PDA

View Full Version : Най-добрата ми приятелка е влюбена в него а той в мен



xgirl11
11-09-2012, 20:23
Здравейте по заглавието разбирате какъв е проблема ми!
Най-добрата ми приятелка е влюбена в едно момче а той е в мен проблема също е ,че от скоро изпитвам някакви чувства към него ,но не мога да я предам така гадно и исках дами дадете съвет какво да правя ,аз съм на 16 от Варна

GLaDOS
11-09-2012, 20:44
Сипи ѝ белина в кафето.Така ще бъдете заедно и няма да има проблеми.

irenka_96
11-09-2012, 20:51
ако момчето си заслужава, действай и изобщо не мисли за приятелки и приятели, днешно време такива неща няма, всеки гледа за себе си, прави го и ти!!!!!

xgirl11
11-09-2012, 21:13
е бих да ама все пак да и взема както се казва любовта на живота ще е гадно

♠Joker♠
11-10-2012, 14:10
Любовта на живота? :lol: На 16 години?

Най-добре поговори с нея, кажи и как стоят нещата и се разберете. Ако наистина ти е добра приятелка, ще приеме, че той те харесва и ти го харесваш и че трябва да сте заедно.

shmatarok
11-10-2012, 14:19
Любовта на живота? :lol: На 16 години?

Най-добре поговори с нея, кажи и как стоят нещата и се разберете. Ако наистина ти е добра приятелка, ще приеме, че той те харесва и ти го харесваш и че трябва да сте заедно.

Това.
Ако приятелството ви е силно, едно момче едва ли ще го разруши.

bitchwolf
11-10-2012, 14:58
Ама той така и така те харесва. Не е като да са ходили и ти да си отишла да го омайваш там. Не си предателка спокойно. Тръгни с него, говори с нея. С времето всичко ще си е на мястото.

djipsito
11-10-2012, 17:24
Мда, той избира, ти не си виновна.

Azoria
11-10-2012, 18:00
Аз бих се обидила, ако най-добрата ми приятелка се хване с момчето, за което знае, че съм влюбена в него.. :?

~The Smile~
11-10-2012, 18:08
Аз бих се обидила, ако най-добрата ми приятелка се хване с момчето, за което знае, че съм влюбена в него.. :?

И на мен би ми станало гадно... :(
По темета: Ако тя ти е истинска приятелка,по-добре недей.

djipsito
11-10-2012, 19:17
И за кво ще се обиждате ? То и на мен ще ми е гадно, ама в крайна сметка момчето избира!!! По-разумното и по-зрялото ще е да се примирите. Ама всеки е различен.

Bloody Red
11-10-2012, 19:42
Ако наистина "обича" момчето, то ще иска той да е щастлив независимо дали с теб или с друга. Пък ако не го обича не би трябвало да е чак такъв огромен проблем. Единственото, за което се сещам да кажа е да не го правиш зад гърба й, а да поговориш с нея преди това, както ти казаха. Ако ти се разсърди то явно нито обича момчето, нито ти е истинска приятелка, тъй че..

bitchwolf
11-11-2012, 08:53
"Да, той харесва приятелката ми, ама аз харесвам него и за да не плача много тя го оставя. После той се ядосва, намразва ме, защото заради мен момичето му го е отхвърлило и не стига всичко това, ами и не иска да ме вижда повече."
Дали героинята от разказа ще страда по-малко?

Amore-Mio*
11-11-2012, 10:16
Не смятам, че я предаваш по някакъв начин, когато следваш тръпката си.
Още повече, че в случая решава той - не ти , не тя. Така, че сядаш, обясняваш й всичко. В едно такова истинско приятелство, при такива обстоятелства - няма никакво предателство. По-скоро ако тя те спре, ще е глупаво и е напълно възможно да загубиш, може би и правилния човек.

xgirl11
11-11-2012, 19:40
Благодаря на всички ви за мнението много ми помогнахте :))

PlayeRR
11-11-2012, 20:01
Бях в подобна ситуация-две приятелки, едната си мислеше, че съм любовта на живота й, а аз бях луд по другата. В крайна сметка обясних на едната, че няма да се получи между нас ( много културно и опитвайки се да не я нараня ). После се преборих за приятелката й, която много харесвах ( после се оказа, че и тя има чувства към мен ) но е имала определени притеснения и задръжки-главно заради приятелката си ( двете бяха адски близки ). В крайна сметка все още съм с това момиче, по което си бях загубил акъла ( вече почти 2 години и половина ). Двете останаха приятелки-в началото имаше леко охладняване на отношенията им, но в момента другото момиче явно надживя случилото се и отношенията между двете са отново топли и приятелски ( излизат заедно-кафета, магазини...абе нормално женско приятелство-доста близко дори ). Даже е споделяла, че ни се кефи и се радва, че не е било мимилетна авантюра.
P.S. Maлко объркано го написах, но истината е, че беше наистина голям филм, а и вече е минало доста време.
P.S. Двете момичета бяха съответно на 16 и 17 тогава, а аз на 18...( за протокола само да отбележа-моята тръпка и любов беше към по-голямата )

rusoto_baby_f
11-11-2012, 21:51
Имам чувството, че сериалите ви идват малко в повече.
От известно време попадам на теми все едно са сценарий от сапунка

По темата. Аз съм човек който държи на приятелите си и не бих се занимавала с момче, което моя приятелка харесва.
Мнения от сорта на приятелки в днешно време няма, въобще не е вярно.

fenkaaa
11-11-2012, 21:57
Аз бих се обидила, ако най-добрата ми приятелка се хване с момчето, за което знае, че съм влюбена в него.. :?

Наистина е така,но между тях е нямало нищо,момичето просто го харесва,докато той харесва авторката,както и тя него.Щом чувствата са взаимни,защо да се мъчат,а да не видят какво може да излезе от всичко това? Естествено,след като авторката поговори с приятелката си,тя трябва да разбере,че момчето не изпитва нищо към нея и да ги остави да бъдат щастливи. "Любовта и" към него бързо ще отмине,след като свикне с мисълта.

Azoria
11-11-2012, 22:00
Наистина е така,но между тях е нямало нищо,момичето просто го харесва,докато той харесва авторката,както и тя него.Щом чувствата са взаимни,защо да се мъчат,а да не видят какво може да излезе от всичко това? Естествено,след като авторката поговори с приятелката си,тя трябва да разбере,че момчето не изпитва нищо към нея и да ги остави да бъдат щастливи. "Любовта и" към него бързо ще отмине,след като свикне с мисълта.

Постави се на мястото на приятелката. Как ще реагираш, ако най-добрата ти приятелка ти сервира,че ще се хване с момчето,което харесваш? А след като приемеш факта и се покажеш като добра приятелка,прощавайки й , как мислиш ще е чувството виждайки ги всеки ден заедно? Да гледаш добрата ти приятелка да изживява това,което ти си искала да изживееш. Еми не. Егоист съм сигурно, но аз не бих си го причинила, не бих се залъгвала, че съм ок с такава ситуация. :?

valdesbg
11-11-2012, 22:02
Оф пак ли венецуелски простотии.

Ако ти му се кефиш - взимайте се. Ако ли не - игнор. Тва с приятелките и блабла са бабини деветини. Ако толкоз лесно се разваля едно приятелство... по - добре е да не съществува, защото явно е фалшиво. В любовта и войната всичко е позволено.

someonerandom
11-12-2012, 07:58
И истински приятелки да сте,и да не ти се разсърди,в никакъв случай няма да и стане приятно.Сега стига само си искала от приятелката си да се съобразява с теб и помисли и ти малко.ЗАщото сега ти и правиш гадно.Е*ахти,просто е.Когато твой приятел/приятелка харесва някого,независимо дали тоя някой ти тича след гъза,не правиш нищо с него.Ако се усетиш,че почва да става нещо,се отдръпваш и това е.Щото момчета и момичета много и след 2 месеца няма да го/я помниш като нищо освен леко размито лице,обаче приятелите са за доста по-дълго време.

djipsito
11-12-2012, 11:58
И от къв зор ще си бягам от щастието ?? И за един - два месеца да е.. никой не може да знае за колко време ще е, стига с тия дебилизми. Хората не ти отвръщат на доброто, което си направил !!

Добре, че нямам приятелКи..

tori
11-12-2012, 18:55
ако момчето си заслужава, действай и изобщо не мисли за приятелки и приятели, днешно време такива неща няма, всеки гледа за себе си, прави го и ти!!!!!
НЕ СЛУШАЙ това мнение като за начало. Ако не искаш да се държат така с теб, и ти не се отнасяй така с приятелите си. Танту за танту. Сега по темата:
Момичето е по-важно от момчето. ТЯ е била с теб в трудни моменти от живота ти, с нея си се смяла и си плакала, тя ти се е връзвала на простотиите. Момче ще си намериш. Има много момчета.

xgirl11
11-12-2012, 19:10
Да така е тя е направила много за мен,а пук да я предам заради едно обикновенно увлечение ,е благодаря за бързите ясни и точни мнение ;))))

notlike
11-12-2012, 20:53
Е, и? Мяза ми на историята "той я иска, тя не знае", само че обратния случай. В днешно време никой не те бръсне за нищо, понякога се чудя защо трябва да подкрепям приятелите си, при все, че знам, че те не биха направили и 20% от това, което правя аз за тях... това обаче не значи, че ако ми се отвори подобна възможност, бих се жертвал отново. Има моменти, в които трябва да дръпнеш към себе си. Въобще няма нищо срамно. А ако момичето е точно, ще разбере, че така е трябвало да стане.

ledenakrasota
11-12-2012, 21:01
Ако ти е приятелка, ще приеме, че той харесва тeб. За какво да я предаваш, след като той не я харесва? Трудно е, но нещата станат ли с него, се изясни с нея. Това може да е изпитание за приятелството ви и въобще, ако ти е приятелка, ще продължи напред. :)

fenkaaa
11-12-2012, 22:16
Постави се на мястото на приятелката. Как ще реагираш, ако най-добрата ти приятелка ти сервира,че ще се хване с момчето,което харесваш? А след като приемеш факта и се покажеш като добра приятелка,прощавайки й , как мислиш ще е чувството виждайки ги всеки ден заедно? Да гледаш добрата ти приятелка да изживява това,което ти си искала да изживееш. Еми не. Егоист съм сигурно, но аз не бих си го причинила, не бих се залъгвала, че съм ок с такава ситуация. :?

Наистина е гадно,може да се каже,че съм била в такава ситуация,не същата но подобна.Имах две близки приятелки и едната от тях се хвана с бившето ми гадже,момчето,с което ходех,преди да тръгна със сегашният си приятел.Разбира се,че отначало се почувствах гадно,но не бях кой знае колко време с него и свикнах с тази мисъл и след седмица-две изобщо не ми пукаше.

Приятелката на авторката,доколкото си правя извод,не е имала нищо,с момчето за което става въпрос,така че сега ще е дори по лесно,а и тя трябва да разбере авторката.Нито тя,нито момчето са виновни,че имат чувства един към друг.Разбира се,ако харесва момчето от повече време,тогава вече ще се получи конфузна ситуация,да го гледа с друга и то най-добрата и приятелка.Аз имам предвид,ако нещата са от скоро,ще и мине бързо,но ако са отдавна,то тогава 2-те момичета трябва да проведат дълъг и сериозен разговор.

Azoria
11-12-2012, 22:21
ако харесва момчето от повече време,тогава вече ще се получи конфузна ситуация,да го гледа с друга и то най-добрата и приятелка

Това ми беше мисълта. Иначе да, ако е някакво краткотрайно увлечение, но аз под "влюбена" друго разбирам. ( доколкото прочетох авторката е тази със скорошните чувства.)

djipsito
11-12-2012, 22:23
А ти като си влюбена и ти и знаеш, че той иска тебе, а не нея, кво ? Ще се жертваш за приятелката ли ? :lol:
Чети преди да плямпаш. Никъде никой не е казал, че няма да е кофти за приятелката, просто тя трябва да разбере, че момчето избира и че дружката й не й го е отмъкнала под носа, щото я сърби сливата...

Azoria
11-12-2012, 22:30
А ти като си влюбена и ти и знаеш, че той иска тебе, а не нея, кво ? Ще се жертваш за приятелката ли ? :lol:
Чети преди да плямпаш. Никъде никой не е казал, че няма да е кофти за приятелката, просто тя трябва да разбере, че момчето избира и че дружката й не й го е отмъкнала под носа, щото я сърби сливата...

Какво да жертвам бе? :lol:
от скоро изпитвам някакви чувства към него

Това ли? За сметка на това, че ще накарам приятелката ми да се чувства гадно всеки път когато ме види с приятеля ми (за някоя и друга седмица най-вероятно), а и не само? Каквото искаш ми говори, ама след това това приятелсвто няма да го бъде.

Самата авторка си го знае:

но не мога да я предам така гадно
и пуска темата само,за да я успокоят хора с мислене като вашето. :?

djipsito
11-12-2012, 22:32
Аз те питам ако си влюбена и ти, бе. Сляпа ли си, ква си ;д

Azoria
11-12-2012, 22:37
Аз те питам ако си влюбена и ти, бе. Сляпа ли си, ква си ;д


Тука не разтягаме хипотетични сутуации, а разглеждаме тема. Аз не съм, а ти?

djipsito
11-12-2012, 22:43
Да, разглеждаме тема. Ти откъде знаеш кви чувства и колко силни чувства изпитва авторката ? В нея ли си ? Всеки си изказва мнението, тя решава кво да прави, според нейните си чувства.

И е нормално да казва, че не може да я предаде, щото се чувства виновна, че изпитва чувства към момчето и знае, че на приятелката ще й стане гадно.

Azoria
11-12-2012, 22:51
Аз съм си дала мнението спрямо това,което съм прочела. Не не съм й в главата, за да знам, че е повече от това,което е написала, както и ти. Ако беше написала "лудо съм влюбена в него" мнението ми щеше да е друго, но за "някаквите чувства"... хм.

tori
11-13-2012, 07:41
Точно защото тя казва, че изпитва "някакви чувства" съдя, че не е нищо сериозно. Заради няколко месеца с него, не би било много хубаво да наранява другото момиче. Дръпни момчето на страни и му обясни цялата ситуация. А към горните коментари имам един въпрос. За какво приятелство говорите, ако едната наранява другата и тази наранената трябва да ги търпи всеки ден заедно покрай нея?! Радвам се, че нямам такива приятелки като вас.

Big Jo reaper
11-13-2012, 07:58
Здравейте по заглавието разбирате какъв е проблема ми!
Най-добрата ми приятелка е влюбена в едно момче а той е в мен проблема също е ,че от скоро изпитвам някакви чувства към него ,но не мога да я предам така гадно и исках дами дадете съвет какво да правя ,аз съм на 16 от Варна

аз съм много те харесвам моляте пусни ми предай я оная кучка :cool: