PDA

View Full Version : Какво ми става ?



Chokit0
11-07-2012, 10:43
Здравейте,имам проблем или по точно съм доста объркан в момента от едно момиче.Аз съм на 22 години ,добре изглеждащо момче съм,преди няколко години ми откриха едно заболяване и се наложи на семейството ми ,да ипотекират почти всичко ,за да се плати лечението ми.Преди бяхме доста добре осигурени ,наложи се да се преместим в друг квартал,от София съм ,живеех в доста хубав квартал имах супер приятели ,но това се промени,приятелите ми останаха де,но вече нямам възможността да излизам с тях постоянно защото ,нямам толкова пари или по точно семейството ми.Това най-вече се усети последната година преди това нямах чак толкова проблеми,преди можех да си позволя да хода навсякъде сега не е така,но това не ми е проблем на мен,аз съм благодарен на родителите ми за всичко и се старая ,да се гордеят с мен.Влязох в един от най-добрите университети в България и може би в Европа.Старая се да не съм нагъл имах си сериозна приятелка всичко беше чудесно ,но се разделихме и станах малко по ларш.. Започнах с доста глупости да се занимавам ,за да си изкарам пари майка ми разбра и имах доста проблеми. Но не спрях почнах да излизам с всякакви момичета,честно казано не ми пукаше за никоя,най-добрия ми приятел живее сам и е доста добре финансово осигурен,от семейството му ,което е в Америка ,но той си остана тук.Той се запозна с едно момиче,което преди време се бях опитал да имам,но тя не ми обърна внимание аз не го приех навътре ,защото имах доста момичета около себе си и една + - не ми пукаше,промених се коренно изведнъж,след последната ми интервенция ,не знам какво стана ,просто като се събудих не бях същия човек.Та той започна да излиза с нея нещата им се получиха ,бяха щастливи заедно всичко наред,но се разделиха след няколко месеца.През времето в което бяха заедно се сближих с момичето ,станахме приятели,те се разделиха отдавна той си има приятелка и знае,че в момента излизам с нея,аз съм много много искрен с нея,не знам защо даже,никога момичетата не са ми били цел да спя с тях и да ги оставя,харесва ми играта ,занимаването с една ,две ,три ,правя всичко възможно да имам някакъв адреналин ,защото ако нямам напрежение,не чувствам нищо.Сега излизам с нея,тя е страхотна ,много много много красива ,умна и т.н тя е студентка в София аз постоянно я карам да идва вкъщи и тя ми казва,а не ми се ходи толкова далеч ау ,живея в Банкя,до София е много е близо.Та проблема ми е ,че аз не струвам ,нито мога да и дам кой знае колко ,нито съм много чувствителен нещата ми омръзват и аз и ги казвам тези неща ,че сега ми е интересна искам я,но след няколко месеца няма да е така непостоянен станах ,не знам защо.Ходя дори на психолог ,защото нещо не е наред с мен ,усещам го обясних и ,че не съм момче за нея,нито съм на нейното ниво нито нищо.Тя е свикнала момчето да й обръща постоянно внимание,да е до нея , да има добро финансово положение,каквото има тя самата.Момчетата които е излизала все едно са от някое фитнес списание ,най-добрия ми приятел е като от корица за списание,аз съм доста по обикновен ,не съм хубав ,просто съм много чаровен.Не съм сигурен по никакъв начин в нея,не знам какво да правя,не знам какво ми има,ходя постоянно на разни доктори,родителите ми виждат,че нещо ми става ,а никой не може да разбере какво ,бях много по-добър преди сега ,само когато взимам разни неща ,се чувствам добре,не спя с дни ,защото като спя сънувам ужасни неща,а понякога както си стоя изведнъж имам усещам как все едно гледам себе си от страни и света около мен,сърцето ми почва да бие много бавно и просто все едно се освобождавам от себе си и това ме стряска ,за това гледам да съм винаги взел нещо ,за да не се случва така .. Не знам дали темата е за тук и въобще какво искам да питам,просто исках да кажа на някой ,защото не мога да споделя на приятелите ми ,ще ме помислят за луд .. ;s

xoxi
11-07-2012, 11:04
Много объркан звучиш. Според мен имаш някакъв проблем със себе си, начина по който се възприемаш може би. Посещенията при психолог не дават ли резултат? Ако не, по-добре сподели тези неща с някой близък за теб човек. Родители, приятел...
А това момиче го остави само да прецени дали иска да е с теб или не. Ако те харесва и търси компанията ти, не й пълни главата с приказки, че не си за нея и не сте на едно ниво. Може би тя има по-реална преценка от твоята.

Anonys
11-07-2012, 11:29
Трябва ти време, да осъзнаеш.

Chokit0
11-07-2012, 12:06
Ами какъв резултат да има аз не мога да се концентрирам върху едно нещо,постоянно съм някакъв отнесен и това момиче ме обърква още повече.Не аз не казвам,че тя е много над мен аз си имам самочувствие нямам проблем с момичетата и т.н,но просто е прекалено хубаво за да е истина ,а и нищо не се знае и не искам да я нараня.С това ,че съм някакъв преебан психически ..а времето не ми помага ,мина време доста ,но още съм странен..

Blab
11-07-2012, 14:30
Ами какъв резултат да има аз не мога да се концентрирам върху едно нещо,постоянно съм някакъв отнесен и това момиче ме обърква още повече.Не аз не казвам,че тя е много над мен аз си имам самочувствие нямам проблем с момичетата и т.н,но просто е прекалено хубаво за да е истина ,а и нищо не се знае и не искам да я нараня.С това ,че съм някакъв преебан психически ..а времето не ми помага ,мина време доста ,но още съм странен..
в какво се изразява тази "странност"? не можеш да се концентрираш върху едно нещо, отнесен си, а преди какъв си бил?
кое точно смяташ за проблем в себе си/поведението си/желанията си/прочее? освен промененото финансово състояние, което яко те бие по егото и лайфстайла?

Chokit0
11-07-2012, 14:49
в какво се изразява тази "странност"? не можеш да се концентрираш върху едно нещо, отнесен си, а преди какъв си бил?
кое точно смяташ за проблем в себе си/поведението си/желанията си/прочее? освен промененото финансово състояние, което яко те бие по егото и лайфстайла?

Ами преди не бях такъв ,преди бях добър ,мил ,внимателен и най-вече много разбран ,сега съм нервен постоянно,не мога да търпя хората,всички ми се виждат,глупави и деградирали,смених си компанията не веднъж ,просто не съм същото момче. Лъжа много ,не мога да спра всичко е измислица,дори това момиче не знае много неща и "връзката" ни е основана на лъжи ..

Blab
11-07-2012, 15:07
доста съм далеч от психолог, но винаги в дъното на всичко е мотивът - защо правиш това и това, не толкова самите те, като действия и постъпки.
хубаво, не си същото момче. промяната не е нещо лошо. (вярвам, че) тя се случва с причина и в точно определен за целта момент, за да ти (по)каже нещо. и, спокойно, пак си си ти, просто в този момент се проявяваш по този, а не друг, начин.
та, на въпроса, защо лъжеш? какво искаш от нея/хората/света в този един момент? каква мислиш, че е причината за нервността ти?
//колкото и чужди отговори/напътствия/посоки да получиш, те си остават само това - чужди отговори. сам ще си го извървиш пътя до "себе си", предполагам си даваш сметка за това.

Chokit0
11-07-2012, 15:15
Да не е лошо пораснах може и това да е причината за промяната,но всички се стряскат нещата които говоря,имам чувството ,че се побърквам че си въобразявам,че не съм само аз ,смешно е може би ,но се губя в това което е реално и е не .А за лъжите ,нямам представа те просто си излизат сами ,защото истината е много по ужасна,ужасен човек съм,направих ужаснии неща не се понасям.Искам да съм нормален,да не се впрягам толкова ,да не ми пука ,но не е така дразни ме всичко изнервя ме всичко.. Искам да спре всичко ,примерно влизам в банята и в момента в който вляза виждам как гърми примерно бойлера и ми се пръска мозъка и аз се гледам отстрани и гледам кръвта и всичко,виждам как семейстовто ми идва,виждам как умирам постоянно погребението ми всичко, не знам кое се случва и кое не ..

Blab
11-07-2012, 15:29
к'во взимаш?

Chokit0
11-07-2012, 15:30
не,не тези неща ми се случват когато не взимам нищо ,а имах в предвид,че пия доста когато почна да виждам такива неща,иначе нищо от което може да имам халюцинации или нещо такова ,седя си на терасата и направо си представям как скачам и как падам размазвам се ,но не умирам и ме боли и буквално усещам как ме боли ...

xXxPETYAxXx
11-07-2012, 15:36
Причината за подобно поведение може и да е страх. Страх от отхвърляне, страх от повтаряне на миналото, страх от миналото, който се изразява чак сега...
Доста глупаво може да прозвучи, но все пак ще си кажа моя съвет...
Та...като бях малка преживях някои неща, които много ме стреснаха и после постоянно сънувах разни отвратителни сънища...почти всяка вечер, даже бях започнала да свиквам с тях, докато не ме заведоха при една бабка, която ми ля куршум. Каза ми какво "вижда", страховете ми, описа нещата точно както бяха в моето подсъзнание.
Не знам, по принцип не вярвам на подобни неща, но на мен ми помогна.Знам, че звучи тъпо, но така беше... Психолозите са хора с диплома, ако са добри могат да ти помогнат, но шанса да попаднеш на добър психолог в България не е много голям. А тези "баячки" нямат диплома, но има нещо в тях, интуиция ли е какво е не знам, но на мен ми помогнаха тогава.

Blab
11-07-2012, 15:47
братле, говори за това с психолога си, ако не си! навлизаме в друга наука:Д
не, сериозно, наизуст можем да си разискваме всякакви версии и решения, но никой от присъстващите не е квалифициран или наясно с материята, че да ти е от помощ.

//майка ми би казала, че си получил сайкик способности, които още не си се научил да направляваш:Д
не знам през какво точно си преминал, но съветът ми е да не се вглъбяваш толкова. живей така, както ти се живее, с това, с което разполагаш в момента (като личност). пробвай да пишеш (или да се изразяваш чрез друго изкуство - рисуване, музика). може би дори рисуването е по-добрият вариант, но виждам, че опитваш да рационализираш света и себе си, та затова предложих писането. най-малкото ще я канализираш тази "творческа" енергия. може и да ти помогне. успех!)

*за "баячките" - факт. на много хора са им помогнали. дори на крайни скептици. мога да ти препоръчам:Д

Chokit0
11-07-2012, 15:56
xaxa говорил съм той ми казва всичко е в теб трябва да го оставиш ама какво да остава той е луд ,аз не го искам аз не го мисля даже ,просто си правя нормалните неща и всичко е добре докато в един момент все едно всичко спира точно като луд някакъв психар съм как може да мисля такива неща,ааз живея както искам ама ми се промени всичко изведнъж вкусове,мислене,движение дори .. обичам да ми е студено примерно хаха което е лудо стоя на отворена тераса постоянно майка ми ми се кара вика ще замръзнеш а на мен ми е добре,не мога да рисувам и общо взето никакво изкуство ,единственото нещо което ме кара да се чувствам по-добре е момичетата,но пък там е пълно с лъжи ,защото аз не струвам.. а това което ми се случи е горе долу ,че ми откриха рак УЖ пълна трагедия рязаха ме неведнъж,после проблеми със сърцето и всякакви глупости 1000 операции и пари на вятъра сега нищо ми няма УЖ ,така и не можаха да разберат какво ми е,но казаха,че съм се оправил ,а аз не мисля ,че е така ама никой не ми вярва,аз усещам ,че не съм наред не само с главата а и физически. А за баячките а имаме такава приятелка съседка ли е за леене на куршум ,аз вярвам в такива неща защото мога да бая смисъл против уроки знам ,най-вече на себе си го правя защото хващам доста,но ходих и нямаше нищо ,това беше преди 1 година може да отида отново но не ми се вярва там да ми е проблема,честно казано искам да спре всичко ,не се понасям ..

aGressiwe
11-07-2012, 22:02
Човек за 4ти километър си това е просто :D

Amore-Mio*
11-09-2012, 09:56
Събери мислите си, бъди уверен в себе си. И престани да мислиш за всяко малко нещо, което се случва в живота ти. /Убедена съм, че никак не ти е било лесно с болестта и така нататък, и все още се съвземаш/. Но обръщаш прекалено голямо внимание на дребните детайли понякога и сам объркваш психиката си. Живей си просто живота и се научи, че не можеш винаги да предвиждаш нещата - да, досега е възможно да си бил непостоянен, но е и възможно тя да е момичето, което ще те накара да се промениш и с което ще бъдете щастливи.

djipsito
11-09-2012, 14:25
Защо мислиш, че не струваш ?

Според мен щеше да е по-притеснително ако тези неща, които ти се случват, тази промяна, ти се струваха нормални и в реда на нещата, но е факт, че осъзнаваш, че не са и това е първата крачка към решението на проблема.

Вземи се в ръце и не взимай наркотици или разни в-ва, които да те карат да откачаш още повече. Опитай се да водиш нормален начин на живот, да спиш нощем, да ставаш сутрин, да се храниш редовно и т.н. Каза, че не спиш, че взимаш някви работи, за да не спиш, за да не сънуваш.. Не трябва. Изживей го.

Chokit0
11-09-2012, 14:55
Аз съм уверен има дни в които всичко е наред,като тези няколко дни ,спя ям ,забавлявам се ,всичко им е идеално,разбирам се добре с момичето ,излизаме смеем се ,чувствам се идеално,но това е за кратко после изведнъж откачам пак.Ами старая се да не взимам,ама не мога ,просто всичко в главата ми е каша и ако не се изпаля примерно ,всичко е мазало,преди никога ,не съм взимал такива работи често примерно 1 път в месеца на някое парти с приятели нещо ,а сега сам го правя ,за да се успокоявам ,за да мога да си почина.А за момичето ,просто не знам какво става ,вчера беше прекрасния ден прекаран заедно,вечерта се изпокарахме ,защото не иска да ходя на рождения й ден ,защото веднъж ставала на 18 и искала да бъде с приятелките си ,а не с момче с което познава от няколко месеца и се караме и не знам вече ..