PDA

View Full Version : Не виждам вече бъдеще на връзката ни



SeXyMaCka
11-05-2012, 11:15
Здравейте! Предният път много ми помогнахте със съветите си, затова ще се допитам пак до вас, за един проблем.
С приятелят ми сме заедно от година и няколко месеца, но нещата изобщо не вървят ...
Всичко започна преди около 3 месеца, когато приятелят ми се разболя много тежко ( няма да опоменавам от какво ) и имаше доста последици за здравето му. Дори и към този момент не се е оправил напълно и на моменти се чувства отпаднал, вие му се свят и тн. дискомфортни ситуации. Също така имаме доста големи проблеми в секса - той спря да изпитва удоволствие ( чисто физическо ) от него, вече много по рядко му става, имало е случай тръгваме да го правим на него не му става, дори и от свирка ... и от тогава го правил много рядко, на фона на преди, когато беше всеки ден, сега е на 3-4 дена 1 път, понякога даже и на 5, а мен тази липса на редовен секс ме побърква. Ако искате наречете ме и нимфоманка, но аз по този начин немога вече, липсва ми старият ни секс.
Като цяло от секса започнаха проблемите и в отношенията - караме се по-често, секса за него е едва ли не на сила, той се е занемарил, по цял ден седи в тях и мързелува - нито учи, нито се опитва да си намери работа, не полага усилия за връзката ни, не показва любов към мен ( голите думи "обичам те" вече изгубиха смисъл, защото само на думи си остана ), като цяло сякъш му е все едно за нас.
Много пъти съм се опитвала да поговорила с него, да му изясня кое ни куца, кое бих искала да се промени към по-добре и тн. и уж всеки път ме разбира и ми обещава, че това ще се промени и оправи, а промяна няма.
Не искам да се разделяме защото ги обичам и вярвам, че нещата могат да са както преди ( колкото и да е наивно ), но вече се чудя има ли смисъл защото развитие няма, само рутина, а миналото не се връща ...

xXxPETYAxXx
11-05-2012, 11:43
Щом смяташ, че проблемите ви са най-вече породени от секса или по-скоро липсата му, направи нещо ново. Експериментирай! Вземи си ново секси бельо или още по-добре - костюмче, играйте някакви роли, гледайте някой мръсен филм заедно, пуснете си музика, запалете ароматни свещи, секс играчки...каквото се сетиш. Поговори си с него за това дали има някоя фантазия и се опитай да я осъществиш.

Въпреки че, според мен това дори и да има ефект върху сексуалния ви живот - ще е временен и после ще се върнете в същото положение! Но пък пробвай.

SeXyMaCka
11-05-2012, 11:46
Благодаря ти за съвета и идейте, но съм ги пробвала вече. Купих си ново черно дантелено бельо, запалих свещи, ароматизирах стаята всичко точно стана. Имахме една страстна вечер и от следващият ден пак същата история. Секс на 4-5 дни ... Ефекта беше временен и нетраен.

marilyn
11-05-2012, 15:34
Ако виждаш, че вече не се чувстваш добре в тази връзка... по-добре да я прекратиш. Разбирам, че го обичаш много, но щом не върви и няма смисъл... продължавай напред и не прави компромиси със себе си. :)

Amore-Mio*
11-05-2012, 17:14
Нали казваш, че все още не се е оправил от тая болест, каквато и да е тя - не можеш да очакваш от него всичко. Възможно е тази липса на желание за секс или това, че не му става, да е от това. Опитай се да го разбереш.

rusoto_baby_f
11-05-2012, 22:34
Нали казваш, че все още не се е оправил от тая болест, каквато и да е тя - не можеш да очакваш от него всичко. Възможно е тази липса на желание за секс или това, че не му става, да е от това. Опитай се да го разбереш.

напълно подкрепям

XXX_f
11-06-2012, 00:43
Моето мнение е, че явно той страда от някаква лека "депресия" заради това заболяване от което не се е излекувал. Ако наистина го обичаш дай му време да се възстанови...бъди му упора. Просто спри да му говориш за това което не е наред във връзката, а започни да го забавляваш и едва ли не "извеждай" организирай приятелите си излезте позабавлявайте се и някой ден когато видиш, че един разговор няма да му натежи поговори с него и го питай ТОЙ как се чувства и от какво има нужда, но забрави думата аз, изслушай него. След като го обичаш просто стисни зъби и бъди ти по силната за момента докато той се възстанови. Ако нямаш сили за това...не искам да съм груба, но явно няма смисъл да мъчиш себе си а и него.

LeprikonA
11-06-2012, 03:13
не прави компромиси със себе си. :)

Ей това е. Mного точно казано!

strawberry88
11-06-2012, 13:17
Щом не виждаш бъдеще във връзката ви, я прекрати.

notlike
11-06-2012, 13:29
Пичът може да го е налегнало нещо, далеч не значи, че не те обича или пък че му е все тая за теб. А това, че не му става може да се дължи да психологически или физиологически проблем. И отделно - ти каза, че има още някакво заболяване. Изчакай го да мине, пък тогава решавай. Човек, когато е болен, трудно е да бъде на 100% себе си..

SisiStrange
11-06-2012, 13:48
О, боже. И ние с приятеля ми правим секс през 4-5 дена грубо /пък и двамата, като теб, сме доста сексуални/. Ама животът те въвлича в какви ли не проблеми, заетости и усложнения. При нас е лиспата на време, при теб е това, че е болен, при други е друго. Като пубери имаме време да се оправяме и по 5 пъти на ден всеки ден, но с порастването човек научава, че трябва да е склонен да разбира другия дори да не му изнася.
Явно момчето ти минава през труден период. Сега можеш да му докажеш, че не си с него само за веселата част, а че можеш да му бъдеш и истински приятел освен гадже. Остави го да се съвземе. Не го ръчкай постоянно. Може би е нещо временно, повлияно от стрес, от болестта, от самия факт, че мъжете мразят да се показват уязвими, а на него му се е наложило. Ако вече като си е наред продължава да се държи така незаинтересувано от теб, добре. Късай го. При всички положения, обаче, заслужава шанс.

/Ако съм в някакъв тежък период и имам други неща на главата, ще намразя човека, който ми дудне на главата за доказателства на любов и секс точно, когато хич не ми е до това.

balu4ka
11-06-2012, 14:17
Няма как да му помогнеш ли ?
Защото в случая ми се набива само думата "аз",опита ли се да се поставиш на негово място?Здравословният му проблем ,а и от там нещата със секса явно много са го притиснали,да не говорим ,че явно ти доста често му мелиш за "проблемите".Така е ,секса е важен и е един от факторите за здрава и сплотена връзка,но явно той се опитва.Защо не се опиташ да разнообразиш нещата и в друг аспект,защо не излезете и да не направите нещо ново,накарай го да живне.Изкарай го от тази депресия и му покажи ,че си до него въпреки всичко и го подкрепяш,това ще му вдъхне вяра,а и кураж.Може би му е нужно време,дай му го,ако го обичаш.
Успех.

Azoria
11-06-2012, 14:22
SisiStrange, донякъде си права, но не може да поддържа връзка, която не я удовлетворява. Да, добре ще е да е до него и да го подкрепя, но щом не й идва отвътре е ужасно да стои с него от съжаление едва ли не...
Не знам.. и аз съм на мнение, че момчето преживява труден период от живота си и има нужда от подкрепа, а последното,което иска да му се случи е приятелката му да го зареже заради егоистични подбуди, обаче намирам за още по-неуместно да се преструва..

SisiStrange
11-06-2012, 14:43
Aко е сигурна, че вече не го обича, да го къса. Права си. Просто си мисля, че има голяма вероятност да съжалява после.

ПП. Съветът на балъчка е чудесен. Може би в момента наистина му трябва малко да живне и не точно чрез секс.

RainBerry
11-06-2012, 18:57
Така, казваш, че преди няколко месеца се е разболял тежко - често след такива състояния хората са способни да изпаднат в нещо като "депресия", изобщо позната ми е историята. :)
Стоене по цял ден вкъщи, "нищоправене", никаква мотивация за нищо, абе загубен случай. Опитай се да поговориш, но вместо да казваш постоянно "аз" не се чувствам добре, не съм доволна от сексуалния ни живот етц., питай го какво му е, защо е така, поговорете. Погледни наистина нещата от негова страна, щом толкова време сте заедно и се обичате, и ТИ го обичаш, то окажи подкрепа, защото е много вероятно да е изпаднал в "емоционална дупка". От това може и да се пораждат "проблемите" в секса. Съобразявай се. Изслушвай. Бъди до него. Иначе няма как.
Вероятно се повтарям с мненията по-горе, но разнообрази ежедневието си с него - не ви знам колко често се виждате, но отидете на места, на които не сте ходили, разходки, повече забавления, раздавай го по-отпуснато. Така като мислиш, че има проблем за разрешаване, то всяко едно действие, различно от поведението му преди месеци, ти се вижда като част от проблема. Ако действително е преживял нещо тежко, дай му шанса да се вземе в ръце. Помогни му и ти да го направи, нали затова си с него, да можеш да си ти тази, която го подкрепя.
А ако вече ти е непосилно, не ти се занимава, отдръпваш се, нямаш същите чувства, нито желание да поправиш нещата, то просто се разделете. Никой не говори да лишаваш себе си от удоволствието, в момента се говори за това да си до него, да го подкрепяш, да му помогнеш да стъпи на краката си отново, а ако не си готова за това - да се опиташ да погледнеш нещата от негова страна, по-добре и за теб, и за него е да прекратите нещата.
Относно това, че не виждаш бъдеще: Не виждаш бъдеще или не искаш да положиш усилия, за да го видиш, защото не ти се доказва 24/7 това, че си обичана. Сега е моментът ти да го докажеш :)
Ти си познаваш най-добре човека, ти ще решиш дали изобщо е такава ситуацията, или не. Опитай да поговорите, едва ли ще стане от първия път, но опитай. :)

Lyubeto
11-07-2012, 10:18
Само защото на него не му се прави секс всеки ден както на теб , значи му е все едно за теб и не те обича?!