PDA

View Full Version : Проблем с разширените пори и черни точки



Annabeth
11-04-2012, 21:18
Знам, че има такива теми, но това което съм прочела нищо не ми върши особено работа. Кожата ми е смесена, демек Т-зоната ми се омазнява по-бързо и точно там имам голям проблем с порите и точките. Сума ти продукти съм ползвала и продължавам да ползвам-ефект 0. Като започна от Гарниер, Лореал, Нивеа, Акне аут и разни там известни марки и недотам известни до домашни маски и глупости - мляко, мед, яйце, лимони, домати и др.(бая хранителни продукти отидоха) и не ми помагат. Кожата ми, особено на носа, стои на дупчици цялата и като прибавим и че се пълнят постоянно, много се виждат. А полагам грижи всеки ден, мия си добре грима, почиствам я с лосиони и маски, но не става. Единственото, което помага е стискането, но на следващия ден порите отново са пълни, все едно изобщо не съм ги махала. Отчайвам се вече, имам чувството, че това положение е безнадеждно. И ми омръзна постоянно да клепам фон дю тен, за да не се забелязват дупчици и точици, защото е грозно. Още повече ме хваща яд като гледам познати с перфектни кожи, а изобщо да не се грижат за тях, даже обратното. Ако някой има или е имал този проблем и се е справил поне частично с него, много ще съм благодарна, ако каже как. Дали ще са някакви мазила или козметични процедури, няма значение, защото това вече ми омръзна :(

strawberry88
11-04-2012, 22:16
-почистване при козметик
-ексфолиране 2-3 пъти в седмицата
-маски с хума и лимон
-може да си мажеш и лицето само с мед
-медицинска козметика
-обртиване на лицето с кубче лед

Hilary_
11-05-2012, 05:44
Отиди при козметик.