PDA

View Full Version : Липсва ли ви България?



radi023
11-03-2012, 11:06
От скоро съм в чужбина и България ми хипсва хипер много. Та въпросът ми е на вас липсва ли ви родината? И ако да, какво ви липсва? Колко често се връщате?

LittleFallenAngel
11-03-2012, 14:47
И аз от месец и половина живея и уча в Шотландия и колкото и гадно да звучи, въобще не ми липса България. Липсват ми приятелите и семейството ми, но не и помията, в която тъне държавата.

Violenza
11-03-2012, 15:04
Всеки месец се прибирам, минимум за по един уикенд. Зимата, лятото и за празници - за повечко време. Липсват ми семейството и приятелите, родината също ми липсва, но като се прибера много бързо ме изнервят неуредиците.

mrankoniiii
11-03-2012, 15:08
И аз от месец и половина живея и уча в Шотландия и колкото и гадно да звучи, въобще не ми липса България. Липсват ми приятелите и семейството ми, но не и помията, в която тъне държавата.

+1

DisappointedDreamer
11-03-2012, 15:19
Всеки месец се прибирам, минимум за по един уикенд. Зимата, лятото и за празници - за повечко време. Липсват ми семейството и приятелите, родината също ми липсва, но като се прибера много бързо ме изнервят неуредиците.

Мхм.
Само дето аз се прибирам 2 пъти годишно - зимата за 2 седмици и лятото за 2 месеца.

rusoto_baby_f
11-03-2012, 22:50
И аз от месец и половина живея и уча в Шотландия и колкото и гадно да звучи, въобще не ми липса България. Липсват ми приятелите и семейството ми, но не и помията, в която тъне държавата.

Само дето аз се прибирам 2 пъти годишно - зимата за 2 седмици и лятото за 1 месец, главно заради семейството и близките ми.

DS
11-04-2012, 01:51
Липсват ми роднините, приятелите и природата!
Прибирам се ведъж годишно за седмица-две и отново се махам с тъга от това което съм видял...
тъжни и сиви лица, боклуци, дупки, неуредици... - това НЕ ми липсва!

x7aZzy
11-04-2012, 09:30
Липсват ми роднините, приятелите и природата!
Прибирам се веднъж годишно за седмица-две и отново се махам с тъга от това което съм видял...
тъжни и сиви лица, боклуци, дупки, неуредици... - това НЕ ми липсва!

Пф, не съм се прибирала от десет месеца. Въобще не съм ги усетила, кога са минали...
Като цяло нямам особено желание да се прибирам.
Липсват ми хората, които обичам. Но предпочитам те да дойдат тук, отколкото аз да се връщам.
Баси егоистът съм.

FlippanT
11-04-2012, 11:14
Пф, не съм се прибирала от десет месеца. Въобще не съм ги усетила, кога са минали...
Като цяло нямам особено желание да се прибирам.
Липсват ми хората, които обичам. Но предпочитам те да дойдат тук, отколкото аз да се връщам.
Баси егоистът съм.

Ba Dum Tsss!

+1

shmatarok
11-04-2012, 13:02
Не ми липсва нищо.
Най-близките ми приятели се пръснаха и те из Европа. С тези, с които сме по-наблизо се виждаме, така че няма как да се оплача особено.

forside1
11-04-2012, 15:39
Не ми липсва нищо.
Най-близките ми приятели се пръснаха и те из Европа. С тези, с които сме по-наблизо се виждаме, така че няма как да се оплача особено.

+1
Липсват ми главно приятелите, повечето от тях учат в чужбина като мен.Връщам се главно заради приятелите ми които останаха в България :) Семейството ми също е в чужбина.

ch0c0late44
11-04-2012, 17:07
Липсват ми роднините, приятелите и природата!
Прибирам се ведъж годишно за седмица-две и отново се махам с тъга от това което съм видял...
тъжни и сиви лица, боклуци, дупки, неуредици... - това НЕ ми липсва!
+1
Аз се прибирам веднъж годишно,лятото.За месец някъде.

amk933
11-05-2012, 05:12
Аз съм в Щатите и ми харесва тук, но има някои неща, които откровено ми лазят по нервите.
В смисъл, в Европа хората имат някакво чувство за общество, към което принадлежат, докато тук всеки си гледа собствения гъз, т.е. индивидуализмът и фокусът върху личността ми идват малко в повечко от време на време...
Това е и нещото, което ми липсва от Европа - възможността да имаш истински приятели, които не се менят според индивидуалния ти интерес. Има едно голямо НО, обаче...имайки предвид имигрантската същност на САЩ, човек лесно може да си намери хора от някъде по света с подобни ценности.

Прибирам се на Коледа за месец и лятото за 2-3 месеца, но това лято ще съм най-вероятно или в САЩ, или в Русия, или в Сингапур според развитието на ситуацията.

shmatarok
11-05-2012, 12:06
^оле, в Щатите ли те отвя вятърът... бях те запомнила от английския форум и останах с впечатлението, че и ти си някъде из UK. Ако си ти де, имаше същия ник :Д

sexy15
11-05-2012, 16:31
Така като бягате в чужбина България няма да се оправи :) Джихат михат сега като се задействат ще станем 4 милиона и България ще стане мюсюлманска държава :(
Ще кажете тоя е психопат, но е така :)
Гледайте - http://vbox7.com/play:1643b1d0
Ето вече Пазарджик на какво прилича - http://www.youtube.com/watch?v=25EJIu_Rjdw

shmatarok
11-05-2012, 19:38
Айде да не почваме и тука тази тема. Всеки си има глава на раменете и решава какво да прави с живота си.

Nakadah
11-08-2012, 05:14
Аз съм в Щатите

А аз защо си мислех, че живееш в България?


В смисъл, в Европа хората имат някакво чувство за общество, към което принадлежат

Community нямаш ли си? Колко я мразя тази дума си нямаш и на представа...

LittleFallenAngel
11-10-2012, 10:37
Така като бягате в чужбина България няма да се оправи :) Джихат михат сега като се задействат ще станем 4 милиона и България ще стане мюсюлманска държава :(
Ще кажете тоя е психопат, но е така :)
Гледайте - http://vbox7.com/play:1643b1d0
Ето вече Пазарджик на какво прилича - http://www.youtube.com/watch?v=25EJIu_Rjdw

Не мисля, че се обръщаш към правилните хора с тези упреци. Хората в тази тема са основно до 25 год., което значи, че всеки е заминал да търси реализация и по-добро бъдеще. Аз лично не мисля, че ако бях останала да се блъскам там цял живот и да се нервя на корупцията, щях да стигна далеч... Може би с мазнене би се постигнало нещо, но цената за въпросното постижение въобще няма да си струва.
Така че, не мисля, че някой от нас е напуснал стремглаво, защото му е било скучно в България, всеки си има причина и решението му е обмислено, така че упреци от рода на "Затова държавата е в такова положение" са безсмислени. Няма да намесвам политика, протести и тем подобни, но ще кажа само, че няколкото пъти, когато съм ставала свидетел, как младите хора искат да променят нещо, те бяха потъпквани и игнорирани. Е, кажи ми, за какво да стоим в тази държава? Всеки с глава на раменете вижда какво е положението, и търси реализация на друго място. Дори и на малкото свестни, които остават от любов към родината, в един момент им писва и си хващат куфарите. И още нещо - млади сме, сега ни е времето да пътуваме из света и да си търсим мястото, аз например не искам да бъда на мястото на възрастни хора, които познавам, и които сега виждам измъчени от мизерията в България и съжаляващи, че преди години не са си потърсили късмета другаде.

tItEufFf
11-10-2012, 22:22
Липсват ми две неща: най-добрата ми приятелка и морето. Първото защото друга като нея няма, а второто може би просто защото съм си варненка.
Преди се прибирах за по два месеца всяко лято, ама това беше. От 5 години вече съм във Франция, да трудно ми беше в началото. Колко съм ревала не е истина. Около година и половина никакво излизане, никакъв социален живот. Дори и в училище си седях сама. Но когато искаш да се справиш можеш. Мисля че сега ще ми е много по-трудно да си тругна от Франция отколкото ми беше преди 5 години да си тръгна от България.
Няма какво толкова да ми липсва от България. Кое да ми липсва? Вулгарността, простащината, мутренските обноски, прашните улици пълни с дупки, нацупените продавачки или тези които се мислят за много важни? Природата.. тези които казват че такава природа като в България няма, явно просто никога не са виждали друга.

m0ny
11-11-2012, 09:53
Български,Английски сега уча,но около 75 % го знам,Турски,Руския сега го уча и донякъде го знам,Испански също сега уча.

m0ny
11-11-2012, 14:41
Нещо компа ми се бъгна май и обърках темата..Много съжалявам.

bijou
11-25-2012, 18:43
Не.

SHPAIdURmeN
11-28-2012, 20:40
Ще разбера или пък не. :D

draid
11-30-2012, 18:55
Природата.. тези които казват че такава природа като в България няма, явно просто никога не са виждали друга.

Виждал съм много природа, а България за малката си площ има изключително красива и разнообразна такава.

SHPAIdURmeN
11-30-2012, 19:34
To ние, че си имаме разнообразна и красива природа си е ясно, обаче пари не се печелят от нея, което е проблема...

HollyGolightly
11-30-2012, 19:48
От почти 4ри години съм в Щатите, от тогава не съм се прибирала. Всяко лято си правех планове да си идвам, но така и не се получи. Истината е, че колкото повече време минава , толкова по-малко ми се иска да си идвам. Семейството и приятелите ми са тук. В България нямам нищо, мислех си преди, че имам приятели и роднини, но се оказа че съм грешала, а просто за добри стари познати не си заслужава да бия толкова път.

hipster
12-02-2012, 05:50
В Англия съм от 2 години, по точно Bristol.
Не ми липсва България,не съм се връщала от тогава и не смятам да го правя.

Bubbly
12-04-2012, 19:27
Айде и аз като единствената без глава на раменете си :D. Ахам, липсва ми всичко, тая Германия ми е твърде скучна, сива и еднообразна понякога. Ама всеки с приоритетите си де, като гледам повечето тук гонят "реализация, кариера и бъдеще за децата си" , така че надали има смисъл да се обяснявам... Айде със здраве.

ImmortalSportFreak
12-07-2012, 18:00
Липсват ми роднините, приятелите и природата!
Прибирам се ведъж годишно за седмица-две и отново се махам с тъга от това което съм видял...
тъжни и сиви лица, боклуци, дупки, неуредици... - това НЕ ми липсва!
От няколко месеца съм в Стокхолм с майка ми и лятото ще се прибера в България за около месец надявам се. Нататък когато искам и имам повече възможност и зимните празници ще отивам там. Но като цяло ми харесва тук и супер бързо минава времето. И като знам,че ще се прибирам поне един път годишно,почти нищо не ми липсва чак толкова много. :)

slava1
12-09-2012, 20:29
Аз съм от 7 месеца в Англия и преди 1 месец си бях в България.Направо не ми се връщаше обратно щом видях приятелите си и семейството,тяй като тук нямам много приятели и ми е много мъчно!Каквото и да говорят за България-това е нашата родина и винаги ще бъде!Явно чужбина не е за всеки!

radi023
12-23-2012, 15:01
Така нека и аз се изкажа по темата.... От август месец живея в Испания, демек от 5 месеца съм тук... Първия месец си стоях само у нас или ако излизах се виждах с българите тук, обаче няма такива на моята възраст и беше доста гадно.. От септември месец започнах училище, бързо си намерих приятели, но впоследствие си намерих нови.... Завързала съм доста добри приятелства, обаче всеки божи ден ми липсва родината.. Каквото и да си говорим, въпреки всичките неуредици, мърсотията, бездомните кучета, ох няма да изреждам повече защото все пак си познаваме държавата, въпреки всичко това там съм израстнала, там са приятелите ми, семейството и т.н.... Доста често плача като се сетя, че ще се прибирам чак юли месец.... Да, липсва ми безкрайно много....

mi6e.to
12-27-2012, 21:39
Всичко ми липсвааа.. ;(

bijou
12-28-2012, 12:47
Истината е, че колкото повече време минава , толкова по-малко ми се иска да си идвам. Семейството и приятелите ми са тук. В България нямам нищо, мислех си преди, че имам приятели и роднини, но се оказа че съм грешала, а просто за добри стари познати не си заслужава да бия толкова път.

Точно.
Въобще не ми лиспва.

marin_9867
12-28-2012, 14:45
Аз съм от една година в Англия и честно казано България е държавата за мен !! Тука едно скучно едно образно и няма никакво развлечение както казаха по-горе тук всеки гледа да развива бъдеще за децата си.. !! Така, че ми липсва родина, но не и държавата !