PDA

View Full Version : гинеколог-въпрос...



smile12345
11-03-2012, 16:48
искам да попитам, ако ходя на гинеколог само за да ми предпише противозачатъчни ще ме преглежда ли?..като се има предвид,че ще ходя за 1ви път и че съм девствена..

DennisCobain
11-03-2012, 16:52
Щом си девствена може да те гледа само на видеозон..

kalpazanka
11-03-2012, 16:56
искам да попитам, ако ходя на гинеколог само за да ми предпише противозачатъчни ще ме преглежда ли?..

Не, секретарката му ще ти напише рецепта и ще ти я подаде! :lol:

Отделно да ти се чуди човек за чий ще ги пиеш тия гадости...

smile12345
11-03-2012, 16:59
имам някакви проблеми с хормоните, които се регулират само с противозачатъчни ;дд...и попринцип някой може ли да ми обясни за противозачатъчните как се предписват и по каква система се пият..

kalpazanka
11-03-2012, 18:35
имам някакви проблеми с хормоните, които се регулират само с противозачатъчни ;дд...и попринцип някой може ли да ми обясни за противозачатъчните как се предписват и по каква система се пият..
Какви хормони си изследвала? Какви са резултатите?

ledenakrasota
11-03-2012, 18:49
имам някакви проблеми с хормоните, които се регулират само с противозачатъчни ;дд...и попринцип някой може ли да ми обясни за противозачатъчните как се предписват и по каква система се пият..

Пиеш 21 дни и през останалите 7 трябва да ти дойде. Всичко ще ти кажат. Не се притеснявай.

smile12345
11-04-2012, 10:41
Какви хормони си изследвала? Какви са резултатите?

не съм изследвала...смисъл то е от възрастта и ми трябват за регулиране на хормоните или нещо такова и аз не схванах..;дд

draid
11-04-2012, 10:46
Мале и кой ти каза, че имаш проблеми че и трябва да пиеш хапчета ? Някоя приятелка или някой ти гледа на кристална топка ? Това може да го каже само лекар специалист, след направата на необходимите изследвания. Да не мислиш че това е бакалия, да отидеш и да му кажеш: "Изпиши ми хапчета"

kalpazanka
11-04-2012, 12:36
не съм изследвала...смисъл то е от възрастта и ми трябват за регулиране на хормоните или нещо такова и аз не схванах..;дд

Или си хванала някой батко, а те е страх да не забременееш... Затва ни разказваш приказки.

xXxPETYAxXx
11-04-2012, 12:47
^Може пък да е от тея, които искат да пият противозачтъчни, щото били чули, че помагали срещу акне. И за такива съм чувала :D
Виж сега авторке, по принцип, ако нямаш сериозни проблеми с цикъла примерно(или други по-сериозни), не правиш секс - няма смисъл от тези хапчета! И е редно да ти се направят изследвания, ако все пак се стигне до предписването на противозачатъчните. Разбира се, има достатъчно гинеколози, които биха ти написали рецепта, без да ти пуснат изследвания, но това не трябва да е така!
И ако си решена все пак да отидеш на гинеколог - не забравяй да си вземеш направление от личния лекар!

smile12345
11-04-2012, 14:16
^Може пък да е от тея, които искат да пият противозачтъчни, щото били чули, че помагали срещу акне. И за такива съм чувала :D
Виж сега авторке, по принцип, ако нямаш сериозни проблеми с цикъла примерно(или други по-сериозни), не правиш секс - няма смисъл от тези хапчета! И е редно да ти се направят изследвания, ако все пак се стигне до предписването на противозачатъчните. Разбира се, има достатъчно гинеколози, които биха ти написали рецепта, без да ти пуснат изследвания, но това не трябва да е така!
И ако си решена все пак да отидеш на гинеколог - не забравяй да си вземеш направление от личния лекар!

не съм тръгнала да правя секс,ако беше заради това щях да го напиша направо...въпроса е там,че все още не ми трябват противозачатъчни не ми е чак толкова сериозен проблема с акнето просто дерматоложката ми каза,че ще е добре да отида на гинеколог,защото проблема може да е в хормоните...и попринцип нямам проблеми с цикъла...просто мисля,че ще е добре да отида,за да открият проблема защо ми излизат тези гадни подкожни пъпки,които не могат да се махнат с нищо просто..те не се виждат,не са някакви червени петна...не е толкова сериозно...
------------------------------------------------------------------------------------------

нещо ми отбягвате въпроса...попитах дали ще ме преглежда и ако да как по-точно..не мисля,че беше нужно да се обяснявам,защото ще започнете да ме разубеждавате за противозачатъчните,но аз съм го решила и не мисля,че е ваша работа за какво ми е да ги пия и т.н...попитах нещо и очаквам отговори

Amore-Mio*
11-04-2012, 14:22
Разбира се, че ще те прегледа.
Той, за да ти предпише тия противозачатъчни, за да ти се регулират уж хормоните, е нужно първо да провери дали има проблем с тях. За целта ще е нужно да ти пусне изследвания. Или поне аз така мисля.
Той няма как на своя глава и на твоя, също, да ти предпише противозачатъчни. Все пак това не са бонбони.

draid
11-04-2012, 14:25
Ще ти вземе проба и ще ти пусне изследвания. Едва тогава, АКО има проблем с хормоните и прецени, ще ти предпише хапчета. Тея неща не са бонбони, че да се пият така.

xXxPETYAxXx
11-04-2012, 14:46
Разбира се, че ще те прегледа.
Той, за да ти предпише тия противозачатъчни, за да ти се регулират уж хормоните, е нужно първо да провери дали има проблем с тях. За целта ще е нужно да ти пусне изследвания. Или поне аз така мисля.
Той няма как на своя глава и на твоя, също, да ти предпише противозачатъчни. Все пак това не са бонбони.

Нямаш идея, колко много гинеколози биха пропуснали частта с изследванията за съжаление...
Авторке, щом си решила да ходиш - твоя работа, но ако гинеколога не започне първо с изследвания, ти сама ПОИСКАЙ ДА ТИ ПУСНЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ -за твое добро е, повярвай ми! Иначе не е възможно и графика на приемане да не е 21 дни и 7 почивка, може гинеколога да ти изготви индивидуален план за прием, все пак ги искаш за друго, а не за контрацепция.
Но защо не опиташ да отидеш първо при друг дерматолог?! Консултирай се с още някой специалист за проблемите с кожата, ако и той не може да ти реши проблема и те прати при АГ, тогава вече иди.

smile12345
11-04-2012, 15:42
щом стигам до гинеколог значи съм направила каквото е трябвало!...Благодаря за отговорите.

kalpazanka
11-04-2012, 18:32
Щом си решила да жертваш здравето в името на външния вид- ОК.

rusoto_baby_f
11-04-2012, 21:55
Пиеш 21 дни и през останалите 7 трябва да ти дойде. Всичко ще ти кажат. Не се притеснявай.
Не всички се пият по тази схема, например противозачатъчните Джаз се пият без прекъсване.
Аз пия Диане 35..
Бяха ми предписани още когато бях на 15, бях като теб девствена.Прегледа беше единствено на видеозон.Предписаха ми ги за регулиране на цикъла и за изчистване на акнето.

marilyn
11-08-2012, 11:10
Нямаш идея, колко много гинеколози биха пропуснали частта с изследванията за съжаление...
Авторке, щом си решила да ходиш - твоя работа, но ако гинеколога не започне първо с изследвания, ти сама ПОИСКАЙ ДА ТИ ПУСНЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ -за твое добро е, повярвай ми! Иначе не е възможно и графика на приемане да не е 21 дни и 7 почивка, може гинеколога да ти изготви индивидуален план за прием, все пак ги искаш за друго, а не за контрацепция.
Но защо не опиташ да отидеш първо при друг дерматолог?! Консултирай се с още някой специалист за проблемите с кожата, ако и той не може да ти реши проблема и те прати при АГ, тогава вече иди.

Истина е, че някои наистина пропускат частта с изследванията. Един гинеколог изписа хормони на леля ми, защото била на 50 години и следователно би трябвало да има проблем. Тя поиска да я изследва, той отказа и направо и даде тия хормони да ги пие. Тя отиде и си плати изследванията. Оказа се, че хормоните са й напълно в норма и няма нужда да пие нищо такова.
Така че... ИСКАЙ изследване.

rubby179
11-08-2012, 14:04
Мисля, че хормоналните изследвания включват вземане на кръв. Може и да не се наложи гинекологичен преглед.