което научих от личен опит. И аз до преди време само търсих строги диети с които да отслабна бързо,трайно и т.н. ... Един ден за малко да не припадна даже...ти имаш да смъкнеш близо 10 кг. Това става САМО с постоянство. Аз за около година смъкнах 6-7 кг. и дръпнах с около 3-4 см на височина. :)
Моят начин? Яж начесто,но по малко...и като казвам малко...малко! Пример: Ставаш в 8:00 изяждаш половин ябълка колкото да залъжеш глада,след 30 минути пак си гладна...изяж си др-та половинка и така :)
Аз лично така правя,но да не забравяме и спорта...от 30-40 коремни преси и 30 минути на степера на ден нищо няма да ти стане! :)

И какъв е смисъла, да си затормозява стомаха през половин час да мели нещо и само да го пълни, особено щом има да сваля. Храненето начесто е нож с две остриета, особено за хора с повечко наднормено тегло. Естествено авторката не спада към тях.

fenpirth
11-04-2012, 13:24
Какво ядешшш ? :) Ядеш ли хляб? Газирано? Колбаси? Сладко? Плодове и зеленчуци?
Хляб ям но съвсем малко; газирано не пия; колбаси почти не;сладко ям но се старая да не прекалявам; Плодове ДА зеленчуците обаче почти не ги ям; иначе ям варива(леща, ориз и др.), пилешко, млечни продукти. Общо взето това е което ям

JoLLiE92
11-10-2012, 11:04
Днес гледах една жена, която каза да не смесваме протеините с въглехидрати, плодовете само отделно , а зеленчуците може да се смесват с всичко :P

cvetityyy98
11-10-2012, 19:08
И какъв е смисъла, да си затормозява стомаха през половин час да мели нещо и само да го пълни, особено щом има да сваля. Храненето начесто е нож с две остриета, особено за хора с повечко наднормено тегло. Естествено авторката не спада към тях.

Защо храненето начесто да е нож с две остриета? Говори се, че е хубаво да имаш по 5 хранения на ден.

FuckingFreak
11-10-2012, 19:13
Прочети малко повече за инсулиновата чувствителност.

Jaune
11-10-2012, 19:15
^Само се говори. Това е мит.

FuckingFreak
11-10-2012, 19:22
Към мен ли това, или към момичето, което попита?
Съгласна съм, че е мит. 5 пъти на ден, дръжки. Нито се забързва метаболизма по някакъв начин, нито това спомага за "изгаряне на мазнини", както се твърди.

Jaune
11-11-2012, 12:24
E към момичето, естествено, даже май сме обсъждали ЦХ с теб... Аз фаствам често и ми се отразява много добре. Особено ако не се нахвърлиш на храната после, си е супер.

DownloadVirus
11-11-2012, 12:48
Че то ако не се нахвърлиш на храната след фаста значи караш на фотосинтеза ;) :)

Jaune
11-11-2012, 13:34
Имам предвид да си ядеш нормално, а не да преяждаш, както често се случва след фаст. А и аз повече от 17-18 часа не правя.

JoLLiE92
11-11-2012, 13:36
Какво е фаст? ;д