PDA

View Full Version : Дали е синозит ?



Aanonim4eto0o
11-05-2012, 15:28
От известно време се събуждам сутрин с главоболие и световъртеж.Ходих на очен лекар,защото си мислех,че е нещо свързано с очите,но се оказа че няма нищо общо с това ...
Приятели и познати ми казваха,че може да е синозит.В петък ще ходя на уши,нос,гърло да видим какво ще стане там.

Въпросът ми е,ако е синозит лесно ли се лекува и болезнено ли е ?

sexy15
11-05-2012, 15:55
Да синозит е.

TheBeliever
11-05-2012, 16:11
Хроничният синузит не се лекува. Ще ти изпишат нещо за облекчаване на симптомите.

mlakniwe
11-05-2012, 16:20
Точно пък хроничният синузит се лекува, аз 2009 влязох за 2 седмици в болницата и с инжекции и някви хапчета ме излекуваха и от тогава съм нямал проблеми, докато преди това беше някъв ужас

sexy15
11-05-2012, 16:25
Операция трябва. :D

mlf
11-05-2012, 16:47
значи не е лека болест, но трябва да се оправи някакси :) на лекар и прав каквото ти казват :) УСПЕХ

TheBeliever
11-05-2012, 16:47
Точно пък хроничният синузит се лекува, аз 2009 влязох за 2 седмици в болницата и с инжекции и някви хапчета ме излекуваха и от тогава съм нямал проблеми, докато преди това беше някъв ужас

Сестра ми е с хроничен синузит вече над 10 години и никакви инжекции и лекарства не й помагат, а не е като да не е пробвала.

PullMeCloser
11-06-2012, 19:49
Мхм, хроничният синузит не се лекува- баба ми е с такъв от млада, над 20-30години вече.
Аз всяка година си изкарвам синузит, световъртеж не знам дали имам, обаче болките в синусите са отвратителни, ревяло ми се е... Топлото облекчава болката при синузита, или поне при мен.

rubby179
11-07-2012, 05:16
Аз мисля, че не е синузит. Тъй като симптомите при това заболяване не са свързани със световъртеж. Ако усещате главоболие в лицевата част на главата, което се засилва най-вече при навеждане, това е един от най-характерните признаци за синузит. Освен това честото запушване на носа, затруднено дишане, оток около и под очите са други симптоми предвещаващи заболяването. Уверете се какъв е вашия проблем и тогава предприемайте лечение.

titinkaa
11-07-2012, 08:21
Може и синузит да е,но най-добре се консултирай с лекар.

tori
11-07-2012, 18:55
Отиваш на доктор, най-добре при личния да ти даде направление и да ти каже кой от колегите му би ти свършил най-добра работа. Като хлапе в продължение на 2-3 седмици по цял ден бях с болки в челото, точно между веждите. При навеждане я имаше тежестта и постоянните сополи. Дадоха ми някакви лекарства и се оправих за около година и нещо, две. Сега пак си ме понаболява от време на време, но никога не е било кой знае колко сериозно, та да не се оправя с анлгин/алгозон. Леля ми е същата, само че тя от много по-дълго от мен го има синузита. Чувала съм от нея, че се било настъргвало малко кестен и се - цитирам - "шмаркало" в банята, че от тебе ще почнат да излизат разни течности. Не съм пробвала и не мога да кажа как точно и дали въобще действа. Също съм чувала, че ако имаш възможността да се спуснеш на определена дълбочина (не помня точно колко метра) под водата (естествено с водолазен костюм), от налягането синусите се спуквали и повече нито те боли, нито нищо. Естествено, отново изтичат тези гореспоменати секрети. Отново не знам колко е вярно. Най-добре при личния и той да ти каже къде да ходиш, а не сам да се бори с болестта понеже той не е специалист. Личните учат обща медицина - грипове, ангини...

Едит: Пише се "синузит", а не "синозит". Казваш "синуси", не "синоси". ^^ Успех и дано не е това, че никак не е приятно.

marilyn
11-08-2012, 10:58
Най-вероятно е синузит. Иди на лекар.