PDA

View Full Version : Кандидатстване - предложения ?



Ninitoo
11-10-2012, 15:08
Здравейте ! По принцип съм много добра по химия и също ми върви и биологията . Насочила съм се да уча висше - нещо с химия и биология , даже ако може химията да преобладава . Но преди да реша категорично какво да кандидатствам искам да проуча всички възможности . Та искам да питам какво друго мога да уча освен фармация , стоматология и медицина , какво може да се работи с дадената специалност , каква е реализацията и къде се учи .

black_pearl
11-10-2012, 21:06
Във факултета по химия на СУ има различни специалности. Можеш да учиш и в химико-технологичния. Има възможности. Влез в сайта на СУ за информация за специалностите им. :) А медицината, стоматологията и фармацията не те ли привличат?

Amore-Mio*
11-11-2012, 11:26
Гледам, че в профила ти пише, че си на 15 години.
Така, че все още е рано да си вадиш изводи, относно химията. Да, вярно - добър предмет е, изисква добра логика и мислене, ама като вземеш органична химия, строеж на атом, химични връзки и така нататък, виж как ще ти е, дали ще ти разбереш.

anonymous708973
11-11-2012, 11:30
биотехнологии някакви?

Ninitoo
11-11-2012, 12:04
Може да ми е рано още да решавам , но искам все пак да проуча всички възможности . А за химията - тя просто ми се отдава . Вече започнахме да учим строеж на атома и органичната химия и изобщо не ми е трудна , както казах химията ме привлича и просто я разбирам . Затова съм се насочила натам , дори ми е по-лесна от биологията .

Фармацията , стоматологията и медицината - еми фармацията ме привлича , стоматологията също не е лоша , но в никакъв случай не ставам за медицина . Чисто и просто направих темата за да разбера какви други възможности има освен тези трите .

marilyn
11-11-2012, 13:10
Ами според мен изчакай още преди да мислиш какво да кандидатстваш.. сега ти е лесна химията, ама след някоя друга годинка.. може и да не ти хареса толкова. И аз я харесвах в 7,8 клас после не ми се влизаше в часовете вече и ми беше скучно. Иначе фармацията хич не е лоша специалност.

Ninitoo
12-09-2012, 15:07
Биотехнологиите доста ми харесаха-дори може би е точно това което искам попринцип . Видях в интернет че ги има в Софийския университет и то задочно , също ги има и в Пловдив . Само ако може някой който учи това да ми каже дали му харесва , долу горе какво се учи , каква матура трябва да държа - предполагам че е биология но пак да питам .Всмисъл да ми разясни повече за самата специалност и доколкото разбрах в софийския приемат само 35 човека - колко се изисква да те приемат и държат ли се допълнителни изпити или се приема с оценката от матурата .