PDA

View Full Version : Добре ли съм ?!



stefinkaa7
11-06-2012, 17:42
Здравейте !! НЕ съм много сигурна дали темата ми е за тук, но ако не е се извинявам предварително !! Аз съм ученичка в 12 клас и имам следния проблем .. Изпитвам страх да завърша училище .. да, да всички си мечтаят за този момент, но не е аз !! Страх ме е какво, ще стане с мене след това .. трябва да си намеря работа (и преди съм работила), но ме е страх, че няма да мога, трябва да следвам нещо евентуално, но дори не знам какво .. След това се замислям, че, ще се омъжа, ще имам деца и лека по лека живота ми, ще свърши .. Изпитвам страх от това .. завърша ли тази година и започва истинския ужас .. Страх ме е от това, дори напоследък сънувам постоянно кошмари как завършвам и как плача .. Само аз ли съм се чувствала до сега така? Какво не ми е наред? Толкова ме е страх от бъдещето .. ;ss

mlakniwe
11-06-2012, 17:52
На повечето 12-токласници им е по-скоро кофти, че завършват/на абитуриентската всички ревахме ест нормално е/, аз завърших тая година и сега започнах в университета задочно и ще започвам работа, май месец като завърших ми беше много кофти, че се разделям с класа, но сега в университета ми е много по-яко, няма нищо страшно съвсем спокойно ми е, малко с работата е кофти, щото в днешно време шефовете са гадни, но кво да се прай, започни университет защото в днешно време е препоръчително да имаш висше, няма нищо страшно

Makenzi97
11-06-2012, 17:53
Крайно време ти е да пораснеш и да започнеш да се държиш като зрял човек, мойто момиче.
Да, сега започва трудната част от живота ти. Да, ще ти е гадно.
И както изтекоха 12те години в училището, така неусетно ще изтече и останалия ти живот. Не можеш да промениш това, просто го приеми така, както е.

SuNsEt
11-06-2012, 18:03
Крайно време ти е да пораснеш и да започнеш да се държиш като зрял човек, мойто момиче.
Да, сега започва трудната част от живота ти. Да, ще ти е гадно.
И както изтекоха 12те години в училището, така неусетно ще изтече и останалия ти живот. Не можеш да промениш това, просто го приеми така, както е.

-каза набор 97 ... :)

Между другото,вярно е това,което пише в горния пост. Просто трябва да пораснеш. Не си единствената,която мисли по този начин,но това не трябва да те успокоява.Не гледай другите,а си помисли как ще продължиш живота си нататък.От една страна определено е кофти,че училището и безгрижието свършва,но от друга животът ти поднася още куп неща- и хубави,и лоши.
В крайна сметка, човешкият живот като цяло е кратък...

PurpleDream
11-06-2012, 18:04
м да и аз минах през това, сега съм студентка, студентския живот е супер
след като вече си осъзнала тия неща може да си се наслаждаваш на живота, че времето наистина бързо минава

YSMF
11-06-2012, 18:45
Нормално е да те е страх от неизвестното и аз на моменти съм така. Сега 12 години ти е било що годе спокойно, но завършваш и трябва да отидеш в нова среда с нови отговорности. И на мен ми се случва ада се притеснявам за това на моменти, не си сама :)

Amore-Mio*
11-06-2012, 19:24
Нормално си е, мисля.
Точно тая несигурност в живота, като цяло и това да не знаеш какво да правиш, те провокира по един или друг начин към тия мисли и към тия притеснения. Успокой се.
Да, вярно, всички си мечтаят за този момент. Но голяма част от тия, които когато са дванадесетокласници изпитват носталгия и не искат да завършват. И то главно поради тая причина. Големи са вече, нужно е да се издържат сами-

besso
11-06-2012, 19:25
безгрижното детство е много хубав период от живота, но самостоятелността е също много хубаво нещо, просто е по-различно. Ще видиш много нови места, ще се запознаеш с много нови хора, може би ще си имаш семейство. Всичко това има своята красота и чар, просто трябва да ги видиш. Когато станеш зрял човек ще оцениш истински живота, само не се страхувай! :)