PDA

View Full Version : Подарък за Коледа !!



morrison70
11-10-2012, 12:56
Знам, че е още първата половина на Ноември, но винаги имам затруднения с избирането на коледни подаръци и затова пиша толкова рано за помощ. Има много теми по въпроса, но все пак ви моля за подкрепа, предлагайте каквото ви хрумне.

anonymous708973
11-10-2012, 13:08
Eдин човек да се сети, че Коледа е фиксирана дата и е добре да помисли за подаръци преди да е дошъл последният момент. Браво :)

За кого ти трябват подаръци?

kalpazanka
11-10-2012, 13:38
Зависи от потребностите и вкуса на всеки един. ;) Все пак дай жокери :)

xoxi
11-10-2012, 13:56
И аз имам проблем с избирането. Въобще не ми се мисли какво ме чака.
Ще следя темата. :D

Anonys
11-10-2012, 15:54
За мъжете - електронна част, за жените - гримове. И на 2та пола да им сложиш прясно печено на масата - ще се радват.

kalpazanka
11-10-2012, 15:54
за жените - гримове.
А ако не уцели от какво имам нужда?

Anonys
11-10-2012, 16:07
А ако не уцели от какво имам нужда?

Ако съм аз, бих разучил какво ползваш, от какво си доволна или бих намерил подарък, който на всяко момиче би й харесал.

TheBeliever
11-10-2012, 16:11
или бих намерил подарък, който на всяко момиче би й харесал.

Няма универсален подарък.

А на мен ако ми подарят гримове ще се обидя.


По темата: не съм сигурна още. Имам някои идеи, между които да избирам, но ще си дам още малко време.

Anonys
11-10-2012, 16:14
Защо пък да няма? Айде да не го слагам при гримовете, ами в козметиката - маша, сешоар и т.н. Е, то се оказа, че електрониката и на момчетата и на момичетата ще свърши работа.

.Wonder
11-10-2012, 16:16
По-рано днес си мислех да пусна същата тема между другото :D
Иначе аз не изпитвам затруднения в намирането на подаръци за любимите ми хора, даже напротив - малко повече обикаляне и воала. Просто се старая да слушам приятелите ми, щом ми споделят, че биха искали да получат нещо и се старая да го намеря, ако ли пък не, просто измислям нещичко и купувам него. Иначе идеи за подаръци са:

~Гримове, въпреки че аз лично избявам да ги купувам, тъй като кожата на всеки човек е индивидуална и смятам, че най-добрия избор може да направиш сам за себе си
~Дрехи или шалове, шапки, ушанки, ръкавички, чорапки.. Може и пухкава пижама с коледни мотиви : 3.. пантофи <3
~Бижута - обеци, гердани, гривнички..
~Парфюм
~Ароматни свещи, обожавам ги <3
~Храна, например сладкиши или от тези комплекти с разни бисквитки, шоколадчета еtc..може и сготвени от вас кексчета :3
~Портмоне
~Сервиз с чаши и чинии с коледни мотиви <3
~Плюшена играчка
~Часовник- стенен или ръчен
~Цвете
~Комплект от различни вкусове чайове, особено ако са в красива кутия, би било доста оригинален подарък
~Декоративна възглавничка
~Диск с любимите песни, на човека, на когото подаряваш подаръка или диск на любимия му изпълнител
~Рамка за снимка, може вътре да поставиш обща снимка на теб и на човека, на когото подаряваш.
~Преса за коса, маша..
~Календар за новата година с ваша снимка <3
~Книга
~Хавлия за баня с коледни мотиви
~Аз лично бих се зарадвала на един ароматен сапун в хубава опаковка <3
~За човек, чието хоби е да рисува, подарете от комплектите с много моливи, четки, бои etc
~Нощна лампа, например от тези лава лампите, обожавам ги <3
~Дневник, може и с катинарче
~Картина за стена

Е, това е което ми хрумва, ако се сетя още нещо, ще редактирам този пост : 3

TheBeliever
11-10-2012, 16:22
Защо пък да няма? Айде да не го слагам при гримовете, ами в козметиката - маша, сешоар и т.н. Е, то се оказа, че електрониката и на момчетата и на момичетата ще свърши работа.

Защото не на всяко момиче ще й се харесат тези неща. Аз примерно не ползвам маши, а сешоар си имам, при това много добра работа ми върши, т.е ако някой ми подари някое от тези неща ще бъде много неуместно.

Да, ако някоя девойка си е харесала определен уред, и не е имала възможност да си го купи, ще се зарадва ако го получи като подарък. Но, пак казвам, не винаги и не всеки.

morrison70
11-10-2012, 17:27
Подаръци ми трябват за семейството и приятелката ми. .Wonder ми даде някой много хубави идеи, за което много благодаря. Продължавайте с идеите.

" ~За човек, чието хоби е да рисува, подарете от комплектите с много моливи, четки, бои etc "

Идеално, тя обича да рисува... ноо не ги разбирам много тези неща и не искам да е нещо елементарно и банално като комплект моливи, затова помагайте.

kalpazanka
11-10-2012, 17:52
^Маслени бои? Платно/статив? Пастели? Графити?

.Wonder
11-10-2012, 18:21
Хм, зависи и колко пари си готов да дадеш, има както и доста скъпи комплекти, така и по-евтини. Сега се поразтърсих из интернет и открих този сайт: http://www.artservicebg.com/ .
Впечатли ме този комплект от 90 сухи пастела http://www.artservicebg.com/?sesion=MTM1MjU3NDY3Mw==&action=product&product=3254#1 , но е скъпичък. Не знам, нищичко не разбирам от рисуване, честно казано :D Поразгледай отстрани менюто поне да добиеш представа между какви материали може да избираш, ако се насочиш към такъв тип подарък. Успех : 3

morrison70
11-10-2012, 22:00
Отказах се от нещата са рисуване. Днес си говорихме с нея и стана въпрос, че като малка обичала да гледа анимационното филмче "Анастасия" и във филмчето имало една музикална кутия и песента много и харесвала. Направих малко проучване и намерих кутията - http://www.youtube.com/watch?v=VJ4ZlLJQKl4 ... но пробллемът е, че не знам откъде да я купя. Идеи ?

Anonys
11-10-2012, 23:20
Не мисля, че ти се дават 150 лева + доставката за РЕПЛИКА на това звучащо въртящо се нещо? п.п. В България я няма.

.Wonder
11-11-2012, 08:14
Ах, музикалната кутийка е така нежна и прекрасна, наистина би била чудесен подарък. Въпросът е там до какъв бюджет си се ограничил?

heartshapedbox
11-11-2012, 08:57
В Джъмбо бях гледала подобни кутии, пак с музика и танцуващи хора, но не е точно кутията от Анастасия.

bloodyF
11-11-2012, 10:01
за нашите все още нямам представа, а ако сме още заедно с приятелят ми тогава мислех да му подаря гравирана запалка
в смисъл, първата ни Коледа заедно, не искам да се изхвърлям :/

Amore-Mio*
11-11-2012, 11:02
Финансовите средства как са?

Иначе тая кутия е прекрасна и нежна, но в България точно същата едва ли ще намериш. А поръчката ще ти излезе доста солена, предполагам.

Така, че по - добре вземи един лист хартия и си направи две колони, например.
На едната пиши хобитата й, а срещу тях напиши нещо, което предполагаш, че ще й хареса. Но бъди в такава неутрална позиция, че да не се сещаш за кутията и комплекта за рисуване, и съм убедена, че ще направиш и избереш нещо наистина като за нея, и от което има нужда, разбира се.

MirCa
11-12-2012, 07:07
А дали хубаво и скъпо уиски ( до към 90 лв примерно) от магазин специално за алкохол, в който не са само тези магазинните, е хубав подарък? Идеята не е да го изгълта на 1 дъх, ами така с времето по чашка, той много обича, рядко пие по принцип. Мислех това да е за рождения му ден, който е на 3 януари, но и за Коледа се опитвам да измисля.. Нещо по стилно, но за часовник хубав, няма да ми стигнат финансите... Не е запален меломаниак, за това се изключват и дискове и т.н... Много ми е трудно..
ред. : За любителите на уискито тук ( не на тези,които обичат да се напиват с него).. : http://www.meik98wines.com/%D1%83%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B8__87 ... на кое бихте се зарадвали, кое според вас до 80-90 лв е най-добрия вариант.. :) Това японското от начало 12г. ми се струва добро, но пък не съм сигурна.. Не разбирам особено, а и уиски не обичам.. :D
ред.: Това как ви се струва? http://www.meik98wines.com/product.php?r=4&sr=87&p=10785&SESID=fqitcanf3k62b7dplg571245l4



редактирано: До сега разглеждах, едно кожено портмоне за мъж е много добро попадение, отделно беше споменал,че много иска да си вземе тонколонка X-mini, но видях,че хубавите струваха 140? :(

NqkfaNikakva21
11-12-2012, 10:27
Подаряването на битови/практични подаръци на млади хора .. е ужасно.
Споко, след години ще се наподарявате на такива ...
Бъдете креативни .... измислете нещо, което лично човекът ще хареса, а не, защото сте го прочели някъде и е ''добър подарък''. Има достатъчно време, че да проучите какво желае или особено харесва конкретният субект ... и да бъдете оригинални. Дори и комбинацията от няколко подаръци/чета е окей ... колкото е по-лично, толкова ще е по-дълбоко (ъъ, не секса, той ще е после :Д), а умилението :Д

anonymous708973
11-12-2012, 12:57
А дали хубаво и скъпо уиски ( до към 90 лв примерно) от магазин специално за алкохол, в който не са само тези магазинните, е хубав подарък? Идеята не е да го изгълта на 1 дъх, ами така с времето по чашка, той много обича, рядко пие по принцип. Мислех това да е за рождения му ден, който е на 3 януари, но и за Коледа се опитвам да измисля.. Нещо по стилно, но за часовник хубав, няма да ми стигнат финансите... Не е запален меломаниак, за това се изключват и дискове и т.н... Много ми е трудно..
ред. : За любителите на уискито тук ( не на тези,които обичат да се напиват с него).. : http://www.meik98wines.com/%D1%83%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B8__87 ... на кое бихте се зарадвали, кое според вас до 80-90 лв е най-добрия вариант.. :) Това японското от начало 12г. ми се струва добро, но пък не съм сигурна.. Не разбирам особено, а и уиски не обичам.. :D
ред.: Това как ви се струва? http://www.meik98wines.com/product.php?r=4&sr=87&p=10785&SESID=fqitcanf3k62b7dplg571245l4



редактирано: До сега разглеждах, едно кожено портмоне за мъж е много добро попадение, отделно беше споменал,че много иска да си вземе тонколонка X-mini, но видях,че хубавите струваха 140? :(

Защо не му намериш гигантска бутилка от неговото уиски вместо да рискуваш с някакви, дето кой знае дали ще му харесат?
Аз в един магазин за алкохол и цигари видях 4 литра Балънтайнс за около 100 лв :)

pisancety
11-12-2012, 16:41
Ами аз за коледа миналата година от приятеля ми получих гравирана сребърна гривна, (но надписът е личен) а аз му подарих сребърен часовник. Явно и двамата бяхме "сребърно" настроени. За тази година имам идея да му подаря възглавница с наша снимка, обаче може и нещо друго да излезе, все пак има много време.

kalpazanka
11-12-2012, 16:45
Не точно по темата http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5283131

Blab
11-12-2012, 16:59
Не точно по темата http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5283131

http://www.youtube.com/watch?v=Fys2_k4oahI

//искам 2-3 дни в планината и/или уикенд в Тюркуазу в Истанбул.

kalpazanka
11-12-2012, 17:12
^Шшшшшшшладурана :-)