PDA

View Full Version : Гаджето ми не ми позволява да пуша



qwertyuiop123
11-09-2012, 14:11
Общо взето това е.......Димитър не ми дава да пуша и постоянно ме заплашва, че ще се оплаче на родителите ми. Казвам му, че това си е моят живот, но наистина не знам как да го убедя, че трябва да ми позволи да се оправям сама със здравето си.... Моля не засягайте темата за тютюнопушенето, просто искам съвет за гаджето си...

Priceless
11-09-2012, 14:15
Това си е твой избор, както ти сама каза. Помогни му да разбере, че докато ти сама не осъзнаеш, че пушенето ти вреди ( а то е така, но това е друга тема ) няма да спреш цигарите. А ако той е достатъчно важен за теб, след време сама ще поискаш да ги откажеш. При мен така стана :)

qwertyuiop123
11-09-2012, 15:00
up

Amore-Mio*
11-09-2012, 15:08
Всъщност - браво на него.
Не ти позволява да се тровиш и съсипваш организма ти, а ти се оплакваш.

Иначе говориш с него.
Макар, че надали има такъв аргумент, който да те изкара, че правиш нещо велико. Кажи му, иначе, че живота си е твой и ти избираш сама какво да правиш, и как да си живееш живота.

DisappointedDreamer
11-09-2012, 15:17
а) не пуши в негово присъствие
б) спри да пушиш
в) продължи да пушиш, което може да доведе до края на връзката ви

jghgh
11-09-2012, 15:19
Въпросът е кой ще направи компромиса. Ти ли ще спреш да пушиш или той ще стисне зъби и ще те приема, каквато си.

marilyn
11-09-2012, 16:23
Това ми звучи като 10 годишните, "аз ще кажа на майка ти, че еди-си кво ..."

Говори с него. Няма право много много да ти казва какво да правиш, макар и да е прав, че тъпо да се тровиш.
Аз съм пушач. Гадже пушач не съм имала никога... всички са ми търпели "порока"... просто приемаш човек такъв, какъвто е.

♠Joker♠
11-09-2012, 16:32
Общо взето това е.......Димитър не ми дава да пуша и постоянно ме заплашва, че ще се оплаче на родителите ми. Казвам му, че това си е моят живот, но наистина не знам как да го убедя, че трябва да ми позволи да се оправям сама със здравето си.... Моля не засягайте темата за тютюнопушенето, просто искам съвет за гаджето си...

Цени те много и иска да си жива и здрава. Най-добре го послушай и спри да пушиш, ако не за теб, то поне заради него.

Azoria
11-09-2012, 17:58
Това ми звучи като 10 годишните, "аз ще кажа на майка ти, че еди-си кво ..."

Говори с него. Няма право много много да ти казва какво да правиш, макар и да е прав, че тъпо да се тровиш.
Аз съм пушач. Гадже пушач не съм имала никога... всички са ми търпели "порока"... просто приемаш човек такъв, какъвто е.

+

draid
11-09-2012, 18:16
Цени те много и иска да си жива и здрава. Най-добре го послушай и спри да пушиш, ако не за теб, то поне заради него.

Пробвал съм го това, няма да проработи. Жените са слабохарактерни на 99% най-много да почне да го лъже, че не пуши.

DisappointedDreamer
11-09-2012, 18:58
Жените са слабохарактерни .

Какво е това грозно и невярно поставяне под общ знаменател?

TheNormalGuy
11-09-2012, 19:14
Изборът да пушиш или да не пушиш е лично твой, но все пак ако искаш да бъдеш с него и да бъдеш по-здрава физически, спри да пушиш.

@draid - Не съм жена, но нека да не поставяме всички жени под общ знаменател, така де... намират се и жени с характер. :lol:

Auriss
11-09-2012, 19:14
Или се мъчи да остави впечатлението, че много го грее твоето благоденствие, което е яко филмарска история ...
или просто си вре носа там, където не му е работа.

Да е мислил преди да тръгва с теб. В единия случай е самозаблуден, в другия - нахалник.

♠Joker♠
11-09-2012, 19:47
Или се мъчи да остави впечатлението, че много го грее твоето благоденствие, което е яко филмарска история ...
или просто си вре носа там, където не му е работа.

Да е мислил преди да тръгва с теб. В единия случай е самозаблуден, в другия - нахалник.

Да е мислил преди да тръгва с теб??? Значи според теб е трябвало да я зареже само, защото пуши?

Auriss
11-09-2012, 20:14
Не виждаш шаблона, а ?

Т'ва е филма 'добро момиче променя лошо момче' в мъжки вариант. Да не е тръгвал с нея като не му изнася, че пуши. Или просто да се беше примирил поначало. Разбираш ли ме ?

dPa3HuTeJl
11-09-2012, 20:19
^ а ти разбираш ли, че смешния ти аргумент е безкраен и глупав, защото и двете страни са прави, може да не иска да пуши, не, защото не може да я приеме такава каквато е, а защото не иска да си съсипва белите дробове и вероятно да хване рак? Не, че връзката им ще трае толкова дълго, де.

draid
11-09-2012, 20:23
Изборът да пушиш или да не пушиш е лично твой, но все пак ако искаш да бъдеш с него и да бъдеш по-здрава физически, спри да пушиш.

@draid - Не съм жена, но нека да не поставяме всички жени под общ знаменател, така де... намират се и жени с характер. :lol:

Тц, ако ги бях слагал под общ знаменател, щях да напиша 100%

Auriss
11-09-2012, 20:30
^ а ти разбираш ли, че смешния ти аргумент е безкраен и глупав, защото и двете страни са прави, може да не иска да пуши, не, защото не може да я приеме такава каквато е, а защото не иска да си съсипва белите дробове и вероятно да хване рак? Не, че връзката им ще трае толкова дълго, де.
Кефи ме колко си надъхан, ама нещо пък ми подсказва, че подобен човек поначало ще се отврати от самия факт, че някой-си пафка.

А може и хората да са още по-изпростяли в последните години. Все тая. Изнасям се от темата.

Azoria
11-09-2012, 20:48
^ а ти разбираш ли, че смешния ти аргумент е безкраен и глупав, защото и двете страни са прави, може да не иска да пуши, не, защото не може да я приеме такава каквато е, а защото не иска да си съсипва белите дробове и вероятно да хване рак? Не, че връзката им ще трае толкова дълго, де.


http://prikachi.com/images/808/5475808h.png


Просто не го кефи гаджето му да пуши, защото когато си непушач цигарите те дразнят. Супер тъпото е да е тръгнал с нея, знаейки,че пуши и сега да я заплашва ,че ще каже на техните... :?

jghgh
11-09-2012, 20:49
в случая както Блаб беше казала в темата за наркотиците, хората просто искат да се изживяват като богове, да контролират, да става на тяхното. прикриват го под "мисля ти доброто".
тру стори.

истината е, че искаш ли да си с някого - пренебрегваш си неудобствата и го приемаш какъвто е, дори той да е шибано малко лайнарче.

psychopath
11-09-2012, 23:48
Глупости! Ако не те приеме такава, каквато си, заедно с навиците ти... не ти трябва! Плюс това ако искаш да спреш, ще го направиш заради себе си, защото ти го искаш, а не защото някой ти казва...
Супер много се дразня на подобни ултиматуми, много е дразнещо...

FuckedUp
11-10-2012, 00:52
Глупости! Ако не те приеме такава, каквато си, заедно с навиците ти... не ти трябва!

Тоя пък.. :lol:

rusoto_baby_f
11-10-2012, 01:23
Подкрепям мненията, че е загрижен за теб.Била съм в твоята ситуация, решението ми беше - спрях да пуша когато съм с него, така от една страна беше добре за мен, че намалих цигарите.От друга страна той спря да се дразни.

psychopath
11-10-2012, 17:33
Тоя пък.. :lol:

К'во, бе?

djipsito
11-10-2012, 17:37
Аз такъв компромис няма да направя със себе си.
И както каза Аурис - да е мислил преди да тръгнат.

~The Smile~
11-10-2012, 18:01
Гаджето ти не ти позволява да пушиш,тоест мисли за здравето ти. Откажи цигарите ако искаш връзката ви да продължи. А и не само заради връзката ви,а и заради самата теб-замислила ли си се колко много вредят цигарите? Че и водят до пристрастяване... и като свикнеш веднъж,почваш да пушиш по две кутии на ден...така беше при баща ми,че и при майка ми,ама това е друга история.

djipsito
11-10-2012, 19:20
Че то ако тръгнем с примери.... гаджето на братовчедка ми не искаше да я целува, щото пушела. Тя ги отказа заради него. Той пък се занимава с наркотици, анаболи и др истории и ги вкараха в затвора за нз колко време. От тогава и двамата пушат от нерви. А братовчедка ми почна и да друса покрай него.

И кво ? Да спре цигарите викате... щото на някой си така му скимнало. Пътя...

Sh@d0w
11-10-2012, 20:28
Ква е тая мода да се тровите с цигари не знам...

DisappointedDreamer
11-10-2012, 20:29
Ква е тая мода да се тровите с цигари не знам...

К'ва е тая мода да пишем тъпи, безполезни коментари?
Пф.

Подкрепям джипсито.

Sh@d0w
11-10-2012, 20:35
Един ден като пораснеш, ще разбереш каква е.

DisappointedDreamer
11-10-2012, 20:37
Теб засяга ли те по някакъв начин това дали сульо и пульо пуши? Не, нали? Тогава не ми говори за порасване.

valdesbg
11-10-2012, 20:38
Тва е игра на характери, кой пръв ще направи компромиса. Кой пръв ще поддаде, кой е по-манипулируемия, кой е по-добрия в думите и изкуството на убеждаване. Тук не става въпрос за цигарите, става въпрос за доминиране. Ината не е опция, нито ултиматумите. Стигне ли се до там значи и двамата са много много боси в социалните умения.

От друга страна... за да има развитие, единия трябва да отстъпи. Ако ли не - явно никой от двамата няма желание за поддържане на тая връзка, а само си губят времето. Което е една друга тема.

Sh@d0w
11-10-2012, 20:44
Кой ще отстъпи зависи от убежденията. В случая непушача го исказащото мисли за здравето на полоивнаката си, а от друга страна нея я подтиква пристрастяването. Кое е по - силно?

Дори и да се постигне уж някакъв резултат пушене ще има дори и зад гърба на единия. Не е до воля тук, нито до доминиране. По - скоро на кой първи ще му писне от караниците.

magita
11-10-2012, 20:46
Мразя да ми казва какво да правя. Няма значение дали пуша, не е като да се друсам. Т'ва е моя живот и ще си изживявам както искам. Не ме интересува мнението на някой който след 4 месеца няма да е до мен. Заплашването и манипулирането е отвратителен навик особено когато е свързано с родителите.
Дали ще умра на 40 или на 50 или на 80 няма никво значение, щом ми доставя удоволствие го правя.

Всеки си има различно разбиране за живота, различен морал, различни ценности и е супер глупаво да навираш твойте в носа на другия. Различни сме и няма как да станат нещата, ако не се приемаме такива каквито сме.

Но като се замисля, ако някой приятел започне да ми опява за вредните неща ще ми стане супер миличко.
Намираш му и ти кусурите и почваш да му ги вреш в лицето, за да види колко е яко (:

valdesbg
11-10-2012, 20:54
Радко - последното, за което става дума при подобен род ситуации е здравето на другия и безкористното добро. Цялата работа е да стане мойто, щото аз мисля че съм по правия от другия. И щото ми прави кеф, да се налагам над другите. Пристрастеността също не играе чак толкова роля.

djipsito
11-11-2012, 00:10
Радко - последното, за което става дума при подобен род ситуации е здравето на другия и безкористното добро. Цялата работа е да стане мойто, щото аз мисля че съм по правия от другия. И щото ми прави кеф, да се налагам над другите.

С тва съм съгласна.


Пристрастеността също не играе чак толкова роля.

С тва не съм. Аз пуша от 5-6 години... Първо, пристрастена съм, дори да не пуша много, не мога без да пуша. Второ, нямам нито желание, нито воля да ги откажа. То, айде, ако имам желание, воля ще намеря все отнякъде... ама аз го нямам. Наистина. Трето, ако случайно се окажа толкова тъпа, че да реша да ги отказвам заради гаджето, дали ще ме изтърпи в периода на абстиненцията ? Ще ми изтърпи ли всички нерви и всяко недоволстване и т.н ? Щото е най-лесно да кажеш, откажи ги, ама после...

Не знам колко е до тва кой колко се налага и доминира във връзката. Не ме ебе мен тва нещо, щото не го възприемам така. Харесвам си порока и не искам да се отказвам от него. Ако някой има проблем с пушенето ми, да не се събира с мен, да не говори с мен и т.н.

Че той може да е пристрастен към МакДоналдс, да умира, да обожава да яде вредни храни като цяло, от къв зор ще му кажа аз да спре да се тъпче, щото, видиш ли, било вредно. Ами окей, вредно е, ама всеки сам си избира кво да консумира.

valdesbg
11-11-2012, 05:46
Джипси - лошо няма да ги откажеш заради някого. Не за това говоря. Желание, ако имаш и воля ще дойде. При теб явно липсва, щото сама си каза - че харесваш това че пушиш.

Да, всеки си избира кво да прави с живота си, ама когато става въпрос само за него си. когато си във връзка - се съобразяваш с другия. Ако не искаш - това е друга бира, която няма да обсъждам в момента. Да заявиш на половинката си - не ме ебе кво си мислиш, аз ще си правя квото си искам е меко казано нагло. Точно като децата в първи клас.

Да, знам че се отклонявам прекалено много. Проблема не е да откажеш цигарите/алкохола/наркотиците/спорта/шоколада заради гаджето си. Това е нещо нормално. Проблема идва когато това ти се налага, като кредитен консултант нова промоция на лаптопи в технополис. Надявам се ме разбираш.

jghgh
11-11-2012, 08:00
А да кажеш "Искам да спреш да пушиш" не е нагло изобщо.

Аз самата съм го казвала, само че на тревоман, и в момента, в който го казах, осъзнах колко съм нагла, ти ми говориш : D
Говорете с резон, бе, хора.
Никой няма право да ти казва кво да правиш с живота си.
И пушачът не че не иска да е с теб, ама ако му даваш наклон на 'уя много ясно, че няма да е доволен.

Azoria
11-11-2012, 09:27
Аз не разбрах защо тя ще излиза лошата,че не позволява на приятеля й да я контролира? Той си е бил наясно,че тя пуши и изведнъж решил,че вече не му изнася.. Даже я заплашва, какъв кретен. И какво - ще отиде, ще каже на техните, ще й докара един куп караници,наказания и др. на главата, но тя щом иска да пуши - ще пуши. При това някой, ако ми го причини на мен ще му бия шута на секундата. Значи оплювате когато момиче се опитва да промени момче, но обратното не важи?
Моето мнение е всеки да си търси спрямо критериите си. Ако има нещо,което не те радва - или си готов да направиш компромис или не се занимаваш. От къде на къде ще се налагаш? :?

PullMeCloser
11-11-2012, 09:53
Супер досадно е да ти мрънкат за цигарите, никога не бих ги спряла, щото, видиш ли, не ми ПОЗВОЛЯВАТ(?!) да пуша, при положение, че аз самата нямам желание да го правя, хаха. Единственото, което аз бих направила, е да не пуша в негово присъствие.
А колкото до това, че той мислел за здравето й: тук изобщо не съм съгласна. Проблемът всъщност е в това, че на някои непушачи им е неприятно да се дими около тях. Работата със здравето по-скоро ми се струва като нещо, зад което се прикрива реалният проблем.

Irti
11-11-2012, 10:00
Глупости.
Говори с него, ако му пречи димът-не пуши, когато е в стаята, частичен компромис винаги може да се направи.

Тъй.

Приятелка не ми е мрънкала за цигари, а още повече за здраве, което нямам. Не се променяй заради някой си.

JoLLiE92
11-11-2012, 10:07
И аз бих ти забранила. ;)

anonymous708973
11-11-2012, 10:12
Да, всеки си избира кво да прави с живота си, ама когато става въпрос само за него си. когато си във връзка - се съобразяваш с другия. Ако не искаш - това е друга бира, която няма да обсъждам в момента. Да заявиш на половинката си - не ме ебе кво си мислиш, аз ще си правя квото си искам е меко казано нагло. Точно като децата в първи клас.

Да, знам че се отклонявам прекалено много. Проблема не е да откажеш цигарите/алкохола/наркотиците/спорта/шоколада заради гаджето си. Това е нещо нормално. Проблема идва когато това ти се налага, като кредитен консултант нова промоция на лаптопи в технополис. Надявам се ме разбираш.

Обърнете внимание на целия цитат. Особено на удебелената част.
И спрете да се правите на независими.

Да не кажете, че нямам отношение:
Аз не пуша, приятелят ми пуши. На този етап не ми пречи по никакъв начин (освен когато съм болна - тогава ми се гади от дима и той не издиша към мен), но в момента съм на 18 години и някакси съм склонна да си пренебрегвам здравето. Когато обаче стана на повечко, нито ще ми е приятно да съм пасивен пушач, нито спалнята да ми мирише.
Да не се отклоняваме и към темата със забраната за пушенето.

JoLLiE92
11-11-2012, 10:27
^На мен примерно ми пречи около мен да се пуши. Имам 8 пневмонии и това не е гевезелък. Освен че ме дразни и наистина ми пречи.
Аз и моята компания цялата сме непушачи. Може би затова съм свикнала да не се пуши около мен и се дразня когато излизам с момче пушач. Това че е вредно за дробове, организъм, коса, кожа, каквото се сетиш няма да го казвам. За мен лично е грозно и противно особено за момиче.
Има някакви нормални граници, с които мога да се съобразя и съглася, но има и нагли пушачи. Да ми каже "ш прая кот си искам" си е чиста доза провокация, на която няма как да не отговоря.

Azoria
11-11-2012, 10:31
Аз не пуша, приятелят ми пуши. На този етап не ми пречи по никакъв начин (освен когато съм болна - тогава ми се гади от дима и той не издиша към мен), но в момента съм на 18 години и някакси съм склонна да си пренебрегвам здравето. Когато обаче стана на повечко, нито ще ми е приятно да съм пасивен пушач, нито спалнята да ми мирише.
Да не се отклоняваме и към темата със забраната за пушенето.

Искаш да кажеш, че сега нямаш проблем, но ако се задържите заедно докато станеш на "повечко" - ще му поставиш ултиматума? Или той още от сега е наясно какво ще следва (защото това вече е друго) ?

DisappointedDreamer
11-11-2012, 10:31
^Ти пък къде се бъркаш?

Защо изобщо ще излизаш с момче пушач, когато те дразни и имаш 8 пневмонии? За да излезеш с момче пушач трябва първо да си му казала/намекнала/показала, че нямаш нищо против това, че пуши. Или пък да си го приела въпреки този гаден порок. НО, да почнеш да му опяваш за здравето и това как трябва да ги спре, след като си направила едно или двете от гореизброените от мен неща, е чиста наглост.

п.п. към джолие е тоя пост

JoLLiE92
11-11-2012, 10:33
Не, не опявам за здравето и т.н. като майка. Аз просто си казвам мен това ме дразни и толкова. Ако е възпитан, ще се съобрази да не пуши около мен. Ако изнаглее, ще си намеря начин да изнаглея и аз.
Не бих отказала да излизам със свестен по останали качества пушач, защото е пушач, но ако мога да избирам, бих желала да не е такъв. :)

Azoria
11-11-2012, 10:37
ако мога да избирам, бих желала да не е такъв. :)


Можеш!?! о.О Никой не те е пуснал в стая с пушачи с нареждането да избереш от тях.

DisappointedDreamer
11-11-2012, 10:38
Ако не ти харесва някой да пуши, няма да си около него докато той пуши. Няма да му опявяш за възпитанието му.

А, и значи пушачите не са свестни?

anonymous708973
11-11-2012, 10:42
Искаш да кажеш, че сега нямаш проблем, но ако се задържите заедно докато станеш на "повечко" - ще му поставиш ултиматума? Или той още от сега е наясно какво ще следва (защото това вече е друго) ?

И двамата сме на мнението, че сега можем да си позволим да сме малко по-безотговорни относно здравето си (в допустими за нас граници, естествено), но след 10-15-20 години няма да е така. Няма да му поставям ултиматум.

Azoria
11-11-2012, 10:46
И двамата сме на мнението, че сега можем да си позволим да сме малко по-безотговорни относно здравето си (в допустими за нас граници, естествено), но след 10-15-20 години няма да е така. Няма да му поставям ултиматум.

Щом и двамата сте на това мислене - окей. Обаче как мислиш, че би регирал, ако сега му кажеш: спри цигарите, мисля за здравето ти, ако не ги спреш ще кажа на вашите ( последното съм убедена ,че не важи :lol: ама смисъла си го има ) , при наличието,че до сега и дума не си обелила?

anonymous708973
11-11-2012, 10:52
Щом и двамата сте на това мислене - окей. Обаче как мислиш, че би регирал, ако сега му кажеш: спри цигарите, мисля за здравето ти, ако не ги спреш ще кажа на вашите ( последното съм убедена ,че не важи :lol: ама смисъла си го има ) , при наличието,че до сега и дума не си обелила?

:D
Знам ли. Супертъпо ще е от моя страна, няма да ги спре, но и няма да се разделим.
Аз съм неутрална. По-добре ще е да ги спре моменталически, но за момента не може, щото където алкохол, там и цигара... смятай, щом аз припалвам тогава... пък и не съм особено настоятелна, защото неведнъж съм му казвала колко ме кефи действието пушене на цигара от уникално дълги мъжки пръсти с пръстени <3
*orgasm*

magita
11-11-2012, 10:57
Ее големи принцески станахте тука. Той щял да се съобразява. Както дреем каза, като не ти харесва, не се мъкнеш с него и тва.
Извинявай ама за мен т'ва да седна на кафе и да не запаля една няма как да стане просто. И ти ще ми кажеш, че ще седнете на някво кафе в което ще киснете 1421 часа и той послушно ще те гледа като писано яйце още на първата, втората или десетата среща. Смисъл не виждам как ще стане ти да си фактора за съобразяване.

Честно аз бих го ударило тоя твоя приятел. Едно е да се грижи за теб, друго е да ти навира в лицето колко си пропаднала едва ли не. СМЕТАЙ !

JoLLiE92
11-11-2012, 12:44
Ако не ти харесва някой да пуши, няма да си около него докато той пуши. Няма да му опявяш за възпитанието му.

А, и значи пушачите не са свестни?

казах, че не ОПЯВАМ точно, а че казвам, че на мен лично не ми харесва! ;) и никъде не съм казвала, че не са свестни.
Ще се съобразява разбира се! Все пак това е негов вреден навик, не мой. Все едно аз ако пия, да му наливам в гърлото, нищо че не пие. И ако каже нещо, да му кажа "не общувай с мен, аз пия". Малоумно е. Не определям гаджето си по това дали е пушач или не, но той ако има малко съзнание няма да пали пред мен и да си вре цигарите в лицето ми, нали? Ако не излизам с пушачи, защото са такива, не е ли доста по-тъпо? Все едно да огранича правото му да излиза с мен, щото има един вреден навик? Инфантилно е. Просто съобразяване да има. Ако ще ми прави напук, аз мога много повече.

DisappointedDreamer
11-11-2012, 12:46
^Спомена възпитанието на хората, които пушат. Разбира се, че опяваш.

И не ми намигвай с тез емотиконки винаги, когато някой спори с теб. Адски смешно е.

JoLLiE92
11-11-2012, 13:03
Казах, че ако е възпитан ПУШАЧЪТ ще се съобрази. Не съм казала никъде, че пуши=> е невъзпитан.
НЕ ОПЯВАМ!
Четете малко какво пиша, когато спорите с това, което пиша, да еба майка му! Ядосвам се.

Irti
11-11-2012, 13:08
Ядосвам се.

Дреме ми кура.

Никой не те кара да си с него. Ако не иска да се съобразява и това те дразни - напусни дадения човек. Някой да ме кара да се съобразявам, да ме притиска, да ми казва какво да правя и къде да го правя.. няма да ми се хареса и ще го отрежа. Просто е.

JoLLiE92
11-11-2012, 13:12
Не съм казвала какво да прави - да пуши където когато каквото си иска, ако ще листа от липа да си вре в ноздрите. В моето лично пространство няма да пуши. :)
Едно време майка ми и баща ми нещо били при прабаба ми и майка ми (тя не пуши) вади цигарите на баща ми от чантата си и баба ми почва да и се кара тиииииии как можееееее това е толкова вредно,а през това време баща ми пуши пред нея. И той накрая я пита абе не ме ли виждаш пред тебе пуша тука на нея се караш и тя "Е кво, трови се, ти си чужд." :cool:

Казах, че всичко си има нормални граници. Както аз мога с нежелание да се съглася езика му да има вкус на цигари, ако всичката друга му е наред, така и той може да не ме одимява. Компромис му се викало.

DisappointedDreamer
11-11-2012, 13:14
Казах, че ако е възпитан ПУШАЧЪТ ще се съобрази. .

откъде накъде той ще се съобразява
и откъде накъде ти ще му говориш за възпитание

апф.

PullMeCloser
11-11-2012, 13:15
Защо ти, като си толкова възпитана, не се съобразиш с пушача? :)

DisappointedDreamer
11-11-2012, 13:17
В моето лично пространство няма да пуши. :)


да, ти щото си принцеска и ние, пушачите, трябва да сме възпитани и да не пушим.
а пък недай си боже да си харесаш някой който пуши, той трябва да се съобразява с тях, да не ти пуши в личното пространство, направо да спре.


Защо ти, като си толкова възпитана, не се съобразиш с пушача? :)

Точно.

Irti
11-11-2012, 13:17
На мен мисълта ми е, че като толкова мразиш миризмата и т.н.. просто да си намериш човек, който не пуши. Постоянно можеш да си избираш мъже. Няма да се свършат. Винаги имаш избор. Лесно е. :)

JoLLiE92
11-11-2012, 13:20
Аз ще се съобразя малко и той ще се съобрази малко. Може да изпуши една-две-три цигари около мен, но не кутия и не в лицето ми.
Той ще се съобразява също, защото горе казах - той има вредния навик в случая, не аз. Представи си да ти налея в гърлото уиски или да ти забия игла хероин и да ти кажа "ш се съобразяваш!" . Тъпа нагла логика.
Както казах - компромис. Пушачите в повечето случаи държат само другите да се съобразят със свещенното им право да миришат на пепелник.

PullMeCloser
11-11-2012, 13:21
Разликата, душице, е че той не те кара да си покрай него, а ти сама си го избираш и той не ти бута цигарите в устата.

Irti
11-11-2012, 13:22
Е ако ми наливаш уиски в устата и ме гостиш с херца.. екстра. :lol:

marilyn
11-11-2012, 13:23
Аз ще се съобразя малко и той ще се съобрази малко. Може да изпуши една-две-три цигари около мен, но не кутия и не в лицето ми.
Той ще се съобразява също, защото горе казах - той има вредния навик в случая, не аз. Представи си да ти налея в гърлото уиски или да ти забия игла хероин и да ти кажа "ш се съобразяваш!" . Тъпа нагла логика.
Както казах - компромис. Пушачите в повечето случаи държат само другите да се съобразят със свещенното им право да миришат на пепелник.
Много си крайна. Повечето пушачи се съобразяваме, аз лично излизам на балкона да пуша, когато съм при някое гадже-непушач. Щото знам колко е гадно да му мирише после цялата стая. Примерно. И повечето пушачи, които познавам се съобразяват. А често пъти вие сте тия, които мрънкате. Имам приятелки дето са като тебе. Все при тях ходи дима, все на тях им пречи, проклети сме тия дето пушим. Компромис трябва и от 2те страни.

JoLLiE92
11-11-2012, 13:23
Аз избирам, той също избира да е с мен и знае, че не пуша. Излизала съм с момчета, които като знаят че не пуша, не запалват около мен. Аз мога да приема някакво нормално количество, като да не е съвсем без хич, а те изобщо не пушат пред мен, което ми прави много добро впечатление. С малко човешко съобразяване всичко се оправя, не може само да си пробутваме инатите.

JoLLiE92
11-11-2012, 13:26
Много си крайна. Повечето пушачи се съобразяваме, аз лично излизам на балкона да пуша, когато съм при някое гадже-непушач. Щото знам колко е гадно да му мирише после цялата стая. Примерно. И повечето пушачи, които познавам се съобразяват. А често пъти вие сте тия, които мрънкате. Имам приятелки дето са като тебе. Все при тях ходи дима, все на тях им пречи, проклети сме тия дето пушим. Компромис трябва и от 2те страни.
Това си е съобразяване като излизаш на балкона :) В тоя случай не бих мрънкала. Аз познавам пушачи като теб и пушачи с "ни ма ибе" философията, което ме изкарва извън релси понякога.

Irti ,да ми сипват Джак в устата и аз няма да откажа никак ;д Ама всеки избира как да се трови. Аз се тровя с кафе и алкохол, друг се трови с цигари. Що да си пробутваме вредния навик на другия и да го караме да се съобразява? Това само някои пушачи го правят.

ShtrudeL
11-11-2012, 13:32
че трябва да ми позволи да се оправям сама със здравето си...

Негова грешка е, че те кара да не пушиш. Защото има разлика от това някой да е загрижен за теб и от време на време да ти подмята, че не е хубаво да си съсипваш здравето още повече (да, защото знаем, че всичко ни убива) по този начин и друго е да ти забранява и да ти се кара за собствения ти избор. И аз мога да не съм съгласна с това, че момчето ми пуши примерно, но не мога да му казвам 'Не прави това!'. Всеки си има глава на раменете.
Твоя 'грешка' е, или по-скоро да уточня това в цитата е, че ти по тоя начин НЕ се 'оправяш със здравето си'.

JoLLiE92
11-11-2012, 13:37
Негова грешка е, че те кара да не пушиш. Защото има разлика от това някой да е загрижен за теб и от време на време да ти подмята, че не е хубаво да си съсипваш здравето още повече (да, защото знаем, че всичко ни убива) по този начин и друго е да ти забранява и да ти се кара за собствения ти избор. И аз мога да не съм съгласна с това, че момчето ми пуши примерно, но не мога да му казвам 'Не прави това!'. Всеки си има глава на раменете.
Твоя 'грешка' е, или по-скоро да уточня това в цитата е, че ти по тоя начин НЕ се 'оправяш със здравето си'.

това да, да забраняваш и да мрънкаш като майка на някого е тъпо.
Реагирах малко остро, просто защото пушачите понякога са твърде нагли. Има и съобразяващи се и възпитани, верно.

Kaena Smith
11-11-2012, 13:40
Компромис му се викало.


Наистина,решението на "проблема" двойка пушач-непушач е в компромиса.Ако цениш и уважаваш другия,ще се съобразяваш с него,Но и той с теб.Не е нужно да се стига до спиране на цигарите/пропушване или още повече-раздяла.С компромиси от страна на двамата,не виждам проблем.Ще си съставят някакъв "план",кога единия може да пуши в присъствието на другия(например:навън,в някое кафене и т.н)и кога не може(в затворени пространства).В някои случаи ще се наложи по-различно решение(като примера с балкона),но с взаимно разбиране и уважение,ще се намери.
Би било много грозно да поставяш ултиматуми на другия и да го манипулираш.А аргумента със здравето и загрижеността е малко смешен,тъй като всеки отговаря за себе си,прави своите избори и си носи последствията.

marilyn
11-11-2012, 14:08
Това си е съобразяване като излизаш на балкона :) В тоя случай не бих мрънкала. Аз познавам пушачи като теб и пушачи с "ни ма ибе" философията, което ме изкарва извън релси понякога.



Ама някои като почнат да ми мрънкат, че им пуши като сме седнали в паркче примерно.. е не! А за балкона.. ми то остана и да ми мрънка, аз си развалям кефа като излизам на жега/студ/вятър и тн и се съобразявам и щото съм на гости. Ако съм си в нас вече.. на дали ще го правя.

kalpazanka
11-11-2012, 14:09
Би било много грозно да поставяш ултиматуми на другия и да го манипулираш.А аргумента със здравето и загрижеността е малко смешен,тъй като всеки отговаря за себе си,прави своите избори и си носи последствията.

Пантерата ви го каза ясно, въпросът е дали искате да вникнете в написаното от нея. И понеже явно НЕ искате, от позицията на непушач, делящ обща спалня с пушач, ми се ще да ви светна защо аргумента със загрижеността изобщо не е смешен.

Първо, цигарите са разход. Когато се стигне до 2 кутии за ден, това удря финансово с 10 лв. За един месец сумата набъбна на 300 лв. Сложете към тези 300 лв. наем, храна, дрехи и обувки. Така. Това е счетоводната част.

Второто "смешно" е сутрешната му кашлица и нежеланието да си направи рентгенова снимка. От опит знам гадостите около осигуряването, здравната каса и проклетите пътеки. Отделно ме втриса какъв бум на карциноми има в България. Не искам да съм черногледа, харесва ми да съм с розови стъкла, обаче опирайки до здравето на моя спътник, балоните се пукат. Искам да е здрав, искам да сме дълги години заедно, искам да се радва на внуци и правнуци, а не да си култивира ХОББ /хронична обструктивна белодробна болест/ в най-добрия случай и ХОББ да го отнесе без време.

Трето. Не си мислете, че е вредно само жената да пуши преди зачеването. При мъжа пушач положението със сперматогенезата също не е розово. Не искам да се влача по клиники и да се чудя какви изследвания да правя;не искам родата му да ме гледа на криво, защото имаме някакви репродуктивни проблеми. Искам една планувана безпроблемна и лека бременност, която да завърши с появата на едно /или две-три :) / хлапе/та/.

Никога не съм му мърморила, никога не съм му поставяла ултиматуми. Виждала съм го абстинентен, докато се опитваше да ги отказва, подкрепяла съм го, но чак едва когато каза "Това ми тежи- искам да ги спра!", го насочих към специалист и започна терапия.

anonymous708973
11-11-2012, 14:19
...

Вземете го прочетете. За свои избори можем да говорим (донякъде!), когато сте само сгаджосани... живеете ли заедно, имате ли общи разходи... еми, няма да съм съгласна толкова много пари да отиват за цигари, ако заради това се лишаваме от друго, което е по-важно.

Съобразяването е в двете посоки. Приятелят ми не пуши вкъщи (а на прозореца или терасата), защото нашите мразят дим. Ако ги няма - пуши вътре и проветряваме. Гледа да не ми кади в лицето, но това е елементарна култура и го считам за задължително.
Когато излизахме на кафе преди, винаги сядахме в отделението за пушачи. След забраната лятото сядахме навън, естествено, от спадането на температурите - вътре. Да няма да стоя на такива температури навън?! В повечето случаи излизам с него пред кафенето/бара, за да пуши.

Калпазанке, отказа ли ги?

Sh@d0w
11-11-2012, 14:22
Калпазанке - евала. Exactly my thoughts, ама ме мързеше да пиша.

Kaena Smith
11-11-2012, 15:50
Калпазанке,права си,но колко от непушачите вземат предвид точно тези доводи.Ако кажеш всичко това на един пушач има вероятност да се замисли сериозно,но ако му кажеш:"Цигарите са вредни за здравето.Трябва да ги спреш.",всъщност не му казваш нещо,което вече не е чувал/знае.Най-малкото ще те те изгледа с насмешка.Още повече,че в случая приятелят й,както и доста хора,едва ли знаят всичко,което изброи.И когато я изнудва да спре цигарите как мислиш,дали го прави,само защото е загрижен за здравето и или просто самият той не харесва пушачите.Всъщност,каквато и да е причината подходът му е грешен,както и на повечето хора с цел техен познат/любим човек да откаже цигарите.С "аргументи" като "Цигарите убиват.Ще умреш от рак" и т.н. става смешно,независимо от намеренията и добрите чувства.

Azoria
11-11-2012, 15:51
Реагирах малко остро, просто защото пушачите понякога са твърде нагли.


А непушачите не са, нали? Затова скоро ще ни се забрани и вкъщи да си пушиме..

Съгласна съм с частта с компромисите. Аз също гледам да не преча на напушачите (гаджето ми и един от най-добрите ми приятели не пушат), но и те не ми се налагат и не ми казват "Ааа недей сега да пушиш.." "Днеска колко много цигари изпуши.." и т.н. Ако това се случи много бих се изнервила. Общо взето затова съм толкова несъгласна с този опит за промяна на авторката от страна на гаджето й. Щом не е бил готов на въпросния компромис - защо изобщо се е хванал с нея? :-o

М a L ч Y y ! ! :*
11-11-2012, 15:59
Това е много сложен въпрос, когато един от двамата не пуши и трябва да се съобразяваш един вид кога и къде да пушиш, за да на пречиш на другите около теб. Но в крайна сметка животът е твой и ти решаваш ще пушиш ли, ще ги спреш ли.. Най-добре е ако успееш разбира се, но това както знаеш е изцяло въпрос на личен избор. Мило е, че е загрижен за теб и не иска да си тровиш здравето и да си даваш парите за боклуци, но не е той, който трябва да вземе това решение вместо теб, или поне аз така мисля. А иначе мога да те посъветвам говори с гаджето ти и му кажи, че не е той човека, който ще определя дали ти ще пушиш или не. И според мен поне е супер жалкото това да те заплашва да каже на родителите ти, все едно сте на по 10-11 години да се заплашвате, че ще кажете кой какво прави ... Съгласна съм с едно от горните мнения, че в крайна сметка някой от вас ще трябва да направи компромис, въпросът е кой.

JoLLiE92
11-11-2012, 16:00
О , пушачите в повечето случаи изобщо не осъзнават точно за парите. Колко пари дават. Баща ми изпушва повече пари, отколкото тези, с които аз живея. :)

kalpazanka
11-11-2012, 17:35
Калпазанке, отказа ли ги?
Само ги намали....


Калпазанке - евала. Exactly my thoughts, ама ме мързеше да пиша.

http://download.wapday.com/animation/ccontennt/11398-f/opera_man_bowing.gif?__sid=yhh&lang=en


Калпазанке,права си,но колко от непушачите вземат предвид точно тези доводи.
Айде, старата песен на нов глас....

ShtrudeL
11-11-2012, 17:50
Пантерата ви го каза ясно, въпросът е дали искате да вникнете в написаното от нея. И понеже явно НЕ искате, от позицията на непушач, делящ обща спалня с пушач, ми се ще да ви светна защо аргумента със загрижеността изобщо не е смешен.

Първо, цигарите са разход. Когато се стигне до 2 кутии за ден, това удря финансово с 10 лв. За един месец сумата набъбна на 300 лв. Сложете към тези 300 лв. наем, храна, дрехи и обувки. Така. Това е счетоводната част.

Второто "смешно" е сутрешната му кашлица и нежеланието да си направи рентгенова снимка. От опит знам гадостите около осигуряването, здравната каса и проклетите пътеки. Отделно ме втриса какъв бум на карциноми има в България. Не искам да съм черногледа, харесва ми да съм с розови стъкла, обаче опирайки до здравето на моя спътник, балоните се пукат. Искам да е здрав, искам да сме дълги години заедно, искам да се радва на внуци и правнуци, а не да си култивира ХОББ /хронична обструктивна белодробна болест/ в най-добрия случай и ХОББ да го отнесе без време.

Трето. Не си мислете, че е вредно само жената да пуши преди зачеването. При мъжа пушач положението със сперматогенезата също не е розово. Не искам да се влача по клиники и да се чудя какви изследвания да правя;не искам родата му да ме гледа на криво, защото имаме някакви репродуктивни проблеми. Искам една планувана безпроблемна и лека бременност, която да завърши с появата на едно /или две-три :) / хлапе/та/.

Никога не съм му мърморила, никога не съм му поставяла ултиматуми. Виждала съм го абстинентен, докато се опитваше да ги отказва, подкрепяла съм го, но чак едва когато каза "Това ми тежи- искам да ги спра!", го насочих към специалист и започна терапия.

Искам това мнение да е и на тази страница.

valdesbg
11-11-2012, 18:40
Само да вметна, че пушача е този, който се съобразява с непушачите а не обратното. По същия начин по който водача на МПС е задължен да пази живота на пешеходците и да се съобразява с тях а не обратното.

Ако се чудите "Защо?" отговора е повече от прост. Който има брада - ще си купи и гребенче. Непушача не е задължен да търпи дим около себе си. В нормално общество всеки има правото да прави каквото пожелае и отговорността действията му да не пречат по никакъв начин на околните. И точно затова съседите идват и ме питат ВСЕКИ път преди да имат събиране или купон или нещо от рода - дали ще имам против ако пускат малко по силна музика.

Така че недейте да бръмчите много и да се правите на много ербап. Аз като непушач държа да се съобразяват с мен и моето предпочитание дали ще се дими около мен или не. И преди да ревнете че съм само от едната страна - аз съм велосипедист, и се съобразявам с пешеходците, когато упражнявам хобито си. Културно изчаквам на пешеходна пътека, движа се без да преча в по голяма тълпа от хора, без да давам зор или да се бутам. Независимо колко бързам или ми е неприятно темпото на движение. Не че не мога да сгазя всички.. мога. Ако не ми харесва нещо - алтернативен маршрут винаги има.

Azoria
11-11-2012, 18:52
Моля не засягайте темата за тютюнопушенето, просто искам съвет за гаджето си...

Цък.

Irti
11-11-2012, 19:07
Само да вметна, че пушача е този, който се съобразява с непушачите а не обратното. По същия начин по който водача на МПС е задължен да пази живота на пешеходците и да се съобразява с тях а не обратното.


:lol: Както и да е. :)

Калпазанесто, пари за цигари винаги ще има. Може хляб да не се яде, но цигари ще има. За вас е тъпо, ама е факт. Сутрешната кашлица е най-малкия проблем. Всъщност кашлицата е от сутрин/през деня/цяла вечер поне при мен. Снимки имам, имам и проблеми и бля бля. Дадените примери от теб ги има, но има и изключения. Всичко е до организъм. Цигарите не са ми толкова хубави вече колкото ги пуша от нужда, но за мен няма проблем. Че се тровя-тровя се. Който не иска да диша - да бяга далеко. Никой не може да ми каже в МОЯТА къща какво да правя и с какво да се съобразявам. Не съм и длъжен да се съобразявам с някакви хора, които безцелно са решили да въртят педалите на колелото. За мен е безсмилено както футбола. Гонете здраве, мускули или някакъв тонус. Все тая, защото на мен не ми пука и аз свободно бих си дърпал леко, леко от цигарата по улицата. Защото поне това съм свобен да правя и ще правя въпреки глоби и тем подобни. Полицайте ми отнеха много с времето и ще ми отнемат още, ама въпреки всичко такива забрани и закони.. няма да ги спазвам. И аз съм страхотен шофер и бля бля.. и зат'ва съм писал и какво от това? Когато ходя пеша всеки ден гледам да не ме сгазят. Голяма работа. Цигарите и моето удоволствие са пред всичко останало. :)

DisappointedDreamer
11-11-2012, 19:12
Калпазанката е права. Това, което обаче тя описа е за хора, които имат връзка с пушач.

Ако си вълк единак е нещо коренно различно. Оправяш си се сам.

valdesbg
11-11-2012, 19:18
Ирти в твоята къща можеш ако щеш по шнур да се разхождаш и никой копче не може да ти каже. На обществено място обаче ако те помолят да не пушиш - гасиш фаса или отиваш другаде. Ясно е че можеш да си контра винаги. Ама нужно ли е? Никой не ти забранява да пушиш, въпроса е да не пречиш на тия, които не искат да се дими.

А за шоферлъка... няма да го коментирам. Ясно е казано в закона, кой какво трябва да прави. Тва че не се спазва винаги е друга бира. Тва че всеки си го тълкува както му е угодно е трета бира. Тва че някой е решил че държи господ за шлифера е четвърта.

kalpazanka
11-11-2012, 19:18
Калпазанесто........

Драги инатливи Овенчо, заради теб ще си намразя свежия ник!


Никой не може да ми каже в МОЯТА къща какво да правя и с какво да се съобразявам.
Нито съм ти казала да се съобразяваш, нито да ги спираш. Намекнах /то си беше натвърд дори!/, че отказването трябва да е ОСЪЗНАТА потребност от самия зависим, а не вменено от някой пут*о както в случая на авторката.

draid
11-11-2012, 19:23
Irti имах познат ( лека му пръст ) който мислеше по сходен начин, но рано или късно идва времето да си изсърбаш попарата, а тая попара дето може да се наложи да я сърбаш, ще съжаляваш много. Няма как да ти променя мнението, а и нямам за цел това поради простата причина че за мен няма значение. Всеки който кара колело или прави каквото и да е, е начин на живот който той е избрал за себе си, както ти си избрал пушенето/пиенето и прочие.

Irti
11-11-2012, 19:25
Ако ме помолят не гася фаса и не отивам никъде. Аз си плащам данъци и не съм съгласен да ми налагат нищо. Както казах, който не иска да се дими покрай него.. просто да пропуска такива хора като мен, такива групички/събирания и прочие.

За шофера и законите не съм казал нищо. Законите не са само, когато се качиш в колата. По пътищата спазвам абсолютно всичко. А отделно е че в голям процент от случайте тъпите пешеходци са виновни когато стане нещо, защото не си отварят шибаните зрънкалци или защото ей така е решил да ти скочи пред колата. Примери бол. И защото заради тези ми ти уж закони и примерни граждани все го ям. Тъй, че въобще не бих се съобразил за нищо с разни ми ти хорица от улицата. Никога. :)

Защо да не съм контра? Защо да си мълча? Не желая и никой нищо не може да направи по въпроса. Както теб не могат да те спрат да караш велосипед пред моята кола и аз да те мисля във всеки момент дали ще ми паднеш на пътя, ще те сгазя и после залудо ще те лежа в затвора. И винаги този го яде зад кормилото.. нали знаеш.

Azoria
11-11-2012, 19:34
Все пак темата е подхваната.


Ако ме помолят не гася фаса и не отивам никъде. Аз си плащам данъци и не съм съгласен да ми налагат нищо. Както казах, който не иска да се дими покрай него.. просто да пропуска такива хора като мен, такива групички/събирания и прочие.

Горе долу. Зависи как ме помолят. Ако е с нотка на недоволство примесено с дразнещ, налагащ ми се поглед - и аз не бих изгасила. В крайна сметка забраниха пушенето навсякъде. Не си представям зимата да изляза на -10 градуса на тротоара пред заведението да пуша една цигара и да до мен да е застанала някоя фльорца и да ми каже, че димът й пречи... Еми то за нас не остана място, където може да палим - няма да се съобразяваме. Непушачите искат пушачите да се съобразяват с тях постоянно. Еми не е така.

valdesbg
11-11-2012, 19:38
Тва че плащаш данъци не ти дава правото да се разпореждаш с нищо. Разпореждаш се у вас. На улицата си никой, както всички останали. Ако не ти харесва - купи си остров, и си направи твое царство.

Отворен си и се мислиш за голямата работа, но има кой да ти свие перките. Винаги. Същите отворковци като теб, напуснаха кафето щото решиха да се правят на интересни и да пушат вътре. Бучаха, трещяха, заплашваха.. накрая си тръгнаха. Коза ти в случая е че си мега уверен в себе си и това респектира повечето хора. Но това не значи че си правия, или в правото си.

Irti
11-11-2012, 19:47
Напротив, дава ми.

Владо, въобще не ми говори колко отворен съм. Ще съм отворен докрай, зат'ва съм и постигнал нещо и има хора, които са ми свивали перките. Не бой се, бият ме, ама не ми пука. Просто не ми обръщай темата на лични нападки. Просто замълчи и гледай ледата епоха 5, когато излезе. :) Както и да е. Живи и здрави.

valdesbg
11-11-2012, 19:53
Да де... за туй иде реч....

Двойните ти стандарти ги пробутвай на другите.

DragonLady
11-11-2012, 19:55
Това си е твоя работа и той няма право да ти забранява да ти се меси и тн. Е разбира се трябва да се ограничаваш пред него ( примерно ако за 4 часа пушиш 4 цигари, направи ги 2 ако през тези 4 часа си с него ).
В началото на връзката ми и аз бях като приятелят ти. Моя пушеше, а аз не, но никога не съм му правила проблем, колкото и да пуши.

Irti
11-11-2012, 19:58
Северняшки педал си ти. Такъв и ще останеш.

SHPAIdURmeN
11-11-2012, 22:38
Eвала на пича, че се опитва да те откаже от цигарите !!

Първо те ти вредят страшно много, най вече ако си тийн. (яйчниците ти се повреждат) (като цяло баш жена не бива да пуши)
Второ да си се замисляла някога, че дъхът ти на цигари не му понася и не му е приятен, а на теб приятен ли ти е ?
Трето пестиш пари и то много, ако не пушиш.

Ще съжаляваш, че си пушила да знаеш, като се опре до деца, ама страшно много даже ще плачеш след като чуеш думите на гинеколога в бъдеще казвайки, че не си "плодородна"(не способна да ражда деца или способна но с % риск за увреждане на органтие на детето(астма)) поради това това и това. СПРИ най добре.

PullMeCloser
11-11-2012, 22:53
Точно в тийн годините можем да си позволим да сме по-безотговорни към здравето си. И стига си дрънкал глупости. И цигареният дъх се оправя с дъвки, бонбони и четка за зъби.

anonymous708973
11-12-2012, 04:02
Напротив, дава ми.


Не, не ти дава. У вас - да. На улицата и по обществени места - не.
Майка ми и баща ми се осигуряват на пълна заплата, плащат много пари за данъци и като не пушачи не желаят дим в личното си пространство, затова на местата, на които не се пуши - ами... просто няма да пушите.

Irti
11-12-2012, 05:15
Щом си плащам всичко изрядно имам право да правя и мисля каквото си искам. Имам право да паркирам колата си без да плащам синя зона, имам право да пуша в кръчмата, имам право да съм против вегетарианците, гейтаците, педалите и т.н. Имам право да не ми пука за хора с осигуряване на пълна заплата. Когато нещо не ми харесва - не го правя. Мисълта ми е, че въобще не ме грее на кой му пречи и кой какво желае. И ако някога някой любезен чичка, осигуряван на пълна заплата почне да ми мрънка да угася цигара.. еми предполагам ще го замеря с фаса. Личното пространство не е на улицата. Да не говорим, че навън въобще не го тровя. Бати путкарската работа да ми опява на оная работа колко съм го тровил НА въздух.

От малко дим нема да ви фане рака. Това беше от мен. Не мога да се разправям повече, ама вашето няма да стане никога при определени хора. Наречете ги селяни или нецивилизовани маймуни. :)

jghgh
11-12-2012, 08:49
омг, колко си асоциален и се гордееш с това :о

тва как от малко дим няма да ни хване рака да не го коментираме, защото принципно не е вярно
а отделно, в кръчмата да те помолят да загасиш си е в реда на нещата. има огромна разлика при пушене на открито и на закрито

ама явно си някакъв бабаит и не можеш да го разбереш
толкова е бай ганьовско това - плащам данък, недосегаем съм, каквото искам ще правя

правилата са, за да се спазват.

Irti
11-12-2012, 09:28
Еми спазвай ги. Към теб никой не е се обърнал! :)

valdesbg
11-12-2012, 12:21
Двойните ти стандарти и упоритостта насочена в неправилната посока вече ги видяхме, дай нещо ново. Имаш права когато твоето име го пише на документ за притежание или договор с подпис и печат от съответната институция. Във всички останали случаи си никой или в най-добрия случай изпълнител. Тва че си мега отворен и надъхан само ти помага, но в никой случай не определя нищо. Просто добре си подбираш хората около теб да се респектират лесно и да са по страхливи. Само че не си великан сред джуджета.

И пак - няма ли някъде черно на бяло твоето име, с подпис и печат .... можеш да си бръмчиш колкото си искаш. В една кална локва си с останалите.

Irti
11-12-2012, 12:37
На теб ти казах нещо. В моята компания ти ще си джуджето по-скоро. Тъпак. :)

Не ме интересува кой спазва правилата. Не ме интересува, че някой си ми казва "бабаит". Първо да се погледне каква кобила е, как между хора стърчи като магаре из овце и тогава да говори.

Аз съм в калната локва и там ще остана, но ти си спръжка в тенджерата със спържа и ще се стопиш на мас след време. Нашибай си го това нещо в плешиво-грозната глава.

Това е от мен. Мега отворен съм и точно ти повярвай ми не можеш да ме затвориш. Оправайте се.

TrollWare
11-12-2012, 12:40
Мн. тъп.

valdesbg
11-12-2012, 12:49
Добре де, като обиждаш няма да изглеждаш по страшен. Говори си колкото искаш, нито шапката ще ми накривиш нито нищо.

Разбрахме че нищо и никой не те интересува и нищо никъде не спазваш. Разбрахме също така че държиш да се разпореждаш и изискваш да се съобразяват с теб. Разбрахме че не четеш и не вникваш изобщо в какво се пише и се казва, въпроса е да се изсереш на площада и да покажеш на всички творението си.

Нещо друго, което съм пропуснал?

jghgh
11-12-2012, 12:51
:lol:

адекватен


мислиш ли че с агресия обосноваваш по някъв разумен, логичен начин мнението си? лол лол лол !
по-споко : )

Irti
11-12-2012, 12:52
:)

anonymous708973
11-12-2012, 12:59
Бунтарите винаги са на мода. Нека с това приключим заяждането.

draid
11-12-2012, 12:59
Нещо много си се объркал. В заведението ще се съобразяваш с действащите там правила, защото това заведение/кръчма/дискотека е собственост на някой, така че както ти може да си правиш каквото искаш във вас, то така и собственика на заведението може да си измисля каквито иска правила.

Irti
11-12-2012, 13:04
draid, съобразявай се щом искаш.

Пантер, ок, приключваме.

:)

draid
11-12-2012, 13:09
draid, съобразявай се щом искаш.

Пантер, ок, приключваме.

:)

Еми какво искаш да ми кажеш ? Че във вас ще си правиш каквото искаш, а ако дойдеш например в нас пак ще си правиш каквото искаш ? Нещо сам си противоречиш. Както всеки който дойде във вас ще се съобразява с теб, то така и ти ще го правиш ако си на територията на друг. Иначе както ти сам каза, просто не отиваш.

anonymous708973
11-12-2012, 13:14
draid, онзи ден обсъждах този въпрос с една мадама. Ако в заведението не се пуши и няма пепелници на масата, собственикът не отговаря, че ти може да тръскаш в чинийка/капачка/етц. Глобата я отнасяш ти. Обаче ако те самите са ти предоставили пепелници (както правят в "Макалали" в Пловдив), те го духат.

ShtrudeL
11-12-2012, 13:16
ИРТИ! :smt091

Харесва ми непукизма ти до някъде, дори непукизма относно здравето ти, щом се чувстваш добре/щастлив по този начин, но ЩЕ ВИДИШ КОГАТО ЕДИН ДЕН ЖЕНА ТИ ТИ РЕВЕ НАД ЛЕГЛОТО И ТО НА МЛАДИ ГОДИНИ И СЕ ЧУДИ С КОЛКО ПЛАСТОВА САЛФЕТКА ДА ТИ ИЗТРИЕ УСТАТА ОТ КЪРВАВИТЕ ХРАЧКИ, КОИТО ОТДЕЛЯШ ДОКАТО КАШЛЯШ. :smt091

П.П. Не те съдя, загрижена съм. Не специално за теб. Но аз лично не искам човека до мен да се измъчва от хронични болести и да го гледам изнемощял и сив.

:smt091

Irti
11-12-2012, 13:20
Иначе както ти сам каза, просто не отиваш.

Еми да. Не си противореча. Какво? Просто ходя в заведения в които познавам хората. В нас идват разни приятели и тези "правила" просто отпадат, защото никога не съм държал някой да се съобрази с мен. Туко така няма да отида във вас или в някой друг по-малко познат/приятел. Имам приятели, които не пушат, но никога не са ме изгонили на терасата. Аз ще си платя глобата (на спирка, на заведение, на улица) , ако ида на някое друго място. Десет пъти да ида - десет пъти ще я платя, но няма да се съобразя с теб примерно. Това е. Няма нищо сложно. Изказах мнението, а пък и нали спряхме с кавгата? Тъй, че.. бъдете щастливи. :)

И аз те обичам, Щрудел.

ShtrudeL
11-12-2012, 13:24
И аз те обичам, Щрудел.

Ти си несериозник! Ако не се вземеш в ръце, ще станеш дърдорещ дядо на 40, смърдящ на цигари и алкохол. А имаш много повече потенциал да си нещо друго. Да, много ясно, че не само този вреден навик може да те завлече по-близо до дъното, но защо да си го трупаш при другите вредни неща, които те убиват, вместо да го отстраниш?! Защо не се опиташ да се чувстваш удовлетворен по друг начин?! НЕ се ли чувстваш слаб, че си зависим от цигарите?
Лош, лош, Ирти!

Irti
11-12-2012, 13:30
Всеки сам избира. Това е друга тема. Не ми се карай.

http://poznanie.dir.bg/_files/t5_4758442.jpg

kalpazanka
11-12-2012, 14:50
ShtrudeL, само да те видя, ще те смачкам от гуш. Каза му грубо това, което аз не посмях да пиша.

Irti
11-12-2012, 14:55
Щрудела е лоша. Ще ме бие.

http://inti.blog.bg/photos/7897/Clipboard02.jpg

ShtrudeL
11-12-2012, 14:58
Щрудел не е Уоша. Щрудел е загрижена.
Не ми стиска да късам цигари, ама много ми се иска..
И това е и че нямам правото, защото наистина си е въпрос на личен избор, но ми е тъжно..

JoLLiE92
11-12-2012, 16:57
Щрудела е лоша. Ще ме бие.

http://inti.blog.bg/photos/7897/Clipboard02.jpg

ой сладур ;д

chushkopek
11-14-2012, 12:41
а) не пуши в негово присъствие
б) спри да пушиш
в) продължи да пушиш, което може да доведе до края на връзката ви

This or gtfo!

П.С Чак сега прочетох войната на титаните, Щтрудел, Калпазанке, прави сте, но забравете той да ви послуша. Изпитва удоволствие да си прави каквото си иска и дон якъде го разбирам.

TheBobqk
11-14-2012, 15:01
Всъщност - браво на него.
Не ти позволява да се тровиш и съсипваш организма ти, а ти се оплакваш.

Иначе говориш с него.
Макар, че надали има такъв аргумент, който да те изкара, че правиш нещо велико. Кажи му, иначе, че живота си е твой и ти избираш сама какво да правиш, и как да си живееш живота.

Точно.

kalpazanka
11-15-2012, 15:19
Щтрудел, Калпазанке, прави сте, но забравете той да ви послуша. Изпитва удоволствие да си прави каквото си иска и дон якъде го разбирам.
Аргхххххххххххххххх! Върни се и ми изчети мненията съсредоточено и задълбочено!!!

SHPAIdURmeN
11-15-2012, 22:32
Мисля, че темата трябва да се заключи (затвори :D). Тоо вие не оставихте думата на авторката. :D

Пък и всеки си каза мнението останалото, като в парламента спорове, мъдрости и какви ли не още чудесии.

Irti
11-16-2012, 14:31
Няма да стават три, защото темата/кавгата отдавна се прекрати.. това, че тук там някой още слага някакви коментари.. все тая. Тъй, че въобще не ми прави забележка, защото както казах съм пас отдавна. :)