PDA

View Full Version : Есе



Tweety...
11-11-2012, 10:33
Бихте ли ми помогнали само как да го започна ;д ..
Ето я и темата : "Слабостта не е порок, но винаги води към него ... "

Kaena Smith
11-11-2012, 11:14
Първата част от есето е въведението.Разбира се,можеш да я пропуснеш и да започнеш с тезата.Ако си решена да пишеш въведение(по-добрия вариант),в него може да включиш определенията за слабост,порок/видове такива/твоите разбирания/наблюдения.Разбира се,възможно по-кратко и обобщаващо.Можеш да включваш реторични въпроси,на които да търсиш отговори.Може да е нещо от сорта на :

Слабостта.Какво означава тя?!В днешното общество,често бива определяна като недостатък или слабо място.Макар повечето хора да я притежават,под една или друга форма,имат склонност да я осъждат под подтекст "вредна".За други тя е безобидна,дори желана.Именно слабостите на хората ги свалят на земята,припомнят им,че не са перфектни и ги подтикват към усъвършенстване.Но могат ли да бъдат и пагубни въпросните слабости,водейки ни в грешна посока и правейки ни роби на вредни пороци.Kакво всъщност е слабостта - ахилесова пета,общочовешка черта или предпоставка за пороци ?!


Следва тезата...Надявам се да се справиш,успех. :)

Amore-Mio*
11-11-2012, 12:31
^ Уникално е , според мен.
Има ги всички неща - въпроси, които привличат вниманието от самото начало. Добре формулирани изречения. Според мен няма какво други да се допълни и поправи.