PDA

View Full Version : Закъсненява ми 17 дни



krasialex
11-07-2012, 10:47
момичета моля дайте ми съвет ще ще полудея вече
закъснява ми 17 дни,два отрицателни теста и видеозон-док каза че всичко било наред,никога не ми е закъснявало толкова много ,отидох на преглед 14 дни след закъснението,до това време би трябвало да се види ако има нещо или не???
?първия тест правих на 8 ден след закъснението,а втория на 12 ден,може ли да е рано за да отчете ??

TheBeliever
11-07-2012, 11:00
Няма как всичко да е наред и да ти закъснява с повече от две седмици. Отиди при друг гинеколог за второ мнение и този път нека не те гледа само на видеозон, а да ти пусне и едни изследвания.

dimitar_ak
11-07-2012, 12:48
Видеозон и кръвен тест. Това са сигурните начини, но закъснението не е малко и ако не е бременност говори за друг проблем.

marilyn
11-08-2012, 10:59
^^ДА.
Няма как да ти закъснява 17 дена и да ти е наред всичко.

rubby179
11-08-2012, 14:06
Понякога това се случва от спазването на някаква диета или смяната на сезоните, но все пак лекарското мнение няма да е излишно.

inatchiika
11-08-2012, 14:19
отиди и при друг гинеколог не може да си ок и да не ти идва...... Да ти пусне едн изследваня..... Може да е на хормонална основа

ch0c0late44
11-08-2012, 16:52
От колко време имаш цикъл?Ако е от по-малко от 1-2 години е напълно нормално!В началото е нормално да ти закъснява малко или много..

Summer_game
11-13-2012, 07:22
Няма смисъл да пускам нова тема,
моят цикъл закъснява с 16 дни, но преди лятото ми беше много нередовен, не идваше с месеци, гинеколога ми изписа Дуфастон, пих ги и следващите няколко месеца ми идваше всеки месец, майка ми винаги е била с такъв цикъл и до ден днешен й идва когато си иска. Когато ми се нормализира (макар че пак не идваше през точен период от време, кога 25, кога 40 дни), почнах да водя полов живот, но с приятеля ми винаги, винаги сме се пазили много, знам че това не е гаранция.. само един път го правихме без и то за половината от акта, аз не бях в овулация и сложихме презарватив по някое време, това беше вече след закъснението..
казах че не съм била в овулация, защото когато съм имам слузесто течение,което си изглежда по един определен гаден начин и винаги се появява за един ден, определих го като церевикална слуз (доколкото съм чела).. и такова имах онзи ден, което ме навява не мисълта, че съм била в овулация, а не е възможно бременност и овулация, нали?
Ще изчакам до края на седмицата, ако още няма тест.. но може ли да е причина смяната на сезоните, или промяната в хранителния режим, знам че ако ядеш по малко се отразява, а ако е обратното, защото така се случи, че почнах да се храня нормално в последно време (преди се хранех много неправилно, в малки количества)..
На 17 години съм, цикъл имам от.. може би 4 и малко.

rubby179
11-13-2012, 08:45
Да, възможно е засъкнението да е причинено от смяната на сезоните или спазването на определен хранителен режим. Но те съветвам да отидеш на лекар все пак да уточни причината.

titinkaa
11-13-2012, 11:25
Няма как всичко да е наред и да ти закъснява с повече от две седмици. Отиди при друг гинеколог за второ мнение и този път нека не те гледа само на видеозон, а да ти пусне и едни изследвания.

+