PDA

View Full Version : Лоша рана заздравява,лоша дума не се забравя



Life1
11-11-2012, 03:03
Здравейте,пак съм аз.Наскоро с приятелката ми проведохме най-яката караница досега.Просто тя не ми беше споделяла за проблемите които вижда във връзката ни,леко я ядосах и изведнъж всичкото насъбрало се в нея излезе.Обвини ме за толкова неща,наговори ми такива глупости..Най-тежкото нещо което ми каза е че съжалявала че първия и път е бил с мен..Обичам я и няма как нещо такова да не те засегне.Беше много ядосана тогава и след това ми се извинява и каза че съжалява.Обаче постоянно се сещам за думите и, и някак вече не се чувствам по същия начин. За някои неща наистина съм виновен,но съм ги направил съвсем несъзнателно,без тя да ми каже или аз да се усетя какво и причинявам

Въпроса ми е ,успява ли човек да забрави такива думи поднесени му от човек когото обича,колко време би отнело да се забравят и има ли смисъл да продължа да съм с нея ако не успея да ги забравя?

NomNomNom
11-11-2012, 03:35
Ох, не си вкарвайте драма, хора.

Life1
11-11-2012, 03:39
Толкова неща замъгляват здравата ми прецента,че драмата е просто неизбежна.Затова и търся трезвото мислене на някои хора тука(подчертавам някои)

jghgh
11-11-2012, 03:43
Оф... Не слушай никого, когато е ядосан. Тогава хората говорят глупости.
И според мен гневът ги оправдава и няма нищо общо с реалността.
Гадно е, но стискаш зъби, преглъщаш. На свежа глава говорите сериозно, молиш я да си мери приказките.

Но не и дълго време да се цупиш. Човек като е ядосан говори най-вече неща, които не мисли, с цел да засегне партньора си и да го уязви. Споко само и всичко ще е наред :Д

Psyko Nuts
11-11-2012, 07:52
Вие, като сте на по 14 (понеже на толкова вече го правят), сигурно сте се скарали кой да е първи на люлката, а дори и не си описал по-подробно.

Amore-Mio*
11-11-2012, 10:20
Седни и поговори с нея.
Щом сте във връзка, е нужно това общуване. Можеш да направиш това, вместо да се вкарваш във филма и да разрешите проблема без такива излишни подробности.

fenkaaa
11-11-2012, 11:25
Според мен в изблик на нерви го е казала и наистина не го е мислела.Има хора,които когато са ядосани,казват истината,но има и такива,които говорят неща за които после съжаляват,само и само,за да наранят човека срещу себе си.Лично аз такива работи говоря,когато съм ядосана и изобщо не ги мисля,предполагам и приятелката ти е по същия начин.

iiordanova
11-11-2012, 13:18
Ти сам осъзнаваш,че е била ядосана. Когато човек е ядосан говори какво ли не,така че не се впрягай от думите и.

marilyn
11-11-2012, 15:01
Била е много разгневена и е избухнала. Сигурно не го е мислела. Но това не я оправдава.. по тая логика дай като сме ядосани, разгневени, криви... да си обиждаме наред и всичко да е простено.

Но в твоя случай предполагам, че наистина е била ядосана, не го е мислила, не е искала да те нарани.. на по 15 сте сигурно.. не се вкарвайте в драма.

М a L ч Y y ! ! :*
11-11-2012, 15:40
Хората са казали - Не прощавай когато си щастлив и не взимай решения, когато си ядосан. В моментите на гняв всеки от нас казва неща, които не е мислел и наистина не е имал предвид. Може би просто е била изнервена от караницата ви и затова на повърхността са излезли и нещата, които са се запечатали в твоето съзнание. Нормално е да си наранен, когато човека, който обичаш ти каже нещо подобно. Говори с нея, сподели, че ти е гадно за това, което е казала, може би без да го обмисли и без да съобрази, че това ще те нарани. Смятам, че ако обсъдите проблема и й кажеш нещата, така както тук, тя ще прояви разбиране и нещата за вас ще се оправят.
Ако я обичаш, просто стискаш зъби, преглъщаш го и продължавате напред заедно.

Azoria
11-11-2012, 17:15
Седни и поговори с нея.
Щом сте във връзка, е нужно това общуване. Можеш да направиш това, вместо да се вкарваш във филма и да разрешите проблема без такива излишни подробности.

Оф, този съвет "Поговете" не важи за всичко. Тя му е казала нещо, с което го е наранила, после му се е извинявала (очевидно разговор е имало вече), сега няма какво повече да си говорят. На него му тежи и каквото и да й каже няма да върне думите й.

Авторе, не си представям какво е да чуеш тези думи. Сигурно е доста гадно, но както казаха по-нагоре - надали го е мислела наистина. Все пак надали щеше да ти се извинява и да продължава да е с теб,а ко наистина съжалява за избора си. :)

fenastz
11-11-2012, 18:50
Заеби я.

rusoto_baby_f
11-11-2012, 22:08
Според мен в изблик на нерви го е казала и наистина не го е мислела.Има хора,които когато са ядосани,казват истината,но има и такива,които говорят неща за които после съжаляват,само и само,за да наранят човека срещу себе си.Лично аз такива работи говоря,когато съм ядосана и изобщо не ги мисля,предполагам и приятелката ти е по същия начин.
съгласна

CrazyLittleThing
11-12-2012, 21:19
Казала ти е, че не го има впредвид, или просто ти се е извинила ? Защото определено има разлика между двете. Така че просто я попитай честно дали наистина го е мислела, когато го е казала или е било просто за да те нарани. Иначе, да, такова нещо е трудно за преглъщане, особено ако знаеш че наистина го мисли... в крайна сметка, ако смяташ че никога няма да успееш да забравиш казаното и винаги ще ти тежи един вид, не мисля че има смисъл...