PDA

View Full Version : туберколоза



nelina77
11-09-2012, 18:11
здр имам сериозен проблем /притеснено ми е нищо не зная за това заболяване/ майка ми има положителна проба манту за туберколоза и вече втори месец на антибиотици сега отново пие лекарство сега пък за туберколоза моля напишете какви са проявите и как протича тази болест

draid
11-09-2012, 18:29
Мале къде я намери тая туберколоза :/

Това е инфекциозно заболяване което засяга предимно белите дробове, важно е да знаеш че в днешно време е лечимо, но няма да стане като лекуването на обикновена настинка.

mlf
11-10-2012, 20:15
пиши в гугъл туберколоза и то ще ти излязнат милион теми .. а иначе .. по- сериозно към болестта и успех с лекуването :)

Game_Fan98
11-10-2012, 20:47
Ако има болен от туберкулоза то той трябва
да бъде веднага заведен в болница за лечение.
Признаци за туберкулоза са:
температура 37-38 градуса,потене през нощта,
обилно кашляне,изкашляне на кръв.

Фактори:
Тютюнопушене,пиене,стрес,н рационално хранене.

Протича така:Първо обилна кашлица,след това
не обилно кашлене на кръв,кашлене на кръв
и смърт(от кръвоизлив)

Ако не изкашля кръв,може да е нещо
друго.Обаче трябва да я заведете в болница,
Лечимо е!
Лечение:
Заведете я в болница за време-Там ще им помогнат
с различни антибиотици и лекарства.


И да не забравя-Направете си и вие тестове.Може
и вие да заболеете.

И дано да се оправя :)

И следващия път гледай да я заведете в болница
а не да питаш тийнейджъри какво да правиш.

haritov
11-10-2012, 21:41
здр имам сериозен проблем /притеснено ми е нищо не зная за това заболяване/ майка ми има положителна проба манту за туберколоза и вече втори месец на антибиотици сега отново пие лекарство сега пък за туберколоза моля напишете какви са проявите и как протича тази болест
болна ли е или само носител?

по принцип се лепва от айца мляко и др животински продукти

LoXx
11-11-2012, 14:53
мисля, че и твоето поколение и това на майка ти е ваксинирано срещу туберкулоза, но иначе се характеризира с кървави храчки и нарушени функции на белия дроб.. можеш да прочетеш повече в уикипедия, защото не съм наясно и не искам да те притеснявам излишно.

SHPAIdURmeN
11-11-2012, 22:10
Защо ли си мисля, че това е някаква шега отново :? :D

nelina77
11-12-2012, 17:21
де да беше шега нямаше толкова да се притеснявам засега уж няма развита болест но явно е носител и изписаха профилактично хапчета които месеци трябва да пие

SHPAIdURmeN
11-12-2012, 21:56
на колко години си авторке ?