PDA

View Full Version : Съвет



Ivaaaaa
11-04-2012, 08:27
Така. Моят проблем, е че напоследък, всъщност от известно време вече занемарих ученето. Въобще всичко, но мен това най-много ме гложди. Осъзнавам, че потъвам все повече и повече, но просто не знам защо нямам желанието да се боря за нищо. Може би не самата идея, че изоставам и нямам желание да наваксам, ами това, че вече не съм онова момиче, което бях. Признавам си имам някаква мания да бъда първа. Преди т.е. миналата година бях най-добрата в класа. Всички ми се възхищаваха и завиждаха за успеха ми. Сега всички ми казват ти се провали, съсипваш си бъдещето. Изпаднах сякаш в някаква дълбока дупка и не знам как да изляза. Захвана ли учебника, не мога да си задържа вниманието дълго над него. Предпочитам да лентяйствам, вместо да свърша нещо полезно. Може би единственото нещо което ме кара да седна да прочета нещо е това да изкарам по-висока оценка от едно момиче, което не е умна, но се опитва да си изкара такава и мен това много ме дразни. Знам тъпо е, но не може да ме разберете. Искам да бъда най добра, това е единственото нещо, което ме кара от време на време да уча. Ноо това се случва много, наистина много рядко. Всеки ден си казвам ще започна вече да уча и все го отменям за следващият път.
Не знам как бихте ми помогнали, но моля за някакъв съвет.

Amore-Mio*
11-04-2012, 11:43
Не отменяй, дръж на думата си. Да излъжеш себе си е най - гадното нещо.

Иначе намери си/създай си стимул.
Цел, която да следваш и която да те кара да учиш.
- Не гледай на уроците като скучни, представи си, че са забавни. Създай си интересен начин на учене и всичко ще се нареди. Нужно е желание и воля, не само неизпълнени обещания.

sexa_na_kompleksa
11-05-2012, 14:09
Намери си мотивация. Най-добре вътрешна. И приемай ученето като нещо полезно и интересно. Ето една статия със съвети за по-бързо и лесно учене:

http://www.neznam.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/53-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B8-%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8/100-%D0%9A%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%83%D1%87%D0%B8%D0%BC