PDA

View Full Version : Дипломи 9 клас, 12 клас



wilde
11-04-2012, 20:13
Здравейте! Уча в езиково училище (8 клас се учи само език, бълг. език, математика.. без разказвателнтие предмети) и та въпроса ми е от дипломата за 9 клас кои оценки се взимат и се слагат за дипломата в 12 клас ?

mimsssssss
11-04-2012, 23:37
В дипломата за 12 клас ти влизат всички изучавани предмети от периода 9-12 клас.

TheBeliever
11-05-2012, 03:40
В дипломата за 12 клас ти влизат всички изучавани предмети от периода 9-12 клас.

Не. В езиковите гимназии с подготвителна година (като тази на автора/ката) в девети клас се изучава материала, който другите са учили в осми. Оценките по история, география, химия, физика, биология и, ако не се лъжа информатика и психология, от нейния 9-ти клас отиват в дипломата за основно.

Amore-Mio*
11-05-2012, 07:03
При мен беше така:
В осми клас /подготвителна/ учихме само математика, български език и литература, езика, музика и изобразително изкуство, и ФВС. В девети клас се изучават разказвателните, но за осми клас - в края на девети тия оценки от разказвателните предмети влизат в дипломата за основно образование. Вече когато си десети, учиш материала за девети - те си влизат в дипломата за 12 клас.

marilyn
11-05-2012, 18:38
При мен беше така:
В осми клас /подготвителна/ учихме само математика, български език и литература, езика, музика и изобразително изкуство, и ФВС. В девети клас се изучават разказвателните, но за осми клас - в края на девети тия оценки от разказвателните предмети влизат в дипломата за основно образование. Вече когато си десети, учиш материала за девети - те си влизат в дипломата за 12 клас.
Да в езиковите е така. Учиш разказвателните предмети една година назад и за осми клас влизат в дипломата за основно.

wilde
11-05-2012, 19:57
Не. В езиковите гимназии с подготвителна година (като тази на автора/ката) в девети клас се изучава материала, който другите са учили в осми. Оценките по история, география, химия, физика, биология и, ако не се лъжа информатика и психология, от нейния 9-ти клас отиват в дипломата за основно.
А български език и литература, математика и в моя случай англ. език като 1-ви език ? Те от коя година се взимат?

Amore-Mio*
11-06-2012, 05:52
Мисля, че от 9 клас вече в дипломата за 12 клас.
А първата година, там БЕЛ, АЕ и математиката от 8 клас, си влизат в дипломата за основно.