PDA

View Full Version : Загубих домашния си любимец



mrankoniiii
11-09-2012, 09:32
Имах морско свинче беше на 3 годинки преди 1 седмица го загубих. Много ми е мъчно и много страдам , просто не мога да го преодолея .

Nakadah
11-09-2012, 09:36
И как го "загуби"?

Amore-Mio*
11-09-2012, 11:06
Ще го преживееш.

Купи си нов.

Bloody Red
11-09-2012, 12:56
Знам какво ти е - имах куче допреди три месеца и половина.. Също беше на три годни.. Не мисля че има друго освен времето, което би могло да ти помогне.. Сама решили взимането на ново животинче ще ти помогне или не - някои хора явно си мислят, че ще им е от полза, но аз, например не съм от тях.. Съжалявам за загубата ти.

gugenceto2
11-10-2012, 10:00
Знам какво ти е. Ако искаш опитай да си вземеш нов домашен любимец но да не е морско свинче.

Makenzi97
11-10-2012, 10:14
Абе я се стегнете малко. Да сте на 10 години разбирам, ама вие големи баласурници, за женене вече, както се казва, ми ревете за свинчета и за котки...
Смъртта е нещо напълно нормално и е крайно време да започнете да я възприемате по този начин.

marilyn
11-10-2012, 11:22
^^ Ти си зле. Нормално е да й е мъчно, човек се привързва каквато и животинка да има, защото си е негова, грижи се за нея и такам.
Миличка, времето само може да помогне. Не си взимай друго животинче, докато не си сигурна, че си ок.

xoxi
11-10-2012, 18:43
Не си взимай друго животинче, докато не си сигурна, че си ок.

Напротив. По-добре е да си вземе ново животинче, за да запълва времето си в грижи за него и да не мисли толкова често за загубата на предишното.
Любовта с любов се лекува, както са казали хората.
Тъкмо преди няколко дни говорих с една жена, която е отглеждала едно куче 20 години, а след смъртта му почти е влязла в болница от мъка. Синът й купил обаче 2 малки кученца и тя покрай тях постепенно си стъпила на краката и влязла в правия път.

Bloody Red
11-10-2012, 19:51
Както вече казах това си е индивидуално. На един човек може да му помага да забрави, но не при всички е така. Може да се случи така че постоянно да го сравнява с предишното и да си изкарва на животинката че не е същата.. Особено ако си приличат - може още повече да й напомня колко еднакви и колко са различни всъщност, как никога повече няма да е същото.. Затова ако ще си взима, то по-добре най-малкото да са с различна козина или пък да не е морско свинче а зайче, например, за да не се получи така.. Най-добре тя сама да си реши.