PDA

View Full Version : Спортове по бойни изкуства



smsmen
11-06-2012, 11:00
Здравейте?
аз съм 55 кила и 182см висок не много корав, но дигам 50кг от лежанка (не взимам хапове и други подобни простотии) какво ще ми препоръчате да тренирам за да изградя долу/горе добро тяло пък и да се науча да се бия?
Мисля че има хора които наистина са тренирали и знаят, и искам съвети от тях, а не от: "Филмирай се максимално" или "Остави ги да те пребият, да ти изпокапят зъбите и ще си научиш да се биеш"

Благодаря на всеки който ще се отзове! скайпа ми е pokerboy97 можете да ми пишете и в него (само като искате пълномощно пишете: "Съвети за тренировки" )

Mladenoff
11-06-2012, 11:35
Добре, че поясни за хаповете, щото с това завидно постижение от 50 кг. можеше да си помислим, че си на зоб.

Просто се запиши на някакъв боен спорт/изкуство, което ти допада, дъъъъъъ ?!? Толкова ли е трудно :D

smsmen
11-06-2012, 11:47
аз питам за спорт, с който ще си развия мускултурата в положителна посока а ти ми казваш, който ми допада- тренирам свирене на китара, което ми допада, но не мисля че с него ще си развия тялото
Намерих в един друг форум съвета: "Ако решиш да се запишеш някъде то това е Муай тай (ако си висок и слаб)"
да кажете какво мислите по въпроса?

sexy15
11-06-2012, 12:20
Зависи точно какво искаш да научиш, но най - добрите варианти сега са бокс, ММА :)

Anonys
11-06-2012, 14:32
Таекуондо (кикбокс).

smsmen
11-06-2012, 15:37
какво ще кажете за айкидо?

divakaa_3445
11-06-2012, 16:35
Джудо или Джу-Джитсу...Това са най-уникалните спортове!

Mladenoff
11-06-2012, 17:02
аз питам за спорт, с който ще си развия мускултурата в положителна посока а ти ми казваш, който ми допада- тренирам свирене на китара, което ми допада, но не мисля че с него ще си развия тялото
Намерих в един друг форум съвета: "Ако решиш да се запишеш някъде то това е Муай тай (ако си висок и слаб)"
да кажете какво мислите по въпроса?

Свиренето на китара спорт ли е, бе пич ? Ако искаш просто да си развиеш мускулатурата, ходи на фитнес.

smsmen
11-07-2012, 11:50
Свиренето на китара спорт ли е, бе пич ? Ако искаш просто да си развиеш мускулатурата, ходи на фитнес.
добре... не китара- да кажем шах (тука вече няма как да отречеш че шаха е спорт) а колкото до фитнеса:
ако има някой от Бургас знае че преди търговска гимназия имаше физкултурен салон и стол, а сега салона е частен фитнес а стола е превърнат в " салон " а в тоя салон има 2 маси за тенис и останалата час е фитнес, така че си ходя често и без пари.
Затова питам "какво ще ми препоръчате да ТРЕНИРАМ за да изградя долу/горе добре развита мускултура, пък и да се НАУЧА да се бия"

kanku
11-08-2012, 11:11
С тренировките по бойни изкуства няма да постигнеш особено голям успех по отношение развитието на мускулатурата. Навсякъде за тази цел се работи с тежести, като в БИ си има своята специфика, тъй като еластичността на мускулите е от голямо значение.
При така поставените от теб цели, Джудо/Самбо или Борба, мисля, че ще ти се отрязят най-добре.

smsmen
11-08-2012, 17:06
Благодаря, но 55 кила за борба, малко е странно. Май ще се ориентирам към Самбо.

kanku
11-08-2012, 19:41
Не бих казал, че е странно. Категориите за това са измислени, а и няма цял живот да си 55кг. Самбото е хубав спорт, няма да съжаляваш.
За начало не е лошо да си отговориш на един от най-основните въпроси - какво искаш - да удряш, да се бориш или и двете. Ако искаш да удряш - Бокс, Кик/Тай Бокс, Киокушинкай Карате (естествено, има и други, но аз лично препоръчвам тези). Ако искаш да се бориш - вече се спря на Самбо. Ако искаш и двете - ММА, Дайдо Джуку (Кудо), но аз поне не бих ги препоръчал на начинаещи.
Ако имаш някакви въпроси - питай. Ще се постарая да ти отговоря.
Не е лошо да споменеш и на колко години си и от кой град.
Ако съдя по скайпа ти, следва да си набор 97 или иначе казано - 15 годишен. Това е една чудесна възраст за първи стъпки в бойните изкуства.

Anonys
11-09-2012, 09:12
за да изградя долу/горе добре развита мускултура, пък и да се НАУЧА да се бия"

Горе/долу добре развитата мускулатура става с тежести. Ако ви разрешават да се вдигате взаимно на бойния спорт - отивай. Точно от тези боеве, човек сваля килограми и мое лично мнение е, че на боен спорт трябва да се запишеш още от малък, за да си по-еластичен и гъвкав и чак към 15-16 годишен, да ходиш на фитнес. Под тези години, фитнеса не ти е от полза.

Sh00t5
11-09-2012, 12:05
За борба,самбо на твоите килограми тря да си с поне 10 см по нисък.За теб може да е по добре бокс или кик бокс и силови тренировки.

Lock_dominator
11-09-2012, 13:31
Какво джудо, каква борба? Момчето е високо и слабо, къде сте срещали борци с такава фигура. Пич, най-добре запиши муай тай или кикбокс, с при тях се развива доста добро тяло, е няма да станеш като Рамбо, защото са високоинтензивни аеробни спортове, но ще станеш достатъчно здрав. Виждам, че си от Бургас, препоръчвам ти клуб Интер, не знам къде се намира защото не съм от града, но ако поразпиташ съм сигурен, че все някой твой познат ще знае къде е.

smsmen
11-09-2012, 14:09
Какво джудо, каква борба? Момчето е високо и слабо, къде сте срещали борци с такава фигура. Пич, най-добре запиши муай тай или кикбокс, с при тях се развива доста добро тяло, е няма да станеш като Рамбо, защото са високоинтензивни аеробни спортове, но ще станеш достатъчно здрав. Виждам, че си от Бургас, препоръчвам ти клуб Интер, не знам къде се намира защото не съм от града, но ако поразпиташ съм сигурен, че все някой твой познат ще знае къде е.

Аз за това първо казах за Муай тай- благодаря за съвета още в понеделник ще отида, знам къде се намира, но не знаех че тренират и муай тай, мислех че само бокс. Но сега се двоумя от този коментар и от този за самбото кое ще е по- добре?
ако има някой да сподели най- добре от личен опит (но и не от негов личен, няма проблем) кое ще е по- добре

Благодаря

kanku
11-09-2012, 14:54
Това, че си висок не е проблем. За справка, погледни един от талантите ни в ММА - Камен Георгиев. Основното му БИ е Джудо. Не е никак малък, нали? Той далеч не е единствения подобен пример. Някои хора се опитват да пишат компетентно, но явно не са посещавали особено редовно залите по Джудо и Самбо. За скромните си 15 години по залите съм виждал какво ли не - от дечица на 4 годинки, до хора над 70-те, от високи 145см, до грамади над два метра. Джудо/Самбо за твоите цели са добре - тренира се хватово с противник, изпълняват се всевъзможни хвърляния, за които се изисква сила, която идва с времето. Естествено и упражнения с тежести, ластици и какво ли още не. След като си от Бургас, аз лично бих ти препоръчал да погледнеш и тренировките по Киокушин-кан при Сенсей Рачев в клуб Самурай.
Моя съвет - отиди в няколко зали по различни неща, изгледай някоя и друга тренировка, след което реши сам за себе си.

smsmen
11-09-2012, 15:28
След като си от Бургас, аз лично бих ти препоръчал да погледнеш и тренировките по Киокушин-кан при Сенсей Рачев в клуб Самурай.


Братовчед ми тренира Киокушин-кан, а той е малко по нисък от мене, но тежи 90 кила и не е кюфте (не е дебел като свиня) а си е развил тялото много. Преди 1-2 години ходихме заедно на баскетбол и в съблекалнята съм го виждал като се преобличаме целия син (ръце,крака,врат) от Киокушин-кан. Не знам как всъщност се развива тренировката, но само от това, което съм виждал си направих извод, че тоя спорт не е за мене. Но ако наистина смяташ че ще е добре да тренирам това, нищо не ми пречи да отида и да видя какво всъщност правят.

kanku
11-09-2012, 16:30
В началото няма как да се мине без синини. Тялото трябва да се кали. Все пак Киокушин е един от най-твърдите стилове на Карате. Препоръчах ти именно Самурай, защото Киокушин-кан в момента може да се каже, че е най-голямата и развита организация по Киокушин в България. До скоро тренировките в залите им бяха безплатни, но в момента не знам как е.
Все пак според мен най-добре отиди в няколко зали по различни бойни изкуства, виж как протичат тренировките и направи своя избор.

redbul2
11-09-2012, 18:39
съм го виждал като се преобличаме целия син (ръце,крака,врат) от Киокушин-кан.
Момче! С тези бойни изкуства ще се прибираш целият посинен от главата до петите още в първия ден. А може да бъдеш и в гипс за известно време. Ще бъдеш идеалния партньор,който всички могат да бият колкото си щат. :D
Иначе за фитнеса имаш сила. На лежанката вдигаш почти колкото теглото си. И още по-силен можеш да станеш с добре избрана програма. Обаче,ако веднага започнеш Бойните изкуства, със сигурност ще ядеш много бой и с рев ще се прибираш у вас. :) То самото им име показва Бойни, тоест ядеш бой в голямо количество. :)

kanku
11-09-2012, 19:09
@redbul2 ти за групи за начинаещи чувал ли си? Можело да бъде и в гипс... следващия път се замисли, преди да напишеш някоя подобна глупост. Относно синините - има ги във всеки фул контактен спорт. С времето намаляват, а след като се закали тялото - спират да се появяват. Това обаче изисква време и търпение. Ако човек не иска да има синини - решението е просто - хватово бойно изкуство (Джудо, Самбо, Бразилско Джу Джицу, Борба и тн.).

smsmen
11-09-2012, 19:42
като за начало ( понеделник/ вторник) ще поубиколя и ще присътнам на тренировка по: Киокушин, Джудо, Самбо, Муай тай
преди час се оговорих и за последното и се разбрах с трениорите/сенсеите да проведат показно за около 30 мин след загрявката като се оказа че Киокушин се провежда в хотел Космос.
ще ви напиша какво съм избрал след 4-5 дни а до тогава очаквам да кажете нещо и за айкидо? много пасивен спорт ли?

Anonys
11-10-2012, 16:11
Тренирал съм киокушин около 4 месеца. В началото, който може да се пази - се пази от ударите с крак в главата/врата. След 1 месец можех да правя шпагат и доста интересни удари им правих. Имаше само 1 по-техничен и силен от мен, но се отказах, поради здравословен проблем.

Big Jo reaper
11-17-2012, 20:37
айкидо

phoeniX_boy_BG
11-18-2012, 10:25
Хмм... Тренирам Киокушин от 3 години и мога да кажа, че е доста добър спорт, но в началото много ще те бият. Тренировките са тежки, а това много закалява волята. Не смятам, че ще направиш мускули, но в комбинация с фитнес може се получи.
П.С. - Няма да се разминеш със синините.

smsmen
02-09-2013, 07:16
Май темата остаря, но обещах да кажа и ще кажа, че се ориентирах към киокошин и вече почти 2 месеца тренирам и бих потвърдил това :Първия месец наистина се яде мого бой, но вече се вижда ползата от тренировките. Наистина подобрява волята и мускултурата. Тялото става по- гъвкаво.
По- горе видях, че не съм сложил години и град. Живея в Бургас и съм на 15. На 1.03 навършвам 16. Наистина съм доволен от този спорт и бих го препоръчал (Но в началото отидете в грепа за начинаещи!).

Благодаря на всички!

redbul2
02-11-2013, 15:01
Ооо,ти жив ли си още? :) След бойните изкуства? :D

pipoto
02-14-2013, 18:09
Мускулатора и маса на масата - хапвай месце, хляб и прочие, че си хърба и половина. Муай-тай наистина е удачен вариант, но може и с Крав Мага - учите на най-важното. Идинствения проблем е, че не учи на честен бой, а често ползва похвати като бъркане в учи, удар в слабините и т.н., който обаче могат и да ти спасят живота. В действителност зависи - мускулатора ще развиеш и с футбол в краина сметка.

whey94
02-14-2013, 20:32
Крав Мага това е много труден и брутален спорт.Но Киокушина за мен е номер едно.OSU

Donnie.Yen
02-20-2013, 21:29
аз съм 1 дан по таекуондо итф и 1 дан по джудо и ти казвам за само защита ти трябва нещо граплинг за пътя и като си натясно и удрово за нападение, бокса е добра алтернатива но неможе да се комбинира с джудо според мен .. като цяло не съм побойник но са ме нападали на тясно и там няма как да се разкикерчиш да риташ и трябва да у се увиеш като смок и да го задушиш или тръшнеш. сучвало ми се е да се сбия с повече от един човек и там става чудо .. като цяло по никнейма и картинката може да се подразбере че съм последовател на Дони Йен който е 6 дан таекудондо 1 дан джудо и лилав по джуджитсу сега може да е дигнал степените от 2007 насам като цяло кобинацията джуд таекуондо бджж води до това http://www.youtube.com/watch?v=Rbk9b4oIzZo http://www.youtube.com/watch?v=buITXcldEcY http://www.youtube.com/watch?v=T-PaVWQiveE http://www.youtube.com/watch?v=LIxPrRTEKMo от личен опит ви казвам че тва е реално приложимо а не само в киното

firstdiesel
02-20-2013, 21:38
martial artists are not fighters, mate ...

тия фърчащи нинджави изпълнения завършват много зле!

тва е като да си фен на Скот Адкинс или Майкъл Джей Уайт ...

Donnie.Yen
02-20-2013, 21:39
добре ела да си напрвим един спарин да видимкато са фърчащи :))

Donnie.Yen
02-20-2013, 21:40
точно тоя скод адкинс ми използва таекуондо ритници, сплит кикове и темподобни :)

Donnie.Yen
02-20-2013, 21:49
а изобщо няма да ти казвам там колко нереално седи хореографията и изпълненията на ударите и тн . Брен Фостър просто стоварва едно бандал чаги на Адкинс и го поставя на място ... той също е 6 дан таекуондо има един тон и отгоре ударна сила която при контакт с човешкото тяло чупи ребра мачка вътрешни отгании от ударната вълна може да причини спиране на сърцето, да ти вкара ребрата в белите дробове и тн и тн ..

firstdiesel
02-20-2013, 21:58
спаринг с удоволствие ама или ти трябва да свалиш или аз да кача ...

и 2 бойни изкуства не се измерват ей така,
но да си във въздуха или на един крак с високо дигнат друг си просто мечта за един борец или граплер

знам го и Брен Фостър ...

Yen_is_bacK
02-23-2013, 23:03
на теория става едно на пътя друго на ринга трето