PDA

View Full Version : ХЕЛЛЛПППП!!!! Врастване на нокът, миризма на краката....



sqrl
11-04-2012, 20:20
Хора от доста време ме наболяват пръстите на краката и забелязах, че дълбаят на страни. Та още не съм се решил да ходя да ми ги махат ноктите. Искам да попитам също дали краката ми миришат от това и как да я премахна мия си краката по 3пъти на ден и ги третирам с някакъв препарат за мазане. Ходя в театрална школа не мога да си го позволя да ми миришат краката. Помагайте моля. :)

rusoto_baby_f
11-04-2012, 21:50
ето какво открих за твоя проблем
Неприятната миризма на краката се дължи на растеж на бактерии, които най-често са от рода Corynebacterium. При доказване на бактериална инфекция също е необходимо да се проведе лечение, а профилактиката отново е свързана с поддържане на кожата на стъпалата суха и чиста.

Врастването на ноктите на краката - най-често на големите пръсти (палците) възниква от неправилно рязане на нокътната плочка. Това създава невъзможност за правилен растеж и риск от вторична инфекция. Съвременния подход в лечението вече не е с изваждане на цялата нокътна плочка, а само в отстраняване на страничните врастващите части. Това позволява по-бързо зарастване и възстановяване. За профилактиката е най-важно правилното изрязване на нокътната плочка и носене на удобни и подходящи обувки.

mimsssssss
11-04-2012, 22:36
Краката ти миришат и ноктите ти се врязват от некачествени обувки. Купи си хубави обувки и памучни чорапи и няма да имаш проблеми.

bloodyF
11-05-2012, 07:52
^абсолютно
качествени обувки, миене и хубаво подсушаване след това, т.к. гъбичките виреят на топло и мокро
а ноктите не се режат заоблено или под ъгъл, а на 180 градуса (палците на краката) и няма да ти се забиват
в краен случай отиди на педикюр, нищо срамно няма..

rubby179
11-05-2012, 11:34
За решаване на проблема с врасналите нокти, можеш да отидеш на медицински педикюр, където ще изрежат проблемната част от нокътя. За неприятната миризма, трябва да поддържаш много добра хигиена, свързана с редовна смяна на чорапите и много добре подсушаване на краката. Ако това не помага, трябва да отидеш на лекар, който ще ти изпише подходящи лекарства.

XXX_f
11-07-2012, 00:08
1-во не отивай на лекар, даже не си го мисли...ако те боли нокът единственото нещо което те могат да направят е операция. Имах много клиентки които така си изпатиха, малко им враснал нокътя и хом на лекар и после операция. Правилния начин за изрязване на ноктите е да са прави и ъглите съвсем леко заоблени да няма ъгълче, което да се забие. Получило ти се е от неудобни обувки. За миризмата има много варианти, но трябва да се види, с клечка за зъби или нещо остро си почиствай под ноктите...задължително след всяко къпане и внимавай да не си счупиш ноктите. Отиди на педикюр там момичето ще ти обясни от какво е тази миризма и ще ти изреже ноктите правилно за да видиш поне за напред ти как да си ги режеш. Но попитай да ти препоръчат, че има момичета който правят големи бели.

п.п. маникюристка съм от 5 год. можеш да ми се довериш

rubby179
11-07-2012, 05:19
Съгласна съм, че не всеки може да направи качествен медицински педикюр. Ето защо трябва предварително да проучиш на кой да се довериш.