PDA

View Full Version : Какво да правяя ?? Много ме е страх



mrankoniiii
11-11-2012, 18:24
Знам , че може да прозвучи смешно , но на мен ми се реве направо . Та ето и моята история накратко .

Значи ще имам 2 на теста по математика ,но родители са много стриктни и не толерират . Казах на майками че контролното е било много трудно и нищо не съм решила но нейните думи бяха съжелявам мойто момиче да си се постарала като влезеш в 3 весеу ти ще ревеш не аз .. А като кажа на баща ми бог да ми е на помощ . По всичко друго имам 6 и 5 но математиката просто колкото и задачи да реша аз съм най-големия математически кретен и нищто не вдявам . Но много ме е страх да им кажа , а няма как да скрия защото още като влязат в къщи и се почва . Как мина в училище изпитаха ли те и така .

Моля и без остроумни коментари

Amore-Mio*
11-11-2012, 18:28
Ако има желание - всичко се постига.

Определено миналата година лично аз не успявах да получавам отличен по математика, като тази година реших, че ще се стегна и че искам да разбера задачите - просто да ги разбера. Седнах, реших. В час слушам добре, разбирам - ако не съм: питам. И сега си изкарвам отличен.

Иначе, сядай и решавай, решавай - докато разбереш ПОНЕ едно нещо.
А до тогава се старай да си оправиш по някакъв начин ниските оценки и да криеш, че имаш ниски. Когато те попитам изпитаха ли те - кажи не, макар да не е правилно да ги лъжеш.

Blazze
11-11-2012, 20:20
Няма нужда да се притесняваш за една оценка, защото с нея светът не свършва. Ще имаш поне още няколко възможности да я поправиш предвид факта, че първият срок е едва на половина. Никой нормален родител не може да изисква от детето си да е перфектен по всичко в училище, защото малко са родените вундеркинди. Трябва да се гордееш с досегашните си постижения и да ги изтъкнеш пред вашите, вместо да береш грижи и да обръщаш внимание само на тази ЕДНА оценка. В тази връзка бих искал да цитирам и да подкрепя мнението на една от учителките ми, според която не е необходимо родителите да пращат на уроци децата по предмети, в които просто не им върви, а наместо това трябва да се усъвършенстват именно силните им страни.

Като човек на природните науки, смея да твърдя, че математиката ми е била най-силната страна в училище като не веднъж съм представял училището си на олимпиади. За сметка на това българският винаги е бил най-омразният ми предмет макар, че накрая на матурите изкарах завидна оценка. Въпреки това през годините в училище родителите винаги са ме подкрепяли и за тях една оценка никога не е била важна стига да не се превръща в тенденция. И точно заради гласуваното ми от тях доверие, една ниска оценка е била само мотивация да си седна на четирибуквието и да им докажа, че мога да се справя по-добре.

През годините не веднъж съм помагал на съученици и познати с уроците по математика и до сега никога не съм срещал безнадежден случай. Единственото, което е необходимо е правилен подход и търпение. Математиката е логическа наука и веднъж схванеш ли основните понятие всичко започва да става по-лесно. Това, което бих те посъветвал е да си зададеш въпроса "Какво знам?" и от там да започнеш да надграждаш. Много е възможно някоя от годините да е била по-трудна за теб или просто да не си счела предмета за важен, поради което си загубила нишката и от там си стигнала до заключението, че не можеш. Повярвай в себе си, защото аз мога да те уверя, че можеш.

Като последен съвет ти предлагам да си честна с родителите си, защото на мен обратното никога не ми е помагало. Постарай се обаче да ги увериш, че си се била отнесла несериозно към конкретния тест и от тук нататък ще се вземеш в ръце и ще се промениш. С малко труд всеки ден и желание резултатите ще дойдат скоро. Вярвай в себе си !

amorsito
11-11-2012, 20:36
Не си съсипвай нервите и здравето, защото тепърва ще ти трябват. Прави се пред вашите, че им се впрягаш, а в действителност само ти си знай, че не ти пука. Човек от притеснения може да се разболее сериозно. Не си заслужава.

SuNsEt
11-11-2012, 20:54
Като имаш проблеми с математиката ходи на уроци. Щом родителите ти искат вундеркинд ,тогава нека плащат пари за частни уроци и курсове. Пък после ,ако и тогава се издъниш ,те ще имат право да ти се карат ...НО сега е безсмислено.

Nakadah
11-12-2012, 05:48
Нали живееше в Канада? Какви са тея 2-ки и 6-тици? А тези "3 весеу"? Хората имат проблем с математиката защото не си мърдат пръста да решават задачи които са монотонни след 3-тата... Малко си противоречиш, хем казваш, че си казала на майка ти, хем казваш, че още не си им казала. Ако майка ти знае то и баща ти знае, просто не си е отворил езика още...

Най-тъпата постъпка е да криеш... Проблемите се решават в самото им начало а не когато снежната топката се е търкулната по пистата и няма спиране...

Game_Fan98
11-12-2012, 19:50
Кой клас си?
Защото математиката от 7 клас е мн трудна.
Знам го.Особенно уравнения и цели изрази.
Но не се притеснявай за една двойка.
И не си толкова зле по математика.
Да видиш мене.Много съм зле по математика.
Все едно гледам китайската азбука :D

PurpleDream
11-12-2012, 20:01
частни уроци, ала бала?
говори с преподавателите, да видят, че имаш желание да учиш може да ти повдигне малко оценката
хващай хора от класа ти, които разбират да ти обясняват и помагат