PDA

View Full Version : Професия войник



angeldark86
11-10-2012, 08:57
съжалявам ако темата не е много на място, но просто не знам с кого да говоря по този въпрос...
ходя с моя приятел вече около 7 месеца и много си го обичам и ми е много мил и бих умряла за него...... , нооооо наскоро разбрах, че има намерение от доста време да се записва в армията на т.нар. "професия войник", от което щях да се разрева. Намерих малко информация за това каква е системата в тази "професия", но това, което го пише по сайтовете ми изглежда доста захаросано.... Ако някой има информация за това в какво по-точно се изразява дейността на войника, какъв е шансът да го пратят на мисия, условията и правата на войниците спазват ли се така както е описано по сайтовете и закона, къде е възможно да го пратят на мисия, според сегашните военни ситуации в света, какви норми трябва да може да издържи, колко време може да трае подготовката му...? И най-важния въпрос ...Как да го убедя, че е по добре да си стои вкъщи и да си намери нормална работа?

anonymous708973
11-10-2012, 09:17
Имам познат войник.
В общи линии, живот си живее. Ако има... забравих термина, но представлява 24-часова смяна, след това почива два дни. Всеки войник си има...ъм, специалност (?). Неговата е парашутист, следователно чат-пат правят обучения - скачат от самолет с парашут. Беше на 6-месечна мисия в Афганистан, но се записа доброволно, никой не го е карал.

Ако имаш специални въпроси, бих могла да го питам :)

marilyn
11-10-2012, 09:59
Терминът е 'наряд'. Общо взето по цял ден няма да прави нищо, ще ходи на работа да пие кафе и да играе карти, има дни, в които е наряд и там не спи, после 2 дена почивка. Иначе относно мисиите вече зависи.

LeprikonA
11-10-2012, 11:02
^ А на мисия не може и да замине всеки. Пък и зависи и къде ще те пратят, но общо взето не е никак лоша професията.

JoLLiE92
11-10-2012, 11:09
Въобще не е лоша професия даже. Повечето вземат доста пари за нищо работа, тея мисии в Афганистан и Иран са доброволни, те не им казват "ти ще заминеш точка."
Аз предпочитам мъжът до мен да има някаква такава професия даже, отколкото да е някакъв изгейчен. Но пък аз мога да съм самостоятелна и нямам нужда постоянно да е около мен 24/7.

AliceSw
11-10-2012, 11:10
На мисия се ходи, само ако искаш...смисъл кандидатства се...

TheBeliever
11-10-2012, 11:12
Авторке, кое й ненормалното на тази работа? Защо искаш да се бъркаш в професионалното му развитие?

marilyn
11-10-2012, 11:15
Все пак не забравяйте, че армията много променя хората.. от лични впечатления го казвам.
А ако е офицер може и да се пенсионира в армията, но ако е просто наемник общо взето работи някакви години и после го махат.
Но наистина армията променя и мислене и всичко...

JoLLiE92
11-10-2012, 11:19
Аз постоянно твърдя, че трябва да върнат казармата.

notlike
11-10-2012, 11:37
Армията е нож с две остриета. Там те тренират, ставаш здрав, психически и физически ставаш издържлив. В армията обаче те учат и да козируваш безропотно.. не е за всеки.

JoLLiE92
11-10-2012, 11:42
И или ставаш мъж, или си режеш вените и един гей по-малко :D :D
в кръга на шегата разбира се, сега да не ме нападнете ;)

haritov
11-10-2012, 11:46
Аз постоянно твърдя, че трябва да върнат казармата.

аз също с удоволствие ще легна в калта заедно с теб

JoLLiE92
11-10-2012, 11:47
Аз ще съм генерал. ;д И ще ви тровя животеца.
оспамихме на момичето темата яко май? главно аз :cool: :oops:

anonymous708973
11-10-2012, 11:50
Аз постоянно твърдя, че трябва да върнат казармата.

А какво ще кажеш да махнат пералнята и миялната, защото сега не сме истински жени, щом не ни се израняват ръцете докато изперем? Истинските мъже не стават такива вследствие на казарма.

Изобщо не взимат много пари. По време на комунизма военните са били добре платени, но вече не е така.

JoLLiE92
11-10-2012, 12:13
Мой познат взема над 1000 лв за великата длъжност ако на военните в еди кое си поделение им спре тока, той да отиде и да цъкне едно копче, което пуска тока. За това се води военен, ще се пенсионера на 40 евентуално или на колкото се пенсионират военните, с пенсия за 1 или 2 категория труд и т.н. ;д
Друг - бившият приятел на приятелката ми е военен (чин не знам) и взема доста доста добри пари имайки предвид мозъчния му багаж и потенциала му по принцип. Тея , които ходят по мисии пък, вземат доста повече.
Пантерке, това че твоят приятел не е изпедерастян, не значи че те не са прекалено много. Ако и пък са "на мама момченцето" отиде.

anonymous708973
11-10-2012, 12:15
Джоли, може и да има много такива индивиди, но аз бягам от тях като попарена и затова рядко се натъквам явно :д
За плащането визирах парите за мисиите, които никак не са много за (все пак някаква) опасност да те убият/взривят/т.н.
Иначе... офицерите сигурно печелят добре, да.

draid
11-10-2012, 12:18
На мисия се ходи, само ако искаш...смисъл кандидатства се...

Ти недей да лежиш на това. Стане ли нещо изискващо повече от 50-100 човека и веднага ще издърпат всичко що е с униформа, пък и голяма част от тия които се водим запас ако се наложи.

JoLLiE92
11-10-2012, 12:20
И аз бягам от такива, затова се ужасявам постоянно колко са много.
А за мисиите, един беше ми казал, че е заминал, защото цитирам "тук няма кой да мисли за мен и да ме чака" :)
Печелят си добре, особено въпросния бивш приятел на приятелката ми е меко казано малоумен и не знам каква друга работа би могъл да върши. Той и при военните няма да се издигне много, но на друго място с неговия акъл няма да взема тея пари.
Пък капитан на кораб колко си заслужава да станеш ... Ама трябва жената до теб да е самостоятелна и да умее да чака, а не да реже вени вкъщи или да се чуди с кого да се изпонаебе.

jghgh
11-10-2012, 12:26
Все пак не забравяйте, че армията много променя хората.. от лични впечатления го казвам.
А ако е офицер може и да се пенсионира в армията, но ако е просто наемник общо взето работи някакви години и после го махат.
Но наистина армията променя и мислене и всичко...

Би ли пояснила още?


Военните на мен ми се струват някви търтеи, дето точно взимат пари, а нищо не правят, а и такива истории съм чувала от бивш военен, който, обаче, е човек на изкуството и изобщо не се застоя дълго време при военните.
Не знам.
Мразя ги и защото родителите на човек, по който съм се вманиачила, са военни и съм убедена, че те са го повредили да е толко' комплексиран и т.н.
Не знам.
Просто мразя военните.



//well, that was an emotional post :Д и ирационален, най-вече, скипнете по желание.


пп. Jolie, мислих, че аз имам пиперлив език.

JoLLiE92
11-10-2012, 12:28
Той ако си е тъпанар, си е бил тъпанар и преди армията. :)

anonymous708973
11-10-2012, 12:33
Би ли пояснила още?

За промяната ли те вълнуваше или за организационната част?

Относно първото - не забелязах някаква промяна във въпросния ми познат след мисията.

Относно второто - Мисля, че под "наемник" Мерилин имаше предвид обикновения войник, тоест редник. Пенсионирането за тях е при 35-годишна възраст.
За да станеш офицер (това е събирателно за всички с по-висши чинове - сержант, капитан, майор, генерал (не претендирам, че са във вярна последователност)), се кандидатства също и евентуално те одобряват. Тогава можеш да продължиш да растеш по чин в армията и евентуално да се пенсионираш като няква голяма клечка на 70 години, когато ролята ти ще е предимно формална като речи по някви официални поводи. (например приветстването на дадената група войници от Афганистан).

JoLLiE92
11-10-2012, 12:36
^И вземаш пари кат' весници ;д
Не знам какво толкова лошо виждаш, авторке? Във всяка професия сме подложени на някакъв евентуален риск.

AliceSw
11-10-2012, 13:11
Не сте наясно със системата.

Има наемни войници и военни. Двете неща са различни. За да станеш военен учиш висше - Симеоново, Велико Търново и тн...там започваш да работиш и получаваш чин и започваш да го повишаваш. При наемниците няма чинове, след дълга служба и участие в мисии точно го получаваш евентуално. На мисии преди ходеха само военните, откакто няма казарма се допускат и наемници. Но при тях имаш право да избираш искаш ли да отидеш или не. За това дали е опасно зависи от конкретното място, финансирането също.

Военните се пенсионират сравнително рано за България, но не на 35. Трябват им поне по мои спомен 20 или 25 години служба както при всички държавни служители и хора със специални условия на труд /пожарникари, миньори и тн/. При наемниците това въобще го няма. Те са като на нормална работа с по-висока категория труд, но имат и нормативи и тестове, които се държат, за да се провери дали са годни още. Работа като работа е, и е похвално да се прави такова нещо като си млад и здрав психически и физически. Един мъж ще го уважавам повече, ако е станал такъв, не бодигард или фитнес инструктор примерно.

draid, при военно положение само могат да викнат запаса, ако е такова за други неща бих се притеснявала. Наемците не са обвързани по този начин с държавата и имат право да откажат винаги.

Auriss
11-10-2012, 16:58
Бах вие ме ошашавихте. Двама роднини военни имам - един с чин майор и един с чин полковник. Само аз не знаех, че прибират по бинка и нагоре :O !

// sarcasm

ps: Джоланке, много си проста моето момиче. Рядко ми се случва да храня хората, ама ти си направо гнусно тъпа, заклевам се.

JoLLiE92
11-10-2012, 17:02
Благодаря ти :)
Може би не усещаш, че опитвам да накарам момичето да гледа по-положително на ситуацията , а не да мисли, че като почнал в армията и вече края на света? И че опитвам да намеря положителна гледна точка? Благодаря за любезността ти. Ако почна аз да те обиждам докъде ще я докараме?

Auriss
11-10-2012, 17:21
Храни си хората - не съм ти майка да ти замивам устенцата със сапунче след всяка дивотия.

JoLLiE92
11-10-2012, 17:23
След като не си разбрал целта ми, проблемът не е мой. :) Не се обаждай неподготвен другия път, моля.

Petko_18
03-14-2013, 11:09
1 во всеки иска даржавна работа определено тази година има мнго кандидати и то вав провинциалните градове пример много хора кат мен който са от сф кадидастват за казанлък или някой др град наясно сам със нещтата вав кирливата българска армия преди години кадидаствах искахами 2 хилки за да съм кадровак сега цената скочи вълнообразноо 3500-4000 лв. а за мися щто се касае там сащто се иска пари сякаш виждат във теб машина за барзи и лесни пари значт колко пари взима един бг воинйк за 1 едана мисия и поне 6 хилки взимат а, това че отиваш и си рисковаш живота никои не го еня а конкретно кой ги взима парите това са комадира които е главен испитваш и от там отиват по йеархията на чиновете нагоре със 2 думи ако не си платисш няма да стане работата

JoLLiE92
03-14-2013, 11:15
Извинявай, моето момче, ама ти с тази грамотност за каква друга работа би ставал, нищо лично?

minchorna
03-14-2013, 11:40
^ Чистач?

Amore-Mio*
03-14-2013, 14:37
Остави го да следва желанието си.
Професията не е лоша, на мисии се кандидатства, но за парите - не знам. Аз, както казах, съм на мнение, че не трябва да го спираш да е военен, щом това ще го направи щастлив.