PDA

View Full Version : Обичам те ?!



Priceless
11-08-2012, 06:33
Трудно ли го казват мъжете ? И изобщо нужни ли са самите думички ? Все пак "обичам те" се казва и без думи .. с очи, с ръце, с докосване ..
Права ли съм да се притеснявам от липсата на тези думи при ( може да се нарече ) сериозна връзка ?

bitchwolf
11-08-2012, 06:37
Ако го показва не е повод за притеснение. Поне ще знаеш, че когато го каже наистина вярва в това.

Priceless
11-08-2012, 06:39
Ох .. ами, все си мисля, че го показва. Проблемът е, че преди тази връзка имах друга дългогодишна връзка, при която момчето беше коренна противоположност на този. " Обичам те " по няколко пъти на ден, чак се задушавах от чувства. А той .. той е по-студен понякога ..

bitchwolf
11-08-2012, 06:52
То и едната и другата крайност не са най-доброто. Зависи и от човека. Може да не е от тези, които обичат да казват какво чувстват, а може и да не е готов за това. От колко време сте заедно?

Priceless
11-08-2012, 06:53
Ами приятели сме от 3-4 години вече, а сме заедно от близо половин година.

И на практика може да се каже, че почти съм се пренесла у тях :D

LeprikonA
11-08-2012, 06:59
^ В същото положение съм и съм била. В предишната ми връзка момчето на моменти, ако имаше как можеше да го повтаря по сто пъти в деня, искреността вече си е зависила от периода на връзката. Докато в сегашната е само показване. Разбирам те много добре. Просто понякога имаш нуждата, колкото е глуповата да изглежда от страни, просто да чуеш думичките и да ти се стопли вътрешно цялото същество, и отсъствието им натоварва.
Предполагам си се опитвала да говориш с него по темата? Ако не си - давай. Не да му кажеш "сърдито" както по колумбииските филми "Ама ти защо не ми казваш, че ме обичаш, Антонио", а чисто и просто да го поразпиташ за изразяването на чувствата по определениете начини и как той ги осимисля. Съответно да обясниш, че и ти имаш нужда от това по един или друг начин.

Priceless
11-08-2012, 07:06
^^ Точно.
Може би не е точно до думичките, просто да знам, че го чувства, че му е хубаво с мен и т.н.
Да, говорили сме за това. Не за нашата връзка конкретно, но по принцип. И той ми беше казал, че ако ще и по хиляда пъти на ден да го казва, ако не го показва - няма смисъл. И съм съгласна. Аз и не искам да ми го повтаря постоянно...

bitchwolf
11-08-2012, 07:06
3-4 години познанство не са малко. От това което знаеш за него като човек, предполагам ще стигнеш до извода, че просто си е такъв относно тия неща с "обичам те". Но пак по-добре е да го доказва без да го повтаря, отколкото само да си говори празни приказки.
Моя приятел например е доста..как да кажа енергоспестяващ :д не си дава зор, не се впечатлява особено от каквото и да е, дотолкова, че чак ме е дразнил понякога, не ми казва често колко ме обича, но знам че за мен света ще обърне и съм щастлива от това :)

Priceless
11-08-2012, 07:09
3-4 години познанство не са малко. От това което знаеш за него като човек, предполагам ще стигнеш до извода, че просто си е такъв относно тия неща с "обичам те". Но пак по-добре е да го доказва без да го повтаря, отколкото само да си говори празни приказки.
Моя приятел например е доста..как да кажа енергоспестяващ :д не си дава зор, не се впечатлява особено от каквото и да е, дотолкова, че чак ме е дразнил понякога, не ми казва често колко ме обича, но знам че за мен света ще обърне и съм щастлива от това :)

Там е проблема.В смисъл .. да, били сме приятели и сме били от една компания, но никога не съм била наясно с тази негова страна. Никога не я е показвал.

bitchwolf
11-08-2012, 07:25
Поговори с него, както каза LeprikonA. Поне за да разбереш каква е неговата гледна точка относно тия неща.

tori
11-08-2012, 08:07
Вероятно на твоя приятел му е трудно да го каже, няма кой знае какъв проблем. Трудно си показва чувствата сигурно и предпочита да го каже когато му е времето, не си мисли, че не те обича. В началото и на мен ми беше трудно да го кажа, напълно е нормално. Имам в предвид - ще го каже това "Обичам те.", може би след време, но няма да остане да виси неизказано помежду ви. Отдели му малко време, със сигурност ще си струва.

PurpleSand
11-08-2012, 08:13
Нужно е от време на време да ти го казва,толкова сладко звучи от човек,когото и ти обичаш.. Но по-важно е да ти го показва..дали ще е с докосване,с очи .. По всякакъв начин!
Най-лесно се казва Обичам те ,да спреш да го доказваш,защото вече имаш отсрещния човек в ръцете си.. Но точно в този момент губиш всичко.

marilyn
11-08-2012, 10:35
Просто има хора, които го казват трудно. И аз не съм фен на това повтаряне по 100 пъти на ден "обичам те"... сякаш се изтърква и си губи стойността. Това, че не ти го казва, не значи, че не те обича.

inatchiika
11-08-2012, 13:40
Ако го показва не е проблем,някой хора го казват по трудно от други дай му време......

psychopath
11-08-2012, 13:47
Аз лично не бих го казал, ако не съм убеден, че е така...съответно само на едно момиче съм го казвал.

GossipGirl89
11-08-2012, 13:57
Има хора, на които им е трудно да боравят с думите, но пък за сметка на това съумяват с действия да покажат как се чувстват и какво изпитват. Ако и твоят приятел е от тях и ти показва с действия, че е удовлетворен от връзката ви и му е хубаво с теб, тогава не мисля че има основание за притеснение. Да, понякога човек изпитва нужда да чуе точно тези две думички, но пък все си мисля че е по-добре да ти ги доказват повече, отколкото да ти ги казват.

strawberry88
11-08-2012, 14:00
Ако го показва, няма никакъв повод за притеснение.Ако само го повтаря, а нищо не прави, тогава вече е лошо. :д Някои момчета много трудно го казват ... други го повтарят през 5 минути.

vansipansi
11-08-2012, 14:00
Моята приятелка предпочита да й го казват по-рядко, но да е истински! Не да й го казва всеки ден, а да я лъже! :))

Azoria
11-08-2012, 22:21
Ти казвала ли си му,че го обичаш? Може да се получава едно изчакване - когато има чувства, но няма смелост да изрече думите..

Amore-Mio*
11-09-2012, 07:07
Ако го доказва - не виждам проблем.
При някои се изисква време, при други - смятат, че е по-добре да го покажат, отколкото да кажат. И си е така.

TrueStory
11-09-2012, 09:41
Прекалено много внимание се обръща на думите, били те и точно тези двете. Важно е как се държи с тебе, не дали умее да повтаря едно и също нещо като папагал по 20 пъти на ден.

xoxi
11-09-2012, 11:09
Ти казвала ли си му,че го обичаш? Може да се получава едно изчакване - когато има чувства, но няма смелост да изрече думите..

Това + коментара на TrueStory.
Ако ти показва, че те обича и усещаш чувствата ви споделени, тогава не се притеснявай, че не ти го е казвал директно в очите.
Аз примерно съм от хората, на които им е страшно трудно да изкажат чувствата си, за това предпочитат да показват и да се раздават за тези, които обичат. Приятелят ми до една степен също е такъв.
По-сладко е, когато тези думи се чуват по-рядко и в точните моменти. На всички би ни омръзнало да чуваме едно и също по n пъти на ден.
Ако и ти не си му казвала, че го обичаш, направи го. Почти сигурно е, че ще ти отвърне. Ако забележиш, че в действителност се притеснява от изричането на тези думи, започни по-често да го повтаряш (като под по-често не разбирай целодневно) и ще видиш как с времето притеснението му ще се изпари и няма да те чака винаги теб, ами ще те изненадва в най-неочаквани моменти, казвайки ти го.

Priceless
11-09-2012, 14:17
Аз не искам да ми го повтаря по 20 пъти на ден. Би станало банално. Просто искам да ми го каже веднъж, пък после ако ще още половин година да не ми го казва. Просто имам нужда да знам .

TrueStory
11-09-2012, 15:22
Аз не искам да ми го повтаря по 20 пъти на ден. Би станало банално. Просто искам да ми го каже веднъж, пък после ако ще още половин година да не ми го казва. Просто имам нужда да знам .

Може би просто е от хората, на които им е трудно да го казват. Аз също съм от тези хора и заради това гледам да покажвам с действията си, че обичам и ценя дадения човек. Не го съди....това, че не го казва, не означава, че не те обича.

fenkaaa
11-09-2012, 15:31
Както при жените,така и при мъжете всеки е различен,едни го казват лесно и понякога без да го чувстват,а тези,които го казват по-трудно,в случая наистина го мислят. :)