PDA

View Full Version : Любов и наркотици



PurpleSand
11-04-2012, 11:46
Били ли сте с човек,който е употребявал наркотични вещества? Пречило ли ви е това на връзката?
А ако разберете в последствие ,че приятелят ви/приятелката ви е употребявал/а наркотични вещества бихте ли останали с него? Бихте ли водили връзка с такъв човек?
Като цяло пречат ли наркотиците на любовта?
Не знам дали има такава тема,но ми се стори интересно да разбера как мислите :)

Violenza
11-04-2012, 11:58
За щастие не съм била. Ако преди време е пробвал нещо и е било единичен случай - ще го приема. Ако употребява каквото и да било (или е употребявал преди време, но продължително), няма абсолютно никакъв шанс да започна връзка с този човек.

Тита
11-04-2012, 12:02
Не оставай с впечатлението, че употребяващите леки наркотици са дегенерати, нечовеци и т.н. Даже напротив – повечето са добродушни, мекушави и дори меки китчици.

xXxPETYAxXx
11-04-2012, 12:10
Преди доста време излизах с момче, което пушеше доста трева. Отначало беше в рамките на нормалното, но после стана доста зле положението. Започна и с други глупости. Нямам иначе нищо против някой да пуши трева от време на време, но синтетичните наркотици са ми много противно нещо... Та, не беше добре работата. Определено наркотиците промиват мозъка на хората и влияят на връзката. Разделихме се, момчето отиде в чужбина(тук имаше доста семейни проблеми, затова го оправдавах до някаква степен за тревата, но не и за синтетиката после) там си стъпи на краката и му дойде акъла.
Не бих започнала връзка с някой, за когото знам, че употребява синтетични наркотици.

strawberry88
11-04-2012, 12:27
Не бих започнала връзка с някой, за когото знам, че употребява синтетични наркотици.

+

marilyn
11-04-2012, 13:14
Тревата ако не я броим, май не съм била. Нямам и желание. Плашат ме хората, които употребяват такива вещества и не искам да общувам с тях.

Azoria
11-04-2012, 13:25
Ако става въпрос за по-леките наркотични вещества - не ми пречи, дори и да продължава. (И не да е от нужда, естествено..)

Ако си говорим за минало време - защо да не съм с него? :shock: Естествено ,ако е бил пристрастен става по-сложно, защото започвайки връзка се задължаваш (едва ли не), ако кривне пак - да му помогнеш, другия вариант е да го зарежеш, а така нараняваш и себе си...
Ако пък само е пробвал, да не съм с него за това?! :shock:

Dagichka
11-04-2012, 13:44
разбира се, че оказва влияние.
ходила съм с тревоман и не ми беше проблем, но да се друса с разни синтетики - никога не бих приела да имам такъв човек до себе си. просто наркотиците променят човека, неговата психика, държание и тн. една такава връзка с наркоман е адски изтощаваща, болезнена, защото той не е на себе си 2/3 примерно от денонощието.. докато е под влияние на наркотика е един с теб, като го хване абстиненцията става друг..
но съм на мнение, че ако наистина обичаш такъв човек ще направиш всичко възможно да му помогнеш и ще му даваш 5 пъти повече любов, но няма да го изоставиш.

Anonys
11-04-2012, 13:54
Едно момиче ходеше с наркоманче, каза му да избира тя или наркотиците и той избра наркотиците (само трева пушеше). А тя го обичаше.

shmatarok
11-04-2012, 14:06
Ако е трева и се употребява от време на време окей, но не бих се занимавала с по-тежки случаи.

passion.
11-04-2012, 14:37
Еми имах връзка с момче, което употребяваше трева от време на време, но не беше кой знае какъв проблем. Всъщност никакъв, но ме дразнеше факта, че го прави, защото съм против.
Ако някой който е доста по-тежък случай изобщо не бих дори общувала с него.
Не тва изобщо не пречи според мен. Зависи за човека и колко честа е употребата на наркотици.

AliceSw
11-04-2012, 15:25
Била съм с човек, който пушеше и шмъркаше редовно, каквото и друго да дойде, не отказваше. Не мисля, че това го е променяло по някакъв начин. Такъв му беше начина на живот. Никога не ми е пречело, не се е променял по никакъв начин от нещо, не се е държал лошо с мен. Отне ми малко време само да му свикна, че се случва да не спи по 3-4 дена и после да спи 2 без да стане. Не се разделихме по тази причина, още сме приятели, още сме близки. Той е един от най-разбраните, точни и добри хора, които познавам.

PurpleSand
11-04-2012, 15:54
Била съм с човек, който пушеше и шмъркаше редовно, каквото и друго да дойде, не отказваше. Не мисля, че това го е променяло по някакъв начин. Такъв му беше начина на живот. Никога не ми е пречело, не се е променял по никакъв начин от нещо, не се е държал лошо с мен. Отне ми малко време само да му свикна, че се случва да не спи по 3-4 дена и после да спи 2 без да стане. Не се разделихме по тази причина, още сме приятели, още сме близки. Той е един от най-разбраните, точни и добри хора, които познавам.

Понякога не ти ли се е струвало,че обръща внимание повече на наркотиците,отколкото на теб?

Chacho
11-04-2012, 16:02
^Как няма, като гледаш на него като на стереотипен наркоман, а не като отделна личност. Може и да друса, но е много лесно да почнеш да приписваш наркотиците като причина за всяка лоша черта у другия. Наркоманите имат недостатъци също като нормалните хора. Може да си лайно без дрога и чудесен човек със. Ако се нуждаеш от внимание, искай това, а не да го критикуваш и отдалечаваш от удоволствието му. Пробвай се да изгладиш проблема във връзката ти без да споменеш думата трева, амфет или там квото ползва. Ако не става - проблема е в човека, не в друсането.


Колкото до първоначалния въпрос от темата, стига да се държи като хората и да не си забрави здравето съвсем, нека взима каквото си иска, не ме бърка.

goGu
11-04-2012, 16:05
Това ,че взима наркотици не го прави наркоман в никакъв случай поне според мен.Мисля ,че 90 % от подрастващите са пробвали и от време на време взимат.Това не го прави лош човек, не виждам проблем от време на време да взимаш.По никакъв начин не можеш да станеш наркоман ако взимаш 2-3 пъти в месеца разни дизайнерски наркотици и не мисля,че това може да попречи по някакъв начин на връзката и чувствата ви !!

AliceSw
11-04-2012, 16:46
Понякога не ти ли се е струвало,че обръща внимание повече на наркотиците,отколкото на теб?

Не, не ми се е случвало.

Всъщност не разбирам как да им обръща повече внимание от на мене. Двете са различни неща. Да се направи му отнема 10 минути по 2-3 пъти на ден, да си вземе хайде час...Не ми е ясен въпросът...

xoxi
11-04-2012, 16:47
Била съм за много кратко с човек, който през цялата ни "връзка" съм виждала 1-2 пъти трезвен и с ясен поглед. Пушеше, пиеше, взимаше и някакви наркотици. Беше ми добре обаче с него, беше забавно, беше интересно, вълнуващо. Питал ме е веднъж дали искам да опитам, но никога не ме е притискал или е настоявал. В началото му казах, че аз не съм по пушенето и друсането и той го прие без въпроси.
Не съм му мрънкала за това, което взима. Все пак още в началото знаех какво прави, но избрах да се обвържа с него, не с навиците му. Винаги се е отнасял добре и с внимание към мен, винаги е имал време за нас, личеше му, че държи на тази връзка и се опитва да поддържа огъня жив. Хубаво ни беше заедно. Разделихме се по лични причини, които нямат абсолютно нищо общо с навиците му.

Chacho
11-04-2012, 16:52
Слава богу, че написахте последните 3 коментара, че бях почнал да се разочаровам.

DisappointedDreamer
11-04-2012, 16:55
Не съм била. Но мисля, че няма да ми пречи.

TheBobqk
11-04-2012, 17:38
Била съм. Но аз не харесвам накротиците и се разделих с този човек. Предполагам не ми пукаше толкова за него, а и това е случай от преди 3 години. Ако разбера, че сегашният ми приятел взима наркотици със сигурност ще остана с него, но ще се опитам да го изкарам от трапа.

SuNsEt
11-04-2012, 19:35
Не бих тръгнала с такъв човек.
Да, наркотиците пречат както на любовта,така и на живота като цяло.

fenastz
11-04-2012, 20:20
Редим си заедно магистралите :D

fenkaaa
11-04-2012, 20:35
Приятелят ми пуши трева и това беше проблем в определен период от връзката ни,но свикнах.Ако говорим вече за други наркотици,може би доста би повлияло,зависи колко често употребява.

rusoto_baby_f
11-04-2012, 22:40
разбира се, че оказва влияние.
ходила съм с тревоман и не ми беше проблем, но да се друса с разни синтетики - никога не бих приела да имам такъв човек до себе си. просто наркотиците променят човека, неговата психика, държание и тн. една такава връзка с наркоман е адски изтощаваща, болезнена, защото той не е на себе си 2/3 примерно от денонощието.. докато е под влияние на наркотика е един с теб, като го хване абстиненцията става друг..
но съм на мнение, че ако наистина обичаш такъв човек ще направиш всичко възможно да му помогнеш и ще му даваш 5 пъти повече любов, но няма да го изоставиш.

съгласна

mimsssssss
11-04-2012, 23:29
Била съм с човек, който пушеше и шмъркаше редовно, каквото и друго да дойде, не отказваше. Не мисля, че това го е променяло по някакъв начин. Такъв му беше начина на живот. Никога не ми е пречело, не се е променял по никакъв начин от нещо, не се е държал лошо с мен. Отне ми малко време само да му свикна, че се случва да не спи по 3-4 дена и после да спи 2 без да стане. Не се разделихме по тази причина, още сме приятели, още сме близки. Той е един от най-разбраните, точни и добри хора, които познавам.


Абсолютно същото като Алис. Ако наркотиците не му въртят света, не виждам проблем да взима. Тоест да може да се контролира, да не изпада във фази и т.н. Още повече, че в момента уча тея работи и тежката наркомания си е наистина опасно нещо - човек тогава хич не мисли за връзки, любови, етц, а как да си набави следващата доза.
В сегашната ми връзка наркотиците не са табу, но не се взимат от нужда. Може би веднъж годишно, просто за наш си кеф.
Никога не съм била против вземането, нито против хора, които вземат. Има си начин и "начин". Ако откриеш правилният, научаваш и можеш доста неща :)

psychopath
11-05-2012, 07:07
Честно казано, ако става дума за връзка, само веднъж съм бил с момиче, с което пушешхе коз и то сравнително рядко.
Аз май ще представя другата страна.
Проблема е момента с преувеличението, защото се е случвало да ми правят проблем заради неколкократно пушене на коз и еднократни джам сешънс.
Дразня се на фалшивата загриженост и когато хората си навират носовете, където не им е работа и говорят неща, които не ги интересуват.
След раздялата (наркотиците не са били причина, преди това не съм пипал, дори алкохол не пиех) с Голямата любов, всички станаха загрижени, включително и тя, по отношение на това какви ги върша, а действителността е, че тя (както и други познати, приятели, близки ...) имат доста бегла представа за това, което наистина се случва. : )
Дразнещо е, когато хората гледат твърде стереотипно на живота (в това число и по темата).
Взема ли да се влюбя ще спра дрога и све...освен цигарките и биричката. :д

anonymous708973
11-05-2012, 20:08
Не съм била с човек, който да е взимал наркотици. Тревата чат-пат не я броим предполагам.
Не бих и била по две причини. Едната е, че ме дразни зависимостта под каквато и да е форма. Приятелят ми пуши (цигари де), самият дим не ми пречи, не ми мирише кофти, когато го целувам, но фактът, че има зависимост към нещо (освен мен, хаха :д) не ми харесва. Самата аз съм зависима от сладкото, не мога да функционирам, ако не съм яла сладко през деня. Безумно много си се ядосвам за това.
Втората е, че аз лесно се влияя от обкръжението си и имам склонност да криввам от правия път, да попивам нечий действия, мимики дори. Поради това се дистанцирам от хора с възможно лошо влияние над мен.

Горе видях нещо, което е абсолютно грешно за мен - че се обвързваш с човека, а не с навиците му. Грешка. Обвързваш се и с навици, и с недостатъци, и със страхове, и с всички останали особености. В една сериозна връзка, разбира се.

SMALLVILLE
11-05-2012, 20:32
Горе видях нещо, което е абсолютно грешно за мен - че се обвързваш с човека, а не с навиците му. Грешка. Обвързваш се и с навици, и с недостатъци, и със страхове, и с всички останали особености. В една сериозна връзка, разбира се.

Напълно съм съгласен. :)

иначе мнението ми е като на Пантерката :)

SkyEatsAirplane
11-05-2012, 21:02
Човек, който употребява наркотични вещества поставя ВИНАГИ тях на първо място! Най-изчерпателно отговарям.

ccdesigns
11-05-2012, 21:54
Не бих. Като изключим алкохол и трева, които бих приел и то, ако не е редовно, ако взима друго не бих...

mimsssssss
11-06-2012, 12:29
Човек, който употребява наркотични вещества поставя ВИНАГИ тях на първо място! Най-изчерпателно отговарям.

Най-малоумният отговор, бих казала аз.
А тези пък дето не пречисляват тревата към наркотиците са още по-заблудени. Или си пообогатете енциклопедийките в главата или има нещо сбъркано в мисленето ви. Тревата е класифицирана като наркотик от МКБ10 и си е наркотично вещество каквото и да говорим.

heartshapedbox
11-06-2012, 12:35
Зависи какво и колко често взима.

Irti
11-06-2012, 12:56
Кофти пишете.

Аз малко ще се включа в темата, защото малко ме дразните и малко не исках да се включвам, ама все пак ще добавя нещо.

Първо ще кажа, че не знаете какво е зависимост, че да говорите за нея. Зависимост е да станеш сутрин и да търсиш от нещата. За вас "материал" и "трева" са едни и същи работи. Да, ама не е така. Да си зависим въобще не може да го сравнявате с цигари и шоколад. Ще ми кажете, че всяка сутрин с мъгляви очи търсите във вас шоколад? Че го ядете по 5-6 пъти на ден? Че преди да си лягате хапвате шоколад? Това не е зависимост. Вие даже марихуаната не я смятате към наркотиците. Даже не знаете какво всъщност е тя, какво ти дава, какво ти взема и до каква зависимост води. Ще добавя, че това да си зависим не е толкова лошо колкото си мислите. Същите хора са като вас, че даже има и по-добри.

SkyEatsAirplane, нормално да се поставят на първо място. Едно е жена, неква там любов, некъв секс.. друго е това. С дълбок смисъл заложен в тялото на всеки употребяващ. Смисъл, който няма да видите във вашите авери, защото нищо не знаят. Друсат всичко каквото има. Защо наркотиците бяха наркотици преди 5-6г?

Защо ми говорите пак на теория? Защо не се сблъскате със зависими и после пак да пишете?

Каква е тази ваша сериозна връзка, като не може да приемете, че еди някой си е такъв? Че цял живот е бил такъв? Какво ми говорите за сериозни отношения, като това нещо не го приемате? Няма да ви храня.. само ще кажа, че с ръка на сърцето ще кажа, че такива приятели не бих приел, защото няма да си заслужава.

Не знаете какво е делите с този до теб, да имате едни цели, едни проблеми и заедно да се крепите. Никога не бихте имали сериозна връзка за мен.

Не съм ходил точно с такова момиче, но то ходи с мен и познава всички мой приятели. Това беше най-прекрасното същество, което ме разбираше 4 години. 4 г..

Гадни сте, защото сеете всичко наред на едно купче. Аз съм много сърцат и добър човек. Никога няма да спра да го повтарям, а имам много зависимости от много години и като цяло много се дразня на вас, които даже не сте виждали такива работи, не сте ги държали, но говорите.

Има наркомани и наркомани. Има много сърцати хора. И аз имах такива приятели. Винаги ще си ги спомням като разкошни хора, а те си отидоха толкова много, че.. винаги когато пия алкохол отсипвам малко. Когато пафя цигаря оставям една дръпка. Когато правя други работи пак се сещам за тях. Те са горе, горе ще ида и аз. Свързани сме.

За вас наркомани са вашите авери, които прекаляват с алкохола и някаква измислена трева, която допушват.. това което е останало от някой си. За другата страна на нещата.. просто си свързан на духовно ниво.

Няма значение. Само този пост ще сложа тук и повече спирам. Представата ви е силно замъглена и за мен сте едни червей, пълзящи към нещо различно и отхвърлящи всички друго като незначително.

Оставям ви. И ще отсипя по-после от ракията на земята, ще се замисля за тях и ще си припомня колко НАД вас са били.

Не сме утрепки! Не ни съдете! Обичам ви, приятели и често ви мисля!

Това беше от мен, за да се замислите какво пишете. Бал съм ви - даже няма да ви чета повече.

"Не мога просто така да спра да мисля за това"

psychopath
11-06-2012, 15:13
Irti, благодаря, че го написа този пост, върна ми надеждата в тийнпроблем. :D

anonymous708973
11-06-2012, 16:06
Да си зависим въобще не може да го сравнявате с цигари и шоколад. Ще ми кажете, че всяка сутрин с мъгляви очи търсите във вас шоколад? Че го ядете по 5-6 пъти на ден? Че преди да си лягате хапвате шоколад? Това не е зависимост.

И аз имах такива приятели. Винаги ще си ги спомням като разкошни хора, а те си отидоха толкова много, че.. винаги когато пия алкохол отсипвам малко. Когато пафя цигаря оставям една дръпка. Когато правя други работи пак се сещам за тях. Те са горе, горе ще ида и аз. Свързани сме.

колко НАД вас са били.



Ирти, моля те, не приемай сравнението с шоколада така. Дадох го като пример за зависимост, която е доста по-дребна, но ме дразни, защото мен ме притеснява факторът зависимост като цяло.

И... като се има предвид в каква възрастова група си, на колко бяха приятелите ти, които са на небето?

xoxi
11-06-2012, 16:12
Горе видях нещо, което е абсолютно грешно за мен - че се обвързваш с човека, а не с навиците му. Грешка. Обвързваш се и с навици, и с недостатъци, и със страхове, и с всички останали особености. В една сериозна връзка, разбира се.

Това аз го написах и си ме разбрала малко грешно.
Човекът е съвкупност от навиците си, недостатъците си, страховете си, желанията си етц. Не избираш да се обвържеш за него, конкретно защото не пуши или не пие, обича да ходи на кино или иска да стане космонавт примерно. Ако има нещо в самия човек, което привлича, то всички сме способни да направи компромис за друго нещо, което не е по наш вкус. Разбира се, зависи кое ни е по-важно.
Аз за себе си мога да кажа, че гледам за много по-важни неща от това, дали пуши, дали пие, дали взима нещо по-твърдо. Стига ми това, че се отнася добре към мен и дори когато не е на 100% адекватен, пак не върши глупости спрямо мен. Толкова по въпроса. Както каза Irti "Има наркомани и наркомани."

TheBeliever
11-06-2012, 16:23
Ама колко лесно ги лепвате тези етикети "наркоман" и "зависим"...

psychopath
11-06-2012, 16:31
И... като се има предвид в каква възрастова група си, на колко бяха приятелите ти, които са на небето?Отклоняваш се от темата. : )

PullMeCloser
11-06-2012, 16:33
Имала съм връзка с хора, които взимат наркотици, имам приятели, които го правят, а и на мен самата ми се е случвало. Не ми пречи, а и има огромна разлика от болна зависимост до просто приемане тук-там.

anonymous708973
11-06-2012, 16:35
гледам за много по-важни неща от това дали взима нещо по-твърдо.

E, тук никога няма да се съглася.

Psychopath, има връзка. Ако 20-25-годишни момчета са си отишли заради въпросната зависимост, тя вероятно далеч не е толкова прекрасна, нали?

x7aZzy
11-06-2012, 17:28
Съгласна съм с Ирти за едно - повечето тук не знаят какво е зависимост. Или знаят на теория, но никога не са се сблъсквали с такава (пряко или коствено).

Ще кажа какво за мен е зависимост. Да искаш нещо толкова силно, че си готов да лъжеш, малипулираш, мачкаш без да се замислиш. Да даваш всичките си пари само и само да задоволиш една измислена нужда. До такава степен да загубиш представа кое е важно и кое не, че когато дойде момент да избираш между човек, когото обичаш, и това да се надрусаш, дори няма да се поколебаеш.
Това мога да твърдя от опит. Общото на всички видове зависимости е прекрачването на граници.

Цялото ни общество е зависимо. Когато обаче някои прекрачи общоприетите граници, тогава влиза в графата наркоман.
Познавам доста наркомани. Не са хубава картинка.
Иначе, да - повечето са много добри хора (много по- добри от "нормалните"). Ама какво от това?
Не ме разбирайте грешно, нямам нищо против зависимите. Била съм там. По- скоро все още съм (бивш наркоман няма), но това не е оправдание.
И да - има наркомани и наркомани. И всичките искат да избягат от реалността. Пожелавам им успех. Аз пробвах - не става така лесно.

По темата: не съм и не мисля, че ще тръгна някога с наркозависим. Защото всеки е страхотен, докато не го хване гладът. Тогава няма оправия.
А иначе не ми пречи да пуши и да пие. Абе, всъщност нищо не ми пречи, само да е с мярка.



Каква е тази ваша сериозна връзка, като не може да приемете, че еди някой си е такъв? Че цял живот е бил такъв? Какво ми говорите за сериозни отношения, като това нещо не го приемате? Няма да ви храня.. само ще кажа, че с ръка на сърцето ще кажа, че такива приятели не бих приел, защото няма да си заслужава.

Това ще го коментирам по- късно. Не съм съгласна, но сега излизам.

anonymous708973
11-06-2012, 17:31
Съгласна съм с Ирти за едно - повечето тук не знаят какво е зависимост. Или знаят на теория, но никога не са се сблъсквали с такава (пряко или коствено).

Ще кажа какво за мен е зависимост. Да искаш нещо толкова силно, че си готов да лъжеш, малипулираш, мачкаш без да се замислиш. Да даваш всичките си пари само и само да задоволиш една измислена нужда. До такава степен да загубиш представа кое е важно и кое не, че когато дойде момент да избираш между човек, когото обичаш, и това да се надрусаш, дори няма да се поколебаеш.
Това мога да твърдя от опит. Общото на всички видове зависимости е прекрачването на граници.



В такъв случай радвам се, че имам само теория.
В класа ми има момченца, които идват на даскало единствено и само да се напушат. Единият има 4 изпита за взимане. За мен това е пропаднала работа. Забавни са, говоря си с тях, но дотам. Не бих пуснала никой от тях близо до себе си в емоционален план.

Irti
11-06-2012, 17:36
Ще ти отговоря на въпроса, но с огромно нежелание.

Отидоха си млади. Израснах с хора на моята възраст и с хора 6-7 г по-големи от мен. По-големите повечето починаха, защото бяха на хероин - дълги години. Също митове и легенди са, че херцата от първия път те зарибява така. Ако пушиш хероин два три пъти - трябва да си много тъп, за да се зарибиш. Означава да нямаш никаква психика. Отидоха си, защото попаднаха на стока менте и се събраха с други хора. Това няма значение и не можеш да отсъждаш кой какъв е бил. Важното е, че бяха пичове.

Никой не е казал, че е прекрасно. Има си много.. вреди. В поста ми исках да ви обясня, че говорите общи работи. Работи, които върти всеки втори родител и за които постоянно се говори лъже по тв-то. Работи, за които и на мен са ми стеняли.

anonymous708973
11-06-2012, 17:38
Вероятно е така поради липсата на досег с въпросната материя.

mimsssssss
11-06-2012, 18:06
Някой хора се отклониха от темата, т.е. да отговорят на въпроса. Само ще добавя нещо за зависимостите - че са физически и психически. Честно мен ме плаши втората. Защото точно както каза x7aZzy "си готов да лъжеш, малипулираш, мачкаш без да се замислиш." При физическата, осъзнаваш проблема. Осъзнаваш, че те тресе, че повръщааш, че ти се губят моменти, че не си спал от четири дена, че се депресираш след като отмине ефекта. Осъзнаваш го, виждаш колко сериозно е станало вече и че тялото ти не издържа без. А психическата - там си п*тка, викаш си че няма да ти е весело без да вземеш, че другите щете сметнат за тъп, че ти самият си тъп, че няма да можеш да си направиш купона.
В крайна сметка, които взима наркотици не става моментално зависим. Нищо не ти пречи веднъж-два пъти в годината да взимаш, за собствено удоволствие. Аз го виждам така - дали ще се напия на рожденният си ден, дали ще се напуша, или по друг начин ще се накова, си го правя за мен. Не го правя всеки ден, не съм зависима, просто си доставям удоволствие - присхическо извисяване малко.
Спрете се с тия зависимости, все едно като си шмъркнал две линии и си зависим вече. И мисли от сорта, веднъж като почнеш и айййде. Кво айде, всеки може да се контролира и да си преценя, това че един го допуска, не значи че всички са така.
Коментара на Ирти го разбрах. Беш с цел да ви каже, че не всички наркозависими са прошляци, продали стоката си от тях и не се къпят по 2-3 седмици, щото видиш ли коката е по-важна. И наркозависимият е човек, има си ценности и морал, също може да обича и да мрази, да лъже, да краде, да се съмнява. Но това го може и всеки независим. Спрете да принизявате хората.

x7aZzy
11-06-2012, 18:23
Спрете да принизявате хората.

Признавам, че не съм чела цялата тема, но сякаш не видях коментари, в които да се твърди, че "шмръкнеш ли две линии, си зависим". Или пък, че ако пушиш трева, си нищожество.

Иначе проблемът тук е, че не се прави разлика между зависимост и навик. Като цяло значението на думата "зависимост" се разводни в тази тема.


Да се върна към коментара на Ирти за връзките.
Това, което описа, ми звучи като оная глупост за безусловната любов.
Само да намеря цитата.


- Винаги съм смятал, че духовните спътници споделят безусловна любов, че нищо не е в състояние да ги раздели.
- Безусловна? - повтори тя. - Ако аз съм жестока и изпълнена с безпричинна омраза, ако постоянно те тъпча, винаги ли ще ме обичаш? Ако те пребивам до смърт, ако се запилявам с дни, ако лягам с всеки срещнат мъж, ако проигравам на комар последното ни петаче и се прибирам пияна-заляна, пак ли ще ме обичаш?
- Хм, като се замисля, любовта ми сигурно ще поохладнее - признах аз. Колкото по-застрашени сме, толкова по-малко обичаме. - Интересно, да обичаш някого безусловно означава да не те е грижа какъв е този човек и какво върши! Излиза, че безусловната любов е равносилна на безразличието!


Ако на мен не ми пречи, че половинката ми е зависим и има проблем, това означава, че не ми пука за него. Едно е да приемам недостатъците му, но да приема, че е наркоман - не, мерси. И бих очаквала същото от него.

Irti
11-06-2012, 19:06
Едно е да обичаш и да си загрижен, а друго е да си вреш носа в работи, които не те засягат. Във връзките си аз казвам какво мога да дам, какво не искам и за какво не искам да ме питат. И преди съм го казвал. Защото тази "загриженост" в случая е задушаване на другия. Отделно, че аз във връзките си не искам някаква загриженост. И въобще пък не се питам на кой му пука или не му пука, защото това убива всичко.

SkyEatsAirplane
11-06-2012, 21:11
Най-малоумният отговор, бих казала аз.
А тези пък дето не пречисляват тревата към наркотиците са още по-заблудени. Или си пообогатете енциклопедийките в главата или има нещо сбъркано в мисленето ви. Тревата е класифицирана като наркотик от МКБ10 и си е наркотично вещество каквото и да говорим.
Напълно съм съгласна за това с тревата!
Тааааа аз никъде не съм споменавала ТРЕВА!!!!! Използвах думичката наркотични вещества. Както и автора на темата не споменава никъде ТРЕВА. И те съветвам .... пуши по малко на ден айдее със здраве! :)

Violenza
11-07-2012, 06:20
Трябва ли да са ме изнасилвали/убивали/еди какво си, за да кажа, че твърдо съм против това?
Интересна "логика".

Irti
11-07-2012, 09:41
Логиката е железна. Доста по-добра от това, което дори няма смисъл.


(или е употребяваЛ преди време, но продължително), няма абсолютно никакъв шанс да започна връзка с този човек.

И още нещо.


Горе видях нещо, което е абсолютно грешно за мен - че се обвързваш с човека, а не с навиците му. Грешка. Обвързваш се и с навици, и с недостатъци, и със страхове, и с всички останали особености. В една сериозна връзка, разбира се.

Ако си в сериозна връзка няма да ти пука кой какво прави за НЕГО си. Причислявам мрънкането на една женска за нещо, като опит за налагане на мъж под чехъл.

Не съм казал да си против или за, а да се ограмотиш. Ти и всички.

Един интересен факт е, че доста често хората, които не пият, пушат, друсат си отиват по-рано от другите - употребяващи.

Но както и да е. Парцел ще се намери за всични ни. Рано или късно.

Що ли се ебавам да обяснявам.

Живейте си живота или поне се опитвайте да го живеете. Бал съм ви. Живи и здрави. :)

psychopath
11-07-2012, 10:34
Аз наблюдавам интересно явление: всички са много запознати с нещата, без да се замислят лепват етикети, а в същото време не са имали реален досег с неща, различни от пустата трева, или досег с хора, които са имали зависимост, или просто перкат редовно...
По отношение на тревата мнението варира от едната в другата крайност - или е абсолютна безвредна, или е стъпало от стълбата към иглата и гроба, по която няма връщане, което е доста нелепо.
Значи окей е да пуша коз, щото е безвредно, ама ако перкам амфети съм изпаднал наркоман, който е продал телевизорите и прави свирки за 10ка джам?

Violenza
11-07-2012, 11:46
Логиката е железна. Доста по-добра от това, което дори няма смисъл.

За мен има смисъл и точка. Ти като ми изсипеш аргументи за зависимостите, какво? Не ми е нужно да съм се сблъсквала с това, за да мога да кажа, че не е правилно за мен.
Аз съм казала, че за себе си не го искам, оттам нататък кой как ги приема нещата си е негова работа, която не ме засяга по никакъв начин. Ако искате им се кланяйте, ако искате ги плюйте.

AliceSw
11-07-2012, 13:38
Извратени идеи имате за връзките. Те са отношения между двама човека - двустранни.

Наркотиците са за тебе си. Те не влияят на другия. Те са си от човека за него и са повече част от него от една връзка. Това няма как да се отрече.

Обаче имате изкривена представа вие. Това да ходиш да мрънкаш на някого за нещо, което е свикнал да прави и да му поставяш ултиматуми "наркотиците или мене" не е загриженост. Това е ваш личен егоизъм. Искате да сте по-важни за някого като страничен човек, отколкото част от него. Е, не става. Вие ей така ли ще се откажете от бъбрек примерно /лошо е сравнението, не мога да намеря по-добро обаче/...

Blab
11-07-2012, 15:22
заобикалях темата, но и аз ще си кажа накратко:

на мен ми е достатъчно ограничаващо, че завися от въздух и вода, след това храна и прочее живителни. потискат ме обществени порядки, социални норми и ритуали, езикът, човешката природа... знам, че може да ти липсва това, което не познаваш, но много по-осезаемо/плътно/физическо е усещането, когато си го срещал/изпитвал/вкусвал някога. това за мен.

иначе съм твърдо против опитите и въобще дръзновенията за опити да променяш когото и да било. ти не знаеш по-добре как се живее, не знаеш как другият чувства, какво мисли, от какво се нуждае (тялото и съдържимото му). ненавиждам играта на Бог, която хората си умират да играят. и аз съм я играла някога, да, но съм била на други години. не можеш да се бъркаш на другия. по никакъв начин. (освен, ако не си му попечител, а интимният партньор не е такъв:Д)

и да изляза от абстракциите:
в живота ми има употребяващи, няма зависими. не се изживявам като спасителка. ценя чистия ум. нека всеки си бие главата, затова е животът, в крайна сметка;

jghgh
11-07-2012, 15:57
Тревата ако не я броим, май не съм била. Нямам и желание. Плашат ме хората, които употребяват такива вещества и не искам да общувам с тях.
Мен ме плашат хора, които употребяват и редовно трева, да ти кажа честно.


И освен това човек=навиците му, всичко, което прави, което обича, което ненавижда. Всичко и нищо те определя едновременно.
Има нещо притеснително във всекидневната употреба на трева. Има запълване на някаква липса, бягство от реалността. Демит! И да не мисля стереотипно, нещата са си така. Не става дума да "тупаш" от време на време. Всичко системно трябва хубаво да огледа със съмнение.


Съгласна съм с Блаби-Блаб за ролята на Бог. Аз си признавам, че съм контролиращо същество, искам да имам власт, да командвам и т.н., НО освен това съм и загрижена. Не бих искала приятелят ми да пуши всекидневно, па' дори и трева (която много хора тук изкарвате някаква билка едва ли не)

DisappointedDreamer
11-07-2012, 16:27
Има нещо притеснително във всекидневната употреба на трева. Има запълване на някаква липса, бягство от реалността. Демит!

Всички бягаме от реалността. Дали ще е с цигари, книги, трева или шоколад - все тая.

marilyn
11-07-2012, 16:33
Мен ме плашат хора, които употребяват и редовно трева, да ти кажа честно.



Да, съгласна съм. Това е вид бягство от реалността. А големи трезвомислещи хора да го правят редовно.. значи нещо не е ок. Ако някви 14 годишни келеши примерно си пафкат щот е модерно... е друго. Но някой голям, пораснал, сериозен, зает човек да го прави.. и аз не мисля, че е ок.

jghgh
11-07-2012, 16:33
Ама някак различно е ако нямаш чувство за контрол. Ако си чокохолик и т.н., контролът пак не е в теб, но шоколадът най-много да те направи тлъста свиня, знам ли :Д А наркотиците могат да те преебат.

Не знам, противни са ми.
Чудя се дали бих имала друго мнение, ако имах хубави трипове (подсказка: триповете ми ВИНАГИ са ужасни). : /

anonymous708973
11-07-2012, 16:38
Всички бягаме от реалността. Дали ще е с цигари, книги, трева или шоколад - все тая.

Аааа не.
Книгите не са нелегални и не ти увреждат здравето, концентрацията и прочее.

DisappointedDreamer
11-07-2012, 16:39
А големи трезвомислещи хора да го правят редовно.. значи нещо не е ок. Но някой голям, пораснал, сериозен, зает човек да го прави.. и аз не мисля, че е ок.

Защо да не е ок, ако той се грижи за отговорностите си (работа, и семейство (ако изобщо има такова)? Не ви пречи на вас по никакъв начин. Колкото до коментара за бягство от реалността - вече се изказах малко по-горе.


Ама някак различно е ако нямаш чувство за контрол. Ако си чокохолик и т.н., контролът пак не е в теб, но шоколадът най-много да те направи тлъста свиня, знам ли :Д А наркотиците могат да те преебат.

Не знам, противни са ми.


А, значи, тлъстите свине не са ти противни толкова, колкото хората които пушат трева?
Все си мисля, че тревата не определя характера ти, така както пушенето на цигари и пиенето на алкохол не те прави под, деградирал човек, както мама и тати ни казваха когато бяхме малки. Има доста потребители във форума, които я пушат редовно, но виждаме че изобщо не са някои тъпи, пропаднали хора. Напротив, живеят си живота, и са по-щастливи от колкото някои, които изобщо не са пушили трева през живота си.
Но знам, ли. Сигурно греша.

едит:


Аааа не.
Книгите не са нелегални и не ти увреждат здравето, концентрацията и прочее.

Зависи, Пантерке. Зависи от това, колко зависим си от книгите. Аз примерно, без да ме е срам, мога да заява, че книгите отнемат часовете ми за спане, времето ми за ядене и за учене. Намирам ги за в пъти по-интересни от това да спя, уча или ям. Следователно не се наспивам хубаво, не ям, не уча и това уврежда и трите неща, които изброи по-горе.

Blab
11-07-2012, 16:47
Всички бягаме от реалността. Дали ще е с цигари, книги, трева или шоколад - все тая.
ъ, едно е творчеството (въображението), което те изразява, друго е външното нещо, което се изразява върху теб;
всяка една манипулация върху тялото>съзнанието ти, която не идва от теб самия, те деформира/изкривява. сори, ама е така. вярно, че можеш да осиновиш дете, да се държиш на градус и да набиваш шоколади. това си е жива мастурбация;

jghgh
11-07-2012, 16:51
Еми някак шоколадът е безопасен за теб, имам предвид.
А пък дори тревата може да те пристрасти на емоционално ниво. Сподели ми един човек (като, разбира се, от 1 човек не можем да съдим за всички редовно пушещи трева, то е ясно), че пуши всекидневно, защото това го отпуска и го кара да забравя за проблемите. А това си е тъжно във всеки смисъл. А шоколадът не ти вреди емоционално. Да, пак си жалък, защото някакъв шоколад ти оправя настроението и не можеш без него, но пък вредата ми се струва по-малка. Просто си дебел, примерно, и със слаба воля.

А книгите ти дават няк'ва култура, даже трябва да се гордееш, че си толкова четяща : )
А какво ти дава тревата?
Сми', сигурно наистина има хора, които не деградират, противно на общественото мнение или пък на стереотипите, които оплюхте. Но някак съм свикнала да асоциирам употребата на наркотични в-ва с порок. Както и пушенето и редовното пиене (и битовия алкохолозъм ми се струва NOT OKAY.)
Може би от всичко изброено, ДД, само зарибените пушачи (на цигари) не мога да си помисля, че са нещо под-. Не че за другите мисля, че са под-, но се притеснявам, че (могат да/ще) пропадат и си развалят здравето.
Но да, тук ми идва и друго нещо наум де. Всеки знае как да живее чуждия живот най-добре.
Моят страх от вещества/зависимости си е просто ирационален. Не мога да го обясня, но нещо ме отблъсква в идеята за честа употреба на наркотично в-во.

DisappointedDreamer
11-07-2012, 16:52
ъ, едно е творчеството (въображението), което те изразява, друго е външното нещо, което се изразява върху теб;
всяка една манипулация върху тялото>съзнанието ти, която не идва от теб самия, те деформира/изкривява. сори, ама е така. вярно, че можеш да осиновиш дете, да се държиш на градус и да набиваш шоколади. това си е жива мастурбация;

Точно това творчество и въображение може понякога да бъде убийствено за самия тебе. Истината е, че всичко, което е в прекалено големи количества не е полезно за самия теб - било то за ума ти или за тялото ти.
Колкото до втората част от поста ти - то по същата логика и знанието и храната/пиенето ни деформират/изкривяват. Ако можеше да живеем сами без всякакви други фактори да ни се бъркат/пречкат, щеше да е най-добре.

DisappointedDreamer
11-07-2012, 16:59
Еми някак шоколадът е безопасен за теб, имам предвид.
А пък дори тревата може да те пристрасти на емоционално ниво. Сподели ми един човек (като, разбира се, от 1 човек не можем да съдим за всички редовно пушещи трева, то е ясно), че пуши всекидневно, защото това го отпуска и го кара да забравя за проблемите. А това си е тъжно във всеки смисъл. А шоколадът не ти вреди емоционално. Да, пак си жалък, защото някакъв шоколад ти оправя настроението и не можеш без него, но пък вредата ми се струва по-малка. Просто си дебел, примерно, и със слаба воля.

А книгите ти дават няк'ва култура, даже трябва да се гордееш, че си толкова четяща : )
А какво ти дава тревата?
Сми', сигурно наистина има хора, които не деградират, противно на общественото мнение или пък на стереотипите, които оплюхте. Но някак съм свикнала да асоциирам употребата на наркотични в-ва с порок. Както и пушенето и редовното пиене (и битовия алкохолозъм ми се струва NOT OKAY.)
Може би от всичко изброено, ДД, само зарибените пушачи (на цигари) не мога да си помисля, че са нещо под-. Не че за другите мисля, че са под-, но се притеснявам, че (могат да/ще) пропадат и си развалят здравето.
Но да, тук ми идва и друго нещо наум де. Всеки знае как да живее чуждия живот най-добре.
Моят страх от вещества/зависимости си е просто ирационален. Не мога да го обясня, но нещо ме отблъсква в идеята за честа употреба на наркотично в-во.

В шоколада за теб в големи количества може да е убийствен. Затлъстяваш, оттам идват и проблеми със здравето, и инсулти на възраст все още недостигнала 60-те.
И айде, пак. И ние четем, гледаме филми или излизаме с приятели, за да се отпуснем и да забравим за проблемите си. Това, че си дебел може да е пагубно за теб самия. Да не говорим, че за мен слабата воля е в пъти по-ужасно от това, да пуша трева/цигари или да пия.

Тревата ти дава същото, което и книгите - спокойствие. Вратичка към свят, извън реалността. За мен е грешно фактът, че асоциазирате наркотичните вещества с пороци. Значи, не би дружила с човек, който пие/пуши/се друса, независимо колко интересен/забавен, интилегентен е той, само заради една, две или и трите горе изброени 3 причини? И, каква е разликата между това да пушиш цигари и това да пушиш трева? И двете, според теб, вредят на здравето. Тогава защо едното се приема от теб, а другото не?

Както и да е.

w0sh
11-07-2012, 17:03
Какво се разфилософства тук пак кръжока "Мисъл".

По принцип съм в кръг, където се употребява на значително ежедневен принцип и по-свестни момичета и момичета не съм срещал. Да не говорим точно за тези среди, които тук изказаха доминиращото мнение на Канал 1 и ежеседмичното повторение на Малкото Пони. Предполагам най-лошото което може да се случи от връзката с потребяващ да се превърне във връзка с лежащ присъда. Някои мои приятели им се размина.
Изненадан съм как хора, които са се проебали във възрастта на пластилина и дамата могат да бъдат толкова садистично дискриминативни само защото някой е избрал наркотик с физически облик.

Lincheto
11-07-2012, 17:12
хахаха.. и по-свестни не си срещнал, викаш? ;д

jghgh
11-07-2012, 17:15
апф, а твоето отношение не е никак презрително.
супер дразнещо е т'ва отношение на повечето употребяващо: "вие [нищо] не разбирате, простосмъртните". кое по-точно не разбираме? събирала съм се в компании на тревомани и когато аз не пуша с тях ги гледам отстрани колко жалки и смешни са в тия състояния, само дето те не го осъзнават това нещо или го смятат за готино.
ами хайде обяснете кое е толкова прекрасното да си неадекватен в няк'ви минути/часове от живота си, вместо да си здраво стъпил на земята и да преценяваш нещата обективно (както са около теб), а не през призмата на напушения ум или нещо по-лошо.


верно си е личен избор обаче и тук няма кой да спори, колкото и да мИ се иска : D
ако обичаш някого и не искаш да го изгубиш, няма кво да му обясняваш да спира. щото повечето, както казах, са с отношение, че неупотребяващите са неадекватни, не разбиращи и т.н.
така да е.. окей

DisappointedDreamer
11-07-2012, 17:17
^Никъде не съм казала, че нищо не разбирате, нито пък съм ви нарекла простосмъртни. Напротив, аз май съм единствената запазила мил тон :Д
Мех.
Отказвам се.

Blab
11-07-2012, 17:17
Колкото до втората част от поста ти - то по същата логика и знанието и храната/пиенето ни деформират/изкривяват. Ако можеше да живеем сами без всякакви други фактори да ни се бъркат/пречкат, щеше да е най-добре.
опитвам се да намеря подходящия образ, за да не се замеряме с думи.
1) На А. му харесва да строи пясъчни замъци. На Б. - да скача върху тях.
2) касичка. на А. му харесва да прибавя по някоя-друга монетка в нея. Б. маха капачето и рови с пръст, докато изпадат колкото му трябват монети.
3) скулпори. А. - чрез прибавяне и вода (<3). Б - чрез премахване от натрупана маса.
...//ако ми хрумне по-подходяща картина, ще се върна

и пак, едно е да градиш и моделираш, друго е да хабиш и експлоатираш;
//и ще повторя - не съм имала близък контакт със зависими и не умирам за такъв.;

jghgh
11-07-2012, 17:22
визирах поста на в0сх, иначе, дд, ти просто си казваш мнението без някво отношение.
аз ти казвам какво наблюдавам. огромна част от хората "с навици" (няма да ги наричаме зависими, не всички са, нал' тъй) винаги твърдят, че обществото не ги разбира, което ги прави някви асоциални в крайна сметка поне по разбирания.
другите не ги разбират, не разбират ефекта от наркотика и как той всъщност ги карал да се чувстват Ок, те можели и без наркотик, ама искали с, и най-вече, контролират обстановката около себе си и някви такива.
за мен си е гнусно да си извън себе си, да нямаш почва.

знам, че съм никоя да съдя, щото не съм от най-стабилните пичове на земята.
просто интуитивно ми е противно това губене на чувство за реалност, дори да е за часове само. да не си твърдо стъпил на земята, реален човек, да преценяваш адекватно обстановката около себе си, вместо да се смееш на пръстче или лампа.

но това е просто мнение, ДД, както твоето. ти не ми налагаш своето и аз не ти налагам моето. възприемам всичко това като просто един разговор, говорим си.

Auriss
11-07-2012, 17:24
ами хайде обяснете кое е толкова прекрасното да си неадекватен в няк'ви минути/часове от живота си, вместо да си здраво стъпил на земята и да преценяваш нещата обективно (както са около теб), а не през призмата на напушения ум или нещо по-лошо.

Милата :( (не си правя кирията в момента). Постарай се да му отпуснеш юздите малко на тоя живот. От прекаленото впрягане файда обикновено няма. С причина ти го казвам и с причина те цитирам. Дано ме разбереш.

w0sh
11-07-2012, 17:30
хахаха.. и по-свестни не си срещнал, викаш? ;д
Е ти може да не си пристрастена, ама си пристрастяваща.

Презрително не ми е отношението, а по-скоро уморено. Уморено от съдници и пуритани, психолози и курви и всякакви други хора, които сами се ограничават с някакви драстични мнения, които се основават на усещания за това как биха стояли нещата.

Irti
11-07-2012, 17:32
Но някой голям, пораснал, сериозен, зает човек да го прави.. и аз не мисля, че е ок.

Охххх, хайде стига. Ето зат'ва ви говоря, че само си меляте, ама вие не та не. Не ми се искаше да го пиша, ама айде.. Обожавам да работя и да правя пари. Всяка сутрин ставам в 4 и бля-бля.. да направя пари. Мозъка ми постоянно мисли за тях. Марихуана пуша от.. твърде много години. Това обяснявам, че от едното време идва стойността.. не от тъпите моди. Ако не пуша един път поне днес не се чувствам добре. Изнервявам се, притеснявам се, демотивирам се. Обичам да пуша по 3-4 пъти на ден минимум. Тогава работя страшно бързо, енергично, не съм депресиран и бълвам енергия. Спокоен съм. Обожавам това спокойствие. Обичам след коза да напукам две линийки. Обичам хапчетата. Обичам да ми текат сълзи от тази работа. Обожавам да пия. Както казва друг приятел "Ако не пия днес.. се чудя дали да заспя.". Искам да е поне една чашка. Обичам да пафя по 30-40 цигари на ден. Обожавам тоя проклет живот само заради тези работи, които приемам около 10г вече.

Исках да ви обясня колко по-различно е от това, което си мислите. Вреди има много. Кашляш здраво. Понякога се свиваш на кълбо от кашлица. Болят те гърдите, дроба. Сутрин храчиш някаква живи същества едва ли не. Трудно дишаш понякога. Потиш се по-често понякога. И т.н. По едно време бях се стреснял за някой работи здравословни.. после помислих и реших, че просто каквото е писано ще стане. И да си замина млад.. аз предпочитам така, но да съм живял свободен. По-добре е от това да пиша постоянно за някаква връзки и да търся любов.

Живяла някога у кочина една
оядена,безчувствена свиня.
Забравила,че ножа съществува
тя смятала,горката, да векува.

Не ми говорете за мода и тем подобни. Не ми задавайте тъпи въпроси за починали приятели. Аз не бягам от реалността. Аз съм я приел. Просто я правя страхотна. Аз живея живота си. Един незабравим живот. Не съм депресиран. Не съм модерен.

И какво, като ти сипя аргументи казваш? Ей такова, че ти и това не сипеш.

Аз съм човек, като вас.

"Напълно концентриран съм човече, парите са в главата ми."

jghgh
11-07-2012, 17:37
Ако не пуша един път поне днес не се чувствам добре. Изнервявам се, притеснявам се, демотивирам се. Обичам да пуша по 3-4 пъти на ден минимум

депресиран
thats totally normal, ok



знам, че ставам досадна.
истината е, че съм влюбена в такъв човек - тревоман явно и ме е яд, че няма да спре да се друса.
бе изборът наистина си е ваш

но това (цитираното) е тъжно!
защо на човек му трябват стимули отвън? не може ли да е силен и мотивиран отвътре, от само себе си? не е ли по-готино? не контролира ли така повече живота си?



По-добре е от това да пиша постоянно за някаква връзки и да търся любов.
а тва толкова пъти го пишеш по темите, та колкото и да е стереотипно, "психоложко" и т.н. се питам - вярваш ли си?


но, сериозно, живей живота си както искаш. поне е осъзнат избор :>

просто задавам въпроси...

tori
11-07-2012, 17:39
Ако разбера, че взема някакви неща, докато съм все още с него и го обичам, бих останала с него. Всъщност дори да разбера, че е сериен убиец пак бих останала до него.
Естествено, бих опитала да го вразумя, да го накарам да спре да употребява такива неща, (което си е почти невъзможно, да не кажа съвсем) но ако не спре, няма да е много голям проблем. И то не защото не ми пука въобще за него, а защото не деля хората на наркомани, комарджии, изнасилвачи и така нататък. Пък и може да е имал причина да започне. Знам ли какво пиле ще ме окълве след време...

x7aZzy
11-07-2012, 18:06
Не знам дори от къде да започна.
Не е толкова до слаба воля, колкото до стремежа да бъдеш разбран. Приет.
Искаш да държиш живота си под контрол, искаш да си самостоятелен, свободен. Щастлив. Обичан. Да, ама не. И когато реалността те фрасне с мокър парцал - изненада! Не става така. Не казвам, че е изброените неща са невъзможни (хич даже), осъзнаването е трудно. Когато индивидът осъзнае колко незначителен е всъщност, как не той е важен, как нищо не идва наготово, как на никого не му пука и как трябва да си скъсва задника от работа, тогава идват въпросите - какъв е смисълът? Защо трябва да се старая да изпълнявам желанията на другите? Защо, за бога, да ходя на работа/училище, когато не се чувствам добре там? И т.н. глупави екзистенциални клишета. Та, това (и още куп фактори) води до социална тревожност, страх от негативно оценяване.
Ясно е, че всеки иска да контролира живота си. Когато това е невъзможно - а то почти винаги е (защото не всичко зависи от теб), тогава кръгът се стеснява до желанието да контролираш себе си. Да конторлираш тялото си, да решаваш какво да приемаш и колко често. Да избираш какво да пиеш. Какво да пушиш. Намираш средството, което намалява грижите ти. Прави те щастлив. Спокоен. Чувстваш се под контрол. Ти си решил да се надрусаш, ти си го избрал. Майната му на обществото.
Окей, картинката до тук е страхотна. Но както казах преди - всичко е до мярката. И всичко е вредно, ако е в големи количества. Ето пример с книгите - имам лекция на обяд, но съм се зачела в една много интересна книга. Става време да излизам, а аз още чета и дори не съм се облякла. Казвам си - "бала съм го, няма да ходя, ще си чета книжката, защото е толкооова интересна, а лекцията и без това ще е тъпа". Това не е здравословно. Това е проблем.
Да - човек може да се пристрасти към всичко. И не всичко е вредно. Наркотиците са вредни. Чаят и книгите - не. Но всяка една зависимост е опасна.

Irti
11-07-2012, 18:06
Вярвам си, защо да не си вярвам? Просто е отвратително да се лигавите по форумите.

Може, но може да вдигне мотивацията, чувството за живот. Може да си изкарва много по-добре по събирания и тем подобни, а не да играе тъпи игри и така нататък. И колкото и да спорите всички знаем, че с алкохол едно събиране/купон е много по-хубаво от всяко друго. И като се каже "не можете ли да си го направите хубаво без тия работи?" Еми не става и много добре го знаете.

DisappointedDreamer
11-07-2012, 18:08
Но както казах преди - всичко е до мярката. И всичко е вредно, ако е в големи количества. Ето пример с книгите - имам лекция на обяд, но съм се зачела в една много интересна книга. Става време да излизам, а аз още чета и дори не съм се облякла. Казвам си - "бала съм го, няма да ходя, ще си чета книжката, защото е толкооова интересна, а лекцията и без това ще е тъпа". Това не е здравословно. Това е проблем.
Да - човек може да се пристрасти към всичко. И не всичко е вредно. Наркотиците са вредни. Чаят и книгите - не. Но всяка една зависимост е опасна.

Ето затова говоря.

п.п. и аз имам същия проблем с книгите -.-

Aeternal
11-07-2012, 18:10
Майка, тука половината сте напълно безхаберни. Направо е грозно... Повечето не знаете че наркотик е всяко вещество което въздейства на ЦНС. Шоколад, алкохол, кофеин, никотин и всякакви други "ин"-ове. Не е проблема в наркотиците. В хората е. Като се стигне до такова ниво на обсебване от нещо резултатите винаги са отрицателни.
Тва че някой си излиза веднъж-дваж в седмицата да пиине нещо, да запали някое прасе или да драсне черта не го прави по-малко смислен, стойностен или нормално развит човек.
jghgh, интересно ми е, цялата тая работа с контрола на всичко около теб,
how's that workin out for you?

x7aZzy
11-07-2012, 18:14
Евала на Ирти! Страхотен коментар написа пичът.
Особено това -


Аз не бягам от реалността. Аз съм я приел. Просто я правя страхотна. Аз живея живота си. Един незабравим живот. Не съм депресиран. Не съм модерен.


Не деля хората на наркомани и въздържатели.
За мен има два типа хора - такива, които са щастливи, и такива, които си пречат да бъдат щастливи.
Няма значение как е постигнато това щастие - важното е, че човекът е доволен от и със себе си. Че не мрънка, не се оплаква и не очаква.

jghgh
11-07-2012, 18:19
ми знам че не съм в плен на някакво нещо извън мен.. или поне минимално съм в контрола на нещо извън мен.
аз наистина искам да контролирам живота си, страх ме е, че някога няма да мога да го правя, зат'ва и съм негативно настроена към наркотиците.

мн. ми харесва обяснението на екстази, съгласявам се и че като се напукаш на купон е по-весело.
някак си, падат задръжките, тва онова

ама защо и мотивацията да трябва да си я "вливаш" някъде отвън? е тва вече е притеснително. желанието за работа, живот, радостта да ти идва от някаква доза - независимо грамаж трева ли е, линийка ли е, или не дай си, най-лошото - хероин.

и да, знам какво е наркотик, аетърнал (english malfunction ftw), ясно ми е. само дето шоколадът все пак не вярвам да те докара до това състояние. сми', шоколадът да ти е стимула да работиш и тн. просто не е така, бе, хора. нали за т'ва доктори, лекари, статистици и т.н. всичко до един са "не на наркотиците", а не "не на кафето, шоколада". проучвано е, има си някъв резон да не приравняваме зависимостта към цигара към зависимостта към джойнт и нещо от тоя сорт.


идеята е, че всяко нещо, без което не можеш да се справиш с деня/проблемите е много вредно за теб и това е тъжно. в тва число антидепресанти, хапчета, сънотворни.. също са гнусни.
но пристрастяване към книги и шоколад да ми сравнявате с ежедневно пушене на мара.. деа знам.

draid
11-07-2012, 18:37
Тука пак се разразиха някакви несвързани мнения. Една сравнява пушенето на трева с четенето на книги, друга се чувствала ограничена ограничена от това, че трябва да диша и да яде...

Всички наркотични вещества са вредни и освен това скапват психиката.

x7aZzy
11-07-2012, 18:39
jghgh, мотивацията доста често идва "отвън". Чул си нещо от някого - искаш да го направиш. Искаш пари - отиваш на работа. Мама и тати плащат следването - учиш за изпити.
Иначе, да - кофти е, когато мотивацията е свързана с наркотици.

И не можем да сравняваме тревата с шоколада, когато става въпрос за влияние върху организма. Не ми се пишат статистически примери, но тревата, амфетите, коката и т.н. вляят зле. Дори и в малки количества. Едно парченце шоколад не оставя такива следи в организма ти, както една линийка например. Прочетете и се поинтересувайте - има си причина наркотиците да се водят за опасни вещества.
Ще дам пример с един познат - пуши почти всеки ден. Винаги когато го видя (а това е всеки ден), е напушен. Неадекватен. Завеян. Несъсредоточен. Никаква концентрация. Никаква мисъл. При последния ми контакт с него беше излязал да хване трамвая, но след 5 минути се прибра, защото беше забравил за какво е излязал въобще. След като се посмях едно хубаво (защото си беше доста забавно), ми стана малко тъпо, че така си унищожава мозъчните клетки. Ама не е моя работа. Да се оправя както може.

psychopath
11-07-2012, 18:43
Тука пак се разразиха някакви несвързани мнения. Една сравнява пушенето на трева с четенето на книги, друга се чувствала ограничена ограничена от това, че трябва да диша и да яде...

Всички наркотични вещества са вредни и освен това скапват психиката.

Малко ситуацията е като в комуна. :Д

Иначе психиката ми се скапва от най-различни неща, както и най-различни неща са вредни и опасни... : )

Aeternal
11-07-2012, 18:43
Познавам двама души, дето са зависими от кафето. Ако не пият поне 3 кафета на ден не могат да станат от леглото, премалявания, главоболия, глупости. Тотални зомбита са без кафе. Това не е ли жалко?
Ами алкохола, дето е легален и въпреки това е съсипал повече човешки животи от всички наркотици взети заедно?
Имам една позната, прекарва по 8+ часа в фейсбук дневно и качва само някакви тъпотии, сменя си статуса обвързана/необвързана по пет пъти на ден и си описва живота прилежно като второкласничка. Това не е ли зависимост? А, тея дето играят WoW с денонощия?
Въпроса е да не допускаш заниманията ти да станат мания.
Както каза един професор - "друсайте умно".

therichbitch
11-07-2012, 18:48
Да, била съм и беше един от най- свястните хора (все още е, де).
Положението се влоши доста по едно време и влезна да се лекува, сега не взима и пак е един от най- свястните.

Не съм на мнение, че е това е нещо добро (видяла съм последиците от твърде близо, за да смятам така), но никога не бих зарязала човека заради това. Хората, които биха го направили, за мен са егоисти.

psychopath
11-07-2012, 18:55
Защо си мислите, че задължително като се направиш ставаш неадекватен, не можеш да се контролираш и да мислиш?!
На джам даже мисля много по-бързо/точно, концентрацията е на много по-високо ниво...

Ann Isabella
11-07-2012, 19:19
Ако става въпрос за по-леките наркотични вещества - не ми пречи, дори и да продължава. (И не да е от нужда, естествено..)

Ако си говорим за минало време - защо да не съм с него? :shock: Естествено ,ако е бил пристрастен става по-сложно, защото започвайки връзка се задължаваш (едва ли не), ако кривне пак - да му помогнеш, другия вариант е да го зарежеш, а така нараняваш и себе си...
Ако пък само е пробвал, да не съм с него за това?!

imenno :*

Irti
11-07-2012, 19:19
Колко още хора ще кажат, че е вредно? Верно ли? Вие някакви забозляци ли сте или? Нормално да е вредно. Нямало е вечер, която да заспя нормално. Болят ме гърдите, болят ме органите, ама това е положението. Тъй, че спрете.

Най-лошото не е херцата. Обясних и за нея вече.

Обичам чат-пат да прочета някоя книга, ама по-обичам да сецна един път и да направя пари.

Лельо Миминко:

''Когато някоя угрижена жена иска да поговори с вас, не й предлагайте решения, нито пък се опитвайте да й доказвате, че тревогите й са преувеличени - просто й покажете, че я слушате.''

ПС: Аз пък все хубаво съм видял и за'тва абсолютно всички сме такива.

Irti
11-07-2012, 19:30
Не е абсурдно, леля. :)

Млади хора от група А - Вземат за мода, вземат от 1г и после пишат, че са спрели, защото мама ги е шамарила. Вземат, за да привличат вниманието на някой си.

Млади хора от група B - Вземат от прекалено малки, вземат, защото те самите са искали, защото такова е било времето и защото не им пука кой ще ги харесва и кой не. И най - вече .. не спират. И бляяя. Стига толкова от мен наистина. Беше що беше.

PurpleSand
11-08-2012, 08:09
Очаквах тази тема да се развие по подобен начин. Ще бъда максимално кратка и се надявам да няма обидени.
Лично на мен винаги ми е била противна неадекватността и неспособността на човек да контролира себе си.... Има и други начини да се чувствате щастливи и пълноценни, но явно е по-лесно да изпушиш една цигара или да дръпнеш една линия.


На същото мнение съм и аз.. :)

anonymous708973
11-08-2012, 11:35
Защо си мислите, че задължително като се направиш ставаш неадекватен, не можеш да се контролираш и да мислиш?!
На джам даже мисля много по-бързо/точно, концентрацията е на много по-високо ниво...

Като незапозната може ли да попитам какво е джам?

П.С. therichbitch
"Свестен човек, който влезна да се лекува" - ама ти сериозно ли? Явно имаме коренно различни разбирания за свестен човек, което ме изненадва, честно казано.

psychopath
11-08-2012, 13:40
Като незапозната може ли да попитам какво е джам?


Амфети...

Иначе за мен метамфетамините са по-тегави от херцата.

И по дяволите проумейте го, както всички неупотребяващи са различни, така и употребяващите са различни, не може да слагате всички, които друсат под общ знаменател. Следователно и причините, поради които го правят са също толкова различни - някои го правят от келешлък, други да се направят на години пред връстниците си, трети - защото на партито събота вечерта няма как да не се направиш...други искат да избягат от реалността, имат изпит/много работа, просто искат да се почустват живи, или пък просто не може да се пропусне и днес...
Също така думата зависимост я използвате наляво-надясно, без наистина да осъзнавате смисъла.

Сами си казвате, че не ги разбирате тези хора, ами не ги и съдете в такъв случай. : )
Защото може да ме видиш да шмъркам примерно и ще ме наречеш боклук, но няма как да знаеш дали работя (и съм добър в работата си), дали нямам някакви успехи в сферата на образованието (или друга), дали за близките ми не съм човек, на който могат да разчитат, дали за жената до мен не съм принц на бял кон, дали не помагам на деца със специфични потребности и т.н
Защото ти имаш някакво мнение за хората, които го правят и за теб всички са такива и такива...

Наркотиците са вредни, да...много неща са вредни в този живот.
От алкохол например много повече хора са загинали, отколкото от наркотици, но алкохола е легален, наркотиците не - следователно е окей да се наливаш като смок, ама не е окей да друсаш, защото е нелегално. : )

И понеже темата е "любов и наркотици" - за мен има много по-важни неща, що се отнася до жената до мен, от това дали се друса или не...
Иначе вероятно със зависима не бих се занимавал, но причината няма да бъде самото друсане и самата зависимост... : )

therichbitch
11-08-2012, 18:58
Като незапозната може ли да попитам какво е джам?

П.С. therichbitch
"Свестен човек, който влезна да се лекува" - ама ти сериозно ли? Явно имаме коренно различни разбирания за свестен човек, което ме изненадва, честно казано.

Аз пък не разбрах какво точно имаш предвид. Поясни, моля..

Свестен е като характер,да.
И то много. Влезна да се лекува от зависимостта си, защото освен, че беше мило момче, е и интелигентен човек и осъзнаваше какво може да му причини това в дългосрочен план.

PullMeCloser
11-08-2012, 19:06
Мани, всички, които взимат нещо, са пропаднали боклуци и нищо не става от тях :Д Окей.

djipsito
11-09-2012, 12:29
От години се събирам с тревомани, виждала съм какво ли не. Тука повечето наистина говорят наизуст, а поставянето на знаменатели е по-дебилно отвсякога.

Имам приятели, които са взимали и взимат и кокаин. Просто не е всеки ден, така че тва не мога да го определя като... зависимост. Аз лично от тези неща приемам единствено тревата. Другото колкото и да го разбирам, колкото и да се поставям на мястото на смъркащите и колкото и да ми се иска да го приема, не мога, защото ме отвращава. Така се чувствам. Знам, че моя също е взимал, казвала съм му какво ми е мнението, той много добре го знае и никога, ама никога не съм му се налагала. Когато видях, че ще взима, отидох и му казах.. знаеш кво мисля, имаш си глава на раменете, прави квото искаш. И тва и направи, колкото и да не ми харесва на мен.

Казвала съм му също, че като се надере с много трева ме дразни, аз знам, че като се напуша също го дразня понякога, щото при мен ефекта е такъв, че ме избива яко на енергия и почвам да се лигавя повече, танцува ми се, движи ми се и като почна да му се качвам на главата, той се побърква.

Друго, тревата те държи толкова, колкото си избереш. Ако пушиш жмел и си на 2 дръпки, даже няма да й усетиш ефекта. Ако пушиш чук и ако си знаеш "границата", ще ти е хубаво и ларш. Аз като прекаля с дръпките забивам в една точка, иначе съм си шест. Колко ще те държи пак зависи от теб до една степен. Зависи дали след тва ще запалиш цигара, дали ще се наядеш като прасе или ще изпиеш 2 литра вода... Едното те вдига пак, другото те пуска...

Имам наблюдения, че в България все още не е така общоприето и толериращо цялото тва нещо с тревата. Да не кажа и свободно. Ама е навлизащо. Общо взето с много неща е така и сме на бая светлинни години.. най-вече с тва да сме толерантни към различното.

x7aZzy
11-09-2012, 14:05
Никой не отрича, че е много яко да се напушиш (който отрича, явно не е пробвал).
Въпросът не е кой как се държи като се напуши веднъж, а как редовната употреба се отразява на организма и психиката. А тя се отразява.
Щото колкото и "полезна" да я изкарвате тревата, като се употребява често, не е айляк. Както и всяко едно нещо, де.
Ето днес пак си лафихме с моя познат тревоман - тоя път си беше загубил ключа и щеше да си прави нов за 90 евро. А накрая ключът се оказа в якето му.
Ама иначе на купончета е много забавен. Спор няма.

djipsito - "в България все още не е така общоприето и толериращо цялото тва нещо с тревата" - а трябва ли? Не че аз съм против. Все ми е тая. Ама ми стига общество, което толерира и приема алкохолизма. И хазарта. И расизма. Не мисля, че бих се чувствала удобно сред хора, за които наркотиците са стандарт.

И все пак това е лично мнение. Всеки е свободен да избира какво да прави. Аз сега съвсем свободно ще изляза да изпуша една цигарка, осъзнавайки прекрасно, че съм зависима.

djipsito
11-09-2012, 14:31
Не, че трябва. Просто.... да речем, че аз предпочитам да живея в общество, което е в тази крайност (да толерира), отколкото в общество неразбиращи съдници. Ако те са толерантни, а аз не съм, тва мен по никакъв начин няма да ме засегне пряко, щото няма да употребявам (примерно).

psychopath
11-10-2012, 00:20
Аз отричам. Не ме кефи тревата, дразни ме... дразнят ме 95% от хората, които стават като прегазени жаби, след като се напушат и разсъжденията им са като на водорасли.
Предполагам 'щото не съм пробвал. : )

anonymous708973
11-10-2012, 08:46
Не ме кефи тревата, дразни ме... дразнят ме 95% от хората, които стават като прегазени жаби, след като се напушат и разсъжденията им са като на водорасли.

Абсолютно.

therichbitch
11-10-2012, 10:03
Ама вие за трева ли си говорите?!

anonymous708973
11-10-2012, 12:17
Да, защо не?
Имам образци пред себе си бол.

therichbitch
11-10-2012, 16:46
Просто бях с друга настройка, като четох темата.
Сега ми става ясно защо повечето тук подкрепят използването на такива в-ва и го имат едва ли не за нищо...

psychopath
11-10-2012, 16:51
Просто бях с друга настройка, като четох темата.
Сега ми става ясно защо повечето тук подкрепят използването на такива в-ва и го имат едва ли не за нищо...
Явно не си чела достатъчно внимателно... друго не знам какво да ти кажа. (Говоря за себе си и своите постове, но тъй като ме вкара и мен във "вие"...)

Dagichka
11-10-2012, 18:27
задълбочихте се в друг аспект на темата, който няма да коментирам, аз да си кажа с какво я свързах като се замислих - колко много хора и истории знам (и съм чувала) за наркозависими, които чрез любовта на човека до себе си са успели да се излекуват и са чисти от години. а това е хубаво.

therichbitch
11-10-2012, 20:46
Явно не си чела достатъчно внимателно... друго не знам какво да ти кажа. (Говоря за себе си и своите постове, но тъй като ме вкара и мен във "вие"...)

Не съм, факт.
Просто се получи разминаване м/у това, за което пишете и това, за което аз си мисля.

AliceSw
11-10-2012, 20:47
пхаххахаахаха, накрая се разбрахте като слепия и глухия....

therichbitch
11-10-2012, 20:51
Изключително забавно ххахааххаха

NomNomNom
11-11-2012, 02:56
Нямам проблеми с трева, алкохол, цигари, и евентуално да пробва някакви неща по веднъж, нали, все пак някои хора са любопитни.
Ако започне да взиме друго, просто ми е мъчно, че шансът да умре или да бъде отхвърлен от околните се повишава ( а това вероятно садва много хора, защото по животински сме социални животно) , и явно има някакъв проблем, който не споделя.
Ще ми е тъжно :/ И вероятно ще се опитам да се намеся, което е много лошо, но си признавам, че бих използвала всякакви долни и гадни неща, ако го обичам, само и само да мога да го виждам след това, което пак е много егоистично от моя страна.

Ужасна съм :Д