PDA

View Full Version : Интимна зона (въпрос към момичетата)



dark_angel66
11-09-2012, 19:40
Здравейте...искам да попитам момичетата: Обезкосмявате ли си триъгълника и ако да как точно?
Бтв момиче съм, предполагам че скоро ще започна да водя полов живот и искам да съм запозната. Наскоро четох за някакви лазерни/фото епилации и искам да знам как точно действат...и какво точно ти правят (надявам се да ми обясните). И има ли друг начин за обезкосмяване на триъгълника? Мерси предварително :)

marilyn
11-09-2012, 19:47
Най-добре е с кола маска. В раздел Козметика и диети има много такива теми.

Rabalka
11-09-2012, 19:49
Аз не го правя въпреки, че водя полов живот.Ама си мисля,че кола маската ще е най-удачния вариант.

dark_angel66
11-09-2012, 19:49
а с кола маска не боли ли много? а и после остава зачервено... ;с

dark_angel66
11-09-2012, 19:53
Ами...аз лично предпочитам да си го обезкосмя...а и съм чувала че повечето момчета предпочитат да е гладко.. :)

xXxPETYAxXx
11-09-2012, 19:56
Аз пък си ползвам добрите стари бигчета :D

anonymous708973
11-09-2012, 20:48
Лазерната епилация не ти я препоръчвам.

Защо? Аз чакам да пуснат някви оферти в грабо и отивам непременно.

Авторке, дали кожата ти ще е зачервена или не, никой не може да ти каже - строго индивидуално е. Моята се зачервява за половин час и след това нищо й няма. Прагът на болка също е различен.

Епилаторът, кремът и бръсначката са останалите варианти.

За лазер и фотоепилация си малка (предполагам).

dark_angel66
11-09-2012, 20:55
Защо? Аз чакам да пуснат някви оферти в грабо и отивам непременно.

Авторке, дали кожата ти ще е зачервена или не, никой не може да ти каже - строго индивидуално е. Моята се зачервява за половин час и след това нищо й няма. Прагът на болка също е различен.

Епилаторът, кремът и бръсначката са останалите варианти.




За лазер и фотоепилация си малка (предполагам).

Ами за лазер и фотоепилация на колко трябва да съм ?

Psyko Nuts
11-09-2012, 21:11
Аз не го правя въпреки, че водя полов живот.Ама си мисля,че кола маската ще е най-удачния вариант.

Супер, само така. БРАВО !

inatchiika
11-10-2012, 07:25
Лазерната и фотоепилация не са чуствителна кожа,на мен не ми се отразиха добре,кола маска или бръсннене,повечето мъже на които съм попаала обичат да е гладко.....

bitchwolf
11-10-2012, 07:31
Била съм на бръснач, започнах с кола маска за една година, нямах повече нерви за тая простотия и се върнах към бръснача, за да мога да мина на фото. Кола маската има по-дълготраен ефект, но за да ходиш на нея трябва да имат някаква дължина, което..хм не ме радва, освен това не намаляват, просто растат с различно темпо и не се знае как ще реагира кожата ти. При бръснача ефекта е краткотраен, но пък метода е най-безболезнения и смятам, че дава завидно гладък резултат и отново реакцията на кожата е индивидуална. Кремовете са почти с ефекта на бръснача само дето са съпроводени с кофти аромати, може да са измислили нови не знам) и пак внимавай за алергични реакции.

dream1707
11-10-2012, 07:55
Най-добре кола маска .. става най-гладичко и най-хубаво ^
Със самобръсначка също става..
Колкото за лазерна и фотоепилация не мога да ти помогна :D

dark_angel66
11-10-2012, 14:48
ами аз лично си обезкосмявам бикини зоната с кола маска...но няколко дни след това кожата ми е зачервена и чувствителна..и затова ме е страх да пробвам и с интимните части.. (не знам какъв ще е ефектът ;с) А и не боли ли много?

FuCKkK13
11-10-2012, 15:09
кола

PullMeCloser
11-10-2012, 18:54
Защо? Аз чакам да пуснат някви оферти в грабо и отивам непременно.


Дадада, защо? И аз искам да ходя, от приятелка знам и съм видяла, че резултатите са страхотни, хем тя не си изкара всички процедури.

Кола маската ми се струва най-добрият вариант, аз се обезкосмявам така и определено съм доволна. Ииии, боли първите няколко пъти, да, но не навсякъде- има места, на които боли повечко, но ще изтраеш. При мен е червено целия ден след кола маската.

Самобръсначката е най-гадна, стават много подкожни косъмчета, след време не е толкова гладко, можеш да си направиш рани, да се порежеш, ако ти е по-чувствителна кожата, може и пъпчици да ти излязат, зачервява се също. С крем ги няма тези неща, но пак не е някакъв супер дълготраен ефект.

Summer_game
11-10-2012, 20:06
Аз пък си ползвам добрите стари бигчета :D

и аз така :D , но само отдолу, самия триъгълник с епилатор, и вече толкова са оредяли, че го правя много рядко.

rusoto_baby_f
11-10-2012, 22:15
с епилатор

Sladursambeeee
11-10-2012, 22:33
Трябваше да коментирам не можех да издаржа :D :D :D (момче) аз удрям един браснач и тва е :D :D :D :D

LauraGT
11-11-2012, 12:59
Давай с депилатоар. Лично аз не мисля, че някога ще събера смелост за кола маска. :D

PullMeCloser
11-11-2012, 13:19
То с епилатор боли повече.

ЕДИТ: опа, ти си написала депилатор. :Д

kalpazanka
11-11-2012, 13:35
То с епилатор боли повече.

Мхм. А с колата поне е едномоментно и с едно движение отлепяш много косъмчета.

Иначе на лазерна/фото не бих се подложила и пари да ми дават.

ShtrudeL
11-11-2012, 13:41
С кола маската се цапаш много, лепне и е разправия, ако си я правиш сам, иначе е прекрасен начин за обезкосмяване.
С епилатора е най-практично.
Със самобръсначка - абсурд.
С крем - също. Не стига, че трябва да стоиш с разтворени крака нам си колко време, ами и ефекта е като от самобръсначката. Единствения плюс е, че няма как да се порежеш, но пък има шанс да получиш алергична реакция.

А аз имам въпрос за след епилацията: с какво се мажете, за да се успокои кожата, или каквото там правите..?

FuCKkK13
11-11-2012, 13:52
С кола маската се цапаш много, лепне и е разправия, ако си я правиш сам, иначе е прекрасен начин за обезкосмяване.
С епилатора е най-практично.
Със самобръсначка - абсурд.
С крем - също. Не стига, че трябва да стоиш с разтворени крака нам си колко време, ами и ефекта е като от самобръсначката. Единствения плюс е, че няма как да се порежеш, но пък има шанс да получиш алергична реакция.

А аз имам въпрос за след епилацията: с какво се мажете, за да се успокои кожата, или каквото там правите..?

с нищо ... кожата по принцип ми е много чувствителна,но вече свикна и само леко се зачервява и след 1 час нищо няма... ако се разкърви слагам малко бебешко кремче и готово

Amore-Mio*
11-11-2012, 14:05
Преди време бях на кола маска, след това и сега съм си със самобръсначка.
Да, не е най - дълготрайния вариант, но лично мен това не ми пречи. При мен си е гладко, пъпчици не ми излизат. След обезкосмяването - независимо кой от вариантите съм избрала, си слагам крем "Бочко" или "Здраве". Успокояват ми изключително бързо кожата.

PullMeCloser
11-11-2012, 18:40
С кола маската се цапаш много, лепне и е разправия, ако си я правиш сам, иначе е прекрасен начин за обезкосмяване.
С епилатора е най-практично.
Със самобръсначка - абсурд.
С крем - също. Не стига, че трябва да стоиш с разтворени крака нам си колко време, ами и ефекта е като от самобръсначката. Единствения плюс е, че няма как да се порежеш, но пък има шанс да получиш алергична реакция.

А аз имам въпрос за след епилацията: с какво се мажете, за да се успокои кожата, или каквото там правите..?

На мен козметичката ми ми дава да се мажа със страхооооотно мляко за след кола маска. Леле, така омекотява това нещо, страхоооотно е! Иначе ако не са се махнали зачервяванията, и с Пантенол съм се мазала, и термална вода съм пръскала...

shmatarok
11-11-2012, 18:50
miminko, kalpazanke защо така за лазерната епилация? Аз лично съм чувала добри отзиви и смятах да събирам пари.

Иначе кола маска или епилатор е най-добрият вариант за мен лично.

kalpazanka
11-11-2012, 18:55
Все пак това си е кожа и колкото и да е безвредна процедурата, няма гаранция, че не се поглъща енергия в опасни дози. Оттам мутагенен ефект, трансформация.... Бях попаднала и на коментари тук във форума, че закупените апарати не отговарят на стандартите и са по-мощни от необходимото.

Зат'Фа со кротце, со благо и со кола маска.

dark_angel66
11-11-2012, 18:58
относно епилатора и кола маската...отпред - добре, не е чак толкова болезнено, но малко по отзад чак ме е страх да пробвам.. не боли ли много :С (и няма ли да останат червени точици)

PullMeCloser
11-11-2012, 19:54
Къде отзад? На дупето?
И остават точици, но за няколко часа.

Споко, бе, мацка. Най-много боли на вътрешните части на срамните устни, което е по 3-4см от двете страни. Стискаш зъби и това е.

dark_angel66
11-11-2012, 19:57
хах ми не точно на дупето ами малко по-напред xD в смисъл точно посредата :Д
и доколкото разбрах е добре да го намажа с крем след това? :)

PullMeCloser
11-11-2012, 20:06
Там не боли, споко.
Кремче някакво успокояващо, да.

dark_angel66
11-11-2012, 20:10
о, супер, много благодаря за инфото... :)

PullMeCloser
11-11-2012, 20:20
За нищо :) И съвет: преди да отидеш, си вземи горещ душ за 10-15мин.

bitchwolf
11-11-2012, 21:03
А някой ходил на фото, понеже натам съм тръгнала, доволен ли е от ефекта?

jghgh
11-11-2012, 21:11
всички, които са споменали и епилатор в темата ... сериозно ли бе, дами? на срамните устни как издържате с епилатора? пък и на венериния хълм също, агрх...ужас!

само кола маска.
естетично, бързо, не е толкова болезнено и/или поне е внезапно.

shmatarok
11-11-2012, 21:18
всички, които са споменали и епилатор в темата ... сериозно ли бе, дами? на срамните устни как издържате с епилатора? пък и на венериния хълм също, агрх...ужас!


е, ужасно е първите няколко пъти, особено ако си карала със самобръсначка доста време преди това. :Д но след първата минута като ти "претръпне" кожата вече е поносимо.
Ако си действаш само с епилатора от дълго време вече е къде-къде по-търпимо. Пак си зависи и от прага на болката, де, аз съм с леки мазохистични наклонности на момента хах.

LeprikonA
11-12-2012, 03:10
А някой ходил на фото, понеже натам съм тръгнала, доволен ли е от ефекта?

Една съученичка ходи. Даже не само на триъгълник, ами мишници, ръце. Доста доволна е всъщност, още не е минала всички процедури, но казва, че имало голям ефект. Тя по принцип е със светла кожа, косъмчетата и не са много светли, за това има такъв ефект. Но примерно, ако имаш по-тъмна кожа и по-руси косъмчета - няма да е същият. Най-лесно е на светла кожа и почти черни косъмчета.

SisiStrange
11-12-2012, 03:20
На кола маска си ходя. С епилатор съм опитвала няколко пъти, но не мога да навикна на такъв мазохизъм.

А за свръх трайните обезкосмителни методи съм чувала, че може да получиш изгаряне нам си каква степен от тях и не бих си го причинила. Има бая такива случаи, особено в България. Просто тук не е навлязло така добре все още.

Foxa^
11-12-2012, 10:40
Преди време бях на кола маска, след това и сега съм си със самобръсначка.
Да, не е най - дълготрайния вариант, но лично мен това не ми пречи. При мен си е гладко, пъпчици не ми излизат. След обезкосмяването - независимо кой от вариантите съм избрала, си слагам крем "Бочко" или "Здраве". Успокояват ми изключително бързо кожата.
Искаш ли да ти дам от моя афтър-шейв на Нивея , много е хубав. После и малко балсамче за успокоение и си перфектна и мекичка като моето лице . Само внимавай твоя приятел да не те подуши ,че ще каже, че някой друг мъж е бил долу :D

Ivaaaaa
11-12-2012, 11:03
Аз не мога да търпя на болка и карам на самобръсначка и депилатор от време на време.

AliceSw
11-12-2012, 11:53
всички, които са споменали и епилатор в темата ... сериозно ли бе, дами? на срамните устни как издържате с епилатора? пък и на венериния хълм също, агрх...ужас!


издържа се, не е чак толкова страшно...след като ти свалят кожата с кола не ти остава голям избор...

I love Music
11-12-2012, 11:58
Давай с депилатоар. Лично аз не мисля, че някога ще събера смелост за кола маска. :D

Депилатора не се препоръчва за интимни зони

PullMeCloser
11-12-2012, 15:52
Защо? Глупости ,има специални за там точно.
Иначе е голяма плесканица и аз лично не виждам никакъв смисъл от тоя метод, че и мирише отвратително...

SweetZombie
11-12-2012, 19:05
Аз не го правя въпреки, че водя полов живот.Ама си мисля,че кола маската ще е най-удачния вариант.

за бога момиче ко тряя аз ще ти подаря една самобръсначка че белкем се обръснеш......

I love Music
11-12-2012, 20:15
за бога момиче ко тряя аз ще ти подаря една самобръсначка че белкем се обръснеш......

Аз бих я обръзнал с удоволствие

aredel
11-19-2012, 16:45
най-ефикасно е с кола маска но наистина боли повечко но с бръснач може да се порежеш а крема не е за там попринцип.
за лазерните не коментирам не съм запозната

confused_hell
11-19-2012, 17:14
А има ли лентички за триъгълник.. смисъл да си праиш кола маска сам ?

PullMeCloser
11-19-2012, 19:58
Има, но не ти го препоръчвам :Д Поне първия път отиди на козметик.

liglata_bg
11-19-2012, 20:32
Правя го с кола маска.Много по-удобно е и трайно.

XXX_f
11-21-2012, 02:20
Аз не го правя въпреки, че водя полов живот.Ама си мисля,че кола маската ще е най-удачния вариант.

иъълллл поне от елементарна лична хигиена вземи да ги махаш, особено след като водиш полов живот.
Бръснач, за кола маска не мога да ги изчакам, на 4-5 дни за 2 мин се минавам :)

urlittlelady
11-22-2012, 08:44
оо аз нерви и време за епилатори и кола маски нямам :D минавам с бръсначката... при мен няма пъпчици и си е гладко... а пък за лазерна/фото... ъъъъ не съм се засилила :D

smotan
11-23-2012, 15:56
Аз не го правя въпреки, че водя полов живот.Ама си мисля,че кола маската ще е най-удачния вариант.

пффффф гнусна сииии ако ми дойде необезкосмено момиче незна ..... все пак сме в 21 век ...

cookie78
11-23-2012, 17:52
Аз съм с кола. Обаче се нервирам, че мнооого бързо ми растат.

Ewok
11-23-2012, 18:08
Със самобръсначка съм опитвала два-три пъти и хем се занимавам супер мн време, хем ме боли после като растат, хем растат супер бързо и трябва пак да се занимаваш след два-три дни. + че става твърди и гадни.

С епилатора боли и пак е бавно, а на мен лично и подкожни ми излизат, които са супер досадни.

Затова с кола-маска се оправям от години и са ми мекички и редки. А за тези, които не искат да чакат дължина - на мен козметичката ми каза, че точно преди и по време на цикъл растат най-много. Което си е така и аз затова ходя веднага след цикъл, после съм гладка почти цял месец и чак малко преди цикъл започват да се виждат. Като пак не са досадни, понеже са мекички и редки и ако е на тъмно изобщо не се разбира, че има.
А, да, също така като е след цикъл, чувствителността е по-малка и не боли мн. + че ако ходиш редовно свикваш. Боли само първите пъти, особено, ако си след бръснач.

С лазерна/фото не съм опитвала, но може би някой ден ще отида от любопитство.

SunnY-girL
11-23-2012, 19:10
кола маска та кола маска... вземаш бикчето и се бръснеш... после се мажеш с някво кремче да не сърби и нещата са си окей... ;) занимавам се с тва нещо от сумати години насам и не ми пречи изобщо ;)