PDA

View Full Version : Разтягане или? Моля помогнете



EMBAZA
11-03-2012, 11:49
здравейте. от известно време започна да ми се обажда стара контузия на левия трапец която не минава и не минава. още миналата година се получи тази травма(упражнение без загрявка разбира се)като ме боля около седмица и отшумя и през това време бях спрял тренировките. има няма след 2 3 месеца правя упражнение за трапец с дъмбели и пак се обади трапеца следователно спрях с тренировките за около седмица отново, така де и от седмица насам отново ме боли. болката е на моменти като ме боли дори без извършване на физически труд след което отшумява. мазах се седмица с “диклак” има ефект намаля болката, но все още ме боли. някой имал ли е подобно положение?съвети?

redbul2
11-03-2012, 14:48
Е,за какво ти е да правиш трапец? Той се натоварва достатъчно и от упражненията за гръб и рамо. Вместо да спираш тренировките въобще, тренирай останалите мускулни групи при които трапецът не се натоварва много.

EMBAZA
11-03-2012, 17:54
защото когато направиш тяло ще разбереш, че дори и малка мускулна група да изостава (като трапеца) е грозно на фона на останалите мускули.

redbul2
11-03-2012, 20:45
Ако имаш широки рамене е добре да се тренира трапеца,но при тесни е даже излишно. Щото се развива и от други упражнения за другите мускулни групи. Изглежда е разтягане,ама няма смисъл заради 1 трапец да спираш съвсем всички тренировки. Не е фатално,ако не тренираш трапеца известно време. :)

EMBAZA
11-04-2012, 13:52
ами да прав си. но проблема при мен е, че когато натоварвам гърба влиза малко и трапеца и тогава ме заболява най-често. от няколко дена тука по рядко ме наболява дано се оправи, че не искам да опирам до доктор.